پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۰۳ - ۱۶ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۰۲۲۶
جهان ورزش

فیلم/ رقص مازنی کشتی گیران فولادین ذوب آمل بعد از قهرمانی در لیگ برتر کشتی فرنگی

رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی با قهرمانی تیم فولادین ذوب آمل به پایان رسید.

دیدار فینال لیگ برتر کشتی فرنگی میان تیم های سینا صنعت ایذه و فولادین ذوب آمل در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم فولادین ذوب آمل در حالی که ۴ مبارزه نخست را برابر سینا صنعت شکست خورده بود، در ۶ مبارزه بعدی صاحب برتری شد تا در نهایت با برتری ۶ بر ۴، عنوان قهرمانی لیگ برتر کشتی فرنگی را از آن خود کند.

در مهمترین مبارزه های برگزار شده، در وزن ۵۵ کیلوگرم الدانیز عزیزلی دارنده یک طلا و ۲ برنز جهان از آذربایجان با نتیجه سنگین ۱۳ بر ۴ مغلوب محمد حسینوند دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا شد.

حسینوند فرنگی کار خوزستانی چندی پیش خبر اشتغالش به عنوان رفتگر در شهرداری دزفول خبرساز شده بود.

در فینال وزن ۶۰ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد که ماه گذشته به مدال نقره امیدهای جهان رسیده بود، با نتیجه قاطع ۸ بر صفر برابر مهدی محسن نژاد دارنده مدال طلای آسیا از تیم فولادین ذوب آمل به برتری رسید.

در فینال وزن ۶۳ کیلوگرم، سامان عبدولی برادر کوچکتر سعید عبدولی و دارنده مدال های نقره و برنز آسیا برابر رضا عباسی با نتیجه ۶ بر یک شکست خورد.

در فینال وزن ۶۷ کیلوگرم نیز شاهین بداغی ۵ بر ۵ از سد حسین اسدی گذشت تا چهارمین پیروزی متوالی از آن سینا صنعت شود.

در فینال وزن ۷۲ کیلوگرم، محمدرضا مختاری نفر پنجم مسابقات جهانی نروژ برابر علی ارسلان فرنگی کار با سابقه ایران با نتیجه ۱۱ بر ۸ شکست خورد و اولین پیروزی برای نماینده آمل به دست آمد.

در فینال وزن ۷۷ کیلوگرم، امین کاویانی نژاد دارنده مدال طلای آسیا و نقره امیدهای جهان، مقابل محمد ناقوسی با حساب ۳ بر یک صاحب برتری شد تا پس از ارسلان، دومین پیروزی را برای نماینده آمل کسب کند.

در فینال وزن ۸۲ کیلوگرم رسول گرمسیری با شکست ۱۰ بر ۵ علیرضا مهمدی، سومین پیروزی را برای نماینده آمل کسب کرد.

در فینال وزن ۸۷ کیلوگرم، ناصر علیزاده دارنده مدال طلای آسیا و برنز امیدهای جهان ۲۰۲۱، با نتیجه ۴ بر یک مقابل مهدی ابراهیمی به برتری رسید تا با کسب چهارمین برتری برای نماینده آمل، دو تیم در پایان کشتی هشتم به تساوی ۴ بر ۴ برسند.

اما در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم، مهدی فلاح در یک مبارزه سخت با نتیجه ۳ بر یک از سد وحید دادخواه گذشت تا با کسب پنجمین پیروزی متوالی برای نماینده آمل، تیم فولادین ذوب آمل را ۵ بر ۴ از سینا صنعت پیش بیندازد.

در نهایت در فینال ۱۳۰ کیلوگرم، علی اکبر یوسفی دارنده مدال طلای جهان برابر امید محمودی از تیم سینا صنعت ایذه پیش از سوت پایان مبارزه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید تا با کسب این پیروزی، تیم فولادین ذوب آمل با پیروزی ۶ بر ۴، عنوان قهرمانی لیگ کشتی فرنگی را از آن خود کند.

همچنین پیش از دیدار فینال، تیم های اندیشه نگار پارس لرستان و دانشگاه آزاد به مصاف هم ر۴تند که در پایان نماینده لرستان با نتیجه ۶ بر ۴ به برتری رسید و بر سکوی سومی لیگ کشتی فرنگی ایستاد.

دانشگاه آزاداسلامی ۴ – اندیشه نگار پارس لرستان ۶  (اسامی تیم دانشگاه در ابتدا آمده است):

۵۵ کیلوگرم: احمدرضا ناصرپور صفر – علی نوربخش، برنده ۴

۶۰ کیلوگرم: امید آرامی صفر – عارف محمدی، برنده ۹

۶۳ کیلوگرم: حسین جاویدی صفر – علیرضا نجاتی، برنده ۹

۶۷ کیلوگرم: سجاد ایمان طلب، برنده ۸ – دانیال سهرابی ۵

۷۲ کیلوگرم: مرتضی پورعیسی، برنده ۷- محمد الیاسی ۱

۷۷ کیلوگرم: محمدحسین آزرم دخت صفر – برومند اصلان، برنده ۷ (ضربه فنی)

۸۲ کیلوگرم: جمال اسماعیلی ۶  (سه اخطاره) – محمدحسین محمودی، برنده ۹

۸۷ کیلوگرم: حمیدرضا بادکان صفر – علی شریفی، برنده ۶

۹۷ کیلوگرم: مهدی بالی، برنده ۵ – داود فلاحی ۱

۱۳۰ کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی، برنده – پارسا نظری (شرکت نکرد)

varzesh3.com
  • 18
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر