سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹
۱۷:۱۲ - ۰۷ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۰۶۴
پزشکی

فیلم/ دلیل ابتلای دوباره به کرونا چیست؟

متخصص بیماری های عفونی درمانگاه تخصصی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی اظهار‌کرد: آنتی بادی های کرونا حداکثر تا دو ماه محافظ هستند و کسی که مبتلا به کرونا می شود، ممکن است باز هم در آینده مبتلا شود.

دکتر حمید قربانی در گفتگو با ایسنا در خصوص این که چرا بعضی اشخاص مجددا به کرونا مبتلا میشوند، گفت: آنتی بادی هایی که کرونا (corona) در بدن تولید می کند مثل سایر بیماریها نیست؛ مثلا یک بار ابتلا به سرخک باعث می شود که دیگر به آن مبتلا نشویم، ولی برخی بیماری های عفونی اینگونه نیستند و این موضوع به کیفیت و سطح آنتی بادی هایی بستگی دارد که به آن ها محافظ می گوییم.

او افزود: آنتی بادی های کرونا حداکثر تا دو ماه محافظ هستند و کسی که مبتلا به کرونا می شود، امکان دارد باز هم در آینده مبتلا شود.

متخصص بیماری های عفونی درمانگاه تخصصی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: سوالی در جامعه مطرح است مبنی بر این که چرا برخی اشخاص پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند ولی مبتلا به کرونا نمی شوند؟. در پاسخ باید گفت که کرونا دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

او ادامه داد: دلیل این موضوع به تعداد ویروسی برمی گردد که وارد بدن می شود. اگر تعداد ۱۰۰ ویروس وارد بدن شود، فرد علامتی نخواهد داشت. اگر ۱۰ هزار ویروس وارد بدن شود، علایم خفیف هستند و اگر یک میلیون ویروس وارد بدن شود، فرد نمی تواند از چنگال کرونا در برود و معمولاً این اشخاص بیماری بسیار شدیدی می گیرند.

  • 19
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید