یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
۰۸:۴۲ - ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۴۵۴
سیاست

گاف‌ها و سوتی‌های ابراهیم رئیسی؛

فیلم | اشتباه‌های گفتاری رئیسی هنگام سخنرانی‌ در مجمع عمومی سازمان ملل

سخنرانی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و بین المللی داشته است و این رسانه ها سخنرانی رئیس‌جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل را در راس اخبار خود قرار دادند. 

در فیلم زیر اشتباه‌های گفتاری رئیسی هنگام سخنرانی‌ در مجمع عمومی سازمان ملل را ببینید.

بازتاب گسترده سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل

برگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره بیانات رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: رئیس‌جمهوری ایران معتقد است آمریکا توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی را لگدمال کرده است.

آسوشتیدپرس همچنین تاکید رئیس‌جمهوری ایران بر روابط گسترده با همه همسایگان را در اخبار خود برجسته کرد و نوشت: منظور رئیس‌جمهوری ایران از همه همسایگان به طور خاص، عربستان سعودی است.

این خبرگزاری همچنین درباره بیانات رئیس جمهوری در سازمان ملل نوشت: ایران بر ارائه تضمین از سوی آمریکا برای احیای برجام تاکید کرد تا مانع از خروج دوباره واشنگتن از توافق احتمالی شود.

این رسانه بین‌المللی به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ اشاره کرد و نوشت: رئیسی خواستار محاکمه ترامپ به خاطر ترور فرمانده سابق سپاه قدس شد.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی عنوان کرد: رئیس‌جمهوری ایران با یادآوری مرگ بومیان در کانادا و اقدامات اسرائیل در سرزمین‌ فلسطین، غرب را به تزویر درباره حقوق زنان متهم کرد.

این رسانه غربی به نقل از رئیسی نوشت: غرب در موضوع حقوق زنان دارای استانداردهای دوگانه است و به همه وجوه توجه نمی‌کند و تک بعدی است.

آقای رئیسی! سازمان ملل جای این صحبت‌ها نبود
به گزارش نامه نیوز، حسن بهشتی پور درباره نطق سیدابراهیم رئیسی در سازمان ملل متحد گفت: بیشتر سخنرانی او پند و اندرز برای مخاطبان در مجمع عمومی سازمان ملل داشت. این صحبت ها برای مخاطب داخلی ما خیلی خوب و تحسین برانگیز است اما در روابط بین الملل جایی برای پند و اندرز و نصحیت کردن به دیگران وجود ندارد.

وی افزود: قدرت کشورها در دنیای امروز بر مبنای توان اقتصادی، سیاسی، امنیتی، نظامی و تأثیرگذاری شان بر معادلات عرصه بین الملل تعریف می شود. موضوعاتی همچون عدالت و ظلم ستیزی را همه قبول دارند اما کسی آنها را در روابط بین الملل اجرا نمی کند چون اگر اجرا می شدند وضع جهان امروز این نبود.

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی اظهار کرد: قریب به ۲۰ محور در سخنرانی آقای رئیس جمهور وجود داشت و مفصل آن محورها را توضیح داد. ای کاش ۵ یا ۶ مورد را انتخاب و آنها را با جزئیات بیشتر و دقیق تر  برای مخاطب جهانی تبیین می کردند چون در این اجلاس تعداد مخاطب بین المللی بیشتر از مخاطب داخلی است.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در داخل کشور مرتب می تواند برای مردم صحبت کند، ادامه داد: آقای رئیسی در سخنرانی اش اشاره کرد که نظم نوین جهانی دارد جایگزین نظم کهنه می شود؛ به عنوان مثال بهتر بود این موضوع را بیشتر می شکافت و نحوه شکل گیری، مولفه ها و سمت و سوی آن را تشریح می کرد.

بهشتی پور با بیان اینکه رئیس جمهور موضوع مقاومت را به خوبی مطرح کرد، یادآور شد: با این وجود، آقای رئیسی ابعاد مقاومت و ضدیت و زاویه مقاومت با موضوع تروریسم را برای مخاطب خارجی خوب تبیین نکرد چون او می خواست به موضوعات متعددی اشاره کند ولی زمان کافی برای توضیح همه مطالب در اختیار نداشت.

وی افزود: در موضوع مذاکرات هم آقای رئیسی تلاش کرد بد عهدی آمریکا و پایبندی ایران به تعهداتش را یادآور شود ولی ای کاش این موضوع بهتر و بیشتر برای افکارعمومی جهان تبیین و تشریح می شد.

  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱۴
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
ادم وقتی میخواد دروغ بگه به تته پته میوفته!
من فکر میکردم کلاس شیش قدیم بتونه راحت تر از اینا از روی متن بخونه که اشتباه میکردم
واقعا شما چی فکر میکنید این میخواد برا ملت چکار کنه ب نظرتون اخه ای هنو حروف الفبای فارسی رو هم بلد نیست
این آقا سواد ...هم من شک دارم داشته باشه . آخه این چه طرز صحبت کردن هست .
واقعا زیبا صحبت میکنی... بنواز که خیلی زیبا مینوازی.... خخخخخخخخخخخخخخخخ
مشاهده کامنت های بیشتر