سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
۱۶:۳۲ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۴۰۰۰۹۴
جامعه

فیلم/ استرداد مفسد اقتصادی با ۶۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری

جانشین رییس پلیس بین الملل نیروی انتظامی از استرداد یکی از مفسدان اقتصادی به کشور خبرداد که حدود ۶۰۰میلیارد تومان از یک شرکت دولتی کلاهبرداری کرده بود.

سردار کاظم مجتبایی با اعلام خبر استرداد یکی از مفسدان اقتصادی به کشور، در مورد جزئیات این خبر اعلام کرد: دیشب متهم مذکور با پیگیری های همکاران در یک کار منسجم و در حقیقت همکاري با بخشهای مختلف قضائی از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور بازگردانده شد.

جانشین رییس پلیس اینترپل نیروی انتظامی افزود: این متهم از حدود چهار سال قبل به اتهام کلاهبرداری و خیانت در امانت، تحت تعقیب و به پنج تا ۶ کشور سفر کرده بود.

این مقام انتظامی اظهار کرد: او در نهایت با همکاري خوب پلیس اینترپل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با پلیس بین الملل کشوری که به آن پناه برده بود، به کشور استرداد شد.

او گفت: رقم کلاهبرداری متهم مذکور حدود ۱۲۰ میلیون درهم (۶۰۰ میلیارد تومان) است و متأسفانه از یکی از شرکتهای دولتی کلاهبرداری کرده بود.

مجتبایی با بیان این که فرآیند استرداد مجرمان کار بسیار سخت، پیچیده و حرفه ای است، اظهار‌کرد: خوش بختانه با تلاش، ردیابی، رصد اطلاعاتی و اقدامات عملیاتی، استرداد این متهم انجام شد.

جانشین رییس پلیس بین الملل نیروی انتظامی با تأکید بر این که استرداد مجرمان در بیرون از مرزها با داخل کشور متفاوت است، گفت: افرادی که برای استرداد مجرمان به خارج از کشور اعزام میشوند باید علاوه بر ورزیدگی ذهنی و جسمی، به روابط، حقوق و زبان بین الملل مسلط باشند.

tasnimnews.com
  • 20
  • 1
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر