شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
۱۹:۱۰ - ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۰۹
جهان ورزش

حسین وفایی در مرکز انتقادات

فیلم/ شگفتی جهانی از حرکت عجیب اسنوکرباز ایرانی مقابل اوسالیوان

نبرد دیروز اوسالیوان و حسین وفایی بازتاب‌های جهانی زیادی داشته است.

با توجه به کلاس بالا و آرامش حکم‌فرما بر این ورزش نمی‌توان اسنوکر را با کلماتی نظیر بازی کینه‌توزانه مرتبط کرد اما مسابقه دیروز بین حسین وفایی و مدافع عنوان قهرمانی رونی اوسالیوان مطمئناً یکی از این موارد بود.

پیش از مسابقه، این دو نفر در حال رد و بدل کردن کلمات تند بودند و وفایی گفت که اوسالیوان "وقتی که خواب باشد پسر خوبی است." در عوض اوسالیوان نیز به اسنوکرباز ایرانی هشدارهای خاص خود را داده بود.

با شروع رقابت، اوسالیوان فریم اول را گرفت تا از وفایی ۱-۰ پیش بیفتد و فریم دوم را با بریک آف خود آغاز کند. در ادامه وفایی در یک حرکت عجیب به جای زدن یک ضربه سنجیده، ضربه‌ای زد که یادآور یک بازیکن معمولی بود و سطح او را زیر سوال برد. او بدون فکر توپ سفید را به توپ‌های قرمز زد و توپ‌های روی میز را پخش کرد.

ضربه وفایی که تعجب حاضران و البته تماشاگران رقابت او و سالیوان را به همراه داشت.

این اتفاق استفن هندری، مفسر بی‌بی‌سی و جان ویرگو را تحت تاثیر قرار داد. ویرگو در این باره گفت: " از نظر من، زدن آن ضربه بی‌احترامی بود. این بزرگ‌ترین مسابقه دوران حرفه‌ای او (وفایی) است. من نمی‌توانم باور کنم که او چنین ضربه‌ای بزند. اولین بار است که من چنین چیزی می‌بینم. آنچه در ذهن بازیکنان اسنوکر می‌گذرد خنده دار است."

هندری ،قهرمان هفت دوره جهان، نظر همکارش را تکرار کرد اما در عین حال معتقد بود که این یک حرکت از پیش برنامه‌ریزی شده بود زیرا پیش از این رونی اوسالیوان نیز این کار را در یک مسابقه انجام داده بود. او در ادامه گفت: "قبل از این که وفایی ضربه‌اش را بزند به یکی از حضار نگاه کرد و این احمقانه است. این‌ مسابقات قهرمانی جهان است؛ چرا باید این کار را بکنی؟ این اصلا کار درستی نبود."

وفایی حالا باید منتظر رقابت بعدی با سالیوان باشد تا شاید بتواند از او انتقام بگیرد.

فصل گذشته در مسابقات مقدماتی مسترز آلمان، اوسالیوان یک شوت تقریباً مشابه مقابل وفایی به توپ زد، در جدالی که مرد انگلیسی با نتیجه ۵-۰ به برتری رسید. در همین مسابقه هم اوسالیوان به نوعی تسلط خود را نشان داد تا ثابت کند که چرا امروز هفت عنوان قهرمانی جهان برای او به ارمغان آمده است. او حالا به دنبال رکوردشکنی و کسب هشتمین عنوان جهانی در دوران مدرن است.

در نهایت این مجموعه‌ای از توئیت‌های هواداران است که در واکنش به نبرد سالیوان و وفایی نشان دادند: 

*وفایی داره چی‌کار می‌کنه؟؟؟ 

*طی۲۰ سال تماشای اسنوکر من تا حالا ندیدم کسی این‌طوری بازی کنه!

*چرا وفایی این‌طوری کرد؟! مسابقات جهانیه مثلا!!!

*کمی احترام بذار آقای وفایی؛ او باید بعد از این فکری به حال خودش کند.

*حسین وفایی به طور کامل داستان را باخته است.

varzesh3.com
  • 18
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر