شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۱:۱۱ - ۱۸ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۰۲۲۶
سیاست

فیلم | آغاز کارزار حجاب اجباری طالبان

جنگجویان تحت امر وزارت امر به معروف و نهی از منکر گروه طالبان این‌روزها در خیابان‌های شهر کابل بر پوشش زنان نظارت دارند و به تبلیغ برقع و نقاب سیاه می پردازند.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان پوستر‌هایی را در خیابان‌ها و مغازه‌های کابل پخش کرده و از زنان افغان خواسته تا خود را کاملاً بپوشانند.

به گزارش فرارو، پوستر‌هایی که طالبان توزیع کرده، به سه زبان (فارسی، پشتو و عربی) پیامی برای زنان نوشته شده تا پوشش مورد نظر طالبان را رعایت کنند.

طالبان در این پوستر‌ها نوشته‌اند: براساس حکم شریعت، زن مسلمان باید حجاب را رعایت نماید. 

براساس این فرمان تازه، طالبان دو نوع پوشش برای زنان تعیین کرده‌اند: چادر برقع و نقاب سیاه.

یک زن جوان افغان نیز با انتشار عکسی از این پوستر گفت: طالبان این پوستر را به راننده‌ خودرویی که در آن پنج زن نشسته بودیم داده است. 

او افزود که طالبان به ما توصیه کردند پس از این طبق عکس‌های این پوستر از حجاب اسلامی استفاده کنید وگرنه در خودرو سوار نشوید!

توزیع پوستر‌های تبلیغی طالبان در مورد پوشش زنان در رسانه‌ها بحث‌برانگیز شده و واکنش‌های تند فعالان حقوق زن و کاربران رسانه‌های اجتماعی را در پی داشته است.

شماری از زنان در واکنش به این نوع تبلیغات طالبان نوشته‌اند که طالبان حق انتخاب زنان را نقض کرده و در پی تحمیل پوشش خاص و حجاب اجباری است در حالی که این نوع پوشش‌ها با فرهنگ و لباس رنگارنگ سنتی زنان افغانستان هیچ‌گونه همخوانی ندارد.

  • 19
  • 6
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر