دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۰۰:۲۷ - ۱۶ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۱۴۷
سیاست

فیلم/ درگیری‌ها و آشوب در شهر کربلا

امروز تعدادی از بعثی ها و طرفداران صدام و همچنین هواداران گروه‌های منحرف دینی همچون پیروان "فاضل المرسومی" تحت پوشش زوار اربعین قصد ورود به حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) را داشتند اما پس از سردادن شعارهای ضد مرجعیت و حمله به گیت های ورودی حرم، با واکنش شدید انتظامات و امنیت عتبه حسینی و نیروهای حشدالشعبی مواجه شده و پراکنده شدند.

پیرو تحرکات اخیر بعثی ها در کشور عراق سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر در صفحه توئیتر خود نسبت به حوادث امروز کربلا واکنش نشان داد.

وی در بیانیه خود آورده است: گروهی از نفوذی ها در صف تظاهرات کنندگان «انقلاب اکتبر» حضور دارند که با افکار منحرف و تمایلات داعشی و بعثی، و با همراهی برخی از خرابکاران در صدد سواستفاده از مناسبت های مذهبی این روزهای کربلا هستند و قصد دارند آنرا به سمت تحقق منافع شوم خود سوق دهند که با مفاهیم دینی و ملی در تضاد است.

نیروهای امنیتی باید از مقدسات ما در برابر فتنه این خرابکاران که با حمایت های مشکوک خارجی همراه است، دفاع کنند. سایر انقلابی ها نیز باید از این افراد اعلام برائت کنند.

صدر در ادامه گفته است که اگر دو توصیه فوق الذکر عملی نشود، او به شیوه خودش عمل خواهد کرد.

او از همه محبان اهل بیت (ع) خواست تا با صبوری در انتظار دستورات نهادهای بالادست و آشکار شدن موضوع باشند.

رهبر جریان صدر در پایان گفته که اگر «انقلابی های اکتبر» به صورت رسمی از این اقدامات خرابکارانه اعلام برائت نکنند شاید دیگر نتوانند به تظاهرات بپردازند و در مقابل این مردم عراق باشند که از آنان اعلام برائت کنند.

بیانیه امنیتی درباره حادثه روز سه شنبه در کربلا

اداره امنیت کربلا حادثه ای را که چند ساعت پیش بین شماری از مردم و نیروهای امنیتی به وقوع پیوست را تشریح کرد.

در بیانیه اداره امنیت کربلای معلی آمده است: حادثه زمانی رخ داد که حدود ۷۰۰ مرد و ۲۵۰ زن تلاش کردند تا از طریق ایست بازرسی موجود در منطقه باب بغداد به سوی باب القبله وارد شوند و بعد از آن که شماری از  افراد تلاش کردند تا از موانع موجود در برابر باب قبله عبور کنند  این حادثه رخ داد. نیروهای امنیتی حرمین تظاهرات کنندگان را از این مکان دور کردند.

tasnimnews.com
jahannews.com
  • 18
  • 1
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر