چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹
۲۲:۳۱ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۵۰۰۱۸۸
سیاست

فیلم/ تظاهرات اعتراضی امروز بیروت

شهر بیروت از عصر امروز شاهد اعتراضات به اوضاع معیشتی و انفجار اخیر بندر بیروت است و بسياري از شهرهای دیگر نیز خود را برای شرکت در این اعتراضات به پایتخت رساندند.

تعداد زيادي از تظاهرات کنندگان هم با حرکت به سمت مقر پارلمان با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به سمت نیروهای امنیتی و درگیری با آن ها وارد ساختمان پارلمان شدند.

هم اکنون در ساختمان مقابل مقر پارلمان لبنان آتش سوزی بزرگی رخ داده است.

معترضان لبنانی به دو ساختمان وزارت خانه اقتصاد و محیط زیست در مرکز بیروت نیز حمله کردند و اسباب و اثاثیه و پرونده های آنجا را کاملاً به هم ریختند.

نیروهای امنیتی هم که برای مقابله با خشونت معترضان وارد عمل شدند به درگیری میان دو طرف انجامید که در نتیجه آن شماری از نیروهای ارتش لبنان مجروح شدند.

تا به حال خبرها حاکی از کشته شدن یکی از نیروهای پلیس توسط معترضان است.

بیشتر بخوانید:

در همین حال پلیس پارلمان ادعای «جورج نادر» سرتیپ بازنشسته ارتش درباره اقدام نیروهای امنیتی پارلمان در تیراندازی به سمت تظاهرات کنندگان را تکذیب کرد.

عده ای هم ساعتی پیش در داخل ساختمان وزارت خارجه تحصن کرده بودند که بعد از هشدارها در مورد امکان فروپاشی ساختمان در نتیجه شدید شدن درگیری ها، آن جا را ترک کردند.

در نتیجه درگیری های مرکز بیروت یک عکاس شبکه تلویزیونی ام تی وی لبنان هم بر اثر اصابت جسم سخت به ناحیه سرش در نتیجه درگیری ها زخمی شد.

بیمارستان الحریری هم اعلام‌کرد که تاکنون یک کشته و ۲۴ مجروح با حال وخیم به آن جا منتقل شده است.

معترضان هتل لوگرای و یک دفتر را در مرکز بیروت به آتش کشیدند.

صلیب سرخ لبنان اعلام‌کرد که ۵۵ نفر از زخمی های درگیری ها به بیمارستان منتقل شدند و ۱۱۷نفر دیگر در محل برپایی تظاهرات در مرکز بیروت سرپایی درمان شدند.

این در حالیست که وزارت کشور و فرماندهی ارتش لبنان امروز با صدور بیانیه هایی با بیان این که میزان خشم مردم از انفجار بیروت را درک می کند، از معترضان خواستند تا از خشونت پرهیز کرده و از آسیب به اموال عمومی خودداری کنند.

انفجار مهیب انبار حاوی مواد نیترات آمونیوم در سه شنبه هفته گذشته در بندر بیروت پایتخت لبنان موجب به بار آمدن خسارات سنگین مالی به زیرساخت های این شهر و کشته شدن ۱۶۰ نفر و زخمی شدن پنج هزار نفر دیگر همراه شد.

  • 19
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید