چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
۱۴:۳۱ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۳۰۲۳۷
علمی

فیلم/ چینی‌ها راهی فضا شدند

ایستگاه فضایی جدید چین در شرف دیدار اولین بازدیدکنندگان انسانی خود است. فضانوردان مأموریت Shenzhou ۱۲ ساعاتی پیش سوار بر روی موشک لانگ مارچ ۲F زمین را به مقصد ایستگاه فضایی در حال ساخت چین ترک کردند.

سه فضانورد به نام های نی هایشنگ (Nie Haisheng)، لیو بومینگ (Liu Boming) و تانگ هونگبو (Tang Hongbo) در این ماموریت حضور داشتند.

چین این سه فضانورد را به سمت ماژول ایستگاه فضایی "تیانه" (Tianhe) فرستاد و قرار است آن ها به مدت سه ماه در این ماژول ایستگاه فضایی بمانند و انواع آزمایشات و فعالیت های نگهداری را انجام دهند.

Tianhe یکی از سه بخش اصلی اولین ایستگاه فضایی توسعه یافته چین است که با ایستگاه فضایی بین المللی رقابت می کند.

ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالی که انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود پایان دهد.

چین تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ به یک قدرت اصلی فضایی تبدیل شود تا با رقبای خود از جمله آمريکا، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.

چین می خواهد تا پایان سال بعد ایستگاه فضایی خود را کامل کند و از آن برای انجام آزمایش های علمی در شرایط بی وزنی استفاده کند. ایستگاه فضایی چین ۲۰ مایل (۳۲ کیلومتر) بالاتر از ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارد. ایستگاه فضایی چین در فاصله ی ۲۵۰ مایلی (۴۰۲ کیلومتر) زمین قرار گرفته است.

iribnews.ir
isna.ir
  • 16
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر