صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
sarpoosh
کافه توریسم > خوزستان

خوزستان

خوزستان

 

استان خوزستان استانی در جنوب غربی ایران است، که در کرانه خلیج فارس قرار دارد و مرکز تولید نفت و گاز ایران به‌شمار می‌آید. مساحت استان خوزستان ۶۴٫۰۵۷ کیلومتر مربع است و با جمعیتی معادل ۴٬۷۱۰٬۵۰۶ نفر (۱۳۹۵)، به‌عنوان پنجمین استان پرجمعیت ایران محسوب می‌شود.

 

شهر اهواز مرکز استان خوزستان است.

از لحاظ تاریخی، خوزستان قدیمی‌ترین منطقه فلات ایران محسوب می‌شود، که پیشینه سکونت انسان در آن به ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح و شکل‌گیری تمدن عیلام در هزارهٔ سوم قبل از میلاد، بازمی‌گردد.

 

خوزستان از شمال به استان لرستان، و شرق به استان چهارمحال و بختیاری، از شمال‌غربی به استان ایلام، از شرق و جنوب‌شرقی به استان کهگیلویه و بویراحمد، از جنوب به استان بوشهر و خلیج فارس و از غرب به کشورعراق محدود می‌شود.

 

استان خوزستان هم‌اکنون دارای ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی و ۶ نماینده در مجلس خبرگان رهبری می‌باشد. شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (بزرگترین تولیدکننده نفت ایران)، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت فولاد خوزستان و شرکت نفت و گاز اروندان در استان خوزستان مستقر می‌باشند.

 

مرکز استان خوزستان شهر اهواز و سایر شهرستانهای آن عبارتند از: آبادان، اندیمشک، اهواز، ایذه، باغ‌ملک، بندرماهشهر، بهبهان، خرمشهر، دزفول، دشت‌آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوش، شوشتر و مسجد سلیمان.

 

جغرافیای طبیعی و اقلیمی استان

شمال و شرق خوزستان را سلسله جبال زاگرس فراگرفته است که ارتفاعات آن در جهت جنوب غربی کاهش می‌یابد، به‌طوری که در نواحی جنوبی‌تر به صورت تپه ماهورهایی نمایان می‌شود.استان خوزستان را از نظر پستی و بلندی می‌توان به دو منطقه کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم کرد.

 

  منطقه‌ای کوهستانی شمال و شرق استان را قرار گرفته و منطقه جلگه‌ای آن از جنوب دزفول، مسجدسلیمان، رامهرمز و بهبهان آغاز شده و تا کرانه‌های خلیج‌فارس و اروندرود ادامه می‌بابد.

 

استان خوزستان دارای آب و هوایی مختلف است:  آب و هوایی نیمه‌بیابانی که شهرهای آبادان، خرمشهر، ماهشهر، هندیجان، دشت‌آزادگان و نواحی دزفول، بهبهان، رامهرمز، شوشتر و نواحی شمال اهواز را در بر می‌گیرد.

 

آب وهوای استپ، نواحی شمال دزفول، بهبهان، رامهرمز، شوشتر و شمال اهواز را دربرمی‌گیرد. استان خوزستان تحت‌ تأثیر سه‌نوع باد قرار دارد:  اولین باد، جریان سرد نواحی کوهستانی و دومین باد (شرجی)، جریان گرم و رطوبتی از خلیج‌فارس است که به سوی جلگه می‌وزد. سومین‌باد یا باد سوم از عربستان می‌وزد و همیشه مقداری شن و خاک و رطوبت همراه دارد.

 

بر اساس داده‌های ایستگاه‌های سینوپتیک استان خوزستان در سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج، حداقل مطلق درجه حرارت منفی دو دهم درجه سانتیگراد و حداکثر مطلق درجه حرارت با چهل پنجاه درجه سانتیگراد در اهواز گزارش شده است.

 

جغرافیای تاریخی استان

استان خوزستان یکی از کهن‌‌ترین سرزمین‌های تمدن بشری است. این تمدن در شش هزار سال پیش در شوش پدید آمد، هزار سال بعد دولت مقتدر عیلام در شوش پایه‌گذاری شد و سه هزار  سال پیش از میلاد، دولت عیلام توسط آشوریان منقرض گردید.

 

در سال ششصد و چل قبل از میلاد شوش به دست آشوری‌ها تسخیر و به دو بخش تقسیم شد. قسمت شمالی عینی انزان به دست پارس‌ها افتاد و قسمت جنوبی آن به تصرف آشور درآمد. در تابستان سال پانصد و سی و هشت قبل از میلاد کوروش هخامنشی به بابل لشکر کشید و با شکست بابل کلیه خاک‌عیلام به تصرف هخامنشیان ‌در آمد و شهرشوش به عنوان یکی ازپایتخت‌‌های هخامنشی برگزیده شد.

 

داریوش هخامنشی درحدودسال پانصدوبیست ویک قبل از میلاد شوش را به مرکز شاهنشاهی خودتبدیل کردودرآن کاخ باشکوهی ازسنگ بنام هدیش احداث کرد. در زمان خشایار شاه پایتخت‌های ایران از جمله شوش به اوج عظمت و رونق رسیدند. با حمله اسکندر دوران اوج و شکوه سلطنت خیره‌کننده هخامنشیان به پایان رسید.

 

در سال سیصد و سی و سه قبل از میلاد اسکند بر هخامنشیان پیروز شد و شهر بابل و شوش را با ذخایر بسیار ارزشمند طلا و نقره تصرف کرد. پس از فوت اسکندر در بابل جانشیان او در ایران دولت سلوکیان را تشکیل دادند. در سال صد و هشتاد و هفت قبل از میلاد در اثر ضعف دولت سلوکی پارس و خوزستان متحد شدند و از دولت سلوکی جدا شدند.

 

مهرداد اول اشکانی (صد و چهل تا صد و شصت و چهار) نیز «دقریوس» شاه سلوکی را در جنگی شکست داد و شخصی به نام کامثاسکیر را که از خاندان اشکانی بود به حکومت خوزستان منصوب کرد. با قدرت گرفتن ساسانیان این ناحیه رو به عمران و آبادی گذاشت. شهر جندی شاهپور با دانشکده بسیار معروف نیز از شهرهایی است که در این دوران از رونق و شکوفایی چشمگیری برخوردار بوده است.

 

پس از شکست یزدگرد سوم در جنگ معروف نهاوند، ایرانیان به مرور به دین اسلام گرویدند. از سال هفده هجری قمری در عهد خلافت عمر که کشورگشایی مسلمانان به پیروزی تازه‌ای دست یافته بود، بصره به عنوان یکی از حاکم‌نشین‌ها و نایب‌الحکومه انتخاب شد. مهمترین و خونین‌ترین واقعه نخستین قرن اسلام در خوزستان قیام توده‌های بدوی و روستائیان عرب و ایرانی بود که زیر لوای خوارج یا ارزقیان سر به شورش برداشتند.

 

حجاج بن‌یوسف در سال هفتاد و هشت هجری قمری این قیام را با بی‌رحمی و سنگدلی سرکوب کرد. قیام دیگری نیز در سال‌های دویست و چهل و نهم هجری قمری به رهبری صاحب‌آلزنج خوزستان را فراگرفت. در اواسط سده سوم  هجری قمری دولت عباسیان رو به انحطاط گذاشت و زمینه رشد قیام ایرانیان به رهبری یعقوب لیث صفاری فراهم شد.

 

یعقوب لیث از سیستان علم استقلال برافراشت و در شوال سال دویست‌و ششصد و یک هجری قمری فارس را تسخیر و به سرعت حمله به بغداد را (مقر خلافت عباسیان) آغاز کرد، ولی بلافاصله به شوش و شوشتر عقب‌نشینی کرد. در سال دویست و هشتاد و هشت هجری قمری عمرولیث ،جانشین یعقوب در خوزستان به قتل رسید.

 

در سال سیصد و بیست و شش هجری قمری معزالدوله دیلمی، کرمان و خوزستان را تصرف کرد. با روی کار آمدن سلجوقیان ابوکالیجاد دیلمی به حکومت خوزستان منصوب شد و در سال چهارصد و سی و چهار هجری قمری در اوج قدرت، درگذشت. از این سال تا سال هشتصد و چهل و پنج هجری قمری به ترتیب خوارزمشاهیان، خاندان شلمه افشار، اتابکان فارس، آل مظفری، آل جلایر، تیموریان بر تمام یا قسمتی از خوزستان حکم راندند.

 

در سال هشتصد و چهل و پنج جنبش مذهبی دیگری به عنوان مشعشعیان در این نواحی شکل گرفت. رهبر این جنبش سیدمحمد مشعشع ادعای مهدودیت داشت و از این زمان خوزستان به دو ناحیه عرب‌نشین و غیرعرب‌نشین تقسیم شد. در سال هشتصد و هفتاد و دو هجری قمری سلسله ایلخانیان به دست ‌آق‌قویونلوها منقرض شد و سیدمحسن فرزند سیدمحمد مشعشع از اوضاع آشفته ناشی از آن استفاده کرد و بر سراسر خوزستان مسلط شد.

 

پادشاهان صفوی چندین بار برای سرکوب مشعشعیان و افشار به خوزستان لشگر کشیدند هر بار پس از سرکوب آنها مشعشعیان را بر حکومت نواحی تحت تسلط آنها ابقا کردند. با انقراض صفویان به دست محمود افغان خوزستان همچنان به تهماسب میرزا جانشین پادشاه شکست ‌خورده صفوی وابسته باقی ماند و محمود افغان برای دست یافتن به این ناحیه در سال هزار و صد و سی و شش هجری قمری لشگری به این ناحیه گسیل داشت ولی نتیجه‌ای نگرفت.

 

نادر شاه، افغان‌ها را از اصفهان بیرون راند و در بهار سال هزار و صد و چهل و دو هجری قمری از راه فارس و کهگیلویه روانه خوزستان شد. پس از قتل نادر، خاندان مشعشعی بار دیگر به ریاست موسی مطلب هویزه را به تصرف درآوردند. مشعشع‌ها پس از استقرار در هویزه به سوی شوشتر، دزفول و شوش روی آوردند و با طایفه آل‌کثیر جنگیدند و نواحی مزبور را تصرف کردند.

 

در همین دوران کریم‌خان زند پس از ده سال کشمکش و جدال قدرت را به دست گرفت. پس از درگذشت کریم‌خان زند بار دیگر خوزستان دچار هرج ومرج شد. درزمان فتحعلی شاه قاجارخوزستان به دوبخش تقسیم شد. بخش شمالی، شامل شوشتر، دزفول، هویزه جزء کرمانشاهان، به محمدعلی میرزای دولت شاه سپرده شد و بخش جنوبی آن شامل رامهرمز، فلاحیه و هندیجان جزء فارس به حسینعلی میرزا پسر دیگر فتحعلی شاه واگذار شد.

 

دولت شاهزاده مقتدر قاجاری دوباره برای سرکوب مخالفین به خوزستان لشگر کشید. در زمان همین شاهزاده بند معروف میزان در شوشتر بازسازی شد و آب به شاخه شطیط و نهرداران جریان یافت. در سال هزار و دویست و شصت و هفت هجری قمری قوای انگلیس از طریق خرمشهر وارد خوزستان شد و تا اهواز پیش آمد. 

 

پس از سال هزار و دویست و هفتاد سه هجری قمری که جنگ انگلیس با ایران روی داد تا پایان حکومت ناصرالدین‌شاه که چهل سال طول کشید در خوزستان جنگی روی نداد. در این زمان عشایر عرب به چند بخش تقسیم شده و هر بخش شیخی جداگانه داشت که حاج جبار خان نام‌آورتر از دیگران بود و پس از جنگ انگلیس فداکاری‌هایی از خود نشان داده بود توسط ناصرالدین شاه به رتبه سرتیپ اولی ارتقاء یافت.

 

پس از او پسرش شیخ خزعل جانشین پدر شد و با کشتن برادر زمام امور را به دست گرفت. این مرد که با حمایت انگلیس سراسر استان خوزستان را به چنگ آورده بود، در سال هزاروسیصدو سی ودوهجری قمری علیرغم بی‌طرفی ایران در جنگ جهانی اول جانب انگلستان را گرفت. انگلیس‌ها عثمانی‌ها را از خوزستان بیرون کردند و رشته اختیار سراسر خوزستان را به دست گرفتند.

 

در خرمشهر، اهواز و شوش سپاه مستقر ساختند و در هر یک از شهرهای شوشتر و دزفول اداره سیاسی یا کنسولگری و عدلیه دایر کردند و در همه جا اداره‌های پست و تلگراف را به دست گرفته و سرپرستی آن‌ها را به مأموران خود واگذار کردند. از سال هزار و سیصدو سی ودو تا هزار و سیصد و سی و نه هجری قمری این وضع پایدار بود و شیخ خزعل نیز خود را امیر خوزستان (عربستان) می‌خواند. در دوران رئیس الوزرایی رضاشاه سپاهی از شیراز به بهبهان، سپاهی از اصفهان و سپاه سومی از بروجرد عازم سرکوب شیخ خزعل در خوزستان شد.

 

پس از جنگی کوتاه شیخ خزعل شکست خورد و با فرستادن پیامی به رئیس الوزرا امان خواست و در سال هزار و سیصد و پانزده  ه‍-ش به روایت مرحوم محمدخان قزوینی این مرد را در سن هفتاد و پنج سالگی به دستور رضا شاه در منزلش خفه کردند و بدین وسیله عمر یکی دیگر از حکام محلی به سود قدرت یافتن دولت مرکزی به پایان رسید. سرانجام در بیست و دو  بهمن سال هزار و سیصد و پنجاه و هفت شمسی به عمر بیش از نیم قرن حکومت پهلوی‌ها نیز خاتمه داده شد.

 

اقتصاد و منابع طبیعی

در سال ۱۲۸۷ خورشیدی نخستین چاه نفت ایران و خاورمیانه، توسط گروهی بریتانیایی به سرپرستی ویلیام ناکس دارسی در شهر مسجد سلیمان در خوزستان حفر و نفت از آن استخراج شد. این چاه که به «چاه شماره یک» مشهور است، نخستین چاه نفت در جهان است که از آن در مقیاس صنعتی، نفت استخراج شده، و اولین گام در تأسیس صنعت نفت ایران و شرکت نفت انگلوپرشین بوده‌است. چاه شماره یک هم‌اکنون به صورت موزه تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب ایران (NISOC) اداره می‌شود. استان خوزستان غنی‌ترین استان ایران در زمینهٔ منابع نفت و گاز است که در حال حاضر عمدهٔ درآمد کشور از راه صدور این دو محصول حاصل می‌شود.

 

اهواز، مرکز صنایع پخش نفت و گاز در خوزستان و تمامی مناطق نفتخیز در جنوب، غرب و شرق ایران است. پالایشگاه آبادان و پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی ماهشهر از جمله صنایع وابسته به نفت در این استان هستند.

 

کارخانجات ذوب و فولادسازی و محصولات آهنی و فولادی و لوله‌سازی از جمله صنایعی هستند که تأثیر بسزایی در اقتصاد منطقه و استان دارند. از جملهٔ این مجموعه‌ها می‌توان به لوله‌سازی خوزستان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت فولاد خوزستان، نورد کاویان اشاره کرد.

 

گرمای بیش از حد و تمرکز صنایع بزرگ در استان خوزستان باعث شده‌است که این استان پس از استان تهران بزرگترین مصرف‌کنندهٔ انرژی در ایران باشد.نیروگاه‌های حرارتی و گازی استان عبارتند از رامین، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر.

 

تا چندی پیش قابلیت کشتی‌رانی تجاری در رود کارون تا بندری در شهر اهواز وجود داشت و بخشی از بار ترانزیت تجاری از این راه منتقل می‌شد. اما در پی عدم رسیدگی این کاربرد درحال حاضر منتفی است و کشتی‌رانی تجاری عملاً انجام نمی‌گیرد. بندرهای آبادان و خرمشهر (با دسترسی از رود بهمن‌شیر) و ماهشهر و بندر امام پیش از جنگ ایران و عراق از لحاظ تجاری اهمیت فراوانی داشتند و مجموعهٔ این بنادر با خط آهن خرمشهر-تهران، مسیر پراهمیتی برای حمل و نقل تجاری بود، اما در طول جنگ ایران و عراق، آسیب فراوانی دیدند و عملاً مخروبه و متروکه شدند و امروز با روندی بسیار کُند، به کسری از وضعیت سابق خود نزدیک می‌شوند.

 

آب فراوان رودهای کارون، کرخه و هندیجان (زهره)، جراحی، مارون، اروندرود و دز که اکثراً جزو پرآب‌ترین رودهای ایران هستند و ساختار جلگه‌ای استان خوزستان، قابلیت بالقوهٔ کشاورزی فراوانی در آن ایجاد کرده‌است. جدا از کشاورزی سنتی و نیمه مکانیزهٔ محصولات سنتی (مثل برنج، گندم، مرکبات و صیفی‌جات)، نیشکر هم به صورت صنعتی در قالب طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان خوزستان در ابعاد جغرافیایی وسیعی کاشته شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. از جمله صنایع جانبی قدیمی نیشکر در خوزستان، مجتمع کاغذسازی هفت‌تپه است که از دیرباز با استفاده از ضایعات نیشکر به تولید کاغذ می‌پردازد.

 

خوزستان - اقتصاد

سد گتوند، پس از ۸ سال پس بهره‌برداری هنوز در خوزستان قربانی می‌گیرد سد گتوند، هشت سال پس از بهره‌برداری، هنوز در خوزستان قربانی می‌گیرد. ۲ روستای مسجدسلیمان با آبگیری دوباره این سد، از اواخر مرداد امسال به زیر آب رفتند. به گزارش ایرنا، اهالی روستاهای «تلخاب تاجدین» و «پرنوشته» در حالی آواره شده اند، که سد گتوند هنوز زمین های آنها را خریداری نکرده و بدون اطلاع... خوزستان سه استاندار و ده ها فرماندار و مدیر تغییر کرده اند و داستان آوارگی روستاییان به فراموشی سپرده شده است. یوسفی پرونده قطوری از نامه ها و مکاتبات...

ساعت کاری ادارات خوزستان از اول خرداد ماه امسال کاهش می‌یابد استاندار خوزستان از کاهش ساعت اداری در ادارات خوزستان خبر داد. به گزارش تسنیم، غلامرضا شریعتی در نشست کمیته کنترل و کاهش پیک بار تابستان اظهار داشت: ساعت کاری ادارات خوزستان از اول خرداد از ساعت هفت صبح تا ۱۳.۳۰ دقیقه و از ۱۹ خرداد از هفت صبح تا ۱۳ خواهد بود. استاندار خوزستان گفت:...

استاندار خوزستان: شرکت های نفتی خارجی مانع آبگیری بخش عراقی هورالعظیم شدند استاندار خوزستان گفت: کشور عراق به توصیه شرکت های نفتی خارجی مانع ورود آب به بخش عراقی چذابه در هورالعظیم شده است. غلامرضا شریعتی شامگاه شنبه در گفت وگو با ایرنا، با تکذیب خبری به نقل از وی در یکی از خبرگزاریها مبنی بر ممانعت شرکت نفت برای آبگیری منطقه چذابه افزود: اظهارات منتشر شده به نقل از... خوزستان جلوگیری کرده که بخش عمده ای از آن عامل ریزگردهای اخیر استان خوزستان بوده است. رئیس شورای تامین خوزستان با اشاره به اینکه در این منطقه...

کولر از فهرست اقلام ممنوعه وارداتی آزاد شود مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه کولر در خوزستان کالای لوکس نیست، گفت: از ظرفیت وارداتی تعاونی‌های مرزنشین برای تأمین کولر استان استفاده شود. امید بن عباس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: فصل گرما از راه رسیده و شرایط زندگی در این آب و هوای گرم دشوار است بنابراین... خوزستان کولر یک کالای لوکس نیست بلکه کالای اساسی محسوب می‌شود و در این زمینه باید تلاش کرد تا با توجه به وضعیت اقتصادی مردم برای تأمین این کالای اساسی...

۴ نفر از مسئولان شرکت نفت و گاز آغاجاری برکنار شدند به دستور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، رئیس خدمات عملیات، رئیس HSE، رئیس بازرسی خطوط لوله و سرگروه آزمایش چاه شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری برکنار شدند. به گزارشمهر، این تصمیم به علت سهل انگاری این افراد در انجام وظایف محوله، عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و عدم بکارگیری...

احتمال ورود خوزستان به وضعیت زرد حمله ملخ‌ها معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: براساس آخرین گزارش فائو، کشور کویت در بحث حمله ملخ‌ها در وضعیت زرد قرار دارد و با توجه به اینکه این کشور در همسایگی عراق و خوزستان قرار دارد، احتمال دارد تا وضعیت زرد شهرستان‌های خرمشهر و آبادان را تحت پوشش قرار دهد. محمد قاسمی نژاد در... خوزستان آغاز شد. وی افزود: بلافاصله پس از آغاز این مساله در استان سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل یک تیم مبارزه با ملخ کرد. این تیم شامل...

سیل خوزستان، برخی چاه‌های نفتی آزادگان را غرق کرد حداقل ۶ حلقه چاه تولیدی میدان آزادگان جنوبی با توقف تولید نفت مواجه شده و عملیات حفاری در برخی چاههای جدید نیز متوقف شده است. به گزارش تسنیم، ورود سیلاب به هورالعظیم تبعاتی برای بخش تولید نفت کشور داشت، به گونه‌ای که برخی چاه‌های میدان مشترک آزادگان جنوبی از مدار تولید خارج شد. خبرهای...

سردرگمی امروز را در دوران جنگ هم ندیدیم/ دیگر چیزی از اراضی کشاورزی باقی نمانده است در این میان، خوزستان (به طور ویژه حوضه آبریز کرخه) از جمله استان‌هایی است که دچار خسارات ناشی از سیل شده است. غلامرضا شریعتی (استاندار خوزستان) اخیرا اعلام کرده که با توجه به آغاز بارش‌ها از صبح دیروز (۱۷ فروردین) به شهرهای رفیع، حمیدیه، سوسنگرد، بستان، ابوحمیظه و کوت سیدنعیم دستور تخلیه داده‌ایم. استاندار... خوزستان پیرامون خطر وقوع سیل هشدار داده بودیم و تاکید کرده بودیم که کانال‌ها باید لایروبی شوند چراکه آب به سختی به هورالعظیم می‌رسد و به زور راه خودش را...

تاکید زنگنه به مدیران نفتی بر حفاظت از تاسیسات صنعت نفت در برابر سیل ۴) از آنجاکه خوزستان نیز به عنوان قلب تپنده صنعت نفت در معرض خطر جدی سیلاب قرار دارد و هر گزندی به این استان، زخمی بر پیکره صنعت نفت خواهد بود ، لازم است شرکت‌های تابعه وزارت نفت به ویژه شرکت‌های مناطق نفت خیز جنوب، ملی حفاری، مهندسی و توسعه نفت و اروندان، کماکان با تمام توان در میدان بوده...

توضیحات وزیر نیرو در خصوص احتمال شکستگی سدها وزیر نیرو گفت:پیش بینی ها نشان می دهد در اردیبهشت و خرداد امسال رواناب های شدید و بیش از ظرفیت نگهداشت سدها در خوزستان خواهیم داشت. رضا اردکانیان در مرکز پایش سدهای خوزستان در سازمان آب و برق در جمع خبرنگاران، افزود: این رواناب ها به سمت تالاب ها جاری می شود، تبخیر شده و یا به مصرف می رسد و... خوزستان داشته باشیم. به گفته وی تاکنون که حدود نیمی از سال آبی سپری شده، در خوزستان بیش از متوسط بلندمدت ۵۰ ساله در خوزستان رواناب بوده که...

ورود ۳ میلیارد مترمکعب آب به سدهای خوزستان تا پنج روز آینده وزیر نیرو با بیان اینکه طی پنج روز آینده ٣ میلیارد مترمکعب آب وارد سدهای خوزستان می شود، گفت: حدود١.٢ میلیارد مترمکعب ظرفیت سدها را پر می کند و حدود١.٨ میلیارد مترمکعب از سدها خارج می شوند. به گزارش مهر به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان شامگاه جمعه با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار... خوزستان می‌شود. وزیر نیرو افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، حدود ١.٢ میلیارد متر مکعب آن ظرفیت خالی سدها را پر خواهد کرد و مابقی یعنی یک...

سدهای خوزستان تقریباً پُر شده است مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان گفت: در ۷۲ ساعت گذشته بیش از سه میلیارد مترمکعب آب وارد سد‌های خوزستان شده است. به گزارش ایلنا، داریوش بهارلویی گفت: بارش‌های کم سابقه سال آبی جاری باعث شده نزدیک به ۲۴ میلیارد متر مکعب آب وارد سد‌های استان خوزستان شود که این رقم حدود ۳۰ درصد... خوزستان، نیاز است تا برای کنترل مخازن سد‌ها و جلوگیری از بروز سیلاب‌های بزرگ‌تر بخشی از آب سد‌ها را خالی کنیم؛ لذا آب رودخانه‌های استان بالا آمده و متاسفانه...

سد گتوند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
ساعت کاری ادارات خوزستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
تالاب هورالعظیم,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
کولر گازی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
حادثه خط لوله اهواز - امیدیه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
economy
چاه‌های نفتی آزادگان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
خسارت سیل به کشاورزان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
بیژن زنگنه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
economy
رضا اردکانیان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
سدهای خوزستان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی

خوزستان - انتخابات

ما كه هوا نداريم ولي هواتو داريم او اما ديگر ياران خود را نيز فراموش نمي‌كند، نام هاشمي و خاتمي دو يار هميشگي او همچنان بر زبانش جاري مي‌شود تا در ميان تشويق‌هاي مردم خوزستان را سرزمين مجاهدت‌هاي آنان بنامد. حسن روحاني در ميان تشويق‌هاي مردمان خونگرم خوزستان اما، نمي‌تواند بحران ريزگردهاي اين شهر را فراموش كند. بحراني... خوزستان است روحاني با اشاره به حضور شكوهمند و بزرگ مردمان اهواز در استقبال خود اظهار داشت: شما براي آينده خود اينجا آمديد. ما در سال ۹۲ با يكديگر عهدي...

با جعل حدیث، روحانی را تخریب می‌کنندرای روحانی در خوزستان کم نشده است معصومه ابتکار به جد یقین دارد که علی‌رغم جوسازی‌های مخالفان روحانی، رای او در خوزستان کاهش نداشته است. او در گفتگوی تفصیلی با آفتاب‌یزد که در دفتر وی در پارک پردیسان انجام شده بود یک به یک دستاوردهای دولت و سازمان محیط‌زیست را برمی‌شمرد و اشاره می‌کرد که اگر این دولت شکل نمی‌گرفت شرایط مملکت چگونه... خوزستان، افزایش شدید گردوغبار را در این استان داشتیم، برای آنکه هیچ کدام از طرح‌های مقابله با گرد و غبار اجرا نمی‌شد و اصلاً در اولویت هم قرار نداشت و...

اخبار انتخابات,خبرهای انتخابات,انتخابات ریاست جمهوری,روحانی
اخبار انتخابات,خبرهای انتخابات,انتخابات ریاست جمهوری,معصومه ابتکار

خوزستان - اینفوگرافیک

اینفوگرافی / آمار اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده خوزستان سیل بخش قابل توجهی از استان خوزستان را در برگرفته و باعث آبگرفتگی بسیاری از روستاها و شهرها شده است. از همان روزهای ابتدایی آغاز سیل و دستور تخلیه روستاها و شهرها، مراکز امدادی مثل هلال احمر اقدام به برپایی کمپ‌های اضطراری کردند. در این اینفوگرافی تعداد و محل این کمپ‌ها در استان خوزستان...

اینفوگرافیک/ سهم استان‌های کشور از بوجه سال ۹۷ در بودجه پیشنهادی سال ۹۷، استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس و مازندران بیشترین، و استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی، قزوین و سمنان کمترین بودجه را دریافت می‌کنند. برای دیدن عکس درابعاد واقعی اینجا را کلیک کنید. ...

اینفوگرافیک اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده خوزستان
اینفوگرافیک سهم استان‌های ازبودجه 97

خوزستان - تصاویر

تصاویر / عوارض« مالْچ‌ْپاشی» بر محیط‌زیست خوزستان با اجرای مالچ پاشی، محیط‌زیست برخی از مناطق بکر طبیعت خوزستان از جمله شهرستان « بُستان »، آسیب جدی دیده و به موزه جانداران تبدیل شده است. مالچ نفتی سال ۱۳۴۲ از لیبی به ایران رسید و اولین بار در بوئین زهرا مورد استفاده قرار گرفت. برای تهیه مالچ نفتی ابتدا باید نفت به قیر تبدیل شود. بعد قیر، شل شود و سرانجام...

گزارش تصویری/ غرق شدن خودروها در سیلاب خوزستان ۲ خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان غرق شدند مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از غرق شدن ۲ خودرو در سیلاب جاده اهواز - آبادان خبر داد و گفت: سرنشینان این خودروها نجات یافتند. ...

تصاویر/ فرار سیل زدگان حمیدیه خوزستان به جنگل سیل زدگان شهرستان حمیدیه با دامها، لوازم و وسایلی که توانسته اند از خانه های خود بردارند، به جنگل «خسرج» پناه برده اند.افزایش خروجی سد کرخه در پی بالا آمدن حجم مخزن این سد باعث شکستن سیل‌ بندهای حمیدیه شده است. ...

تصاویر هوایی از روستاهای غرق در سیل خوزستان استان خوزستان با داشتن ۳ رودخانه کارون، دز و کرخه، در مناطق مختلفی در معرض سیل قرار گرفته و ۱۳ روستا در حاشیه رود دز تاکنون دچار سیلاب شدید شده است. ...

گزارش تصویری/ سفر رییس جمهور به استان خوزستان حسن روحانی، رییس‌جمهور و هیئت دولت به منظور بازدید از مناطق سیل زده در استان خوزستان و دیدار با مردم این‌ مناطق، جمعه ۹ فروردین وارد فرودگاه اهواز شد. ...

تصاویر/ چُغازنبیل؛ بر جای مانده از تمدن عیلامی چغازنبیل یکی از برجسته ترین نیایشگاههای باستانی ایران است که ۱۲۵۰ سال پیش از میلاد مسیح در دوران عیلامی ها ساخته شد. زیگورات چغازنبیل شوش یکی از سه اثر ایرانی است که هم‌زمان با تخت جمشید و میدان نقش جهان اصفهان برای اولین بار در سال ١٣۵٨ خورشیدی به عنوان اولین اثر ملی ایران در فهرست جهانی...

آبادان و خرمشهر در صف آب! آبادان به دلیل احاطه شدن توسط ۲ رودخانه عظیم کارون و اروند از دیرباز به جزیره سبز شناخته شده است اما این روزها با ورود آب دریا به جزیره نمک تبدیل شده است. هنوز مردم آبادان و خرمشهر گرد و خاک‌های گاه و بی‌گاه که بر تن شهرهای خود می‌نشیند را پاک نکرده بودند که مشکل ۲۵ ساله آبادان یعنی آب شور با قدرت هر...

دو روز کاملا متفاوت در اهواز به گزارش ایسنا، وقوع پدیده گرد و غبار از سال ۲۰۰۱ در خوزستان آغاز شد و بعد از چهار سال، تمام شهرهای این استان را فرا گرفت و اکنون بیش از ۲۰ استان در ایران را درگیر کرده است. در حال حاضر، کانون اصلی تولید این ریزگردها، داخل ایران است اما ریزگردهایی که از کشورهای همسایه از جمله عراق وارد خاک ایران می‌شوند... خوزستان مرتبط بوده‌اند. بر اساس این گزارش، مراجعات بیماران سرطانی بیمارستان شفا در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۲ حدود ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. سالانه...

۵۱ درجه بالای صفرِ خوزستان دمای هوا در استان خوزستان به ۵۱ درجه بالای صفر رسیده است. ...

یک روز در حمیدیه شهرستان حمیدیه یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است و با فرا رسیدن بهار و سال نو گردشگری در آن رونق پیدا می‌کند. ...

تصاویر مالچ پاشی در محیط زیست خوزستان,عکس های مالچ پاشی در محیط زیست خوزستان,تصاویر عوارض مالچ پاشی در محیط زیست خوزستان
تصاویر سیل شادگان,عکس های سیل در شادگان خوزستان,عکس های غرق شدن خودروها در سیلاب خوزستان
تصاویر فرار سیل زدگان حمیدیه خوزستان به جنگل,عکس های مردم حمیدیه در جنگل,تصاویری از مردم سیل زده حمیدیه در جنگل خسرج
تصاویر روستاهای غرق در سیل خوزستان,عکس های روستاهای خوزستان,تصاویری از غرق شدن روستاها در خوزستان
تصاویر سفر حسن روحانی به خوزستان,عکس های سفر روحانی به خوزستان,تصاویر حضور رئیس جمهور در خوزستان
عکس های چُغازنبیل,تصاویری از چُغازنبیل,عکس های نیایشگاه چغازنبیل
تصاویر مردم خرمشهر و آبادان در صف آب,عکس های کم آبی در آبادان,تصاویر کم آبی در خرمشهر
تصاویر پدیده گرد و غبار اهواز,عکس های آلودگی هوا خوزستان,عکس پدیده گرد و غبار خوزستان
تصاویر گرمای هوای خوزستان,عکس های گرمای هوای خوزستان,گرمای هوای خوزستان
تصاویر شهرستان حمیدیه, عکس گردشگری در خوزستان, تصویر فصل بهار در استان خوزستان

خوزستان - جامعه

اختصاص یک‌سوم اعتبارات امسال مقابله با ریزگرد به خوزستان دبیر ستاد ملی مقابله با پدیده گرد و غبار از اختصاص یک‌سوم کل اعتبارات ابلاغ شده امسال مقابله با ریزگرد، به خوزستان با رقمی معادل ۲۳۶ میلیارد تومان خبر داد. به گزارش ایسنا، علی‌محمد طهماسبی بیرگانی در کارگروه استانی مقابله با گرد و غبار که روز گذشته (۱۶ شهریورماه) در استانداری خوزستان برگزار... خوزستان بوده است. وی افزود: یک سری فعالیت جهت مقابله با گرد و غبار برای اعتبارات سال ۹۷ تعریف شده بود که برخی دستگاه‌ها به دلیل درگیر بودن خوزستان...

۱۳ واحد قهوه سرا و کافی شاپ متخلف در دزفول پلمب شد فرمانده انتظامی شهرستان دزفول گفت: ۱۳ واحد صنفی شامل کافی شاپ و قهوه سرای متخلف و بدون مجوز در دزفول توسط مأموران انتظامی پلمب شد. سرهنگ روح اله گراوندی در گفتگو با مهر اظهار کرد: در راستای نظارت و سازماندهی واحدهای صنفی، طرح تشدید اقدامات کنترلی - نظارتی به منظور جلوگیری از فعالیت واحدهای غیر...

اعتراض فعالان محیط زیست خوزستان به انتقال آب یک فعال محیط زیست خوزستانی مهمترین دغدغه فعالان این حوزه را انتقال آب از سرشاخه رودخانه های استان عنوان کرد و گفت: طرح های انتقال آب میان حوضه ای محیط زیست خوزستان را تهدید می کند. به گزارش ایرنا، عبدالصاحب عبودی یکشنبه در نخستین نشست ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با تشکل های مردم نهاد... خوزستان باید حساسیت بیشتری در زمینه طرح های انتقال آب و جلوگیری از اجرای آنها داشته باشند. مدیر جمعیت فعالان محیط زیست بهبهان خواستار لغو مجوز برداشت...

زندگی مردم شهرهای جنوبی ایران در گرمای بالای ٥٠درجه و سختی‌ها و سرگرمی‌های شبانه آنها در تابستان استاندار خوزستان گفت: مردم هر گله‌ای داشته باشند، حق دارند چون گرمای بالای ٤٥درجه شهروندان را تحت‌ فشار گذاشته است. کیانپارس، زیتون، گلستان، محله کوروش و کوی ملت کلافه‌اند، مغازه‌های بازار امام‌خمینی(ره) کر‌کره‌های سفیدشان را پایین کشیده‌اند و تاکسی‌هایی را دید می‌زنند که روزی چندبار کاپوت‌شان... خوزستان، در گفت‌وگو با «شهروند» شرایط  امسال را بهتر از ‌سال گذشته می‌داند و می‌گوید: «دمای بالا در تابستان جزو شرایط جوی استان‌های جنوبی است؛ به‌ طوری...

پلیس فتا: اپلیکیشن «وام ایران» ناامن است به گزارش ایسنا، مدتی قبل یکی از شهروندان ساکن در یکی از شهرهای استان خوزستان با دردست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت: «به دنبال مشکل مالی که برایم پیش آمده بود، نیازمند دریافت وام بودم که با جستجو در فروشگاه گوگل پلی برنامه‌ای با نام «وام ایران» را یافتم و بدون تحقیق و پرسش و جو...

مسجدسلیمان به آرامش نسبی رسید / زلزله سدها را تهدید نمی‌کند ۷ ریشتر همه مردم خوزستان و استان‌های هم‌جوار را به شوک فرو برد که در همه این مناطق، این زلزله احساس شد تا اینکه مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران مرکز زمین‌لرزه را شهرستان مسجدسلیمان معرفی کرد. این زلزله در علاوه بر شهرهای استان خوزستان، در استان‌های همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد... خوزستان، ۴۷۰ خانوار به تعداد دو هزار و ۱۱۵ نفر در بخش‌های گلکیر و مرکزی شهرستان مسجدسلیمان از زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری و پس لرزه‌های آن متأثر شدند. علی...

اهالی مسجدسلیمان امشب در منازل نمانند استاندار خوزستان از شهروندان مسجدسلیمانی خواست تا برای پیشگیری از خطرات پس لرزه احتمالی، امشب را در محیط های باز سپری کنند. به گزارش فارس، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز دوشنبه در نشست شورای مدیریت بحران، نسبت به احتمال وقوع پس لرزه هشدار داد و از مردم مسجد سلیمان خواست تا امشب را برای...

رئیس سازمان محیط زیست:خوزستان تنها استانی که تا ۵۰ سال آینده مشکل کمبود آب نخواهد داشت به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در جلسه ستاد ملی مقابله با گرد و غبار که امروز سه‌شنبه (۱۱ تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات مسئولان و مردم خوزستان در مقابله با سیل اظهار کرد: مردم خوزستان یکپارچه و با هم تلاش کردند و تلفاتی در این سیل نداشتند. با این وجود خوزستان سابقه... خوزستان را به یک دسته گل تبدیل کرد اما شرط اول این است که ما واقعاً این را بخواهیم. خوزستان قدرت بازسازی دارد و تنها استانی است که حداقل تا ۵۰ سال آینده...

هشدار خیزش گرد و غبار در اهواز تا ۲۰ روز آینده ‌سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه تا ۲۰ روز آینده در پی تبخیر، خاک کانون شماره ۴ در جنوب و جنوب شرقی اهواز از نظر شرایط رطوبتی به حالت اولیه برمی‌گردد، گفت: بنابراین با کمترین وزش باد، شاهد خیزش و وقوع پدیده گرد و غبار در سطح اهواز و حتی خوزستان خواهیم بود. ‌به گزارش ایسنا‌،... خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: جلسه امروز در راستای همکاریهای علمی و آموزشی ایران و اتحادیه اروپا است. از سال ۲۰۱۷ تفاهم‌نامه‌ای بین ایران و اتحادیه اروپا...

حکم اعدام برای عوامل ‌حادثه تروریستی اهواز صادر می‌شو‌د رئیس‌کل دادگستری خوزستان با اشاره به بسته شدن پرونده حادثه تروریستی ۳۱ شهریورماه در اهواز‌ گفت: افرادی که در حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز ‌دست داشتند برانداز نظام شناخته‌ شده و بر‌اساس ضوابط شرعی و قانونی، مجازات این افراد اعدام است. به گزارش تسنیم، فرهاد افشار نیا ظهر امروز در نشست خبری که... خوزستان برگزار شد، با اشاره به رشد ۱۰ درصدی پرونده‌های دادگستری در سال ۹۷، اظهار داشت: در سال گذشته ۶۹۲ هزار و ۵۳۳ پرونده به دادگستری خوزستان وارد شده...

انتظار ثبت دمای ۵۳ درجه در تیرماه خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به روند افزایش دما در استان، از انتظار ثبت دمای ۵۳ درجه در تیرماه خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد سبزه‌زاری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حریق که امروز (۲۷ خردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: در تیرماه امسال انتظار وقوع... خوزستان گفت: این موضوع نشان می‌دهد که شرایط حاد است و سال گذشته در این شرایط بود که آتش‌سوزی در تالاب هورالعظیم رخ داد. سبزه‌زاری با اشاره به اینکه...

سیل خوزستان ۱۱ هزار میلیارد تومان خسارت به بار آورد نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان سیل به استان خوزستان خسارت وارد کرد که این مسئله توسط نماینده‌های استان تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است. به گزارش تسنیم، مراسم شروع عملیات بازسازی سه هزار منزل مسکونی سیل‌زده خوزستان امروز با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب... خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی شعیبیه شوشتر برگزار شد. در این مراسم سهراب گیلانی با قدردانی از صبر و ایستادگی مردم استان...

ریزگردها در خوزستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
پلمب قهوه سرا و کافی شاپ متخلف در دزفول,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
انتقال آب در خوزستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
زندگی مردم جنوب در گرما,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
زلزله در مسجدسلیمان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
زلزله در مسجدسلیمان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
وضعیت جوی اهواز,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
فرهاد افشار نیا,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,حقوقی انتظامی
وضعیت آب و هوای خوزستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,وضعیت ترافیک و آب و هوا
خسارت سیل به خوزستان,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا

خوزستان - حوادث

زمین‌لرزه ۴/۲ ریشتری اهواز را لرزاند زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ و ۲ دهم ریشتر ساعت ۳ و ۱۵ دقیقه بامداد امروز، اهواز را لرزاند. به گزارش فارس، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴ و ۲ دهم ریشتر ساعت ۳ و ۱۵ دقیقه بامداد امروز، اهواز را لرزاند. بنا براعلام مرکز لرزه نگاری، این زمین لرزه در عمق ۱۴ کیلومتری زمین رخ داد. از خسارات این زمین...

درگیری مسلحانه طایفه‌ای در شوش یک کشته و پنج زخمی داشت درگیری طایفه‌ای مسلحانه در شهر الوان بخش شاوور شهرستان شوش در شمال خوزستان یک کشته و پنج زخمی جا گذاشت. بخشدار شاوور شوش با تأیید این خبر به ایرنا گفت: در این درگیری مسلحانه یک نفر کشته و پنج نفر مصدوم شدند که مصدومان به بیمارستان نظام مافی شوش منتقل شدند. عباس شوهانی با بیان اینکه فرد...

زمین لرزه ۵.۷ ریشتری 'مسجد سلیمان' خوزستان را لرزاند/ زلزله در اصفهان و شیراز هم احساس شد/ ۱ کشته و ۱۱۲ مصدوم ۷ ریشتر مسجدسلیمان خوزستان را لرزاند. به گزارش تسنیم، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. بیشتر بخوانید: فیلم/ زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجد سلیمان گزارش مقدماتی زمین‌لرزه بزرگی: ۵.۷ محل وقوع: استان خوزستان - حوالی... خوزستان) ۲۹ کیلومتری قلعه خواجه (خوزستان) ۳۷ کیلومتری ایذه (خوزستان) نزدیکترین مراکز استان: ۱۰۴ کیلومتری اهواز ۱۳۴ کیلومتری شهرکرد تاکنون...

سه نفر در استخر آب کشاورزی اردستان غرق شدند/ غرق کودک ۵ ساله در کانال آب حصه اصفهان و جوان ۳۲ساله در شوشتر سه عضو یک خانواده عصر روز جمعه به دلیل غرق شدگی در استخر ذخیره آب کشاورزی روستای کهنگ از توابع شهرستان اردستان جان باختند. فرماندار اردستان جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس گزارش آتش‌نشانی و جمعیت هلال احمر، خانواده‌ای برای تفریح به اطراف استخر ذخیره آب کشاورزی در روستای کهنگ رفته...

زمین لرزه ۴.۲ ریشتری 'گتوند' خوزستان را لرزاند شهر گتوند در استان خوزستان با زلزله‌ای به قدرت ۴.۲ ریشتر به لرزه در آمد. به گزارش مهر، ساعت ۹ و چهار دقیقه صبح امروز شهر گتوند در استان خوزستان با زلزله‌ای نسبتاً قوی به بزرگی ۴.۲ ریشتر به لرزه درآمد. این زلزله در عرض جغرافیایی ۳۲.۲۴۸ و طول جغرافیایی ۴۸.۹۶۹ به وقوع پیوست. زلزله... خوزستان با بیان این که این زمین لرزه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داده است و در فاصله ۱۵ کیلومتری گتوند ،۱۵ کیلومتری لالی و ۲۵ کیلومتری شوشتر به وقوع پیوسته...

حمله خرس در ایذه یک کشته و یک مصدوم برجا گذاشت محمد سعید الماسی روز دوشنبه در گفت‌وگو باایرنا اظهار داشت: صبح امروز ۲ نفر از اهالی بخش سوسن که به ارتفاعات منطقه "سه‌چاه" در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری رفته بودند، مورد حمله یک قلاده خرس واقع شدند. وی افزود: در این حادثه یکی از این افراد که مردی ۴۴ ساله بود...

تصادف در زاهدان چهار کشته برجا گذاشت/ ۹ نفر در سوانح رانندگی در خوزستان کشته شدند ۹ نفر در سوانح رانندگی در خوزستان کشته شدند سرهنگ رضا دولتشاهی شامگاه چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا در خصوص آخرین حادثه رانندگی امروز استان ، اظهارداشت: این تصادف در ساعت ۱۶:۵۰دقیقه در محل روستای مراونه تصفیه شکر رخ داد. وی با اشاره به اینکه دلیل تصادف انحراف به چپ...

درگیری خونین در شهرک زراعی دزفول/ سه نفر کشته شدند سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از درگیری در شهرک زراعی از توابع بخش مرکزی دزفول خبر داد که در این درگیری سه نفر کشته شدند. به گزارش ایلنا، محمد حیدری درباره جزئیات این حادثه افزود: در درگیری که ساعاتی پیش بر سر اختلافات ملکی بین اهالی شهرک زراعی دزفول رخ داد سه نفر با شلیک اسلحه کشته شدند. در پی...

سیلاب به کوی ملاشیه اهواز رسید/ فرماندار آبادان: نگران سیلاب از سمت عراق هستیم به گفته وی حدود ۴۰ نفر راننده خودروهای سنگین از استان های اصفهان، شیراز، تهران و ماهشهر (استان های معین خوزستان) به صورت داوطلبانه آمده اند تا در ساخت سیل بند کمک کنند. در پی جاری شدن سیلاب رودخانه کرخه به سمت اهواز و سرریز کانال چمران در حمیدیه و امتداد آن موسوم به کانال سلمان،... خوزستان افزود: سیلاب تا کنون وارد شهر آبادان نشده است اما باید شرایط را به گونه ای مدیریت کنیم که روان آب ها از سمت عراق وارد شهرستان آبادان نشود. بر...

خوبی‌ها و بدی‌هایی که سیل این روزها به خوزستان تحمیل کرده است سیل خوزستان دیرتر از دیگر شهرها صدایش درآمد، امدادگران همگی از چهارم فروردین ماه در خوزستان درگیر سیل شدند، اما داستان برای مردم و رسانه‌ها آنقدرها هم جدی نشده بود، از روز سیزده‌به‌در سیل خوزستان رنگ دیگری به خودش گرفت. هلال‌احمری‌ها هشدار آماده‌باش گرفتند و سیل حرف تمام مردم خوزستان شد؛ سیلی که... خوزستان متفاوت بود و البته که وجه ‌اشتراکاتی با سیل‌های دیگر داشت، مثلا مردم خوزستان مانند مردم آق‌قلا و گمیشان سیل‌بند زیاد ساختند یا این‌که مانند آنها...

برخورد مرگبار پژو پارس با مینی بوس/ سه تن در دم جان باختند سرهنگ نادر رحمانی در گفتگو بامیزان اظهار داشت: این حادثه در کیلومتر ۱۵ محور خوزستان در استان چهارمحال و بختیاری رخ داد و در پی آن یک دستگاه سواری پژو پارس به دلیل تجاوز به چپ با مینی‌بوس برخورد کرد که در این حادثه متاسفانه سه تن کشته و ۳ تن مجروح شدند. وی افزود: همچنین در حادثه...

قلب خرم آباد در آب غرق شد/ ساعت های بحرانی در انتظار خوزستان هم اکنون بیشترین بارش‌ها در استان‌های لرستان، کرمانشاه و خوزستان، همدان، ایلام و کردستان روی داده است که موجب بروز خسارت‌های در بخش‌های مختلف شده است. تخلیه ساکنان نوار ساحلی رودخانه‌ها، آبگرفتگی شدید شهرها، تعطیلی برخی از ادارات طی روز گذشته و خسارت شدید به واحدهای مسکونی... خوزستان گفت: دژ شمالی شهر سوسنگرد در ساحل رودخانه در حال تقویت است. سردار حسن شاهوارپور ظهر امروز دوشنبه در بازدید از مناطق سیل زده سوسنگرد...

زمین لرزه‌ اهواز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
درگیری مسلحانه طایفه‌ای در شوش,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
زلزله در خوزستان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
غرق شدن سه نفر در استخر آب کشاورزی اردستان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
زلزله در خوزستان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
حمله خرس در ایذه,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث امروز
تصادف در زاهدان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
درگیری خونین در شهرک زراعی دزفول,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت
سیل در اهواز,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
سیل خوزستان,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی
برخورد مرگبار پژو پارس با مینی بوس,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث
وضعیت سیل در کشور,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,حوادث طبیعی

خوزستان - مذهبی

۹۰۰ ویزای زائران اربعین حسینی از دفاتر تایید نشده اخذ شده بود فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: حدود ۹۰۰ زائر اربعین حسینی به دلیل اخذ ویزا از دفاتر تایید نشده به استان های خود برگشت داده شدند. به گزارش فارس، مهر نوشت: سردار عبدالله نظرپور عصر امروز در جلسه مشترک فرمانده مرزبانی ناجا با طرف عراقی در مرز چذابه اظهار کرد: با توجه به تدابیر فرماندهی مرزبانی ناجا... خوزستان تصریح کرد: حسن همکاری برادران عراقی در پذیرش زائران و هماهنگی و تعامل نسبت به سال های گذشته خیلی بهتر و با انجام ملاقات های روزانه مشکلات و مسائل...

۱۸ اردیبهشت ماه؛ روزی که هویزه آزاد شد هجدهم اردیبهشت ماه، یکی از روزهای موفق عملیات «الی‌بیت‌المقدس» است که شاهد آزادسازی منطقه هویزه هم بوده است. به گزارش ایسنا، گفتنی است که منطقه هویزه، یکی از مناطق استراتژیک و تاثیرگذار برای ایران بود که پیش از این عملیات نیز، بارها توسط نیروهای انقلابی و بسیجی و نظامی کشور، تلاش‌هایی برای آزادسازی...

بازداشت زائران خوزستانی در عراق ۶۰ زائر ایرانی که روز اول فروردین از شهرستان شوشتر در استان خوزستان عازم عتبات عالیات بودند پس از عبور از مرز ایران توسط نیروهای امنیتی کشور عراق بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز،۶۰ زائر ایرانی که روز اول فروردین از شهرستان شوشتر در استان خوزستان عازم عتبات عالیات بودند پس از عبور... خوزستان لحظاتی پیش در گفتگو با خبرنگار فارس ضمن تأیید این خبر تأکید کرد:استاندار خوزستان و معاون امنیتی استاندار پیگیر این موضوع هستند. وی...

ویزا اربعین,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت
آزادی هویزه,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,فرهنگ و حماسه
زائر ایرانی,اخبار مذهبی,خبرهای مذهبی,حج و زیارت

خوزستان - سیاست

انتصاب نماینده ولی‌ فقیه در استان خوزستان و امام‌ جمعه اهواز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد را به نمایندگی ولی‌ فقیه در استان خوزستان و امامت جمعه اهواز و حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌جزایری را به ریاست حوزه علمیه اهواز منصوب کردند. به گزارشفارس، حضرت آیت الله خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای... خوزستان و امامت جمعه اهواز و حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌جزائری را به ریاست حوزه علمیه اهواز منصوب کردند. متن احکام رهبر انقلاب اسلامی...

رئیس الحشد الشعبی: باید در زمان مشکلات کنار ایران بایستیم رئیس الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که در پاسخ به حمایت‌های ایران از عراق در جنگ با داعش ما نیز باید به هنگام مشکلات در کنار آن بایستیم. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، فالح الفیاض، رئیس الحشد الشعبی عراق در سخنرانی خود در مراسم تکریم شهدای ایران و لبنان که در بغداد برگزار شد...

وقتی خوزستان را مصیبت گرفته، تشکیل هیئت دولت در تهران چه معنایی دارد؟/ تمرکز گرایی پدرِ مملکت را در آورده نماینده مردم شهرهای بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی در مجلس شورای اسلامی خواهان نگاه ویژه دولت به خوزستان در این شرایط حساس شد. به گزارش ایلنا، علی گلمرادی در جلسه امروز ۲ اردیبهشت ماه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دولت و مجلس، اظهار داشت: تذکر من به نمایندگی از مردم هم به دولت... خوزستان قابل بخشش نیست. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز مصیبتی که در خوزستان حاکم است، فراتر از آن چیزی است که در اتاق های...

روحانی: دشمنان روی خشکسالی تبلیغ می‌کردند ولی دست خدا پرقدرت بود روحانی توضیح داد: امروز با هلی کوپتر به سه استان لرستان، ایلام و خوزستان آمدیم؛ دریاچه سد کرخه را نیز در کنار اهواز و تالاب شادگان بازدید کردیم و برای من بسیار مهم بود که در این سیل اخیر سه حادثه از لحاظ روانی مرا تحت فشار قرار داد. وی افزود: اول گلستان و آق قلا که خیلی برای... خوزستان مرزبان ایران هستند و در مقابل هرکسی چشم طمع به ایران داشته باشند باز هم ایستادگی می‌کنند. موقع اعلام درخطر بودن اهواز وزیر نیرو و وزیر کشور را...

رییس جمهوری از اردوگاه اسکان سیل زدگان در اهواز دیدن کرد رییس جمهوری که بعدازظهر روز شنبه برای بررسی وضعیت سیل خوزستان، به این استان سفر کرده، به صورت هوایی از مناطق درگیر سیلاب در این استان دیدن کرد. حجت الاسلام روحانی پس از ورود به فرودگاه اهواز به همراه برخی از وزرا به صورت هوایی از مناطق سیل زده در اطراف شهر اهواز دیدن کرد. رییس... خوزستان دیدن ، و در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران این استان شرکت کرد. در اثر سیلاب و طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون تاکنون بیش از۱۲...

چرا حشدالشعبی به خوزستان آمد؟/ استاندار خوزستان پاسخ می‌دهد استاندار خوزستان توضیحاتی را در خصوص دلیل و کیفیت نیروهای حشد الشعبی در ایران بیان کرد. غلامرضا شریعتی در گفت و گو با جماران، درباره علت حضور نیروهای حشدالشعبی در مناطق سیل زده خوزستان گفت: از آنجا که آب در خوزستان به صورت بطئی خارج می شود و زمین مسطح است، شهرهای زیادی درگیر سیل هستند. از این... خوزستان گفت: باید از همه کشورهایی که به ما کمک کردند؛ از عراق، کویت، پاکستان، آلمان و ... تشکر کنیم. حشدالشعبی نیز از کشور عراق برای کمک به سیل زدگان امکانات...

رییس جمهور شنبه به خوزستان سفر می‌کند رئیس جمهور برای بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده، روز شنبه ۳۱ فروردین برای دومین بار به خوزستان سفر خواهد کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهور، روز شنبه، ۳۱ فروردین ماه برای بررسی آخرین وضعیت مناطق سیل زده به خوزستان سفر خواهد کرد. سفر به استان... خوزستان از برنامه‌های رییس جمهور است. حضور در جلسه‌ای پیرامون بررسی مشکلات سیل زدگان خوزستان و ارائه آخرین خدمات به آن‌ها از دیگر برنامه‌های...

حضور سردار سلیمانی، فرمانده حشدالشعبی، فرمانده سپاه خوزستان و شريعتى استاندار خوزستان در جلسه مدیریت بحران همچنین جلسه ویژه ستاد مدیریت بحران در شادگان با حضور سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندسی، استاندار خوزستان، فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان و فرمانده قرارگاه کربلا برگزار شد. ...

مجوز حضور حشد الشعبی در ایران را چه نهادی صادر کرده است؟/ حضور نیروی نظامی خارجی چه تبعاتی برای کشور دارد؟ با وقوع سیل ویرانگر در شهرهای غربی کشور و بحرانی شدن شرایط، در خبری اعلام شد که شبه نظامیان حشد الشعبی برای کمک‌رسانی به خوزستان وارد شده‌اند. ورود این شبه نظامیان اما مخالفان و منتقدان بسیاری را به همراه داشت. روزنامه کیهان حضور نیروهای حشد الشعبی را به دعوت قاسم سلیمانی اعلام کرد و... خوزستان را کاری نادرست خواندند. فارغ از این نگاه که چندان پشتوانه منطقی نداشت، سوال مهم پاسخ نداده همان موضوع انتقاد از سرلشگر قاسم سلیمانی و البته سپاه...

وزارت امور خارجه درباره حضور نیروهای خارجی در مناطق سیل زده توضیح دهد یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه گزارش وزیر کشور و توضیحات وزیر امور خارجه درباره حضور نیروهای خارجی در مناطق سیل زده شد. به‌ گزارش ‌ایسنا، علیرضا رحیمی در حاشیه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت‌: آن چه که در بحران‌های طبیعی مهم است این است که احساس...

حشد الشعبی در ایران چه می‌کند؟/ ورود نیروهای نظامی خارجی به کشور؛ آری یا خیر؟ » این روزنامه همچنین نوشته: مدافعان حرم، بسیجیان و رزمندگان فاطمیون در پی سخنان قاسم سلیمانی یک اردوی جهادی برپا کرده و عازم لرستان شدند: «بیش از ۲۰ موکب عراقی با محوریت حشدالشعبی عراق از مرز‌های ایلام و خوزستان وارد کشور شده‌اند. این موکب‌ها با ۴۰ دستگاه کامیون حامل کمک‌های مردمی و کالا‌های...

واکنش مقتدی صدر به حضور حشد الشعبی در خوزستان مقتدی صدر با انتشار اطلاعیه ای در توئیتر از عراقی هایی که به کمک سیلزدگان ایران رفته اند قدردانی کرده اما گفته چون مناطق عراق با خطر سیل روبرو هستند ابتدا به مردم عراق کمک کنید و بعد به مردم ایران. به گزارشدیده بان ایران،مقتدی صدر با انتشار اطلاعیه ای در توئیتر از عراقی هایی که...

نماینده ولی‌ فقیه در استان خوزستان و امام‌ جمعه اهواز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
فالح الفیاض,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
علی گلمرادی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
رییس جمهور,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
حشدالشعبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
حضور سردار سلیمانی در جلسه مدیریت بحران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
حشد الشعبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
علیرضا رحیمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
حشد الشعبی در ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مقتدی صدر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

خوزستان - طنز

طنز/ تنها جاهایی که بالاتر از میانگینیم مصرف آب و سیگاره! ایسنا: مصرف روزانه آب در ایران درهر نفر ۴۰ لیتر بیشتر از میانگین جهانی است کارشناسان: تنها جاهایی که بالاتر از میانگینیم مصرف آب و سیگاره! میزان: شناسایی ۳۵ تن از عاملان تجمعات اخیر خرمشهر و آبادان دو نفر با نام‌های «آب» و «هوا» در راس متهمان قرار دارند لاریجانی:...

ط‌نز/ اهواز خوب بی‌هوا جان دارد و مدفون به زیر خاک‌ها مانده‌ست اهواز خوبم سال‌ها شد بی‌هوا مانده‌ست لی لی... دوچرخه... توپ بازی... پاک ممنوع است حق و حقوق کودکانم زیر پا مانده‌ست اهواز شد زاینده‌ رود و خاک شد سهمش درمان ما اما به تقدیر و دعا مانده‌ست هر کس که آمد چاره‌جویی کرد...

طنز,مطالب طنز,طنز جدید
irony

خوزستان - علمی

گوزن‌های زرد مفقود شده بر اثر سیلاب خوزستان دیده شدند رئیس اداره پارک ملی دز از دیده شدن تعدادی از گوزن‌های زرد ایرانی که بر اثر سیلاب اخیر مفقود شده بودند در محدوده منطقه حفاظت شده دز خبر داد. رضا قپانچی پور در گفتگو با مهراظهار کرد: از دهم فروردین ماه، افزایش قابل توجه دبی رودخانه دز و سیلاب موجب زیر آب رفتن پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز...

احتمال وقوع زمین‌لرزه های ۶ تا ۷ ریشتر در خوزستان وجود دارد استاد زلزله شناسی مهندسی پژوهشگاه بین المللی زلزله گفت: همیشه احتمال وقوع زمین‌لرزه های به بزرگی ۶ تا هفت ریشتر در خوزستان وجود دارد اما میزان احتمالات متفاوت است. به گزارش مهر، مهدی زارع ظهر امروز سه شنبه در نخستین سمینار منطقه‌ای توانمندسازی و تاب‌آوری در بحران که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد:... خوزستان به ناحیه کوهپایه‌ای زاگرس می‌رسد چندین گسل در پهنه گسل‌های خمیدگی جبهه زاگرس وجود دارد که قسمت زیادی از شمال خوزستان تا شهرهای شوشتر و تا آغاجاری...

آیا زیستگاه آهوان ایرانی «میشداغ» مالچ‌پاشی شده است؟ رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان با بیان اینکه عملیات مالچ پاشی در منطقه حفاظت شده میشداغ انجام نشده است، گفت: تصاویری که این روزها در فضای مجازی در خصوص مالچ‌پاشی در زیستگاه آهو پخش می‌شود، مربوط به مناطق خارج از مدیریت محیط زیست است. به گزارش ایسنا، علیرضا ری‌شهری درخصوص موضوع عملیات مالچ‌پاشی...

مشاهده سه پلنگ ایرانی در ایذه مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از تصویربرداری از سه قلاده پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع گزیر از توابع شهرستان ایذه خبر داد. به گزارش ایسنا، احمدرضا لاهیجان‌زاده با بیان اینکه تصاویر ضبط شده از سه قلاده پلنگ توسط دوربین تله‌ای در منطقه شکار ممنوع گزیر تهیه شده است، گفت: در چندین سال متوالی گزارش‌هایی... خوزستان ادامه داد: پویایی جمعیت حیوانات وحشی اعم از پلنگ و خرس در منطقه شکار ممنوع گزیر نشانه پتانسیل زیست محیطی بالا این منطقه به لحاظ جمعیت علف‌خواران...

د‌‌ل بسته به اسب حد‌‌ود‌‌ ٤‌هزار اسب ثبت‌شد‌‌ه با شناسنامه و پاسپورت د‌‌ر خوزستان وجود‌‌ د‌‌ارد‌‌ از میان ٩ نژاد‌ اصلی اسب خوزستانی (عربی)، تنها ٦ نژاد‌ش باقی ماند‌ه و از ١٢٠ زیرتیره موجود‌ فقط ٣٠ زیرتیره باقی ماند‌ه‌ و بقیه منقرض شد‌ه‌اند‌ اسب‌ها را کتل بستند. پارچه هراتی سیاه بر تن اسب کشیدند... خوزستانی‌ها نزدیک است و حتی شریک غم و حاضر در مراسم تدفین‌مان.» کتل بستن در مراسم سوگواری شایع است و اغلب برای کسانی که علاقه‌ای به اسبی خاص دارند، این...

منشاء نورهای عجیب در آسمان ایلام و خوزستان ساعاتی قبل نورهای عجیبی در آسمان ایلام، خوزستان و چند شهر جنوبی دیگر مشاهده شد؛ پدیده‌ای عجیب که در ابتدا شیء ناشناخته و پدیده‌ای شگفت‌انگیز خطاب می‌شد، اما گفته می‌شود که پدیده‌ای کاملا طبیعی است. به گزارش صداوسیما رضایی، دکترای زمین شناسی: پدیده رخ داده در آسمان شهرهایی که شاهد نور عجیب بودند،...

هورالعجیب/ احیای تالاب «هورالعظیم» یا تغییرات برگشت‌ناپذیر و شوری آن ٣- آب‌شویی خاک و بار آلودگی بسیار بالا: خاک‌های منطقه جلگه خوزستان شور و قلیایی و دارای مقادیر متفاوتی از انواع نمک‌ها هستند. برای اینکه بتوان چنین خاک‌هایی را برای کشت نیشکر مهیا کرد، باید با عملیاتی به‌نام آب‌شویی خاک اصلاح شوند. سالانه برای آب‌شویی خاک‌ها یا استحصال زمین‌های جدید حدود... خوزستان است، جلگه‌ای که در بالادست آن منابع آب در حال انتقال دارد و در پایین‌دست آن با تخلیه‌ میلیاردها مترمکعب زهاب‌های کشاورزی، فاضلاب‌های شهری و روستایی...

باران آمد، برق اهواز دوباره قطع شد/ صبح پنجشنبه هم قطع می‌شود ورود موج دوم بارشی از روز گذشته از سوی هواشناسی خوزستان پیش‌بینی شده و مدیریت بحران استان نیز در این خصوص اطلاعیه‌ای خطاب به فرمانداران جهت پبشگیری از بروز مشکلات احتمالی صادر کرده بود. اهواز در هفته‌های گذشته نیز شاهد شرایط مشابه بوده است و روز شنبه هفته جاری(۲۳بهمن ماه) برق... خوزستان به دلیل بروز پدیده ریزگردها و مه شدید و رطوبت قطع شد. ...

پیش‌بینی گرد و خاک برای خوزستان/ هلال‌احمر آماده اکسیژن‌رسانی به راهپیمایان ۲۲ بهمن مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و خاک از بعد از ظهر امروز در اهواز از تداوم این پدیده تا اواخر شب خبر داد. به گزارشایسنا کوروش بهادری اظهار کرد: با وزش باد جنوب شرقی با سرعت کمتر از ۳۰ کیلومتر بر ساعت از ساعت ۱۴ شاهد پدیده گرد و خاک ناشی از کانون‌های گرد و غبار داخلی... خوزستان ادامه داد: در حال حاضر وزش باد جنوب شرقی را داریم و این باد، کانون‌های داخلی را تحت تاثیر قرار داده است؛ از سوی دیگر فعال شدن کانون‌های داخلی گرد...

گوزن,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
احتمال وقوع زلزله در خوزستان,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
آهوان ایرانی میشداغ,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
پلنگ در ایذه,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
اسب,اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست
نورهای عجیب در آسمان خوزستان,اخبار علمی,خبرهای علمی,نجوم و فضا
اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست,تالاب هورالعظیم
اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست,آغاز بارندگی در اهواز
اخبار علمی,خبرهای علمی,طبیعت و محیط زیست,گرد و خاک

خوزستان - فرهنگ و اندیشه

مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است با توجه به حوادث و مداخلات اخیر در این بنای تاریخی و ثبت ملی، باید که مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان در این مسئله مهم ورود کرده و از تخریب این اثر جلوگیری کنند و شرایط را جهت و بازخواست عاملان و آمران تخریب رواق‌های دور آرامگاه یعقوب لیث میسر نمایند. در ادامه این اطلاعیه عنوان شده...

آرامگاه ثبت ملی شده «یعقوب لیث صفاری» تخریب شد/ سازمان میراث فرهنگی دقیقا کجاست؟! یک فعال میراث فرهنگی استان خوزستان از تخریب شدن آرامگاه یعقوب لیث صفاری که در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده است، خبر داد. قاسم منصور آل کثیر از فعالان میراث فرهنگی خوزستان گفت: اخیرا آرامگاه تاریخی یعقوب لیث در شهرستان دزفول و درون محوطه تاریخی جندی شاپور بر اثر آنچه که اشتباه پیمانکار عنوان...

پیام محمود دولت‌آبادی برای هموطنان سیل‌زده محمود دولت‌آبادی پیامی را برای هم‌وطنان سیل‌زده خطاب به سیل‌زدگان خوزستان نوشت. این نویسنده در متنی که درایسنا قرار داده نوشته است: «هم‌وطن‌های بسیار گرامی و فراوان رنجبارِ من، خود نمی‌دانم چه کنم و چه بگویم و بنویسم از آن‌چه بر شما و بر زندگی شما گذشت در این سالیان...

مراکز تاریخی و فرهنگی از سیل در امان نماند مراکز فرهنگی و آثار باستانی و تاریخی استان‌هایی چون خراسان رضوی از بحران سیل‌های چند روز اخیر در کشور جان سالم بدر برده، اما استان‌هایی چون خوزستان، لرستان، گلستان و مازندران از این حادثه متحمل زیان‌های زیادی در بخش‌های مختلف فرهنگی و آثار تاریخی شده که هنوز آمار دقیق آن به‌دلیل ادامه بحران سیل... خوزستان در آب سیلاب کم سابقه نیم قرن اخیر خوزستان، علاوه بر اینکه خانه‌ها و مزارع و زیرساخت‌های مختلف این استان را درنوردید و باعث شد تا بیش از ۲۹ میلیون...

سازه‌های آبی تاریخی شوشتر زیر آب رفت افزایش دبی خروجی سد گتوند سبب زیر آب رفتن اثر تاریخی و ثبت جهانی «بند میزان» شهرستان شوشتر شد. به گزارش ایلنا، دبی رودخانه کارون به علت بارش های بالا دست و باز شدن خروجی سدها در چند روز گذشته افزایش یافته و اکنون به یک هزار و ۲۵۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است. این افزایش دبی سبب شده...

ثبت ۳ اثر تاریخی خوزستان در فهرست آثار ملی به گزارش ایلنا، بنابه اعلام روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، این آثار شامل "تپه‎مزرعه ۱۰۷" و "تپه گچ‎سنگی" در شهرستان گتوند و "مجموعه آسیاب‎های تمبی" در مسجدسلیمان هستند. تپه‌مزرعه ۱۰۷ از جمله تپه‎های مهم و شاخص شهرستان گتوند است که قدمت آن به دوره... خوزستان دارای دو بخش مرکزی و عقیلی و پنج شهر گتوند، جنت مکان، صالح شهر ، ترکالکی ، سماله و نیز ۴۵ روستا می‎باشد. معبد سرمسجد، معبد بردنشانده،...

آسیب به برخی بناهای تاریخی خوزستان بر اثر بارندگی یکی از فعالان میراث فرهنگی خوزستان از آسیب به برخی بناهای خوزستان بر اثر بارندگی های اخیر خبر داد. قاسم منصور آل کثیر از فعالان میراث فرهنگی استان در گفت وگو بااعتماد گفت: بارندگی های اخیر به شدت موقعیت بناهای تاریخی را به خطر انداخته است. آل کثیر افزود: خوزستان دارای بناهای... خوزستان که شخصی آگاه و مطلع نسبت به ابنیه های تاریخی است انتظار می رود نسبت به این بناها توجه ویژه ای صورت گیرد. ...

کانال‎ها و آب‎راه‎های تأمین آب آسیاب‎های شوشتر مرمت می‎شوند مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر گفت: پس از تخصیص اعتبار در حوزه اجرایی و در قالب اعتبارات پیمانی، قرارداد مرمت کانال‌های تأمین آب آسیاب‌های تاریخی شوشتر امضا خواهد شد. به گزارش ایسنا، بیژن حیدری‎زاده با اعلام این خبر افزود: قرارداد پیمان این کانال‎ها با اعتبارات ملی پایگاه سازه‎های آبی منعقد...

ميراث نياكان قربانی تصمیم های نادرست و سیاسی شهر باستانی شوش پس از ثبت جهانی با پیش از ثبت آن، چه تفاوتی داشته و ثبت جهانی آن چه دستاوردهای مثبتی را برایش رقم زده است؟ تنها کمتر از ۱۰درصد شهر بزرگ بيشاپور مورد کاوش های باستان شناسی قرار گرفته و با این همه، شکوه و بزرگی آن مایه شگفتی جهانیان شده است. این شهر باستانی...

ریزش بخشی از سازه‌های آبی شوشتر بخشی از یکی طاق‌های سازه‌های آبی شوشتر در استان خوزستان در شرایطی ریزش کرده است که مدیر این پایگاه میراث فرهنگی آن را در حد دو تا سه متر مربع می‌داند. مدیرپایگاه‌ جهانی سازه‌های آبی شوشتر، با تائید این خبر به ایسنا، گفت: متاسفانه این اتفاق روز گذشته -جمعه ۱۳ بهمن- رخ داده است. او... خوزستان مجموعه‌ای به هم پیوسته از پل‌ها، بندها، آسیاب‌ها، آبشارها، کانال‌ها و تونل‌های عظیم هدایت آب هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می‌کنند و در دوران...

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان:دعوا بر سر عرصه جهانی شوش ادامه دارد/ تخریب پل روگذر و احداث زیرگذر به گزارش ایلنا، مرجان شوشتری (معاون میراث فرهنگی استان خوزستان) گفت: این طرح قبل از ثبت جهانی جزو برنامه‌های شهر شوش بوده است. هر آنچه در محدوده‌‌ عرصه‌ جهانی باشد، میراث فرهنگی موظف است پس از بررسی دقیق و کارشناسانه نسبت به آن‌ تصمیم لازم را بگیرد. برداشتن این پل، با درنظر گرفتنِ اینکه در آنجا میدانی... خوزستان) نسبت به این طرح بدبین است. وی می‌گوید: پل روگذر را خراب کردند تا با پشت پا زدن به ضوابط عرصه جهانی، زیر گذر احداث کنند. احداث زیر گذر به معنای...

اقبال سیاه شیرهای سنگی زخم مرگ شیرهای سنگی خوزستان سر باز کرد. یک روز انفجار، یک روز تخریب؛ داغ کهنه میراث فرهنگی «ایذه» هر روز تازه می‌شود. تخریب شیرهای سنگی بلوای تازه میراث فرهنگی ایذه است؛ اتفاقی قدیمی که حفاران غیرمجاز بی‌آن‌که از تاریخ این مجسمه‌ها چیزی بدانند، تکرارش می‌کنند. یک هفته پس از تیراندازی حفاران غیرمجاز... خوزستان، چهارمحال‌و‌بختیاری و لرستان یافت. شیرهای گورستان‌ها نمادی از شجاعت‌اند که در دوره‌های مختلف شکل عوض کرده‌اند و نقش شمشیر، تسبیح، اسب و اسلحه...

آرامگاه یعقوب لیث,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
آرامگاه یعقوب لیث صفاری,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
محمود دولت‌آبادی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,کتاب و ادبیات
مراکز تاریخی و فرهنگی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
سازه‌های آبی تاریخی شوشتر,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
آثار باستانی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
آسیب به برخی بناهای تاریخی خوزستان,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
کانال‌های آب شوشتر,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
بیشاپو,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
سازه‌های آبی شوشتر,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
شوش,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی
شیرهای سنگی,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,میراث فرهنگی

خوزستان - فوتبال

نجات جان بازیکن فوتبال باغملک در لیگ خوزستان سرمربی تیم پرسپولیس شوش روز یک‌شنبه در جریان دیدار با پارسا باغملک از سری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال خوزستان، مانع از مرگ شاگرد سابق خود شد. ایوب غزی، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شوش در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این حادثه که برای رسول بهمنی، بازیکن تیم پارسا باغملک پیش آمد، اظهارکرد: تیم پارسا باغملک...

واکنش «سیاوش بختیاری‌زاده» از وضعیت فوتبال خوزستان پیشکسوت و مربی خوزستانی معتقد است که فوتبال خوزستان حال و روز خوبی ندارد.. سیاوش بختیاری‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که فوتبال خوزستان در حال حاضر حال و روز خوبی ندارد، اظهارکرد: همه ایران حسرت فوتبال خوزستان را می‌خورند زیرا دارای چهار تیم در لیگ برتر، دو تیم در لیگ یک، چهار تیم در... خوزستان جدا هستند، بازیکن خوزستانی دیگری در تیم وجود ندارد. وی ادامه داد: استانی که پتانسیل بسیاری دارد و می‌تواند چهار تیم در بالاترین سطح...

تاج: ممکن است شجاعی به تیم‌ملی دعوت شود رییس فدراسیون فوتبال گفت: به نظر من مجموعه خوزستان سهم بسزایی در توسعه فوتبال کشور دارد. به گزارش ایسنا، مهدی تاج در حاشیه نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی که امروز (پنجشنبه) با حضور وزیر ورزش در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا در تیم ملی شاهد حضور بازیکنان خوزستانی... خوزستان سهمیه ای در تیم ملی ندارد، آن را افت تلقی کنیم. وی افزود: به نظر من مجموعه خوزستان سهم بسزایی در توسعه فوتبال کشور دارد. در دو مرحله...

دیدار استقلال خوزستان و ذوب‌آهن به تعویق افتاد دیدار دو تیم استقلال خوزستان و ذوب آهن اصفهان از هفته بیست و یکم لیگ برتر روز چهارشنبه برگزار می‌شود.‏ به گزارش سازمان لیگ فوتبال، با توجه به افزایش گرد و غبار و آلودگی هوا در ‏روز سه‌شنبه سوم بهمن امکان برگزاری بازی دو تیم استقلال خوزستان و ذوب آهن از هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ‏وجود ندارد...

استقلالی‌ها فلافل خور شدند! استوری جالب بازیکنان استقلال حکایت از این دارد که آنها بعد از بازی با هم‌نام خوزستانی شام، فلافل خوردند! به گزارش خبرآنلاین؛ استقلال امروز نیز در یک بازی برتر با نتیجه ۳-۰ در اهواز برابر هم‌نام خوزستانی به برتری رسید. بعد از این بازی دقایقی پیش بازیکنان استقلال استوری مشترک جالبی را در اینستاگرام...

اعتراض جالب بازیکنان نفت مسجد سلیمان به مشکلات خوزستان +عکس بازیکنان نفت مسجد سلیمان پیش از شروع مسابقه با بادران تهران با ماسک وارد زمین شدند تا توجه مسئولان کشور را به مشکلات ریزگردهای استان خوزستان جلب کنند. به گزارش فارس، در ابتدای مسابقه نفت مسجد سلیمان و بادران تهران از لیگ دسته اول فوتبال امروز بازیکنان تیم نفت مسجد سلیمان با ماسک وارد میدان شدند تا... خوزستان بیشتر از گذشته توجه کنند. ...

کامنت تند علی کریمی به خاطر خوزستان در اینستاگرام حسن روحانی +عکس علی کریمی به خاطر شرایط خوزستان به حسن روحانی انتقاد کرد. بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس که دو روز قبل در پست اینستاگرامی خود خواستار بهبود شرایط و کمک به خوزستان شده بود این بار در پیج رییس جمهور به صورت کامنتی تند مطالبه اش را مطرح کرد. به گزارش عصرایران ، کریمی روز قبل در پستی اینستاگرامی... خوزستان شماره ۸ سابق تیم ملی فوتبال ایران اما ۲۴ ساعت دوام نیاورد در ساعات پایانی روز شنبه وقتی با پست اینستاگرامی رییس جمهور در مورد خوزستان مواجه...

نجات جان بازیکن فوتبال باغملک در لیگ خوزستان,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
سیاوش بختیاری‌زاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
مهدی تاج,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی
آلودگی هوای اهواز,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
باشگاه استقلال تهران,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران
اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی,اعتراض جالب
اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,اخبار ورزشکاران,کامنت علی کریمی

خوزستان - آموزشی

تعطیلی مدارس چهار شهر خوزستان به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار/ تعطیلی مدارس شادگان در نوبت عصر براساساعلام استانداری خوزستان به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار مدارس نوبت صبح چهار شهر خوزستان در روز دوشنبه تعطیل شد. بیشتر بخوانید: کارتون/ خوزستان ایستاده درغبار! مقابله مردم با ریزگردهای خوزستانآخرین اخبار خوزستانبه گزارش ایسنا،براساساعلام استانداری... خوزستان،باتوجهبه پیش بینی هواشناسی مبنی بر ورود توده گرد و غبار با منشأ خارجی، امروز (دوشنبه) مدارس نوبت صبح کلیه مقاطع تحصیلی در شهرهای آبادان،...

بطحایی: در مناطق سیل‌زده حتی با چادر کلاس‌های درس برگزار خواهد شد وزیر آموزش و پرورش از دایر شدن تمام کلاس‌های درس در استان‌های سیل‌زده به جز مناطقی از خوزستان خبر داد و گفت: با تأکید رئیس‌جمهور در مناطقی از خوزستان که امکان تشکیل کلاس درس فراهم نشده باشد، حتی با تشکیل چادر در مناطق استقرار هموطنان سیل‌زده، کلاس‌های درس برگزار می‌شود. سیدمحمد بطحائی در گفت‌وگو... خوزستان، تمام مدارس آسیب‌دیده از سیل، به موقع بازسازی شده یا کلاس‌های جایگزین برای آنها در نظر گرفته شده است؛ بنابراین کلیه مدارس در استان‌های گلستان و...

ساعت شروع مدارس ابتدایی اهواز و کارون از ۸:۳۰ صبح شروع به کار مدارس ابتدایی اهواز و کارون تا اطلاع ثانوی از ساعت ۸:۳۰ صبح خواهد بود. به گزارش ایسنا، ساعت شروع به کار مدارس ابتدایی نواحی اهواز و شهرستان کارون از روز شنبه ۹۸/۰۱/۳۱ تا اطلاع ثانوی رأس ساعت ۸:۳۰ صبح است. لازم به ذکر است که ساعت شروع به کار مدارس دوره اول متوسطه و...

مدارس زابل سه شنبه تعطیل اعلام شد/ آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش‌آموزان خوزستانی آخرین جزئیات از برگزاری امتحانات دانش‌آموزان خوزستانی محمد تقی زاده مدیرکل آموزش‌وپرورش خوزستان امشب در جمع خبرنگاران در اهواز، اظهار کرد: تمامی مدارس شهرهای سیل‌زده استان خوزستان که تا پایان هفته جاری تعطیل اعلام شده از روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه بازگشایی می‌شوند و روند ادامه... خوزستان با اشاره به مشکل تردد دانش آموزان در مناطق سیل‌زده، عنوان کرد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به‌منظور ایاب و ذهاب دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده برای استان...

احتمال اعلام پایان سال تحصیلی در مناطق سیل‌زده خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اگر شرایط مناسبی نداشته باشیم مجبور می‌شویم سال تحصیلی را پایان یافته اعلام کنیم. محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما تابع شرایط هستیم؛ باید دید در یکی دو روز آینده شرایط چه خواهد شد. اگر شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند، ما هیچ راهی نداریم و... خوزستان تا همین جا به پایان برسانیم؛ چراکه بخشی از مدارس ما اشغال هستند و بخشی نیز تخریب شده‌اند. شهر اهواز نیز از نظر عبور و مرور و وضعیت فاضلاب، شرایط...

تعطیلی کلیه مدارس شهرستان شوش تا ۱۹ فروردین شروع فعالیت‌های دانشگاه‌های استان خوزستان نیز با یک هفته تأخیر از ۲۴ فروردین آغاز خواهد شد. ...

تعطیلی مدارس ۷ شهر خوزستان تا ۱۹ فروردین/ آغاز به کار دانشگاه‌ها از ۲۴ فروردین به گزارش فارس،بنا بر اعلام استانداری خوزستان کلیه مدارس شهرستان‌های اهواز، باوی، کارون، حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه و شعیبیه شوشتر در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۱۷ فروردین، ۱۸ فروردین و ۱۹ فروردین تعطیل شدند. همچنین مدارس روستاهای زاویه دزفول، شهرک بهروزی دزفول، بخش دارخوین و...

دانشگاه کشاورزی خوزستان تا ۲۴ فروردین تعطیل شد با توجه به شرایط فوق العاده خوزستان، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی استان تعطیل شد. به گزارشمهر، روابط عمومی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اعلام کرد به دلیل شرایط فوق العاده استان این دانشگاه تا ۲۴ فروردین تعطیل است. در اطلاعیه منتشر شده از سوی روابط عمومی دانشگاه کشاورزی... خوزستان آمده است: «بدین وسیله به اطلاع می‌رساند در پی بارش‌های بی سابقه اخیر و شرایط فوق‌العاده در استان خوزستان، شروع کلاس‌های درس تا ۲۴/‏۰۱/‏۹۸‬ به تعویق...

ماجرای تراشیدن اجباری موی سر چند دانش آموز در شوش مدیر دبستان رقیه روستای سخی در شوش به دلیل بیماری شپش اقدام به تراشیدن موی سر دانش‌آموزان کرد که از سوی اداره آموزش‌وپرورش شوش توبیخ شد. به گزارشفارس، امروز خبری در فضای مجازی مبنی بر تراشیدن موی سر دانش‌آموزان دبستان رقیه روستای سخی در شوش منتشر شد. والدین دانش‌آموزان دبستان...

تعطیلی مدارس برخی نقاط کشور به دلیل بارش برف و آلودگی هوا (۹ بهمن ۹۷) مدارس برخی شهرستان‌های خوزستان تعطیل شد مدارس شهرستان دشت آزادگان در دو نوبت صبح و عصر فردا سه‌شنبه تعطیل شد. علت این تصمیم به دلیل جاری شدن سیلاب در برخی مناطق این شهرستان است. همچنین مدارس شهرستان اندیکا نیز فقط در نوبت صبح تعطیل اعلام شده است. همچنین...

مدارس برخی از مناطق کشور به خاطر بارش برف یا تداوم پدیده گرد و خاک تعطیل شد مدیریت بحران استانداری خوزستان، کلیه مدارس استان خوزستان را به دلیل تداوم پدیده گرد و خاک در روز شنبه ۲۹ دی ماه تعطیل اعلام کرد. همچنین هواشناسی خوزستان طی اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به ماندگاری ۴۸ ساعته توده گردو خاک ورودی به استان از روز پنج شنبه ی گذشته، شاهد غلظت بالای آن در شهرهای...

مدارس برخی شهرهای خوزستان برای فردا تعطیل شد به علت تداوم بارندگی‌ها در استان خوزستان مدارس برخی شهرهای خوزستان فردا تعطیل اعلام شده است. به گزارش مهر، بر این اساس فرمانداری شهرستان ماهشهر با صدور اطلاعیه‌ای مدارس نوبت صبح و عصر و کلیه مراکز آموزش ماهشهر و بندرامام خمینی را تعطیل اعلام کرد. همچنین مدارس و مراکز آموزش عالی شهرستان... خوزستان نیز برای فردا در دو نوبت صبح و عصر مدارس را تعطیل اعلام کرد. ...

تعطیلی مدارس خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
سید محمد بطحایی,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
ساعت شروع مدارس ابتدایی اهواز و کارون,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدارس مناطق سیل زده,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
مدارس مناطق سیل‌زده خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس شوش,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس خوزستان,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
خوزستان,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
تراشیدن اجباری موی سر چند دانش آموز در شوش,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس در 9 بهمن 97,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس در هفت‌تپه,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش
تعطیلی مدارس خوزستان به علت بارش باران,نهاد های آموزشی,اخبار آموزش و پرورش,خبرهای آموزش و پرورش

خوزستان - هنر و سینما

«کودک‌شو» به لرستان، خوزستان و زاهدان می‌رود/ بازغی: هیچ خداحافظی در کار نبود؛ گلایه‌ام را فریاد کردم مجموعه عوامل «کودک‌شو» برای رساندن کمک‌های مردمی ویژه کودکان به "آق‌قلا" سفر کرده و قرار است به لرستان، خوزستان و زاهدان بروند؛ پژمان بازغی علاوه بر توضیحاتی درباره حضور در مناطق سیل‌زده، ماجرای خداحافظی از تلویزیون را بازگو کرد. به گزارش تسنیم، رامبد جوان و عوامل برنامه «خندوانه» برای ساختن ۱۵... خوزستان را انتخاب کردند که مخاطب تلویزیونی را در جریان این اتفاقات دردناک قرار دهند. پژمان بازغی و عوامل برنامه «کودک‌شو» هم چند هفته‌ای است پویشی برگزار...

واکنش هنرمندان به حال و هوای این روزهای مردم خرمشهر به گزارش سرپوش, مردم خرمشهر این روزها حال خوبی ندارند. احوال بد این مردم به مشکلات آب در این شهر برمیگردد. مردم خرمشهر از کمبود و شوری آب این شهر ناراضیهستند و اعتراض خود را به هر نحوی به مسئولین اعلام می کنند ولی هنوزبه خواسته خود نرسیدند. هنرمندان نیز نسبت به این اتفاقات واکنش...

روایت تلخ چاووشی از خوزستان حالا ٣٦‌سال بعد از آن روز، محسن چاووشی خواننده صاحب‌نام و البته پرطرفدار ایرانی، قطعه‌ای با نام «خوزستان» منتشر کرده که برخی معتقدند؛ مناسبتی با این روز ندارد، نه از این جهت که شعر و ترانه به مناسبتی دیگر اشاره دارد بلکه از این جهت که خوانش آهنگ و متن ترانه بسیار تلخ است. چاووشی پیش از...

واکنش احسان علیخانی به خبر فوت عمو موسی/ عکس احسان عليخانى مجرى برنامه ماه عسل، با انتشار اين پست، خبر از فوت عمو موسی، سنگین وزن ترین مرد خوزستانی و میهمان اين برنامه داد. موسی شریفی مراحل درمانی برای کاهش وزن را میگذراند. ...

جزئیات و علت درگذشت عمو موسی + عکس مدیر روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از فوت سنگین وزنه ترین مرد خوزستانی و میهمان برنامه ماه عسل خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، ناصر اسکندری، مدیر روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان بیان داشت: موسی شریفی، سنگین وزن ترین مرد خوزستانی که در ماه رمضان امسال مهمان برنامه...

واکنش لاله اسکندری به گرد و غبار این روزهای اهواز به گزارش سرپوش، لاله اسکندری در واکنش به آلودگی هوای اهواز متن زیر را در صفحه شخصی خود منتشر کرد: اولین هدیه داماد به عروس.....اینجا اهواز است....اهواز هوا ندارد......اهواز غبار دارد... بیوگرافی لاله اسکندری لاله اسکندری زاده آذر ماه سال ۱۳۵۴ در تربت حیدریه است. او دانش‌آموخته...

واکنش محسن چاوشی به نارضایتی مردم از آلودگی هوای استان خوزستان/ عکس محسن چاوشی با اشاره به نارضایتی مردم خوزستان از آلودگی هوا، از مسئولانی که برای رفع این مشکل اقدام نمی‌کنند، انتقاد کرد. به گزارش خبرآنلاین، محسن چاوشی در واکنش به آلودگی هوای استان خوزستان، پستی را در اینستاگرام منتشر کرد. این خواننده در این باره نوشت: «جنگ مردم خوزستان را... خوزستان دلخور است. از همه آن‌هایی که چشم‌شان را بسته‌اند، از همه آن‌هایی که نگران «کارون» نیستند، از همه آنها كه فقط به شعار نگران اهلِ کارون هستند......

جواد رضویان: خدايا گلويم را خاك گرفت با ديدن اين تصوير به گزارش سرپوش جواد رضویان، با انتشار متن زیر نسبت به گرد و غبار این روزهای خوستان واکنش نشان داد: به نام حضرت حق ؛ اين جا خوزستان است.... اهواز .... پل سفيد .... اين حق خوزستان نيست .... اين حق استان نخل هاى بى سر و سوخته نيست.. اين...

واکنش هنرمندان به شرایط خوزستان + عکس برخی از چهره های مطرح کشور نسبت به بی توجهی به شرایط بحرانی استان خوزستان واکنش نشان دادند. به گزارش جام جم آنلاین، چهره های مطرح کشور نسبت به بی توجهی به شرایط بحرانی استان خوزستان واکنش نشان دادند. حمید فرخ نژاد که اصالتی جنوبی دارد در اینستاگرام خود نوشت: اتفاقی که این... خوزستان رخ می‌دهد مایه شرمندگی و شرمساری است. شرمندگی و شرمساری برای تمام مدیرانی که مسئولیت این اتفاق را به عهده دارند، اما سال‌های سال است که نه کاری...

من درد می‌کشم از درد خوزستان محسن چاوشی عصر امروز در واکنش به اتفاقات محیطی و آلودگی هوای استان خوزستان با انتشار متنی، واکنش نشان داد. متن منتشر شده از محسن چاوشی را در ادامه می خوانید: «بحث و موضوع خوزستان، آنقدر تکراری شده و آلوده به اغراض مختلف سیاسی و... که آدم نمی‌داند واقعا چه بگوید. خوزستان اما یک مساله... خوزستان خوب نیست. یکی از غنی‌ترین استان‌های کشور، اینطور باشد شرمساری‌اش برای کیست؟ با مقصرجلوه دادن این یا آن دردی از تن خوزستان رنجور و مهجور، مظلوم...

برنامه کودک شو,اخبار صدا وسیما,خبرهای صدا وسیما,رادیو و تلویزیون
واکنش هنرمندان به حال و هوای این روزهای مردم خرمشهر,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
محسن چاووشی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی
عمو موسی و احسان علیخانی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
عمو موسی و احسان علیخانی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
اینستاگرام لاله اسکندری,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
محسن چاوشی,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
جواد رضویان,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون
اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,بازیگران سینما و تلویزیون,شرایط بحرانی استان خوزستان
اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,موسیقی,محسن چاوشی

خوزستان - ورزش

خوزستان میزبان جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ شد میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹ به خوزستان واگذار شد. به گزارش ایسنا، طی سفر امروز (سه شنبه) حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی به اهواز برای حضور در مجمع سالانه هیأت کشتی استان، تفاهم نامه میزبانی خوزستان از جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۹ بین فدراسیون و استانداری خوزستان منعقد شد. بر... خوزستان در آذرماه ۹۸ میزبان این رویداد بزرگ جهانی خواهد بود. ...

«اسماعیل بوررو» به ایران می آید سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای پنجم و ششم بهمن ماه در شهر ماهشهر استان خوزستان برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای پنجم و ششم بهمن ماه در شهر ماهشهر استان خوزستان برگزار می‌شود. تیم...

علت مرگ فرنگی کار خوزستانی چه بود؟ رییس هیات کشتی استان خوزستان دلایل مرگ فرنگی کار خوزستانی را تشریح کرد. سید حسین مرعشیان، رییس هیات کشتی استان خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد مرگ ناگهانی علی یوسفی کیا دارنده مدال برنز سال ۲۰۰۹ نوجوانان آسیا، اظهار کرد: گفته شده علت مرگ او گاز گرفتگی بوده است. مرگی مفت! اگر بگویم مفت، بی... خوزستان رفت و در تهران مستقر شد. او در آخرین انتخابی تیم‌ ‌ملی برای حضور در رقابت‌های کشتی دانشجویان مقابل رسول گرمسیری قرار گرفت و به او باخت و...

جام‌جهانی کشتی فرنگی - آبادان / تیم‌های شرکت کننده مشخص شدند به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۷ میلادی، روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفندماه به میزبانی شهر آبادان استان خوزستان برگزار می‌شود. تیم‌های ایران، روسیه، آذربایجان، ترکیه، آلمان، اوکراین، قزاقستان و بلاروس بعنوان ۸ کشور برتر کشتی فرنگی جهان در این رقابت‌ها...

میزبان جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۹,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
اسماعیل بوررو,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
علی یوسفی کیا,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری
اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی,کشتی و وزنه برداری,جام جهانی کشتی فرنگی

خوزستان - ویدئوها

فیلم/ خوزستان سیل زده پس از ۵ ماه نگاهی به بعضی از روستاهای سیل زده خوزستان پنج ماه بعد از سیل ویرانگر که هنوز میان گردوخاک و کانکس زندگی می‌کنند. فیلم وضعیت خوزستان سیل زده,ویدیو وضعیت روستاهای خوزستان پس از گذشت پنج ماه از سیل,فیلم گزارش شاهین صمدپور از وضعیت خوزستان بعد از سیل ...

فیلم/ زلزله ۵.۷ ریشتری در مسجد سلیمان ۷ ریشتر در عمق ۱۷ کیلومتری زمین، حوالی مسجدسلیمان استان خوزستان را لرزاند. بیشتر بخوانید: زمین لرزه ۵.۷ ریشتری 'مسجد سلیمان' خوزستان را لرزاند/ زلزله در اصفهان و شیراز هم احساس شد این زلزله علاوه بر اهواز در شهرستانهای شادگان، مسجدسلیمان، حمیدیه، شوشتر، باغملک، هفتکل، شوش، بندر... خوزستان در تاریخ ۱۷ تیر ...

فیلم/ فشن‌شو با حضور مینی مدل‌های کودک در خوزستان! برگزاری ‎فشن‌شو با حضور مینی مدل‌های کودک توسط رستورانی در شهرستان امیدیه (خوزستان) فیلم فشن‌شو با حضور مینی مدل‌های کودک,ویدیو فشن‌شو با حضور مینی مدل‌های کودک در خزوستان,فیلم فشن شو با حضور کودکان در امیدیه خوزستان...

فیلم/ گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز: ۲ ماهه در جنگل زندگی می‌کنیم یک جوان روستایی سیل‌زده خوزستانی در نماز جمعه اهواز و در مقابل امام جماعت این شهر گلایه‌هایی را مطرح کرد. فیلم گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز,ویدیو صحبت های جوان سیل زده خوزستانی,فیلم گلایه سیل زده خوزستانی از وضعیت خود ...

فیلم/ استاندار خوزستان: صلیب سرخ به دلیل رسیدگی زیاد به سیل زدگان اعتراض کرده است! صحبتهای عجیب استاندار خوزستان درباره اعتراض صلیب سرخ برای رسیدگی زیاد به سیل زدگان! فیلم صحبت های استاندار خوزستان در مورد سیل,ویدیو صحبت های استاندار خوزستان در مورد اعتراض صلیب سرخ برای رسیدگی به سیل زدگان,ویدیو سوتی استاندار خوزستان در مورد رسیدگی به سیل زدگان ...

ویدئویی دلخراش از حمله سارقان مسلح به خودروی پراید در خوزستان ویدئویی دلخراش از حمله سارقان مسلح به خودروی پراید در خوزستان. (این ویدئو حاوی صحنه‌های دلخراش می‌باشد). ویدئویی دلخراش از حمله سارقان مسلح به خودروی پراید در خوزستان,کلیپ حمله سارقان مسلح به خودروی پراید,فیلم حمله سارقان مسلح به خودروی پراید در خوزستان...

فیلم/ پرویز پرستویی در جمع سیل‌زدگان خوزستان فیلم پرویز پرستویی در مناطق سیل زده,ویدیو پرویز پرستویی در جمع سیل‌زدگان خوزستان,فیلم پرویز پرستویی در میان مردم سیل زده شهر رگبه و گرمه شادگان ...

فیلم/ کار احساسی و قابل تقدیر کودک اهوازی در برنامه ستاره ساز کودک اهوازی در برنامه ستاره ساز خواستار فروش پیراهن "فرشاد پیوس" برای کمک به مناطق سیل زده شد. او همچنین از وضعیت مردم اهواز پس از وقوع سیل صحبت کرد. فیلم کودک اهواز در برنامه ستاره ساز,ویدیو صحبت های یک کودک اهوازی در مورد مردم سیل زده در برنامه ستاره ساز,فیلم برنامه ستاره...

فیلم/ سیلاب در جاده اهواز-آبادان و شادگان خوزستان فیلم سیل خوزستان,فیلم سیل در شادگان,فیلم سیل در جاده اهواز به آبادان ...

فیلم/ وجود فاضلاب در کوچه‌های روستای حله‌ودله وجود فاضلاب در کوچه‌های روستای حله‌ودله در دهستان عنافچه در اطراف اهواز، بعد از بالا آمدن سطح آب، فاضلاب وارد کوچه‌ها شده است. این روستا در محاصره‌ی آب است و تنها راه دسترسی به آن از طریق قایق می‌باشد. فیلم فاضلاب در کوچه‌های روستای حله‌ودله,ویدیو بالا آمدن سطح آب در روستای...

فیلم/ روستای «بُنده» سوسنگرد خوزستان زیر سیلاب روستای «بُنده» سوسنگرد خوزستان زیر سیلاب کرخه فرو رفت. فیلم سیل در خوزستان,فیلم سیل در سوسنگرد,فیلم سیل در روستای بُنده خوزستان...

ویدئو/ سیل بند انسانی در خوزستان ویدئو سیل بند انسانی در خوزستان,کلیپ سیل بند,فیلم سیل بند در منطقه دهلاویه خوزستان...

فیلم/ خوزستان سیل زده پس از 5 ماه
فیلم/ زلزله 5.7 ریشتری در مسجد سلیمان
فیلم/ فشن‌شو با حضور مینی مدل‌های کودک در خوزستان!
فیلم/ گلایه‌های یک جوان سیل‌زده در نماز جمعه اهواز: ۲ ماهه در جنگل زندگی می‌کنیم
فیلم/ استاندار خوزستان: صلیب سرخ به دلیل رسیدگی زیاد به سیل زدگان اعتراض کرده است!
ویدئویی دلخراش از حمله سارقان مسلح به خودروی پراید در خوزستان
فیلم/ پرویز پرستویی در جمع سیل‌زدگان خوزستان
فیلم/ کار احساسی و قابل تقدیر کودک اهوازی در برنامه ستاره ساز
فیلم/ سیلاب در جاده اهواز-آبادان و شادگان خوزستان
فیلم/ وجود فاضلاب در کوچه‌های روستای حله‌ودله
فیلم/ روستای «بُنده» سوسنگرد خوزستان زیر سیلاب
ویدئو/ سیل بند انسانی در خوزستان

خوزستان - پزشکی

مسمومیت در حوضچه ماهی ۴کشته و ۶مصدوم برجای گذاشت سرپرست مرکز اورژانس خوزستان از کشته شدن ۴ نفر و مصدوم شدن ۶ نفر به دلیل مسمومیت ناشی از گاز آمونیاک در حوضچه پرورش ماهی خبر داد. محمدامین زرگر سرپرست مرکز اورژانس خوزستان عصر امروز در گفت‌وگو با فارس در اهواز، اظهار کرد: یک مورد مسمومیت گروهی با گاز آمونیاک ظهر امروز در محور اهواز به مسجدسلیمان... خوزستان عنوان کرد: در این حادثه تاکنون ۴ نفر فوت کرده و ۶ نفر مصدوم شدند. زرگر گفت: مصدومان پس از انجام اقدامات اولیه توسط آمبولانس به بیمارستان...

خطر 'ناگ انسانی' در خوزستان هنوز رفع نشده است رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با اشاره به بروز بیماری 'ناگ انسانی' در برخی مناطق خوزستان در پی وقوع سیل گفت: اکنون در فصل گرما قرار داریم و هر چند در ارتباط با ناگ نسبت به چند روز قبل وضعیت بهتر شده اما این موضوع دلیلی بر این نیست که همه نگرانی‌های ما مرتفع شده باشد. دکتر ایرج نظری... خوزستان در پی وقوع سیل اظهار کرد: در زمان وقوع سیل، بروز مواردناگانسانی در حمیدیه، غرب اهواز و مناطقی که دچارآبگرفتگیبودند، افزایش...

ایجاد داروخانه‌های سیار در خوزستان/توزیع رایگان مواد سلولزی در مناطق سیل‌زده رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به راه‌اندازی داروخانه‌های سیار در مناطق سیل‌زده گفت: در مناطق سیل‌زده در خوزستان برای اولین بار داروخانه سیار راه‌اندازی کردیم؛ به طوریکه داروسازان ما در کانکسی که به عنوان داروخانه سیار ایجاد شده است به صورت شبانه‌روزی فعال هستند و به سیل‌زدگان خدمت ارائه...

۲۹ مورد ابتلا به اسهال خونی در هندیجان مشاهده شد شهرستان هندیجان با ۹۵ کیلومتر مرز آبی در جنوب خوزستان قرار گرفته و یکی از بنادر مهم تجاری و صیادی خوزستان است. ...

وزیر بهداشت: همه مدیون خوزستان هستیم/ سند توسعه آموزش در خوزستان تا ماه آینده تدوین شود امروز (دوشنبه)سومین نشست بررسی مصوبات سفر اخیر ۵ روزه وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه به استان خوزستان با حضور وزیر بهداشت، معاونین و مدیران وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان خوزستان، برگزار شد. به گزارش ایسنا، سید حسن هاشمی در این نشست گفت: پیگیری مصوبات و تصمیمات... خوزستان بسیار مهم است و امیدوارم که تا ۶ ماه دیگر، حداقل ۹۰ درصد این مصوبات انجام شده باشد تا شاهد تغییرات جدی در حوزه سلامت این استان باشیم البته این...

چهار استان کشور درگیر آب آلوده هستند علیرضا رییسی چهارشنبه در گفت و گو باایرنا اظهار داشت: در حال حاضر استان‌های خوزستان، هرمزگان، گیلان و قسمتی از مازندران درگیر با اپیدمی های ناشی از آب آلوده هستند. وی ادامه داد: ریشه اغلب این اپیدمی‌ها در استفاده از آب ناسالم یا شکستگی لوله های آب است. معاون بهداشتی... خوزستان مصوباتشان اجرایی نشده است. معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به این که کشور در یک دهه اخیر با کمبودهای بارشی رو به رو بوده است بیان...

شمار مسموم شدگان روستای باوج خوزستان به ۱۷۱ نفر رسید/ ۹۴ نفر همچنان بستری هستند مدیر روابط عمومی فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: آخرین آمار افراد مسموم شده در روستای باوج رامهرمز ۱۷۱ نفر است که ۹۴ نفر آنها در بیمارستان‌های اهواز بستری هستند. رضا رفیعی در گفت‌وگو با ایلنا، اظهار داشت: از روز شنبه تاکنون تعداد ۱۷۱ نفر به دلیل مسمومیت در روستاهای بخش ابوالفارس شهرستان رامهرمز به...

علت مسمومیت ۱۷۰ نفر با آب در جنوب ایران اعلام شد یک مسؤل سازمان اورژانس کشور به تشریح علت مسمومیت ۱۷۰ نفر با آب آلوده در رامهرمز پرداخت. به گزارشتسنیم، مجتبی خالدی - سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: به دلیل خرابی پمپ شبکه آبرسانی در شهرک شهید رایگان و روستاهای سه تلون، کبوتری و سرتنگ رامهرمز و استفاده از آب‌های ذخیره شده، ۱۷۰ نفر...

مسمومیت ۱۱۶ نفر با آب آلوده در رامهرمز معاون درمان شبکه بهداشت و درمان رامهرمز از خدمات رسانی به ۱۱۶ نفر در روستاهای بخش ابوالفارس این شهرستان در پی وقوع مسمومیت خبر داد. دکتر محمود ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از روز گذشته (۸ تیرماه) تا ظهر امروز ۱۱۰ نفر به دلیل مسمومیت به درمانگاه باوج بخش ابوالفارس رامهرمز مراجعه کرده‌اند....

بیماری ناگ انسانی چیست؟ در ايران نیز در نقاط مختلف این بیماری به وجود می آید اما به دلیل شرایط اقلیمی بيشترين گزارش ناگ از استان خوزستان است. خوردن و آشامیدن راه های انتقال میکروب ناگ انسانی به بدن محسوب می شوند که یکی از عوامل مهم در شیوع این بیماری انتقال آن از آب آشامیدنی است. ضرورت... خوزستان اتفاق افتاده چیست، گفت: در نقاط دیگر کشور به این بیماری مبتلا شده اند ولی چون خوزستان برای بیماری ناگ و وبا بومی محسوب می شود ممکن است در سال های...

کدام استانها درگیر ویروس آنفلوآنزای پرندگان هستند؟ رییس مرکز ویروس شناسی دامپزشکی دانشگاه آدلاید استرالیا گفت: همت زاده ادامه داد: کشور در معرض پرندگان مهاجر اروپایی، آسیایی و شمال آسیا به جنوب آسیا است و در حال حاضر محیط زیست شمال و غرب ایران و اصفهان، درگیر این ویروس و استان‌های خوزستان و فارس نیز در معرض آن هستند. به گزارش خبرنگار ایسنا، فرهید...

مسمومیت در حوضچه ماهی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماری ناگ انسانی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سیل در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
احسان صفایی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
نشست وزارت بهداشت,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
آب آلوده,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
شمار مسموم شدگان روستای باوج خوزستان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مسمومیت با آب آلوده در رامهرمز,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
مسمومیت با آب آلوده,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
بیماری ناگ انسانی,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,مشاوره پزشکی
آنفلوآنزای پرندگان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

خوزستان - کار و کارگر

محاكمه ده نفر دیگر از کارگران نیشکر هفت‌تپه ده نفر دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به اتهام «تجمع غیرقانونی» در دادگاه شهرستان شوش استان خوزستان محاکمه شدند. به گزارش بهازنیوز، کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نوشت: این ده کارگر  روز چهارشنبه ۲۳ مرداد در دادگاه شوش حاضر شدند. اتهام این افراد «تجمع غیرقانونی» برای خواست...

اخراج ۹ کارگر پیمانکار شرکت فولاد اکسین خوزستان ۹ کارگر پیمانکاری شرکت فولاد اکسین خوزستان، در روز جاری از کار اخراج شدند. این کارگران به ایلنا گفتند: ما حدود ۹ نفر هستیم که از ۲ سال به بالا در قالب نیروی شرکت یاوران فولاد جنوب، در بخش‌های مختلف شرکت فولاد اکسین مشغول به کار بودیم که از امروز، اخراج شدیم. یکی از این کارگران گفت: ما در... خوزستان بخصوص با وضعیت بحران اقتصادی اشاره کرد و افزود: از مسئولین خواهش می‌کنیم که به‌سادگی به اخراج کارگران تن ندهند، زیرا در این شرایط، فشار زیادی به...

خوزستان رتبه دوم بیکاری را در کشور دارد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان با اشاره به رتبه دوم خوزستان در کشور از نظر نرخ بیکاری گفت: آمار وحشتناک خودکشی در شهرستان های استان به ویژه شهرستان هایی که آمار بیکاری بیشتری دارند را در چند ساله اخیر مشاهده کردیم. به گزارش ایسنا،امید حاجتی در پانزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال... خوزستان که شامگاه دوم اسفند ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در بحث برنامه های حمایتی حوزه اشتغال، فکر می کنم ما در حوزه بحث های حمایتی یک خطای استراتژیک...

واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت هفت تپه استاندار خوزستان از واریز مرحله دوم حقوق کارگران شرکت هفت تپه خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی طی یادداشتی در صفحه توئیتر خود نوشت :براساس توافق انجام شده با مالک شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امروز دوشنبه ،دومین حقوق کارگران هفت تپه واریز شد.باهمت کارگران عزیز و برداشت نیشکر و تولید...

یارانه تولید شکر به حساب کارگران نیشکر هفت‌تپه واریز می‌شود به گزارش فارس، سید راضی نوری در گفت‌وگو با صدای و سیمای خوزستان در تشریح پیشنهادات مسئولان استانی به مقامات دولتی برای حل مشکلات کارگران نیشکر هفته تپه اظهار کرد: بخش خصوصی باید صلاحیت مالی و فنی برای مدیریت شرکت را داشته باشد اما شاهد هستیم که پس از ۳ سال از واگذاری به دلیل عدم ثبات در پرداخت حقوق...

استاندار خوزستان: چهارنفر در جریان اعتراضات هفت‌تپه بازداشت شدند استاندار خوزستان اعلام کرد امروز در جریان اعتراضات کارگری هفت‌تپه، چهار نفر بازداشت شدند. به‌دنبال اعتراضات کارگری هفت تپه، برخی رسانه‎ها اعلام کردند امروز سه نفر بازداشت شدند. برخی منابع اعلام کردند اسماعیل بخشی و محسن آرمند به‌عنوان نماینده کارگری و یک خبرنگار از جمله این بازداشت‌شدگان هستند. غلامرضا... خوزستان در این باره به ایرناپلاس می‎گوید: اطلاع دارم چهار نفر بازداشت شده‎اند. بقیه موارد را بعداً به‌صورت رسمی اعلام می‎کنیم. شریعتی...

سیزدهمین روز اعتراض کارگران هفت تپه/ احتمال طرح موضوع در جلسه فردای دولت کارخانه‌ای که در دهه ۴۰ شمسی در دل خوزستان ساخته شد، از همان روزهای نخست، روز خوش ندید. تصور برخی افراد این بود که ساخت این کشت و صنعت با هدف گرفتن زمین‌های کشاورزی و یا تصاحب حق‌آبه آنها انجام شده است. پس از آن نیز شرایط چندان موافق پیش نرفت و هر از چند گاهی صدای اعتراضات از این کارخانه... خوزستان داشتیم، گفت: امشب نیز جلسه‌ای با وزیر اقتصاد خواهیم داشت. وی ادامه داد: احتمال ملغی شدن خصوصی‌سازی هنوز در دستور کار نیست و وزیر اقتصاد...

اعتراض و اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه برای حقوق معوقه امام جمعه شوش در خطبه دوم نماز جمعه از مسئولان کشور به ویژه رئیس جمهوری، هیات دولت و استاندار خوزستان خواست رفع مشکل کارگران هفت تپه را در اولویت خود قرار دهند. حجت الاسلام سید محمد امام با اشاره به اینکه ما هم همدرد این کارگران زحمتکش و دلسوز هستیم، گفت: مشکلات شرکت نیشکر... خوزستان واقع است. ...

حقوق خرداد کارگران گروه ملی تا یکشنبه پرداخت می‌شود معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان گفت: حقوق خردادماه کارگران گروه ملی فولاد ایران، روز شنبه و یکشنبه پرداخت می شود. سید علی بحرینی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با تغییرات در هیات مدیره و مدیرعامل کارخانه گروه ملی و اقاله شرکت گروه ملی به بانک ملی ایران و بعد از... خوزستان، تقریبا مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به روند...

بیکاری متفاوت در خوزستان وی با اشاره به اینکه جهت‌گیری سیاست‌گذاران طرحاشتغالروستایی افزایش بهره‌وری بوده است، تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد طرح‌هایی که متقاضیان تسهیلات مشاغل روستایی در خوزستان ارائه کرده‌اند در حوزه پرورش دام‌های سبک با تعداد کم بوده است درحالی‌که باید به سمت طرح‌های ایجاد دامداری‌های صنعتی و پرورش... خوزستان بررسی طرح‌ها برای ایجاد تسهیلات با سرعت خوبی همراه است اما در مرحله اعطای وام باید همکاری بیشتری از سوی بانک‌ها رخ دهد.معاون وزیر تعاون، کار ورفاه...

فوت یک نفر در حادثه ریزش خط لوله انتقال گاز در خوزستان رئیس بیمارستان امام علی(ع) اندیمشک از فوت یکی از مصدومان حادثه ریزش دیوار در خط لوله انتقال گاز جاده سد دز خبر داد. دکتر شهرام حامدی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حادثه ریزش دیواره ناشی از شکستگی خط لوله انتقال گاز واقع در ابتدای جاده اختصاصی سد دز که حوالی ساعت ۱۱:۳۰ روز گذشته (یکم اردیبهشت)...

جزئیات حادثه انفجار لوله گاز در شرکت کشت و صنعت نیشکر «هفت تپه» فرماندار شوش با اشاره به صدای انفجاری که دوشنبه شب در این شهرستان شنیده شد، گفت: ساعاتی پیش یکی از لوله‌های گاز متصل به دیگ بخار شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه منفر شد، اما در این حادثه کسی آسیب ندید. عدنان غزی در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: صدای بلندی که دوشنبه شب در شوش شنیده شد، مربوط به انفجار...

کارگران نیشکر هفت‌تپه,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
اخراج کارگران پیمانکار شرکت فولاد اکسین خوزستان,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
بیکاری در خوزستان,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
شرکت نیشکر هفت تپه,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
سید راضی نوری,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
بازداشت چند نفر در اعتراضات هفت‌تپه,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
اعتراض کارگران هفت تپه,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,اعتراض کارگران
استانداری خوزستان,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
بیکاری در خوزستان,اخبار اشتغال و تعاون,خبرهای اشتغال و تعاون,اشتغال و تعاون
حادثه خطوط انتقال گاز خوزستان,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار
آتش سوزی,کار و کارگر,اخبار کار و کارگر,حوادث کار

خوزستان - کاریکاتور

کارتون/ خوزستان یکسال قبل، خوزستان یک روز قبل کارتون/ خوزستان یکسال قبل، خوزستان یک روز قبل محمد طحانی ...

کاریکاتور/ افعی خشکسالی پیچیده بر تن جنوب خشکسالی و کمبود آب در جنوب ایران، سوژه کاریکاتور جواد تکجو در نیشخط شده است. ...

کارتون/ مقابله مردم با ریزگردهای خوزستان مقابله مردم با ریزگردهای خوزستان. محسن ظریفیان ...

کارتون/ خوزستان ایستاده درغبار! در حاشیه وضعیت خطرناک در برخی شهرهای استان خوزستان، راضیه درزی این طرح را در روزنامه قانون منتشرکرد. ...

کارتون/ افزایش آلودگی در شهرهای خوزستان! آلودگی‌های شهرهای مختلف خوزستان در روزهای اخیر به یکی از مشکلات بزرگ کشور تبدیل شده است. به گزارش ایسنا، مهدی عزیز به بهانه افزایش آلودگی در شهرهای خوزستان، کاریکاتور زیر را به تصویر کشیده است: ...

کاریکاتور استان خوزستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتور خشکسالی در جنوب ایران,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کارتون ریزگردهای خوزستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کارتون گردو غبار خوزستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی
کاریکاتورآلودگی هوا درخوزستان,کاریکاتور,عکس کاریکاتور,کاریکاتور اجتماعی

خوزستان - گردشگری

سفر به بكرترين مناطق ایران را از دست ندهيد جزيره كوشك؛ زيباي خفته در خوزستانجزیره کوشک، یکی از زیباترین تفرجگاه‌های کشور در استان خوزستان، شهرستان مسجد سلیمان است که در همسایگی رودخانه‌ زیبای کارون و در پشت سد شهید عباس‌پور قرار دارد. جزیره‌ زیبای کوشک، به دلیل قرارگیری در موقعیت جغرافیایی مناسب، برخورداری از اقلیم...

جزیره آشوراده,تنها جزير ايراني كاسپين,جزيره كوشك,سفر به بكرترين مناطق ایران