شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۰:۴۱ - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۰۲۰۵
سیاست

فیلم دیده نشده از هاشمی رفسنجانی درباره ماجرای احراز صلاحیت در سال ۹۲

این ویدیو یک روز پس از عدم احراز صلاحیت هاشمی رفسنجانی برای ریاست جمهوری در سال ۹۲ ضبط شده است.

سخنان حیدر مصلحی وزیر اطلاعات دولت دوم احمدی نژاد درباره نقش او در تصمیم شورای نگهبان در تایید نشدن هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ بار دیگر بحث نقش نهادهای بیرون از شورای نگهبان را در تصمیم آنان در اعلام عدم احراز صلاحیت تازه کرده است.

در این ویدیو که یک روز پس از آن تصمیم ضبط شده هاشمی رفسنجانی در آستانه ۸۰ سالگی در حال ورزش و تن درست دیده می شود و ادعای شورای نگهبان در ناتوانی جسمی و کهولت سن برای ریاست جمهوری را که بهانه احراز نشدن صلاحیت اعلام شده بود در عمل به چالش می کشد.

هاشمی رفسنجانی اما در دقایق پایانی و روی همین نقاله، دلیل واقعی عدم احراز صلاحیت را موضوعی دیگر می داند و.به نیروهای نظامی و امنیتی نسبت می دهد و تصمیم شورای نگهبان را متأثر از اراده آنها توصیف می کند.

او می گوید گزارش های دریافتی وزارت اطلاعات که حاکی از پیروزی در مرحله اول با کسب بیش از ۷۰ درصد آرا بود سبب شد این تصمیم را بگیرند.

هاشمی رفسنجانی در آن انتخابات با صبری تاریخی از واکنش مستقیم و افشای این موضوع در سطح عموم یا برخورد احساسی پرهیز کرد و زمینه پیروزی حسن روحانی را فراهم آورد هر چند دو سال بعد و در پی موفقیت در توافق برجام ماجرا را توضیح داد.

asriran.com
  • 20
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر