چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۱۹:۳۶ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۲۰۰۴۲۵
پزشکی

فیلم/ ضدعفونی اتوبوس‌ها به کمک اشعه ماوراء بنفش در چین

شرکت حمل‌ونقل شانگهای با کمک روش جدیدی که در پیش گرفته است، روزانه ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در این شهر با استفاده از اشعه ماوراء بنفش ضدعفونی می‌شود.

پیش از این ضدعفونی اتوبوس‌ها به کمک ماشین شستشو انجام می‌شد، اما اندک زمانی است که این کار به کمک اشعه ماوراء بنفش انجام می‌شود. با کمک روش جدیدی که شرکت حمل و نقل شانگهای در پیش گرفته است، روزانه ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در این شهر ضدعفونی می‌شوند. این کار به دقت بررسی می‌شود تا هرگونه اثر بیماری کووید-۱۹ را از بین ببرد.

کوئین جین از مسئولان شرکت حمل و نقل عمومی یانگ​ گائو گفت: «ضدعفونی با اشعه ماوراء بنفش نه تنها بسیار کاربردی بلکه مقرون به صرفه است. با این روش ۹۹ ممیز ۹ درصد ویروس‌ها نابود می‌شوند».

برای ضدعفونی هر اتوبوس با این روش، ۵ دقیقه کافی است. در حالی که عملیات ضد عفونی با روش سنتی ۴۰ دقیقه زمان می‌برد. با توجه به وجود ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی، چنین روشی اجتناب ناپذیر است. زیرا به کارمندان زیادی برای انجام این کار هم نیاز نیست.

پینگ فان از کارمندان شرکت حمل و نقل عمومی یانگ​ گائو گفت: «با روش سنتی شستشو و ضدعفونی اتوبوس‌ها، از ۴۴ ماده شوینده استفاده می‌کنیم و سپس باید آن‌ها را خشک کنیم. البته حتی پس از خشک کردن نیز اثر مواد ضدعفونی کننده باقی می‌ماند که همین مسئله نیز برای انسان مضر است».

در اتاق‌های بیمارستان‌ها پس از مرخص شدن بیماران از همین روش ضدعفونی با اشعه ماوراء بنفش استفاده می‌شود.

yjc.ir
  • 19
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر