صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
sarpoosh
کافه سیاست > گروه تروریستی

گروه تروریستی

 
گروه تروریستی,گروه تروریستی داعش,عکس تروریست

 

واژه ترور از واژه لاتین «Terror» به معنای «عامل اضطراب» گرفته شده است. ترور در لغت به معنی «ترساندن» و تروریسم به «ارعاب و تهدید»، «ایجاد ترس و وحشت در مردم» و تروریست (Terrorist) به «طرفدار ارعاب و تهدید و حکومت زور»،  است.

 

دانشنامه «لاروس» نیز این واژه را به معنای بیرحمی، قساوت و ترس ترجمه می نماید. همچنین دانشنامه «بریتانیکا» تروریسم را به «کاربرد سیستماتیک ارعاب یا خشونت پیش بینی ناپذیر بر ضد حکومت ها، انسان ها و افراد برای دستیابی به یک هدف سیاسی» و فرهنگ بزرگ «لیتره» این واژه را برابر «برقراری سلطه ارعاب و وحشت» دانسته است.

 

ترور ، اقدامی ترس آفرین ، وحشت آمیز ،غیر قانونی ، پنهانی ، غافلگیرانه و رعب انگیز است که با کشتن افراد مخالف و تخریب اماکن متعلق به آنها از طریق روشهای زورمدارانه با وسایل و ابزار خشن صورت می گیرد . این روش آخرین تیر ترکش  درماندگان است و وقتی نتوانسند از طریق گفتمان  راه به جایی ببرند دست به کشتار افراد بی گناه می زنند تا به اهداف خود برسند .  تجربه نشان داده  که تروریسم در نهایت محکوم به شکست است . این عمل راه به جایی نمی برد و برخلاف انتظار عاملان ترور ،  نتیجه عکس در اذهان عمومی دارد .

 

در ایران روز مبارزه با تروریسم ۸ شهریور ماه است.

 

گروه تروریستی:

گروره تروریستی، گروهی است که به شکل سازمان یافته و هدفمند اقدام به ترور و گسترش خشونت می کند. برخی از این گروه ها دارای مبانی خاص فکری و مذهبی هستند.

 

امروزه بخش مهمی از حوادث دنیا به دست تروریست ها انجام میشود.

 

خطرناکترین گروه های تروریستی فعال در دنیا: گروه تروریستی داعش، گروه تروریستی بوکوحرام، جبهه النصره، طالبان، القاعده و....... 

 

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش

هسته‌ اولیه‌ داعش به سال ۲۰۰۴ و زمان زرقاوی برمی‌گردد. ابومصعب الزرقاوی اردنی‌الاصل که سابقه حضور در افغانستان و نبرد با نیروهای شوروی را هم داشت، پس از حمله آمریکا به عراق یک گروه نظامی به نام ‌جماعت توحید و جهاد در این کشور را تشکیل داد. دیری نگذشت که اقدامات سخت‌گیرانه‌ زرقاوی در مناطق سُنی‌نشین و کشتار غیرنظامیان موجب اختلاف میان گروه‌های سنی و القاعده شد. این اختلافات از سال ۲۰۰۵ آشکار شد، اما زرقاوی توانست با تشکیل شورای مجاهدین به‌عنوان سازمانی فراگیر و متشکل از القاعده و پنج گروه شورشی دیگر، در آوریل ۲۰۰۶ بر این اختلافات فائق آید.

 

بعد از مرگ زرقاوی، شورای مجاهدین ابو حمزه المهاجر را به ریاست این گروه انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ نیروهای آمریکایی به منطقه‌ی الثرثار حمله کردند و ابوعمر بغدادی و ابوحمزه المهاجر را کشتند. بعد از این ماجرا، ابوبکر بغدادی به ریاست دولت اسلامی عراق رسید.

 

ابوبکر بغدادی با انتشار فایلی صوتی، جبهه‌ النصره را امتداد دولت اسلامی در عراق معرفی کرد و نام سازمان خود را به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) تغییر داد. به این ترتیب، دولت اسلامی عراق در سال ۲۰۱۳ نام خود را به دولت اسلامی عراق و سوریه داعش تغییر داد تا بتواند عملیات در دو کشور را پوشش بدهد.

 

این گروه تروریستی از ۵ هزار تروریست تشکیل شده است که به دلیل ارتباط قوی با عشایر حامی خود در خاک عراق و به طور دقیق‌تر در استان الانبار، در مناطق مشترک سوریه و عراق مانند ادلب، دیرالزور و الرقه فعالیت دارد. این گروه کنترل کامل شهر مرزی الرقه در مرز با سوریه و ترکیه را در اختیار داشته و به ادعای خود «دولت اسلامی» در آن تأسیس کرده است.

 

جیش العدل

یک گروه شبه نظامی تروریستی تندروی سلفی مذهب و بلوچ است که نظام جمهوری اسلامی ایران به مبارزه مسلحانه پرداخته است. این گروه بعد از نابودی جندالله با سازمان‌دهی برخی از اعضای آن، شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد. رهبری این گروه را صلاح‌الدین فاروقی بر عهده دارد. این گروه تروریستی تاکنون مسئولیت چند قتل و ترور در نواحی شرقی استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته است. گروهک جیش العدل، با آموزه‌های سلفی و باورهای وهابی خود از جمله حامیان سلفی‌های معارض در جنگ سوریه هستند و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی را حمایت از تکفیری‌های سوری و تروریست‌های معارض دولت سوریه اعلام کرده است.

 

جبهة النصرة​

جبهة النصرة از مهمترین گروهای ضد نظام بشار اسد به شمار می‌آید که با حما‌یت‌های تسلیحاتی آمریکا، غرب و متحدان منطقه‌ای خود توانسته فجایع بزرگی در این کشور رقم بزند.

 

جبهه النصره به سرکردگی «ابو محمد الجولانی» اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی با کمک گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) تأسیس و تقویت شد. بعدها ضمن استقلال از گروه داعش، از سوی «ایمن الظواهری» به عنوان شاخه اصلی القاعده در سوریه انتخاب شد و همین موضوع اختلاف النصره و داعش را در پی داشته است.

 

تعداد نیروهای این گروه ۵ الی ۷ هزار نفر است که در تمام ۱۱ استان از ۱۴ استان سوریه فعالیت دارند. این گروه تروریستی مسئول بسیاری از عملیات‌های انتحاری و انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده در مناطق سوریه است.

 

 در سال ۲۰۱۲ دولت آمریکا جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد. در سال ۲۰۱۳ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام خواستار ائتلاف با جبهه النصره برای تشکیل گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» شد ولی این موضوع با مخالفت محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره روبرو شد. بسیاری از اعضای این گروه تابعیت غیرسوری دارند و طبق آخرین آمارها، اتباع ۴۸ کشور از جمله عربستان، افغانستان، پاکستان، انگلیس، فرانسه، استرالیا و غیره در این گروه تروریستی عضویت دارند. در اواخر سال ۲۰۱۳ به علت گسترش نفوذ جبهه النصره به مناطق مرزی سوریه و ترکیه و همچنین پیوستن دیگر گروه‌های مسلح به این جبهه، برخی مقامات دولت آمریکا مجبور به مذاکره با سرکردگان جبهه النصره برای پیشبرد طرح خود برای تضعیف دولت سوریه شدند.

 

القاعده

سازمان القاعده که به‌نوعی مادر تمام گروه‌های تروریستی مطرح در منطقه است، با حمایت آمریکا در دهه‌ هشتاد میلادی تشکیل شد. این سازمان در ابتدا تحت عنوان دفتر «مکتب الخدمه» و با هدف آموزش، پشتیبانی و تجهیز مجاهدین عرب برای جنگ با شوروی سابق آغاز به کار کرد. مأموریت این گروه البته خیلی زود به ثمر نشست و ارتش شوروی در اوایل دهه‌ هشتاد مجبور به عقب‌نشینی از افغانستان شد، اما این پایان راه القاعده نبود.

 

اسامه بن لادن رهبر القاعده در سال ۲۰۱۱ در عملیات نظامی ارتش آمریکا در پاکستان کشته شد و پس از آن ایمن الظواهری رهبری این شبکه را بر عهده گرفته‌است. شاخه‌های مختلف این شبکه در کشورها و مناطق متفاوتی فعال هستند. جبهه النصره در سوریه و انصار الشریعه در یمن از شاخه‌های القاعده هستند که کنترل بخش‌هایی از این دو کشور را در اختیار دارند.

 

القاعده حملات متعددی را علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در کشورهای مختلف انجام داده‌اند. حملات ۱۱ سپتامبر مهمترین آن‌ها بود که آمریکا در پاسخ به افغانستان حمله کرد. در این مدت القاعده با همان ایدئولوژی و دیدگاه در این کشور شکل گرفت که این اتفاق نیز مرحله‌ دیگری از تقویت گروه‌های تکفیری را رقم زد. در واقع در عراق، القاعده با قوی‌ترین ارتش دنیا درگیر شد که این مبارزات موجب شد نگاه چریکی این سازمان دقیق‌تر شود، تاکتیک‌های جنگی آن ارتقا یابد و در کل، آب‌دیده و قَدَر شود و در نهایت، با استفاده از مقبولیت خود در بخش‌هایی از جوامع اسلامی، عناصر و نیروهای بیشتری را به خود جذب کند.

 

طالبان

طالبان به معنای طلبه‌ها نام گروهی از شبه نظامیان روحانی مخالف دولت افغانستان است که دارای عقاید دُگم مذهبی و وابسته به مکاتب حنفی و  وهابی در دین اسلام است. رهبری طالبان پس از مرگ ملا عمر، ملا اختر منصور بود که او هم به تازگی کشته شده و هنوز رهبر بعدی معرفی نشده است.

 

حمایت‌های مکرر و پنهان عربستان سعودی از طالبان ادامه داشت و آنها با شعار جهاد با شرک و کفر و اینکه هر کس کشته شود به بهشت خواهد رفت به زودی پیروان زیادی از افغانستان و پاکستان پیدا کردند. طالبان پاکستان در سال ۲۰۰۷ میلادی با هدف استقرار حکومت اسلامی و جاری کردن قوانین شرع در پاکستان، وارد مبارزه مسلحانه شد. از طالبان پاکستان به عنوان شبکه‌ای متشکل از تعدادی گروه‌های تندرو محلی نام برده می‌شود. در بدو امر مردم افغانستان به این گروه خوشبین بودند و گمان می‌کردند، آنها می‌توانند به جنگ‌های داخلی افغانستان پایان دهند.

 

بوکوحرام

بوکوحَرام با ترجمه «تحصیل غربی حرام است» یک گروه شورشی و جهادی اسلامی در شمال نیجریه است که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین در نیجریه بوده و به دنبال شریعت اسلامی بر همه ۳۶ ایالت نیجریه است. این گروه که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است در سال ۲۰۰۲ تأسیس شده و پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس ۲۰۱۵ با ابوبکر بغدادی بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی تغییر داد. محمد یوسف بنیان‌گذار این گروه با دموکراسی، آموزش سکولار و دانش مخالف بود، او حتی کروی بودن زمین را هم زیر سوال برده بود پس از مرگ او ابوبکر شکائو رهبر گروه شد. بوکوحرام حملات متعددی به بانک‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ را طرح ریزی کرده است که منجر به مرگ هزاران نفر شده‌اند.


 

 

 

سایر مطالب درباره گروه تروریستی

 • انفجار تروریستی فیلیپین,حمله داعش به فیلیپین

  داعش مسئولیت انفجار تروریستی فیلیپین را برعهده گرفت

  گروه تروریستی داعش یکشنبه شب در بیانیه‌ای مسئولیت انفجار تروریستی جنوب فیلیپین را که چهار کشته و ۵۰ زخمی برجای گذاشت، برعهده گرفت. به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر کرده، مسئولیت انفجار در یک مراسم مذهبی کاتولیک‌ها در...

 • عملیات تروریستی در فیلیپین,حمله تروریستی در فیلیپین و پاکستان

  ۵۴ کشته و زخمی در یک عملیات تروریستی در فیلیپین/ ۹ کشته در حمله تروریستی پاکستان

  در جریان یک عملیات تروریستی در فیلیپین ۴ نفر کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش تسنیم، گروه تروریستی داعش امروز یکشنبه مسئولیت این حمله مرگبار در یک مراسم عشا ربانی کاتولیک در فیلیپین را بر عهده گرفتند. این حمله در یک سالن ورزشی دانشگاه در «ماراوی»، شهری در...

 • حمله تروریستی در پاریس,تروریست در فرانسه

  حمله تروریستی در پاریس/ یک کشته و دو زخمی

  مقامات فرانسوی می‌گویند یک مرد حامی گروه تروریستی داعش با استفاده از چاقو و چکش، در پاریس یک نفر را به قتل رسانده و دو نفر را مجروح می‌کند. به گزارش فارس، رسانه‌های فرانسوی بامداد یکشنبه از حمله یک فرد با استفاده از سلاح سرد به مردم در پاریس خبر دادند. بر این اساس...

 • طالبان,هشدار دوباره روزنامه جمهوری اسلامی درخصوص طالبان

  هشدار دوباره روزنامه جمهوری اسلامی درخصوص طالبان

  روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: خبر همکاری اطلاعاتی طالبان با ایران که در آن گفته شده بود این همکاری توانست حمله پهپادی موساد در شرق کشور را خنثی کند، از خبرهائی بود که چندی قبل درست همزمان با سفر یک هیأت دولت خودخوانده طالبان از افغانستان به تهران مطرح شد ولی رسانه‌ها آن را جدی...

 • پپ گواردیولا,پپ گواردیولا متهم به همدستی با گروه‌های تروریستی

  «پپ گواردیولا» متهم به همدستی با گروه‌های تروریستی شد

  مقامات دولتی اسپانیا پپ گواردیولا را به تحریک مردم ایالت کاتالونیا به شورش علیه ‏دولت و حتی تروریسم متهم کردند. ‏ به گزارش ورزش سه، بعد از اعلام عفو چندین نفر از افرادی که در ایالت کاتالونیا به ‏اتهام فعالیت‌های جدایی‌طلبانه محکوم شده بودند اسپانیا شاهد تنش‌هایی قابل توجه...

 • ؛سایت بانک مرکزی امارت اسلامی طالبان,

  قیمت دلار در افغانستان به پایین‌ترین حد در ۶ سال گذشته رسید/ هر افغانی در بازار ایران چند؟

  هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز یکشنبه بازار آزاد ارز افغانستان در مقابل ۶۷.۸۰ افغانی معامله شد، پایین‌ترین نرخی که از نوامبر ۲۰۱۷ تا کنون ثبت شده بود. به گزارش سایت دیده بان ایران ؛سایت بانک مرکزی امارت اسلامی طالبان هم روز یکشنبه نرخ رسمی فروش هر دلار آمریکا را ۶۷....

 • طالبان,خطرات طالبان برای ایران

  روزنامه جمهوری اسلامی: مسئولان کی قرار است متوجه تهدید طالبان شوند؟

  روزنامه جمهوری اسلامی بازداشت عوامل موساد با همکاری مشترک ایران و وزارت اطلاعات طالبان را مزاح سیاسی دانست. این روزنامه نوشت: مهم‌ترین امتیاز شرایط فعلی افغانستان بعد از استقرار طالبان به عنوان حاکمان این کشور که مردم این کشور آن را احساس می‌کنند، برقراری امنیت در سطح...

 • انفجار مهیب در غرب کابل,انفجار در کابل

  انفجار مهیب در غرب کابل

  رسانه‌های افغانستان از وقوع انفجاری مهیب در غرب کابل خبر می‌دهند. به گزارش مهر به نقل از آریانا نیوز، منابع آگاه از وقوع انفجاری مهیب در غرب شهر کابل پایتخت افغانستان خبر می‌دهند. بر اساس اعلام این رسانه، انفجار مقابل بیمارستان محمدعلی جناح روی داده است. به...

 • اسیر حماس,بریده شدن سر زن ربوده شده آلمانی- اسرائیلی

  زن ربوده شده آلمانی- اسرائیلی توسط حماس سر بُریده شد

  اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل، تایید کرد که: «شانی لوک» زن ربوده شده آلمانی- اسراییلی، توسط حماس سر بریده شده است. به گزارش بهارنیوز، جسد شهروند اسرائیلی-آلمانی شانی لوک، که گمان می‌رود در اولین روز حمله حماس به اسراییل در هفتم اکتبر، به جشنواره موسیقی در ریم ربوده...

 • سپاه,درخواست آمریکا از انگلیس برای قرار دادن نام سپاه در لیست تروریستی

  درخواست آمریکا از انگلیس برای قرار دادن نام سپاه در لیست تروریستی

  روزنامه دیلی تلگراف مدعی شد که مقامات آمریکایی از دولت انگلیس خواسته‌اند که در واکنش به همکاری ایران با حماس در عملیات اخیر علیه اراضی اشغالی، نام سپاه پاسداران را در لیست گروههای تروریستی خود قرار دهد. به گزارش فارس، روزنامه دیلی تلگراف از فشار آمریکا به انگلیس برای قرار...

 • حمله تروریستی داعش در بروکسل بلژیک,داعش در بلژیک

  حمله تروریستی داعش در 'بروکسل' بلژیک/ ۲ نفر کشته شدند

  دفتر دادستانی پایتخت بلژیک اعلام کرد که در جریان تیراندازی عصر دوشنبه در بروکسل دو نفر کشته شدند و مظنون متواری شد. به گزارش ایسنا، شبکه آر.تی‌ال اعلام کرد: بر اساس ویدئویی که روزنامه Het Laatste Nieuws به اشتراک گذاشته است، فرد مسلح با ژاکت نارنجی پس از استفاده از تفنگ...

 • حمایت احمدی نژاد از اسرائیل,سکوت احمدی نژاد

  روزنامه جوان: احمدی‌نژاد کوچکترین اعتراضی به اسرائیل نکرده / او زمان شهادت سردار سلیمانی هم زبان در کام گرفت

  روزنامه جوان با انتقاد از سکوت احمدی نژاد در مقابل فاجعه غزه نوشت: این سکوت در شرایطی است که کسانی، چون سید محمد خاتمی و بسیاری از اصلاح‌طلبان هم درباره جنایات اسرائیل موضع گرفتند . روزنامه اصولگرای جوان در یادداشتی به انتقاد از سکوت محمود احمدی نژاد رئیس دولت های نهم...

 • پوشیدن چفیه فلسطینی در مدارس,ممنوع شدن پوشیدن چفیه فلسطینی در مدارس

  پوشیدن چفیه فلسطینی در مدارس آلمان ممنوع شد

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، مسؤولان آلمان پوشیدن چفیه فلسطینی در مدارس این کشور را به صورت رسمی ممنوع کردند. کاترینا گانتر فونش، مسؤول آموزش آلمان در پیامی خطاب به مدارس این ایالت مدعی شد: «هر رفتار نمایشی یا اظهار عقیده که می‌تواند تایید یا...

 • آنالنا بربوک,وزیر امور خارجه آلمان

  بربوک: این روزها ما همه اسرائیلی هستیم/ ارتش آمریکا: مراقب گروه های هم پیمان ایران هستیم

  دویچه وله نوشت: آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان که به اسرائیل سفر کرده، ضمن ابراز همبستگی کامل آلمان با اسرائیل، از شبه‌نظامیان حماس خواست تا فورا همه گروگان‌ها از همه کشورها را آزاد کند. او در دیدار با همتای اسرائیلی خود، الی کوهن گفت: «در این شرایط وحشتناک، ما...

 • نخست‌وزیر اسرائیل, عملیات بزرگ «طوفان الاقصی»

  نتانیاهو: گزینه‌ای جز «مرگ یا زندگی» نداریم | این جنگ باید با نابودی حماس پایان یابد

  نخست‌وزیر اسرائیل روز هفتم اکتبر، روز عملیات بزرگ «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین را «روز سیاه» این رژیم نامید. به گزارش مهر به نقل از الجزیره، نخست وزیر اسرائیل طی سخنانی در کنست این رژیم که به نوعی بیانیه اعلام جنگ علیه نوار غزه محسوب می‌شود، گفت که اسرائیل گزینه‌ای غیر از...

 • ه دسترسی ایران را به حساب ۶ میلیارد دلاری,معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا

  واشنگتن پست: آمریکا و قطر برای توقف دسترسی ایران به شش میلیارد دلار توافق کردند

  معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شده که مقام‌های واشنگتن و دوحه توافق کرده‌اند که دسترسی ایران را به حساب ۶ میلیارد دلاری مسدود کنند. به گزارش میزان،  واشنگتن‌پست در گزارشی مدعی شده است که واشنگتن و دوحه توافق کرده‌اند که از دسترسی ایران به وجوه مسدود شده‌اش بر اساس...

 • اتحادیه اروپا,۳۰ نماینده اتحادیه اروپا خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان های تروریستی

  ۳۰ نماینده اتحادیه اروپا خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان های تروریستی شدند

  نمایندگان اتحادیه اروپا در نامه خود سپاه پاسداران را به اقدام به «ترور و خشونت در سرتاسر منطقه و علیه مردم ایران» متهم کرده‌اند. به گزارش دیده بان ایران به نقل از یورونیوز، در پی حمله نظامی حماس به اسرائیل در روز شنبه، نزدیک به ۳۰ نماینده پارلمان اروپا و پارلمان‌های...

 • فیلم/ دختران گروگان گرفته شده توسط نیروهای حماس

  فیلمی از زنانی که توسط نیروهای حماس گروگان گرفته شده‌اند. دختران را در یک محل نگه داشته و بالای سرشان تیراندازی می کنند. فیلم دختران گروگان گرفته شده توسط نیروهای حماس,ویدیو گروگان گیری زنان توسط حماس,ویدیو از گروگان گرفتن زنان توسط حماس,فیلم گروگان گیری دختران و زنان...

 • فیلم/ لحظه انفجار عامل انتحاری در مقابل وزارت کشور ترکیه

  وزیر کشور ترکیه اعلام کرد دو تروریست عامل اصلی حمله امروز در آنکار بوده‌اند که یکی از آنها خودش را درون خودرویی منفجر کرده‌اند. فیلم لحظه انفجار عامل انتحاری در مقابل وزارت کشور ترکیه,ویدیو حمله تروریستی به ترکیه,ویدیو از لحظه انفجار در ترکیه,فیلم حمله تروریستی در...

 • politics

  حمله انتحاری در نزدیکی وزارت کشور ترکیه/ ۲ نفر کشته شدند

  رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که به دنبال شنیده شدن صدای انفجار در نزدیکی مقر وزارت کشور در آنکارا خیابان‌های منتهی به این منطقه بسته شد. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، رسانه‌ها از وقوع انفجار در آنکارا خبر دادند. رسانه‌ها گزارش داده‌اند که این انفجار در نزدیکی...

 • انفجار تروریستی مرگبار در بلوچستان پاکستان,حمله تروریستی به پاکستان

  انفجار تروریستی مرگبار در بلوچستان پاکستان/ ۵۲ کشته و ۱۰۰ زخمی

  انفجار بمب در بلوچستان پاکستان ۵۲ جان‌باخته و ۱۰۰ زخمی برجای گذاشت. به گزارش مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، بر اثر انفجار یک بمب دست ساز نزدیک مسجدی در «ماستونگ» (Mastung) در ایالت بلوچستان پاکستان ۱۰۰ نفر زخمی شدند. بر اساس اعلام رسانه‌ها، در این حادثه ۵۲...

 • مرز تورخم بین افغانستان و پاکستان,گروه تروریستی طالبان

  نخست‌وزیر پاکستان: حکومت طالبان غیرقانونی و نامشروع است

  در حالی‌که گذرگاه مرزی مهم و استراتژیک تورخم بین افغانستان و پاکستان برای نهمین روز پیاپی بسته مانده است، انورالحق کاکر، نخست‌وزیر موقت پاکستان گفته است که حکومت طالبان در افغانستان «نامشروع» است و شباهتی به یک حکومت «مرکزی مدرن» ندارد. به نوشته بی بی سی، چهارشنبه هفته...

 • تحریم سپاه,منفعت طلبی انگلیس ها

  انگلیس:هنوز به نفع ما نیست که سپاه را تروریستی اعلام کنیم

  وزیر خارجه انگلیس گفته است که هنوز به نفع لندن نیست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست تروریستی قرار دهد. به گزارش مهر، «جیمز کلورلی»، وزیر خارجه انگلیس در جریان گفتگو با هفته‌نامه اسرائیلی «جوییش کرونیکل» با اشاره به فهرست تروریستی انگلیس باردیگر اعلام کرد که...

 • ترور ۲ تن از ماموران فرماندهی انتظامی تفتان در سیستان و بلوچستان,حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان

  ترور ۲ تن از ماموران فرماندهی انتظامی تفتان در سیستان و بلوچستان

  بر اثر حمله تروریستی به واحد انتظامی شهرستان تفتان ۲ نفر از ماموران انتظامی شهرستان تفتان شهید شدند. به گزارش تسنیم، ساعتی قبل بر اثر حمله تروریستی به یکی از واحدهای انتظامی شهرستان تفتان سروان محمد میرشکار رئیس اداره پشتیبانی و سرباز وظیفه رضا فسنقری به درجه رفیع...

 • واگنر,حضور واگنر در فهرست سازمان‌های تروریستی انگلیس

  واگنر در فهرست سازمان‌های تروریستی انگلیس قرار گرفت

  وزارت کشور انگلیس امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه شبه‌نظامی واگنر روسیه را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. به گزارش ایرنا، طبق این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای دولت انگلیس منتشر شد، از ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) عضویت در این گروه، تشویق به...

 • محمود نبویان,دفاع محمود نبویان از طالبان

  دفاع عجیب نماینده انقلابی مجلس از گروه تروریستی طالبان: فرهنگ آنها، منطقه را متحول کرده!

  نبویان درباره مباحث مطروحه پیرامون حقابه از هیرمند، اظهار داشت: اخیراً جمعی از مسئولان ما برای بازدید به آن منطقه رفتند و ملاحظه کردند که آب زیادی در آنجا وجود ندارد که به مرزهای ایران برسد. به گزارش مهر، محمود نبویان با اشاره به سفر هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به...

 • طالبان و داعش,عدم تفاوت در طالبان و داعش

  روزنامه جمهوری اسلامی: طالبان از داعش جدا نیست؛ اگر مسئولان باور ندارند در درک سیاسی خود تردید کنند

  روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به مسئولان کشور تاکید کرده که داعش و طالبان از هم جدا نیستند. این روزنامه نوشت: تروریستی که هفته گذشته همزمان با دومین سالگرد سلطه طالبان بر افغانستان به حرم شاهچراغ حمله کرد نیز با اینکه از اتباع تاجیکستان است، بعد از آنکه در ترکیه به عضویت...

 • حمله تروریستی به شاهچراغ,دو حادثه امنیتی در شیراز

  دو حادثه امنیتی در شیراز؛ وقتی حواس پلیس جای دیگر است!

  روزنامه هم میهن نوشت: اینکه دو بار در فاصله کوتاهی در شیراز حادثه‌ای تروریستی رخ دهد، نشان می‌دهد که یک جای کار اشکال دارد. نهادهای امنیتی به‌طور معمول پس از هر واقعه امنیتی جمع‌بندی‌های دقیق می‌کنند تا نقاط ضعف و نفوذپذیر را شناسایی و ترمیم کنند تا دوباره از همان...

 • حمله تروریستی شاهچراغ,شهدای حمله تروریستی شاهچراغ

  شهدای حمله تروریستی شاهچراغ به ۲ نفر رسید

  دادگستری استان فارس از شهادت یکی از مجروحان حمله تروریستی شیراز خبر داد. به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد: متاسفانه محمد جهانگیری، از مجروحان حادثه تروریستی شب گذشته شیراز به شهادت رسید. شب گذشته نیز غلامعباس عباسی خادم حرم شاهچراغ در پی حمله...

 • تصاویری از لحظه ورود تا دستگیری عامل تروریستی حمله به حرم شاهچراغ

   حرم مطهر شاهچراغ (ع) غروب امروز حوالی ساعت ۱۹ بار دیگر مورد حمله تروریستی یک تکفیری قرار گرفت، ۱۰ نفر بر اثر اصابت گلوله مجروح و مصدوم شدند و یک خادم ۶۹ سال این آستان مقدس هم به شهادت رسید. فیلم لحظه ورود تا دستگیری عامل تروریستی حمله به حرم شاهچراغ,ویدیو دستگیری عامل...

شاید از دست داده باشید
سوال شرم‌آور در مسابقه‌ صداوسیما
انتظار زلزله ۷ ریشتری در تهران را داریم/ لرزه‌خیزترین جای ایران کجاست؟
اسپاتیفای پرمیوم! قابلیت‌های داشتن اکانت اسپاتیفای
افشای راز یکی از عجیب‌ترین‌ قتل‌های پایتخت؛ کشته شدن پسری جوان با تزریق سم مار!
رونمایی از توپ جام باشگاه‌های جهان در شهر جده عربستان
فوت کودک ۴.۵ ساله رفسنجانی قبل از عمل جراحی
ادامه پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده/ حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی
آخرین غذای این دایناسور بعد از ۷۵ میلیون سال در درون فسیلش پیدا شد!
قیمت طلا، دلار، سکه و ارز ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
فیلترینگ در ایران به کمک روسیه قدرتمندتر می‌شود!
تاراج بودجه عمومی در اوج ابتذال و بی‌مایه‌گی
  کشف یک منظومه شمسی جدید با ۴ میلیارد سال قدمت که ۶ سیاره دارد
عباس عبدی: نماینده مجلس با ۷۵۰ دنبال کننده در توئیتر به خودش اجازه داده که از طرف مردم ایران حرف بزند
طعنه سنگین میثاقی به مهدی تاج بعد از اخراج کی روش از قطر
آتش‌سوزی گسترده یک انبار در محدوده منیریه/ تخلیه اضطراری ۱۲ خانه