دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۷:۰۷ - ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۲۰۰۴۷
خواندنی ها و دیدنی ها

فیلم/ افزایش ازدواج در تاریخ ۲۰۲۲.۰۲.۲۲

هزاران زوج در چین در تاریخ ۲۲/۰۲/۲۰۲۲ مراسم جشن ازدواج خود را برگزار کردند. آنان معتقدند که این روز مبارک است.

مردم چین ۲۲ فوریه ۲۰۲۲ را یک تاریخ مبارک و نادر برای ازدواج می‌دانند، زیرا تلفظ "دو" در زبان چینی مانند "عشق" است.

این تاریخ همچنین بیست و دومین روز از اولین ماه سال در تقویم قمری چین است و کاربران اینترنت آن را بهترین روز سال برای عشق نامیده اند.

دفتر امور مدنی پکن ۴۷۰۰ درخواست برای ثبت ازدواج در روز سه شنبه دریافت کرد و این اداره گفت که دفاتر ثبت احوال باید از صدور مجوز ازدواج اطمینان حاصل کنند.

روز گذشته در تقویم میلادی ۲۲ فوریه ۲۰۲۲ بود. شکل نوشتاری این تاریخ ویژگی‌های خاص و نادری دارد، که موجب شده خیلی‌ها را هیجان‌زده کند و این احساس را به وجود بیاورد که روز خاصی است، به قدری که هشتگ‌های مربوط به آن، ترند داغ توئیتر شد.

دو ویژگی درباره این تاریخ بیان می‌شود؛ ویژگی اول قرینه‌خوانی یا واروخوانی این تاریخ است.

۲۰۲۲/۰۲/۲۲ (اگر مشابه خط لاتین از چپ به راست نوشته شود)، قرینه‌خوان است، یعنی فرقی نمی‌کند عدد‌ها را یکی یکی بدون علامت‌گذاری‌ها از راست بخوانید یا از چپ؛ در نهایت به تاریخ یکسانی می‌رسید.

این ویژگی چندان نادر نیست، در قرن حاضر تا به حال هفت تاریخ با ویژگی مشابه وجود داشته، که اولین آن‌ها ۲۰۰۱/۰۲/۱۰ بوده و آخرین آن ۲۰۹۲/۰۲/۲۹ خواهد بود.

این تاریخ متقارن‌نما هم هست؛ یعنی اگر آن را در ماشین حساب بنویسید، و عدد‌های دیجیتال آن را کله‌پا هم بخوانید، به تاریخ یکسانی می‌رسید.

این ویژگی خیلی نادرتر از ویژگی قبلی است، پیش از این فقط یک تاریخ ۱۱.۰۱.۱۰۱۱ با این ویژگی وجود داشته و بعد از این نیز دیگر رخ نخواهد داد.

fararu.com
  • 15
  • 5
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر