چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۳
۱۷:۴۳ - ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۰۴۴۵
سیاست

فیلم/ افتتاح فرودگاه دریایی ترکیه توسط اردوغان

رئیس‌ جمهور ترکیه با اشاره به نقش فرودگاه ریزه-آرتوین در توسعه منطقه شرق دریای سیاه گفت این فرودگاه در حمل‌و‌نقل هوایی به نفع همسایه‌مان گرجستان نیز خواهد بود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم افتتاح فرودگاه ریزه-آرتوین که الهام علی‌اف، رئیس‌ جمهور آذربایجان هم در آن حضور داشت، اعلام کرد که این فرودگاه یک سرمایه‌گذاری عادی نبوده بلکه آخرین نمونه سیاست دولت مبنی بر ارائه آثار و خدمات بیشتر برای مردم است.

وی با بیان اینکه تعداد فرودگاه‌ها در ترکیه را از ۲۶ به ۵۷ واحد رسانده‌اند، گفت: فرودگاه ریزه-آرتوین ظرف حدود ۵ سال با سرمایه‌گذاری ۴.۴ میلیارد لیری احداث شده و با باند ۳۰۰۰ متری و ظرفیت جابجایی سالانه ۳ میلیون مسافر و سایر واحد‌ها مایه افتخار است.

رئیس‌ جمهور ترکیه تصریح کرد که این پروژه از درب ورودی ساختمان‌ها تا برج مراقبت در فرودگاه مطابق با ویژگی‌های معماری این منطقه طراحی و اجرا شده است.

اردوغان ادامه داد: این فرودگاه را به‌عنوان نماد مسافتی که ترکیه طی ۲۰ سال گذشته برای توسعه -به‌ویژه در زمینه حمل‌و‌نقل هوایی- طی کرده است، می‌بینم، نشانگر آن است که نه کوه‌ها و نه دریا‌ها نمی‌توانند مانع عزم ما برای خدمت‌رسانی به مردم شوند.

وی خاطرنشان کرد: فرودگاه ریزه-آرتوین که آن را در شرق دریای سیاه ساخته‌ایم، در حمل‌و‌نقل هوایی به نفع همسایه‌مان گرجستان هم خواهد بود.

fararu.com
  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر