پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
۱۶:۲۱ - ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۶۰۰۵۵۷
جامعه

فیلم/ حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران (هشدار! حاوی تصاویر دلخراش)

فیلمی منزجرکننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن، یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های یک الاغ را به شکل وحشیانه‌ای از سرش جدا می‌کند.

فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند.

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد.

دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهر

 مسلم آهنگری افزود:  با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است.

وی اضافه کرد: شناسایی فرد متخلف از سوی ماموران انتظامی در حال انجام است که اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

حیوان‌آزار بهشهری همچنان متواری است

فارس نوشت: مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اشاره به اینکه عامل بریدن گوش یک الاغ در شهرستان بهشهر شناسائی شده است، گفت: این فرد متواری است و هنوز دستگیر نشده است.

 فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی، مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اعلام این خبر که فرد حیوان آزار در شهرستان بهبهان از سوی دادستان شناسایی شده است گفت: این فرد متواری است و هنوز دستگیر نشده است.

وی با اشاره به اینکه دادستان شهرستان بهشهر به‌شدت پیگیر دستگیری این متخلف است، اظهار داشت: حیوان آزاری و انتشار فیلم این آن جرم است و مجازات در انتظار این فرد است.

دادستان شهرستان بهشهر:عوامل حیوان آزاری در بهشهر دستگیر شدند
دادستان شهرستان بهشهر از دستگیری عوامل حیوان آزاری در این شهرستان و تشکیل پرونده برای این افراد خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی صداقت در این باره اظهار کرد: در پی انتشار فیلمی منزجر کننده از حیوانان آزاری در بهشهر دستور قضایی برای شناسایی عوامل این اقدام صادر شد.

وی افزود: در حال حاضر متهم که اقدام به بریدن گوش‌های الاغ نموده و فردی که از این اقدام فیلمبرداری کرده، دستگیر شده‌اند.

صداقت گفت: متهم اصلی پرونده بیست و هشت ساله و دارای سوابق کیفری بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حیوان آزاری به عنوان یک عمل غیر اخلاقی و خلاف انسانیت و شرع اسلام بوده و موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده است که در این راستا دستگاه قضایی به طور قاطع با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

farsne​ws.‎​com
  • 45
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱۲
غیر قابل انتشار: ۱۶
جدیدترین
قدیمی ترین
قانون حمایت از این حیوانات زبون بسته باید اجرا بشه و درس عبرتی باشه برای دیگران. هرچی عقده دارن برسر این حیوانات میارن. خدا ازشون نگذره
خدا لعنتش کنه.چطوری با حیوون زبون بسته این کارو کرد.به خدا قلبم درد گرفت .مخلوق خدا حرمت داره .کی باشه اهش دامن گیرش بشه .بیچاره مادر همچین فرزندی.
  • 0
  • 1
باید اونکه این کاروکرده گوشهاش بریده بشه توسط کسی که ازش فیلم گرفته وتشویقش کرده وازشون فیلم گرفت و واسه اقوامشون فرستاد.صاحب اصلی همه موجودات ومخلوقات وحیوانات و... خداوندست.
  • 0
  • 1
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید