یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۴۰۲
۱۱:۲۴ - ۱۹ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۲۱۲
علمی

نمایشگاه CES 2023

فیلم | رونمایی از Loona؛ رباتی شبیه حیوان خانگی که از خانه شما محافظت می‌کند

رباتی که با نام Loona معرفی شده، درواقع شبیه به یک حیوان خانگی است که می‌تواند با حسگرهای مختلف خود همراه خوبی برای شما باشد.

آیا تا به حال به داشتن یک حیوان خانگی رباتیک فکر کرده اید؟ حیوان خانگی که میتواند تا همیشه زنده بماند و به حداقل نگهداری نیاز داشته باشد؟ یک حیوان خانگی رباتیک زیبا میتواند در خانه پرسه بزند و اشیاء مشکوک را بررسی کند.

حیوان خانگی رباتیک لونا (Loona) که توسط شرکت رباتیک «KEYi Technology» در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ معرفی شد، بسیار دوست داشتنی است. این شرکت در حال حاضر در حال جمع آوری سرمایه برای این پروژه است.

در بیانیه ای که سازنده این ربات منتشر کرده آمده است: لونا یک ربات همراه هوشمند، مهربان و بازیگوش است که برای انسانها و حیوانات خانگی طراحی شده است.

وقتی ساکنین به خانه می رسند، لونا به سرعت به استقبال آنها می رود. وقتی افراد راه می روند ، او به دنبال آن ها می رود.

ولی جست و خیز کردن تمام کاری نیست که این ربات انجام می دهد. لونا عطسه می کند، پنجول می زند و در خانه پرسه می زند و حتی اشیاء مشکوک را بررسی می کند. این ربات همچنین آواز می خواند، می رقصد و حتی عکس می گیرد.

قیمت این حیوان خانگی رباتیک ۴۴۹ دلار است.

بینایی، شنوایی، لامسه

لونا از حواس بینایی، شنوایی و لمس برای تعامل با دنیای اطراف خود استفاده می کند.

بینایی به لونا اجازه می دهد تا حداکثر ۲۰ چهره را بطور همزمان تشخیص دهد، صاحب خود را در میان جمعیت ببیند، وضعیت بدن او را تشخیص دهد و از طریق حرکات دست کنترل شود.

گوش دادن به او این امکان را می دهد که بداند صاحبش کجاست. این ربات وقتی یک کلمه خاص به کار برده شود از خواب بیدار می شود و به دستورات صوتی پاسخ می دهد.

در نهایت، لامسه او را قادر می سازد تا تماس های لمسی را حس کند و با استفاده از حسگرهای لمسی که بالای سرش قرار دارد به آنها پاسخ دهد.

علاوه بر این، او مجموعه ای بیش از ۷۰۰ کنش عاطفی رباتیک دارد که از طریق صفحه نمایش LCD صورت و حرکات پاها و گوش هایش آن ها را منتقل می کند.

لونا خیلی بازیگوش است. او می تواند نور یک قلم لیزری را تعقیب کند، یک توپ را بیاورد و با اشیا مختلف تعامل داشته باشد.

لونا، یک ربات امنیتی

ولی همه چیز فقط سرگرمی و بازی نیست. لونا برای اهداف امنیتی به دوربین و اسپیکر مجهز شده است. وقتی کاربر بیرون از خانه است، میتواند خانه خود را از طریق دوربین لونا نظارت کنند.

لونا از یک تراشه رمزگذاری داده ها برای محافظت از داده های کاربر و حفظ حریم خصوصی آن در سطح سخت افزاری استفاده می کند.

لونا دارای دو نوع حرکت است:حرکت چهار چرخ چابک و سریع و حرکت هوشمندانه تر متعادل دو چرخ.

او مجهز به برنامه ریزی هوشمند سه بعدی مسیر است تا بتواند در محیط به صورت انعطاف پذیر حرکت کند.

  • 18
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر