چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
۱۰:۰۱ - ۰۸ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۰۷۳
سیاست

فرمانده سپاه: جنگ نظامی منتفی است/ دشمن بدنبال جنگ اقتصادی و روانی است

 سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس در صحن علنی مجلس اظهار کرد: ما در انتهای هفته دفاع مقدس هستیم که سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف ایران دربرابر دنیای فشرده استکبار جهانی است.

وی افزود: جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود و همه ما می‌دانیم که اگرچه عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق بود، اما عقبه سیاسی جهانی داشت.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: همه قدرت‌های بزرگ و شرکای منطقه‌ای آن‌ها همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و علنی را علیه ایران شکل دادند چراکه پشتوانه‌های اقتصادی رژیم عراق یک پشتوانه جهانی بود و تمام قدرت‌های بزرگ سلاح‌های مدرن و پیشرفته خود را در اختیار این کشور قرار دادند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دفاع مقدس نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود، جنگ پدیده‌ای دقیق است که هر کس قوی‌تر باشد در آن پیروز می‌شود و پیروزی از آن کسی خواهد بود که بتواند معادله جنگ را هدایت و به نفع خود تغییر دهد.

وی افزود: ائتلاف جهانی مقابل ما به سرعت می‌توانست ما را شکست دهد و طبیعتاً آن‌ها باید پیروز می‌شدند، اما چرا با وجود محاسباتی که به ظاهر ایران ضعیف‌تر بود، توانستیم پیروز شویم؟ وقتی امام و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می‌کنند و مردان مؤمن با ایمان و آرمان به دشمن حمله می‌برند هیچکس توانایی مقاومت نخواهد داشت.

سرلشکر سلامی گفت: اگر ملتی ایمانش سست نشود در میدان عمل پیروز است، بنابراین امام خمینی(ه) در اولین کار نشان دادکه نباید از شوکت ظاهری امپراطوری‌ها ترسید.

وی ادامه داد: امام انسان‌هایی ساخت که از اروند زیر آتش‌ها بی اعتنا عبور کردند، از هور‌ها عبور کردند و رمال‌ها و سیم‌های خاردار متوقفشان نمی‌کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: هر ملتی به اندازه افق آرمان‌هایش بزرگ می‌شود و به وسعت ذهن رهبرش پیش می‌رود، وسعت جغرافیایی شاخص بزرگی نیست، بلکه شکوه ایمانی یک ملت عظمتشان را نشان می‌دهد.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: در جنگ ایران، ملت با رهبر بزرگش در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشت و پیروزی ملت با باورهایش درسی از عاشورا و دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: وقتی جنگ از سطح نیرو‌های مسلح به مردم تعمیم یافت یعنی زندگی به جنگ و جنگ به زندگی تبدیل می‌شود و اتحاد امام و امت راز پیروزی و سعادت ماست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه هنر امام فروپاشی تمرکز دشمن از سرزمین بود، یادآور شد: جنگ فقط در بعد نظامی جهانی آن خاتمه یافت، آنجا آغاز نقش آفرینی رهبری است و اگر آمریکا در معرض فرسایش قدرت قرار نگرفته بود همه جهان را می‌بلعید.

سرلشکر سلامی گفت: انقلاب با هنرنمایی رهبری و ملت آمریکا را مجبور به فرسایش قدرت کرد، اما دشمن را بیرون راند، رهبری آنان را فراری داد و پیشانی جبهه را باز کرد به علاوه سطح قاعده قدرت را گستراند و هزینه‌هایش را بالا برد.

وی با بیان اینکه آمریکا منزوی شده است تأکید کرد: این کشور نفوذ سیاسی‌اش در منطقه و جهان را از دست داده است، پیروزی میدانی را خلق نکرد و داعش را به وجود آورد، آمریکا خسته و در حال عقب نشینی است البته قدرت‌های بزرگ در زمان فروپاشی و انزوا هم خطرناک هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه در معرض تحریم اقتصادی بزرگی هستیم، گفت: این امام است که عظمت آفرید و قد خم نکرد و مردم هم حمایت کردند، قامت ملت ایران به برکت هدایت و الهام بخشی‌های رهبرش بزرگ شد.

وی ادامه داد: مردم سختی‌ها را تحمل کردند و می‌کنند، آن‌ها خواهان عزت‌اند و کرامت را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنند؛ دشمن به خانه‌های ما حمله کرده است و عملیات روانی‌اش را با اقتصاد ترکیب می‌کند؛ ملت ایران پژواک صدای بیگانه نمی‌شود.

سرلشکر سلامی با یادآوری اینکه حکمت دوست آفرین است اظهار کرد: وقتی رهبر ما نجات ملت مسلمان و مستضعف را در دستور قرار می‌دهد این دوست آفرین نمو پیدا می‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما امروز بسیار قدرتمندیم بیان کرد: ملت ایران از اعتقاداتش پاسداری کرده است و من دست تک تکشان را می‌بوسم.

سلامی تصریح کرد: ما راه را از نظر نظامی بر دشمن بسته ایم و ظرفیت‌های غلبه بر او را در هر مقیاسی از جنگ فراهم کرده ایم، ۴۰ سال است که در عالم خارج از ذهنمان، بازی‌های جنگ قدرتمندی با دشمن انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: گاهی در مقیاس‌های کوچک اراده تاکتیکی خود را به آن‌ها تحمیل کرده‌ایم که بازتابی از استراتژیکی این ملت برای ایستادن در مقابل دشمن است.

فرمانده کل سپاه پاسداران  گفت: راه‌های نظامی بسته است، جنگ اساسا منتفی است، آن‌ها زاویه نفوذ اقتصادی و جنگ روانی را باز کرده‌اند،  اینجا میدان جنگ، نقطه مرکزی تلاش ماست، باید متمرکز شویم.

yjc.ir
  • 13
  • 7
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید