شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۱۶:۳۸ - ۲۸ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۳۰۸
سیاست

فیلم/ احمدی بیغش: واگذاری و انتقال اختیار تام جزایر ایران به چین صحت داشت

احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در شبکه یک سیما اظهار‌کرد:  موضوع واگذاری و انتقال اختیار تام جزایر ایران به چین صحت داشت.

واکنش وزارت خارجه به اظهارات یک نماینده در مورد واگذاری جزیره کیش به چین: این ادعاها از اساس کذب است

روابط عمومی وزارت امور خارجه با انتشار اطلاعیه ای اظهارات آقای احمدی بیغش نماینده مردم محترم شازند در مجلس مبنی بر این که «بنا بوده است اختیار جزایر ایرانی به چین  واگذار شود» را از اساس کذب خواند و تکرار این چنین ادعاهای بی اساس را ضربه شدید به منافع ملی کشور دانست و با اشاره به پیامدهای این طور اظهار نظرهای غیر مسئولانه، از هیأت رئیسه محترم مجلس خواست نسبت به اینگونه موارد رسیدگی شایسته صورت پذیرد. 

روابط عمومی وزارت خارجه در ادامه، ضمن رد هرگونه ادعا در مورد واگذاری، اجاره، مدیریت و یا دیگر اشکال ادعایی در خصوص جزایر ایرانی عنوان کرد: سند همکاري های ۲۵ ساله با چین که از اعتماد عالی و روابط جامع راهبردی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین حکایت دارد و انتظار این بود که بعد از توضیحات مفصل وزیر امور خارجه در نشست هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شاهد تکرار اینگونه مطالب که در عمل ضربه به اعتبار اظهارات نمایندگان محترم مجلس و خدشه به منافع ملی است، نباشیم.

احمدی بیغش: هرگز نگفتم جزایر ایرانی به چینی ها واگذار شده است/ با شهامت می گویم خلط کلامی بود

محمود احمدی بیغش نماینده مردم شازند و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرآنلاین در خصوص اظهارات منتشر شده از سوی وی مبنی بر «واگذاری چند جزیره به کشور چین در قالب یک سند همکاری با این کشور»، گفت: بنده به هیچ وجه این موضوع را قبول ندارم که یک واگذاری در حال شکل گرفتن بوده و طرح این موضوع بیشتر شبیه به یک «دیوانگی» است.

  • 14
  • 7
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
دولت ودیگر مسئولین همه دروغگو هستندهمه برای بقای خودشان بر ویرانه های ساخته شده به دستانشان بر ایران وایرانی تلاش می کنند فقط حرفهای پوچ وبی محتوا به مردم تحویل می دهند و روز به روز نالایق بودنشان را به عیان به نمایش می گذارند.
هیچ مسئولی حق واگزاری آب وخاک ایران را به چین وروس ودیگران را نداشته وندارد در هر قالبی اگر واگذاری صورت بگیره جز خیانت به ایران وایرانی چیز دیگری نیست.
مشاهده کامنت های بیشتر