صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
sarpoosh
کافه سیاست > گروه تروریستی

گروه تروریستی

 
گروه تروریستی,گروه تروریستی داعش,عکس تروریست

 

واژه ترور از واژه لاتین «Terror» به معنای «عامل اضطراب» گرفته شده است. ترور در لغت به معنی «ترساندن» و تروریسم به «ارعاب و تهدید»، «ایجاد ترس و وحشت در مردم» و تروریست (Terrorist) به «طرفدار ارعاب و تهدید و حکومت زور»،  است.

 

دانشنامه «لاروس» نیز این واژه را به معنای بیرحمی، قساوت و ترس ترجمه می نماید. همچنین دانشنامه «بریتانیکا» تروریسم را به «کاربرد سیستماتیک ارعاب یا خشونت پیش بینی ناپذیر بر ضد حکومت ها، انسان ها و افراد برای دستیابی به یک هدف سیاسی» و فرهنگ بزرگ «لیتره» این واژه را برابر «برقراری سلطه ارعاب و وحشت» دانسته است.

 

ترور ، اقدامی ترس آفرین ، وحشت آمیز ،غیر قانونی ، پنهانی ، غافلگیرانه و رعب انگیز است که با کشتن افراد مخالف و تخریب اماکن متعلق به آنها از طریق روشهای زورمدارانه با وسایل و ابزار خشن صورت می گیرد . این روش آخرین تیر ترکش  درماندگان است و وقتی نتوانسند از طریق گفتمان  راه به جایی ببرند دست به کشتار افراد بی گناه می زنند تا به اهداف خود برسند .  تجربه نشان داده  که تروریسم در نهایت محکوم به شکست است . این عمل راه به جایی نمی برد و برخلاف انتظار عاملان ترور ،  نتیجه عکس در اذهان عمومی دارد .

 

در ایران روز مبارزه با تروریسم ۸ شهریور ماه است.

 

گروه تروریستی:

گروره تروریستی، گروهی است که به شکل سازمان یافته و هدفمند اقدام به ترور و گسترش خشونت می کند. برخی از این گروه ها دارای مبانی خاص فکری و مذهبی هستند.

 

امروزه بخش مهمی از حوادث دنیا به دست تروریست ها انجام میشود.

 

خطرناکترین گروه های تروریستی فعال در دنیا: گروه تروریستی داعش، گروه تروریستی بوکوحرام، جبهه النصره، طالبان، القاعده و....... 

 

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش

هسته‌ اولیه‌ داعش به سال ۲۰۰۴ و زمان زرقاوی برمی‌گردد. ابومصعب الزرقاوی اردنی‌الاصل که سابقه حضور در افغانستان و نبرد با نیروهای شوروی را هم داشت، پس از حمله آمریکا به عراق یک گروه نظامی به نام ‌جماعت توحید و جهاد در این کشور را تشکیل داد. دیری نگذشت که اقدامات سخت‌گیرانه‌ زرقاوی در مناطق سُنی‌نشین و کشتار غیرنظامیان موجب اختلاف میان گروه‌های سنی و القاعده شد. این اختلافات از سال ۲۰۰۵ آشکار شد، اما زرقاوی توانست با تشکیل شورای مجاهدین به‌عنوان سازمانی فراگیر و متشکل از القاعده و پنج گروه شورشی دیگر، در آوریل ۲۰۰۶ بر این اختلافات فائق آید.

 

بعد از مرگ زرقاوی، شورای مجاهدین ابو حمزه المهاجر را به ریاست این گروه انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ نیروهای آمریکایی به منطقه‌ی الثرثار حمله کردند و ابوعمر بغدادی و ابوحمزه المهاجر را کشتند. بعد از این ماجرا، ابوبکر بغدادی به ریاست دولت اسلامی عراق رسید.

 

ابوبکر بغدادی با انتشار فایلی صوتی، جبهه‌ النصره را امتداد دولت اسلامی در عراق معرفی کرد و نام سازمان خود را به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) تغییر داد. به این ترتیب، دولت اسلامی عراق در سال ۲۰۱۳ نام خود را به دولت اسلامی عراق و سوریه داعش تغییر داد تا بتواند عملیات در دو کشور را پوشش بدهد.

 

این گروه تروریستی از ۵ هزار تروریست تشکیل شده است که به دلیل ارتباط قوی با عشایر حامی خود در خاک عراق و به طور دقیق‌تر در استان الانبار، در مناطق مشترک سوریه و عراق مانند ادلب، دیرالزور و الرقه فعالیت دارد. این گروه کنترل کامل شهر مرزی الرقه در مرز با سوریه و ترکیه را در اختیار داشته و به ادعای خود «دولت اسلامی» در آن تأسیس کرده است.

 

جیش العدل

یک گروه شبه نظامی تروریستی تندروی سلفی مذهب و بلوچ است که نظام جمهوری اسلامی ایران به مبارزه مسلحانه پرداخته است. این گروه بعد از نابودی جندالله با سازمان‌دهی برخی از اعضای آن، شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد. رهبری این گروه را صلاح‌الدین فاروقی بر عهده دارد. این گروه تروریستی تاکنون مسئولیت چند قتل و ترور در نواحی شرقی استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته است. گروهک جیش العدل، با آموزه‌های سلفی و باورهای وهابی خود از جمله حامیان سلفی‌های معارض در جنگ سوریه هستند و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی را حمایت از تکفیری‌های سوری و تروریست‌های معارض دولت سوریه اعلام کرده است.

 

جبهة النصرة​

جبهة النصرة از مهمترین گروهای ضد نظام بشار اسد به شمار می‌آید که با حما‌یت‌های تسلیحاتی آمریکا، غرب و متحدان منطقه‌ای خود توانسته فجایع بزرگی در این کشور رقم بزند.

 

جبهه النصره به سرکردگی «ابو محمد الجولانی» اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی با کمک گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) تأسیس و تقویت شد. بعدها ضمن استقلال از گروه داعش، از سوی «ایمن الظواهری» به عنوان شاخه اصلی القاعده در سوریه انتخاب شد و همین موضوع اختلاف النصره و داعش را در پی داشته است.

 

تعداد نیروهای این گروه ۵ الی ۷ هزار نفر است که در تمام ۱۱ استان از ۱۴ استان سوریه فعالیت دارند. این گروه تروریستی مسئول بسیاری از عملیات‌های انتحاری و انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده در مناطق سوریه است.

 

 در سال ۲۰۱۲ دولت آمریکا جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد. در سال ۲۰۱۳ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام خواستار ائتلاف با جبهه النصره برای تشکیل گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» شد ولی این موضوع با مخالفت محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره روبرو شد. بسیاری از اعضای این گروه تابعیت غیرسوری دارند و طبق آخرین آمارها، اتباع ۴۸ کشور از جمله عربستان، افغانستان، پاکستان، انگلیس، فرانسه، استرالیا و غیره در این گروه تروریستی عضویت دارند. در اواخر سال ۲۰۱۳ به علت گسترش نفوذ جبهه النصره به مناطق مرزی سوریه و ترکیه و همچنین پیوستن دیگر گروه‌های مسلح به این جبهه، برخی مقامات دولت آمریکا مجبور به مذاکره با سرکردگان جبهه النصره برای پیشبرد طرح خود برای تضعیف دولت سوریه شدند.

 

القاعده

سازمان القاعده که به‌نوعی مادر تمام گروه‌های تروریستی مطرح در منطقه است، با حمایت آمریکا در دهه‌ هشتاد میلادی تشکیل شد. این سازمان در ابتدا تحت عنوان دفتر «مکتب الخدمه» و با هدف آموزش، پشتیبانی و تجهیز مجاهدین عرب برای جنگ با شوروی سابق آغاز به کار کرد. مأموریت این گروه البته خیلی زود به ثمر نشست و ارتش شوروی در اوایل دهه‌ هشتاد مجبور به عقب‌نشینی از افغانستان شد، اما این پایان راه القاعده نبود.

 

اسامه بن لادن رهبر القاعده در سال ۲۰۱۱ در عملیات نظامی ارتش آمریکا در پاکستان کشته شد و پس از آن ایمن الظواهری رهبری این شبکه را بر عهده گرفته‌است. شاخه‌های مختلف این شبکه در کشورها و مناطق متفاوتی فعال هستند. جبهه النصره در سوریه و انصار الشریعه در یمن از شاخه‌های القاعده هستند که کنترل بخش‌هایی از این دو کشور را در اختیار دارند.

 

القاعده حملات متعددی را علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در کشورهای مختلف انجام داده‌اند. حملات ۱۱ سپتامبر مهمترین آن‌ها بود که آمریکا در پاسخ به افغانستان حمله کرد. در این مدت القاعده با همان ایدئولوژی و دیدگاه در این کشور شکل گرفت که این اتفاق نیز مرحله‌ دیگری از تقویت گروه‌های تکفیری را رقم زد. در واقع در عراق، القاعده با قوی‌ترین ارتش دنیا درگیر شد که این مبارزات موجب شد نگاه چریکی این سازمان دقیق‌تر شود، تاکتیک‌های جنگی آن ارتقا یابد و در کل، آب‌دیده و قَدَر شود و در نهایت، با استفاده از مقبولیت خود در بخش‌هایی از جوامع اسلامی، عناصر و نیروهای بیشتری را به خود جذب کند.

 

طالبان

طالبان به معنای طلبه‌ها نام گروهی از شبه نظامیان روحانی مخالف دولت افغانستان است که دارای عقاید دُگم مذهبی و وابسته به مکاتب حنفی و  وهابی در دین اسلام است. رهبری طالبان پس از مرگ ملا عمر، ملا اختر منصور بود که او هم به تازگی کشته شده و هنوز رهبر بعدی معرفی نشده است.

 

حمایت‌های مکرر و پنهان عربستان سعودی از طالبان ادامه داشت و آنها با شعار جهاد با شرک و کفر و اینکه هر کس کشته شود به بهشت خواهد رفت به زودی پیروان زیادی از افغانستان و پاکستان پیدا کردند. طالبان پاکستان در سال ۲۰۰۷ میلادی با هدف استقرار حکومت اسلامی و جاری کردن قوانین شرع در پاکستان، وارد مبارزه مسلحانه شد. از طالبان پاکستان به عنوان شبکه‌ای متشکل از تعدادی گروه‌های تندرو محلی نام برده می‌شود. در بدو امر مردم افغانستان به این گروه خوشبین بودند و گمان می‌کردند، آنها می‌توانند به جنگ‌های داخلی افغانستان پایان دهند.

 

بوکوحرام

بوکوحَرام با ترجمه «تحصیل غربی حرام است» یک گروه شورشی و جهادی اسلامی در شمال نیجریه است که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین در نیجریه بوده و به دنبال شریعت اسلامی بر همه ۳۶ ایالت نیجریه است. این گروه که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است در سال ۲۰۰۲ تأسیس شده و پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس ۲۰۱۵ با ابوبکر بغدادی بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی تغییر داد. محمد یوسف بنیان‌گذار این گروه با دموکراسی، آموزش سکولار و دانش مخالف بود، او حتی کروی بودن زمین را هم زیر سوال برده بود پس از مرگ او ابوبکر شکائو رهبر گروه شد. بوکوحرام حملات متعددی به بانک‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ را طرح ریزی کرده است که منجر به مرگ هزاران نفر شده‌اند.


 

 

 

سایر مطالب درباره گروه تروریستی

 • داعش خواستار حمله به عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  رویترز: داعش خواستار حمله به غربی‌ها در عربستان سعودی شد

  سازمان تروریستی داعش از طرفداران خود در عربستان سعودی خواست به اتباع کشورهای غربی در این کشور حمله کنند. به گزارش فارس، خبرگزاری «رویترز» شامگاه یکشنبه گزارش کرد که سازمان تروریستی داعش از طرفدارانش خواسته تا غربی‌ها را در عربستان سعودی هدف بگیرند و به زیرساخت‌های اقتصادی...

 • بریدن سر یک معلم تاریخ در فرانسه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  ۹ نفر در فرانسه در ارتباط با بریدن سر یک معلم تاریخ بازداشت شدند/ دادستانی فرانسه: حادثه در پاریس مرتبط به داعش بود

  دستگاه قضائی فرانسه ۵ نفر دیگر را در ارتباط با سر بریدن یک معلم تاریخ در حومه پاریس دستگیر کرده تا شمار کل بازداشت شدگان در ارتباط با این حادثه به ۹ نفر برسد. به گزارش تسنیم، رسانه های فرانسه گزارش داده اند مجموعاً ۹ نفر در ارتباط با حادثه دیروز در حومه پاریس که در...

 • سخنگوی طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  جزئیات توافق طالبان با آمریکا

  "محمد نعیم "سخنگوی طالبان در گفت و گو با شبکه الجزیره از موضوعات متنوعی درباره رد اتهام درآمدزایی طالبان با مواد مخدر تا ۴ بند توافق این گروه با آمریکایی ها و امکان برگزاری انتخابات و روند دموکراتیک محتمل در آینده افغانستان سخن گفت. به گزارش ایرنا، نعیم در این گفت و گو...

 • فیلمی دلخراش از حمله به مراسم رژه اهواز در سال ۹۷

  فیلم دیده نشده از حمله تروریستی به مراسم رژه ۳۱ شهریور سال ۹۷ اهواز به تازگی منتشر شده است، این فیلم حاوی صحنه های آزار دهنده است. فیلم حمله تروریستی در اهواز,ویدیو تازه منتشر شده از حمله تروریستی به مراسم رژه ۳۱ شهریور سال ۹۷,فیلمی دلخراش از حمله به مراسم رژه...

 • حمله تروریستی در اهواز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  واکنش مقامات کشورهای جهان به حمله تروریستی اهواز

  مقامات کشورهای جهان به حادثه تروریستی در اهواز واکنش نشان دادند. به گزارش سرپوش، مقامات کشورهای مختلف جهان حمله تروریستی صبح امروز در مراسم رژه نظامیان اهواز را محکوم کردند. «وزارت خارجه آمریکا» حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت امور...

 • حمله ترکیه به شمال عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  حمله ترکیه به شمال عراق/ ۱۶ نفر کشته شدند

  رسانه های عراق گزارش دادند که حمله پهپاد ترکیه ای به نشست نیروهای گارد مرزی عراق با عناصر «حزب کارگران کردستان» در شمال این کشور منجر به کشته شدن بیش از ده نفر شده است. به گزارش فارس، رسانه های عراقی از حمله پهپادی ترکیه به شمال عراق خبر دادند که بر اثر آن بیش از ده...

 • انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان/ ۲۲ کشته و زخمی

  انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان ۲۲ کشته و زخمی برجای گذاشت. سخنگوی وزارت کشور افغانستان از وقوع انفجار و حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان شامگاه یک شنبه با انتشار پیامی اعلام کرد :ساعت...

 • واکنش ارمیکا به دستگیری جمشید شارمهد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  واکنش آمریکا به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به دستگیر شدن سرکرده گروهک تروریستی تندر واکنش نشان داد. به گزارش فارس، به دنبال دستگیر کردن «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی تندر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد. به گزارش شبکه خبری «العربیه» به نقل از «...

 • حمله هوایی نیروهای خارجی به جنوب افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  حمله هوایی نیروهای خارجی به جنوب افغانستان / ۱۰ شبه‌نظامی طالبان کشته شدند

  سخنگوی پلیس محلی اعلام‌کرد: ۱۰ شورشی طالبان طی حمله هوایی نیروهای خارجی در ناحیه جنوبی قندهار افغانستان کشته شدند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری" اسپوتنیک"،" جمال ناصر برکزای" گفت: طی حمله هوایی نیروهای خارجی، ۱۰ شورشی مسلح در ناحیه خاکریز کشته شدند. بر اساس...

 • محاکمه «اسدالله اسدی»,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  محاکمه «اسدالله اسدی» دیپلمات ایرانی در بلژیک به اتهام مشارکت در اقدام «تروریستی»

  دادگاه رسیدگی به اتهامات چهار مظنون به مشارکت در عملیات لو رفته بمب گذاری در گردهم‌‌آیی گروه مجاهدین که در میان آنها یک دیپلمات ایرانی نیز حضور دارد روز چهارشنبه ۱۵ ژوئیه در بلژیک برگزار شد. با گذشت بیش از یک سال از بازداشت چند ایرانی شامل «اسدالله اسدی» دبیرسوم سفارت...

 • حمله طالبان به ساختمان امنیت ملی افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  حمله طالبان به ساختمان امنیت ملی افغانستان/ ۱۰ کشته و ۵۴ زخمی

  بر اثر حمله طالبان به ساختمان امنیت ملی افغانستان، ۱۰ نفر کشته شدند. استاندار سمنگان افغانستان اعلام‌کرد که با کشته شدن مهاجمان، حمله به مقر اداره امنیت ملی این استان که طی آن ۱۰ نفر کشته و ۵۴ تن دیگر زخمی شدند، پایان یافت. به گزارش ایرنا، «عبدالطیف ابراهیمی»...

 • ترور هشام الهاشمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  ترور تحلیلگر سیاسی عراقی منتقد ایران توسط داعش

  تحلیلگر سیاسی عراقی منتقد ایران توسط داعش ترور شد. گروه تروریستی داعش مسوولیت ترور یک تحلیلگر سیاسی معروف عراقی را بر عهده گرفت. به گزارش فارس، گروه تروریستی داعش « هشام الهاشمی» را ترور کرد. شامگاه دوشنبه منابع خبری گزارش دادند که افرادی مسلح هشام...

 • دیدار نماینده ظریف با معاون سیاسی طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  سخنگوی طالبان دیدار نماینده ظریف با معاون سیاسی این گروه را تایید کرد

  سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر مدعی دیدار «محمد ابراهیم طاهریان فرد» نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان با «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان در دوحه شد. به گزارش فارس، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر ادعا کرد « محمد ابراهیم طاهریان فرد» نماینده...

 • دیدار نماینده ایران با رهبران سیاسی طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  دیدار نماینده ایران با رهبران سیاسی طالبان

  «طاهریان» نماینده ویژه وزارت امور خارجه کشورمان در امور افغانستان با سفر به دوحه با رهبران دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفت‌وگو کرد. نماینده ویژه وزارت امور خارجه کشورمان در امور افغانستان با سفر به دوحه با رهبران دفتر سیاسی طالبان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش...

 • حملات هوایی ترکیه به کردستان عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  حملات هوایی ترکیه به کردستان عراق/ ۷ نفر کشته و زخمی شدند

  حملات هوایی ترکیه به کردستان عراق منجر به کشته شدن ۷ نفر شد. حمله هوایی ترکیه به اقلیم کردستان عراق واقع در شمال این کشور به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن شش نفر دیگر منجر شد. به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، «کامران عبدالله» مدیر منطقه کابلیون استان سلیمانیه...

 • مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  رونمایی از گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم در دیگر کشورها/تحریم ناخداهای کشتی‌های ایرانی حامل بنزین به ونزوئلا

  گزارش سالانه تروریسم در دیگر کشورها توسط وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری با حضور مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده منتشر شد. به گزارش مهر، رسانه وابسته به وزارت خارجه آمریکا، وزارت خارجه آمریکا امروز گزارش سالانه خود در خصوص «تروریسم» در سایر کشورها را در نشست خبری...

 • حملات ترکیه به کردستان عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  ترکیه: ۵۰۰ هدف در شمال عراق را بمباران کردیم/ عراق سفیر ترکیه و ایران را احضار کرد

  وزارت دفاع ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور در عملیات علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) بیش از ۵۰۰ هدف را در شمال عراق بمباران کردند. به گزارش ایرنا، جنگنده‌های ترکیه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در چندین مرحله به اهداف پ‌ک‌ک در مناطق مختلف شمال عراق حمله...

 • انفجار در مراسم نماز جمعه در کابل,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  انفجار در مراسم نماز جمعه در کابل/ ۱۳ کشته و زخمی

  انفجار در مسجدی در شهر کابل پایتخت افغانستان هنگام ادای نماز جمعه ۳ تن از جمله امام مسجد کشته و ۱۰ تن دیگر هم زخمی شدند. به گزارش ایرنا، انفجار ظهر امروز در مسجد «شیرشاه سوری» در منطقه سوم در کارته «چهار کابل» رخ داد که در آن مولوی «عزیرالله مفلح» با ۲ نمازگزار کشته و...

 • کشته شدن سرکرده جبهه النصره,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  سرکرده «جبهه النصره» در لیبی کشته شد

  یک سرکرده گروه تروریستی «جبهه النصره» در حمله هوایی به غرب شهر «سرت» لیبی کشته شد. به گزارش تسنیم به نقل از وبگاه بوابة إفریقیا، «سامر الاطرش» ملقب به «ابو یعرب الاثری» از سرکردگان گروه تروریستی «جبهه النصره» در یک حمله هوایی به غرب شهر سرت لیبی کشته شد. منابع...

 • انفجار بمب در جنوب شرق ترکیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  انفجار بمب در جنوب شرق ترکیه/ ۲ کشته و ۸ مجروح

  در انفجار بمبی در استان وان در جنوب شرق ترکیه ۲ نفر کشته و ۸ نفر دیگر مجروح شدند. به گزارش فارس، در جریان انفجاری که عصر روز دوشنبه در استان وان در جنوب شرق ترکیه روی داد دست کم ۲ نفر کشته و ۸ نفر دیگر مجروح شدند. مقامات استان وان اعلام کردند این انفجار که حدود...

 • اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  فرانسه: فرمانده القاعده در شمال آفریقا کشته شد

  فرانسه از کشته شدن فرمانده القاعده در شمال آفریقا خبر داد. فرانسه می‌گوید، عبدالمالک دروک دل، فرمانده گروه القاعده در شمال آفریقا را در کشور مالی کشته است. به گزارش ایسنا، فلورنس پرلی،‌ وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد "عبدالمالک دروک دل" و چند تن از اعضای حلقه نزدیک به...

 • احتمال مرگ رهبر طالبان در پی ابتلا به کرونا,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  احتمال مرگ رهبر طالبان در پی ابتلا به کرونا

  پایگاه اینترنتی فارن پالیسی گزارش داده که رهبر طالبان در پی ابتلا به کرونا جان سپرده است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی فارن پالیسی، شماری از مقام‌های شبه‌نظامیان طالبان عنوان کرده‌اند که رهبر این گروه در پی احتمال به ویروس کرونا جان سپرده است. این مقام‌...

 • اخبار اعتراضات آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  ترامپ: نظم و قانون را برقرار می‌کنم/ این تروریسم داخلی است نه تظاهرات

  رئیس جمهور آمریکا بار دیگر معترضان کشورش را تهدید به پایان تظاهرات کرد در غیر این صورت مجازات سختی را برای آنها پیش بینی کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۱۲ خرداد با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور گفت که او رئیس جمهوری نظم و قانون است و به ناآرامی‌ها در...

 • ونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  راهکار «سریع» ترامپ برای اعتراضات آمریکا: لازم باشد، ارتش را وارد عمل می‌کنم

  به دنبال اعتراضات مردمی گسترده در ایالات متحده، رییس‌جمهوری این کشور گفت، تمامی منابع موجود فدرال، چه نظامی و چه غیرنظامی را بسیج می‌کند تا «غارتگری و شورش» را متوقف سازد. به گزارش ایسنا، به نقل از فاکس‌نیوز، دونالد ترامپ در ابتدای این سخنرانی اظهار کرد: اولین و بالاترین...

 • دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  ترامپ: گروه آنتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد/ واکنش پلوسی به اعتراضات اخیر

  دونالد ترامپ بامداد دوشنبه در پیامی توییتری نوشت: شهرداران و فرمانداران دموکرات مستحکم باشید. این افراد اغتشاشگر هستند. هم اینک گارد ملی ما را فرابخوانید. دنیا در حال مشاهده و خندیدن به شما و جو [بایدن] خواب‌آلود است. آیا این چیزی است که آمریکا خواهان آن است؟ نه!!! «...

 • علی لاریجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس

  لاریجانی:تمام اعضای پنتاگون و وابستگان آنها از این پس تروریست محسوب می‌شوند

  رئیس مجلس شورای اسلامی تمام اعضای پنتاگون و وابستگان آنها را تروریست خواند. به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به طرح سه فوریتی مجلس برای اقدام متقابل علیه آمریکا گفت: در این طرح دو مساله مورد توجه قرار گرفته است در قانون قبلی که مجلس شورای...

 • جلسه دادگاه عوامل گروهک تروریستی داعش,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

  چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش برگزارشد

  چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش برگزار و به اتهامات متهم ردیف سوم رسیدگی شد. به گزارش مهر، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام راحل در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی...

 • انفجار در شرق افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  انفجار در شرق افغانستان/ دست‌کم ۴۰ نفر کشته و زخمی شدند

  انفجار بمبی در مراسم تدفین یک رئیس پلیس در این ولایت شرق افغانستان باعث مرگ و زخمی شدن چندین نفر شد. سخنگوی فرماندار ننگرهار اعلام کرد، دست‌کم ۴۰ تن در جریان انفجار بمبی در مراسم تدفین یک رئیس پلیس در این ولایت شرق افغانستان کشته و زخمی شدند. به گزارش ایسنا، پیشتر...

 • سپاه کردستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

  جزئیات درگیری سپاه با یک تیم تروریستی/ شهادت سه نیروی سپاه کردستان

  قرارگاه حمزه سیدالشهدا با انتشار اطلاعیه ای از شهادت سه پاسدار سپاه بیت المقدس کردستان در شهرستان دیواندره خبر داد. به گزارش مهر، قرارگاه حمزه سیدالشهدا ظهر امروز سه شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای از شهادت سه پاسدار سپاه بیت المقدس کردستان در دیواندره خبر داد. در...

 • حملات به الحشد العشائری در دیاله عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  پنج عضو الحشد العشائری در دیاله عراق کشته یا مجروح شدند

  پنج عضو الحشد العشائری (بسیج عشایری) شامگاه یکشنبه در درگیری با تروریست‌های داعش در استان دیاله شهید یا مجروج شدند.   به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور عراق، یک مقام امنیتی گفت که درگیری‌های سنگین در ناحیه «العظیم» در شمال استان دیاله بین داعش و الحشد...

شاید از دست داده باشید
خبرگزاری صدا و سیما: افت حدود ۲ میلیون تومانی قیمت سکه / دلار به کانال ۲۸ هزارتومان بازگشت!
پرسپولیس در خصوصی سازی از استقلال پیشی گرفت/نعمتی و کنعانی زادگان در راه شجاع؟
صدور رأی پرونده موسوم به بیانیه ۷۷ نفر/ محکومیت شکوری راد و آرمین به حبس در دادگاه تجدیدنظر
فدراسیون پزشکی خواستار تعویق مسابقات لیگ بیستم شد/ آغاز لیگ برتر فوتبال به تعویق افتاد
«شگفتی اکتبر»؛ برگ‌ برنده ترامپ در روزهای باقی‌مانده چیست؟
دکتر مردانی: برای آمار واقعی مرگ و میر کرونا باید آمار فوتی های روزانه ضرب در ۲.۵ شود!
پرواز ۸۰۰۰ میلیارد تومان از جیب مردم به حساب ایرلاین ها/ قیمتهای جدید اعلام میشود
هر ۴ دقیقه یک فوتی بر اثر کرونا در ایران/ پیک سوم کرونا وخیم تر از پیک های اول و دوم
قول روحانی به مردم برای برقراری ثبات ارزی و تامین کالاهای ضروری و دارو
به علت ابتلای نوید محمدزاده به کرونا؛فیلمبرداری« شب، داخلی، دیوار» متوقف شد
کرونا جان ۳۲۲ نفر دیگر را در ایران گرفت/ تاخت و تاز کرونا در استان های مرکزی،اصفهان و .. با فوتی های بالا
محمد بلبلی به نفت مسجد سلیمان پیوست/ درخواست های عجیب کنعانی و بشار رسن از پرسپولیس!
بازداشت دختر دوچرخه سوار خبرساز در نجف آباد اصفهان
منابع آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ اعلام شد/ توقف کنکور نظام قدیم قطعی شد
واکسن نوترکیب کرونا مناسب برای سرخک و کرونا