جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۲۲:۱۷ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۵۰۲۶۷
علمی

فیلم/ ربات انسان‌نمای شیائومی

شرکت چینی شیائومی روز گذشته در طی یک رویداد از ربات انسان نمای خود رونمایی کرد.

در یک رویداد بزرگ که روز گذشته در پکن برگزار شد، شیائومی در حاشیه رونمایی از گوشی تاشوی خود از ربات انسان نمایی به نام "سایبر وان" (CyberOne) رونمایی کرد.

ربات انسان نمای دوپای شیائومی پس از آنکه نامش آمد، به "لی جون"، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شیائومی روی صحنه ملحق شد و به مدیرعامل خوش آمد گفت و یک گل به او داد.

ربات سایبروان شیائومی، دومین ربات این شرکت پس از ربات سایبرداگ است.

سایبروان یک ربات انسان نما با قد ۱.۷۷ متر و وزن ۵۵ کیلوگرم است. او با سرعت ۳ کیلومتر در ساعت راه می رود.

همان طور که شیائومی در رویداد خود اشاره نمود، این ربات دارای نرم افزار بسیار پیشرفته تشخیص اشیاء است که این امر به او امکان می دهد کارهایی مانند اجتناب از موانع یا جلوگیری از پا گذاشتن روی مورچه ها را انجام دهد.

"سایبروان" میتواند با انسان مکالمه کند و توانایی برداشتن و تغییر موقعیت اشیاء را دارد. حتی اگر بپرسیم آن ها را به جایی که بودند برگردان، این کار را انجام می دهد. بنابراین، او نوعی حافظه رباتیک با قابلیت حفظ خاطرات از کارهایی که در گذشته انجام داده است را دارد.

از نظر طراحی، قابل توجه ترین جنبه ربات یادشده سر آن است، زیرا در صورت این ربات چیزی وجود ندارد و تنها فرم یک صورت را دارد. چهره او صفحه ای است که جلوه های گرافیکی و تصاویری از آنچه می بیند را به نمایش می گذارد.

وی در حین سخنرانی با مدیر عامل و بنیانگذار شیائومی" لی جون"، برخی از حرکات کونگ فو را نیز انجام داد. آن ها همچنین با هم سلفی گرفتند. حرکات او همچنان بسیار آهسته و رباتیک است.

اگر امیدوار بودید روزی آنرا بخرید، خبر بدی داریم، زیرا شیائومی گفته است که آن را برای فروش نمی گذارد، زیرا ساخت آن بسیار گران است و نمی تواند آن را به صورت انبوه تولید کند.

isna.ir
  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر