صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
sarpoosh
کافه سیاست > گروه تروریستی

گروه تروریستی

 
گروه تروریستی,گروه تروریستی داعش,عکس تروریست

 

واژه ترور از واژه لاتین «Terror» به معنای «عامل اضطراب» گرفته شده است. ترور در لغت به معنی «ترساندن» و تروریسم به «ارعاب و تهدید»، «ایجاد ترس و وحشت در مردم» و تروریست (Terrorist) به «طرفدار ارعاب و تهدید و حکومت زور»،  است.

 

دانشنامه «لاروس» نیز این واژه را به معنای بیرحمی، قساوت و ترس ترجمه می نماید. همچنین دانشنامه «بریتانیکا» تروریسم را به «کاربرد سیستماتیک ارعاب یا خشونت پیش بینی ناپذیر بر ضد حکومت ها، انسان ها و افراد برای دستیابی به یک هدف سیاسی» و فرهنگ بزرگ «لیتره» این واژه را برابر «برقراری سلطه ارعاب و وحشت» دانسته است.

 

ترور ، اقدامی ترس آفرین ، وحشت آمیز ،غیر قانونی ، پنهانی ، غافلگیرانه و رعب انگیز است که با کشتن افراد مخالف و تخریب اماکن متعلق به آنها از طریق روشهای زورمدارانه با وسایل و ابزار خشن صورت می گیرد . این روش آخرین تیر ترکش  درماندگان است و وقتی نتوانسند از طریق گفتمان  راه به جایی ببرند دست به کشتار افراد بی گناه می زنند تا به اهداف خود برسند .  تجربه نشان داده  که تروریسم در نهایت محکوم به شکست است . این عمل راه به جایی نمی برد و برخلاف انتظار عاملان ترور ،  نتیجه عکس در اذهان عمومی دارد .

 

در ایران روز مبارزه با تروریسم ۸ شهریور ماه است.

 

گروه تروریستی:

گروره تروریستی، گروهی است که به شکل سازمان یافته و هدفمند اقدام به ترور و گسترش خشونت می کند. برخی از این گروه ها دارای مبانی خاص فکری و مذهبی هستند.

 

امروزه بخش مهمی از حوادث دنیا به دست تروریست ها انجام میشود.

 

خطرناکترین گروه های تروریستی فعال در دنیا: گروه تروریستی داعش، گروه تروریستی بوکوحرام، جبهه النصره، طالبان، القاعده و....... 

 

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش

هسته‌ اولیه‌ داعش به سال ۲۰۰۴ و زمان زرقاوی برمی‌گردد. ابومصعب الزرقاوی اردنی‌الاصل که سابقه حضور در افغانستان و نبرد با نیروهای شوروی را هم داشت، پس از حمله آمریکا به عراق یک گروه نظامی به نام ‌جماعت توحید و جهاد در این کشور را تشکیل داد. دیری نگذشت که اقدامات سخت‌گیرانه‌ زرقاوی در مناطق سُنی‌نشین و کشتار غیرنظامیان موجب اختلاف میان گروه‌های سنی و القاعده شد. این اختلافات از سال ۲۰۰۵ آشکار شد، اما زرقاوی توانست با تشکیل شورای مجاهدین به‌عنوان سازمانی فراگیر و متشکل از القاعده و پنج گروه شورشی دیگر، در آوریل ۲۰۰۶ بر این اختلافات فائق آید.

 

بعد از مرگ زرقاوی، شورای مجاهدین ابو حمزه المهاجر را به ریاست این گروه انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ نیروهای آمریکایی به منطقه‌ی الثرثار حمله کردند و ابوعمر بغدادی و ابوحمزه المهاجر را کشتند. بعد از این ماجرا، ابوبکر بغدادی به ریاست دولت اسلامی عراق رسید.

 

ابوبکر بغدادی با انتشار فایلی صوتی، جبهه‌ النصره را امتداد دولت اسلامی در عراق معرفی کرد و نام سازمان خود را به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) تغییر داد. به این ترتیب، دولت اسلامی عراق در سال ۲۰۱۳ نام خود را به دولت اسلامی عراق و سوریه داعش تغییر داد تا بتواند عملیات در دو کشور را پوشش بدهد.

 

این گروه تروریستی از ۵ هزار تروریست تشکیل شده است که به دلیل ارتباط قوی با عشایر حامی خود در خاک عراق و به طور دقیق‌تر در استان الانبار، در مناطق مشترک سوریه و عراق مانند ادلب، دیرالزور و الرقه فعالیت دارد. این گروه کنترل کامل شهر مرزی الرقه در مرز با سوریه و ترکیه را در اختیار داشته و به ادعای خود «دولت اسلامی» در آن تأسیس کرده است.

 

جیش العدل

یک گروه شبه نظامی تروریستی تندروی سلفی مذهب و بلوچ است که نظام جمهوری اسلامی ایران به مبارزه مسلحانه پرداخته است. این گروه بعد از نابودی جندالله با سازمان‌دهی برخی از اعضای آن، شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد. رهبری این گروه را صلاح‌الدین فاروقی بر عهده دارد. این گروه تروریستی تاکنون مسئولیت چند قتل و ترور در نواحی شرقی استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته است. گروهک جیش العدل، با آموزه‌های سلفی و باورهای وهابی خود از جمله حامیان سلفی‌های معارض در جنگ سوریه هستند و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی را حمایت از تکفیری‌های سوری و تروریست‌های معارض دولت سوریه اعلام کرده است.

 

جبهة النصرة​

جبهة النصرة از مهمترین گروهای ضد نظام بشار اسد به شمار می‌آید که با حما‌یت‌های تسلیحاتی آمریکا، غرب و متحدان منطقه‌ای خود توانسته فجایع بزرگی در این کشور رقم بزند.

 

جبهه النصره به سرکردگی «ابو محمد الجولانی» اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی با کمک گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) تأسیس و تقویت شد. بعدها ضمن استقلال از گروه داعش، از سوی «ایمن الظواهری» به عنوان شاخه اصلی القاعده در سوریه انتخاب شد و همین موضوع اختلاف النصره و داعش را در پی داشته است.

 

تعداد نیروهای این گروه ۵ الی ۷ هزار نفر است که در تمام ۱۱ استان از ۱۴ استان سوریه فعالیت دارند. این گروه تروریستی مسئول بسیاری از عملیات‌های انتحاری و انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده در مناطق سوریه است.

 

 در سال ۲۰۱۲ دولت آمریکا جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد. در سال ۲۰۱۳ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام خواستار ائتلاف با جبهه النصره برای تشکیل گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» شد ولی این موضوع با مخالفت محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره روبرو شد. بسیاری از اعضای این گروه تابعیت غیرسوری دارند و طبق آخرین آمارها، اتباع ۴۸ کشور از جمله عربستان، افغانستان، پاکستان، انگلیس، فرانسه، استرالیا و غیره در این گروه تروریستی عضویت دارند. در اواخر سال ۲۰۱۳ به علت گسترش نفوذ جبهه النصره به مناطق مرزی سوریه و ترکیه و همچنین پیوستن دیگر گروه‌های مسلح به این جبهه، برخی مقامات دولت آمریکا مجبور به مذاکره با سرکردگان جبهه النصره برای پیشبرد طرح خود برای تضعیف دولت سوریه شدند.

 

القاعده

سازمان القاعده که به‌نوعی مادر تمام گروه‌های تروریستی مطرح در منطقه است، با حمایت آمریکا در دهه‌ هشتاد میلادی تشکیل شد. این سازمان در ابتدا تحت عنوان دفتر «مکتب الخدمه» و با هدف آموزش، پشتیبانی و تجهیز مجاهدین عرب برای جنگ با شوروی سابق آغاز به کار کرد. مأموریت این گروه البته خیلی زود به ثمر نشست و ارتش شوروی در اوایل دهه‌ هشتاد مجبور به عقب‌نشینی از افغانستان شد، اما این پایان راه القاعده نبود.

 

اسامه بن لادن رهبر القاعده در سال ۲۰۱۱ در عملیات نظامی ارتش آمریکا در پاکستان کشته شد و پس از آن ایمن الظواهری رهبری این شبکه را بر عهده گرفته‌است. شاخه‌های مختلف این شبکه در کشورها و مناطق متفاوتی فعال هستند. جبهه النصره در سوریه و انصار الشریعه در یمن از شاخه‌های القاعده هستند که کنترل بخش‌هایی از این دو کشور را در اختیار دارند.

 

القاعده حملات متعددی را علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در کشورهای مختلف انجام داده‌اند. حملات ۱۱ سپتامبر مهمترین آن‌ها بود که آمریکا در پاسخ به افغانستان حمله کرد. در این مدت القاعده با همان ایدئولوژی و دیدگاه در این کشور شکل گرفت که این اتفاق نیز مرحله‌ دیگری از تقویت گروه‌های تکفیری را رقم زد. در واقع در عراق، القاعده با قوی‌ترین ارتش دنیا درگیر شد که این مبارزات موجب شد نگاه چریکی این سازمان دقیق‌تر شود، تاکتیک‌های جنگی آن ارتقا یابد و در کل، آب‌دیده و قَدَر شود و در نهایت، با استفاده از مقبولیت خود در بخش‌هایی از جوامع اسلامی، عناصر و نیروهای بیشتری را به خود جذب کند.

 

طالبان

طالبان به معنای طلبه‌ها نام گروهی از شبه نظامیان روحانی مخالف دولت افغانستان است که دارای عقاید دُگم مذهبی و وابسته به مکاتب حنفی و  وهابی در دین اسلام است. رهبری طالبان پس از مرگ ملا عمر، ملا اختر منصور بود که او هم به تازگی کشته شده و هنوز رهبر بعدی معرفی نشده است.

 

حمایت‌های مکرر و پنهان عربستان سعودی از طالبان ادامه داشت و آنها با شعار جهاد با شرک و کفر و اینکه هر کس کشته شود به بهشت خواهد رفت به زودی پیروان زیادی از افغانستان و پاکستان پیدا کردند. طالبان پاکستان در سال ۲۰۰۷ میلادی با هدف استقرار حکومت اسلامی و جاری کردن قوانین شرع در پاکستان، وارد مبارزه مسلحانه شد. از طالبان پاکستان به عنوان شبکه‌ای متشکل از تعدادی گروه‌های تندرو محلی نام برده می‌شود. در بدو امر مردم افغانستان به این گروه خوشبین بودند و گمان می‌کردند، آنها می‌توانند به جنگ‌های داخلی افغانستان پایان دهند.

 

بوکوحرام

بوکوحَرام با ترجمه «تحصیل غربی حرام است» یک گروه شورشی و جهادی اسلامی در شمال نیجریه است که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین در نیجریه بوده و به دنبال شریعت اسلامی بر همه ۳۶ ایالت نیجریه است. این گروه که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است در سال ۲۰۰۲ تأسیس شده و پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس ۲۰۱۵ با ابوبکر بغدادی بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی تغییر داد. محمد یوسف بنیان‌گذار این گروه با دموکراسی، آموزش سکولار و دانش مخالف بود، او حتی کروی بودن زمین را هم زیر سوال برده بود پس از مرگ او ابوبکر شکائو رهبر گروه شد. بوکوحرام حملات متعددی به بانک‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ را طرح ریزی کرده است که منجر به مرگ هزاران نفر شده‌اند.


 

 

 

سایر مطالب درباره گروه تروریستی

 • گروه های تروریستی,بازنگری آمریکا در قراردادن گروه های تروریستی

  دولت بایدن توافق با طالبان افغانستان و قرار گرفتن انصارالله یمن در فهرست تروریستی را بازنگری می‌کند

  کاخ سفید در بیانیه ای از قصد دولت جو بایدن برای بازنگری پیرامون توافقی خبر داد که میان دولت ترامپ و طالبان در افغانستان منعقد شده است. به گزارش مهر از رویترز، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن در صدد بازنگری پیرامون توافق منعقد شده دونالد ترامپ با طالبان است...

 • داعش,حمله داعش به بغداد

  داعش مسئولیت انفجارهای بغداد را برعهده گرفت

  گروه تروریستی "داعش" از طریق رسانه های وابسته به خود ، مسئولیت حمله انتحاری را که صبح روز پنجشنبه در بغداد رخ داد ، پذیرفت. به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، در جریان دو بمب گذاری انتحاری در مرکز بغداد، پایتخت عراق و یک بازار پر تردد در میدان الطیران در منطقه باب الشرقی...

 • بازگشت افغانی ها به کشوررشان,حمله های طالبان

  ۸۵۰ هزار مهاجر افغان داوطلبانه از ایران به کشورشان بازگشتند/ده‌ها کشته در حملات زنجیره‌ای طالبان علیه نیروهای امنیتی افغانستان

  سخنگوی وزارت امور مهاجران افغانستان گفت که در سال ۲۰۲۰، ۸۵۰ هزار مهاجر افغان به علت شیوع ویروس کرونا به صورت داوطلبانه از ایران به کشورشان بازگشتند. محمد رضا باهر روز شنبه در  گفت وگو با ایرنا  اظهار داشت بیشتر مهاجرانی که سال گذشته میلادی به افغانستان بازگشته اند به علت...

 • کوبا کشور حامی تروریست,تحریم های کوبا

  آمریکا مجددا کوبا را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد

  دولت ایالات متحده آمریکا مجددا کوبا را به لیست کشورهای حامی تروریسم برگرداند. به گزارش مهر، دولت ایالات متحده آمریکا دوباره نام کوبا را به لیست کشورهای حمایتگر تروریسم اضافه کرد. طبق این گزارش، مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا خاطرنشان کرد که دولت این...

 • مایک پومپئو,وزیر خارجه آمریکا

  پمپئو تصمیم دارد روز سه‌شنبه ایران را به ارتباط با القاعده متهم کند

  به گزارش ایلنا، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه اعلام کرد که«مایک پومپئو» وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا امروز- سه شنبه- طی سخنانی در باشگاه ملی مطبوعات این کشور، ایران را متهم به ارتباط با القاعده خواهد کرد. طبق این گزارش، اتهام زنی پمپئو به ایران با...

 • مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا,تروریسی خواندن انصارالله یمن

  پامپئو: انصارالله یمن را سازمان تروریستی اعلام می‌کنم

  وزارت خارجه آمریکا مدعی است در اطلاعیه‌ای به کنگره این کشور، جنبش مقاومت انصارالله یمن را «سازمان تروریستی خارجی» اعلام می‌کند. به گزارش فارس، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده از تصمیم خود برای اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور جهت تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت «...

 • اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران,سمر علام

   سریال جنجالی درباره زنان داعشی

  این سریال تلویزیونی که در ماه رمضان پخش می‌شود به مسائل مختلفی پیرامون گروهک تروریستی داعش با محوریت با محوریت پیدایش و نقش زنان در گسترش آن می‌پردازد. در قسمتی دیگر از این سریال شبه نظامیان داعش را نشان می دهد که چگونه کودکان را برای آموزش نظامی و اعزام آنها را برای انجام...

 • اعدام تروریست بمب‌گذار,اعدام

  «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» و «امید محمودزهی» اعدام شدند

   خبرگزاری تسنیم نوشت: دو تروریست بمب‌گذار و یکی از اشرار مسلح سیستان و بلوچستان به دار مجازات آویخته شدند. بامداد امروز، احکام مجازات سه مجرم در مناطق خاش و سراوان در استان سیستان و بلوچستان که دو تن از آنها به نام‌های «حسن دهواری» و «الیاس قلندرزهی» به سبب اقدامات...

 • طالبان,واکنش طالبان به اظهارات محمدجواد ظریف

  واکنش طالبان به اظهارات محمدجواد ظریف

  طالبان در واکنش به اظهارات محمدجواد ظریف گفت: اظهارات ظریف به‌گونه آشکار مداخله در امور داخلی افغانستان پنداشته می‌شود و چنین اظهارات غیر مسئولانه و به دور از واقعیتی، از سوی مسئولین ایرانی به روابط بین دو کشور دوست و همسایه می‌تواند زیانی را وارد کند. به گزارش فارس،...

 • اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی,ایران و عراق

  نگرانی آمریکا از نفوذ ایران در عراق

  ایران و عراق متعهد شده اند نیروهای خود را علیه شبه نظامیان ایدئولوژیک در منطقه متحد و روابط دفاعی دوجانبه را تقویت کنند، اقدامی که می تواند چالشی بر سر راه اهداف سیاست خارجی ایالات متحده باشد. حسین دهقان، وزیر دفاع ایران و عرفان الحیالی، وزیر دفاع عراق روز یکشنبه در...

 • ظریف: طالبان تروریستند، اگر افغانستان بخواهد ما لشکر فاطمیون را برای مبارزه با تروریست به دولتش می‌دهیم

  ظریف در گفت‌وگو با شبکه افغانستانی گفت: طالبان تروریستند، اگر افغانستان بخواهد ما لشکر فاطمیون را برای مبارزه با تروریست به دولتش می‌دهیم. فیلم صحبت های ظریف درباره طالبان,ویدیو گفتگوی ظریف با با شبکه افغانستانی,فیلم گفتگوی ظریف با شبکه طلوع افغانستان ...

 • شلیک موشک به شهر کابل,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  آخرین خبرها درباره پرتاب ۱۴ موشک به کابل / یکی از موشک‌ها در سفارت ایران فرود آمد

  وزارت داخله کشور افغانستان تائید کرده که صبح امروز( شنبه اول قوس/آذر) ۱۴ موشک به شهر کابل شلیک شده است. به گفته این ارگان در این سانحه سه نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شده اند. یکی از موشکها در محوطه سفارت ایران فرود آمده است. به گزارش انتخاب، طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله...

 • حمله طالبان به بدخشان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  حمله طالبان به بدخشان/ دستکم ۲۵ نفر از جمله چند مسئول امنیتی کشته شدند

  دست کم ۲۵ نیروی امنیتی از جمله سه مقام ارشد پلیس در بخش مایمی بدخشان در حمله روز پنجشنبه طالبان به مرکز این بخش کشته شده‌اند. به گزارش انتخاب، چندین منبع در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تأیید کرده‌اند که دست کم ۲۵ نیروی امنیتی از جمله سه مقام ارشد پلیس در بخش مایمی بدخشان در حمله...

 • رهبر جنبش عصائب اهل الحق عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  عصائب اهل الحق عراق: آتش بس با آمریکا پایان یافت

  رهبر جنبش عصائب اهل الحق عراق با تاکید بر پایان آتش بس با آمریکا علت آن را محقق نشدن دو هدف اساسی دانست که یکی از آنها عدم سیطره عراق بر حریم هوایی خود است. به گزارش تسنیم، قیس الخزعلی تاکید کرد جنایاتی که نظامیان آمریکایی مرتکب می شوند، باید بر اساس قوانین عراق مورد...

 • آتش‌سوزی گسترده در پایانه نفتی عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  آتش‌سوزی گسترده در پایانه نفتی عربستان/ وزارت انرژی سعودی: «تروریستی» است

  وزارت انرژی سعودی از آتش سوزی گسترده در پایانه نفتی نزدیک سکوی شناور شهر «جیزان» واقع در جنوب عربستان خبر داد. به گزارش تسنیم، یک پایانه نفتی عربستان نزدیک سکوی شناور تخلیه مرکز پخش فرآورده های نفتی در شهر «جیزان» واقع در جنوب این کشور، دچار آتش سوزی گسترده ای شد....

 • عامل اصلی حمله تروریستی اهواز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت

  عامل اصلی حمله تروریستی اهواز دستگیر شد

  عامل اصلی حمله تروریستی خونین ۳۱ شهریور ۹۷ اهواز توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، شناسایی و به دام افتاد. به گزارش تسنیم، با اقدامات تخصصی و ترکیبی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، فرج الله چعب سرکرده گروهک تجزیه طلب حرکة...

 • حمله داعش به اتریش,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  داعش مسئولیت حمله دوشنبه شب اتریش را برعهده گرفت

  گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای مسئولیت حمله دوشنبه شب اتریش را برعهده گرفت. به گزارش فارس، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای در پایگاه تلگرامی خود مسئولیت حمله دوشنبه شب در وین اتریش را بر عهده گرفت. شامگاه دوشنبه به وقت محلی تیراندازی‌های متعددی در وین به وقوع...

 • فیلم/ حملات و تیراندازی مرگبار در اتریش؛ ۴ کشته و ۱۵ زخمی

  در جریان حملات شامگاه دوشنبه در وین چهار تن از جمله یک مهاجم کشته شده و ۱۵ تن هم به شدت زخمی شده اند. وزیر کشور اتریش یک "تروریست اسلامگرا" را مسوول دانسته و گفت تحقیقات درباره این حمله ادامه دارد. مقام های اتریش تائید نکردند که آیا این حملات یهودی ستیزی بوده است یا خیر...

 • اتهامات جدید بحرین علیه ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  بحرین: ۵۱ نفر به به یک گروه تروریستی مرتبط با ایران و عراق پیوستند

  دادگاه عالی کیفری بحرین ۵۱ نفر را به پیوستن به یک ''گروه تروریستی'' متهم کرد و مدعی شد که آنها مرتبط به ایران هستند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، دادگاه عالی کیفری این کشور ۵۱ فرد را به تأسیس،‌ سازماندهی و پیوستن به یک گروه تروریستی محکوم کرد. این...

 • تشکیل گروه جدید داعش در قاره آفریقا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  آمریکا: داعش جدید در راه است

  وزارت دفاع آمریکا از تشکیل گروه جدید داعش در قاره آفریقا خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا گفته است که جنگجویان سازمان تروریستی داعش با استفاده از روش‌های بی‌رحمانه، همانطور که در سوریه و عراق اتفاق افتاد، مناطق بیشتری را در قاره آفریقا تصرف...

 • علی لاریجانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس

  لاریجانی: ترامپ صدها میلیارد از امکانات امت اسلامی را چپاول کرد

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادعای کمک ایران به گروه های تروریستی مضحک است، گفت: آن ها با طرح این یاوه گویی‌ها به دنبال تغییر افکار عمومی دنیا هستند. به گزارش ایسنا، علی لاریجانی صبح امروز (شنبه، یکم مهرماه) در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای حفاظت مجلس اسلامی اظهار...

 • نشست سازمان همکاری اسلامی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی درباره حادثه نیوزیلند

  بیانیه پایانی نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی با هدف بررسی حمله تروریستی در نیوزیلند صادر شد. به گزارش مهر به نقل از آناتولی، نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی سازمان همکاری اسلامی که در سطح وزرای خارجه این سازمان صبح امروز در استانبول با هدف بررسی حمله...

 • داعش خواستار حمله به عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  رویترز: داعش خواستار حمله به غربی‌ها در عربستان سعودی شد

  سازمان تروریستی داعش از طرفداران خود در عربستان سعودی خواست به اتباع کشورهای غربی در این کشور حمله کنند. به گزارش فارس، خبرگزاری «رویترز» شامگاه یکشنبه گزارش کرد که سازمان تروریستی داعش از طرفدارانش خواسته تا غربی‌ها را در عربستان سعودی هدف بگیرند و به زیرساخت‌های اقتصادی...

 • بریدن سر یک معلم تاریخ در فرانسه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل

  ۹ نفر در فرانسه در ارتباط با بریدن سر یک معلم تاریخ بازداشت شدند/ دادستانی فرانسه: حادثه در پاریس مرتبط به داعش بود

  دستگاه قضائی فرانسه ۵ نفر دیگر را در ارتباط با سر بریدن یک معلم تاریخ در حومه پاریس دستگیر کرده تا شمار کل بازداشت شدگان در ارتباط با این حادثه به ۹ نفر برسد. به گزارش تسنیم، رسانه های فرانسه گزارش داده اند مجموعاً ۹ نفر در ارتباط با حادثه دیروز در حومه پاریس که در...

 • سخنگوی طالبان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  جزئیات توافق طالبان با آمریکا

  "محمد نعیم "سخنگوی طالبان در گفت و گو با شبکه الجزیره از موضوعات متنوعی درباره رد اتهام درآمدزایی طالبان با مواد مخدر تا ۴ بند توافق این گروه با آمریکایی ها و امکان برگزاری انتخابات و روند دموکراتیک محتمل در آینده افغانستان سخن گفت. به گزارش ایرنا، نعیم در این گفت و گو...

 • فیلمی دلخراش از حمله به مراسم رژه اهواز در سال ۹۷

  فیلم دیده نشده از حمله تروریستی به مراسم رژه ۳۱ شهریور سال ۹۷ اهواز به تازگی منتشر شده است، این فیلم حاوی صحنه های آزار دهنده است. فیلم حمله تروریستی در اهواز,ویدیو تازه منتشر شده از حمله تروریستی به مراسم رژه ۳۱ شهریور سال ۹۷,فیلمی دلخراش از حمله به مراسم رژه...

 • حمله تروریستی در اهواز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  واکنش مقامات کشورهای جهان به حمله تروریستی اهواز

  مقامات کشورهای جهان به حادثه تروریستی در اهواز واکنش نشان دادند. به گزارش سرپوش، مقامات کشورهای مختلف جهان حمله تروریستی صبح امروز در مراسم رژه نظامیان اهواز را محکوم کردند. «وزارت خارجه آمریکا» حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت امور...

 • حمله ترکیه به شمال عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه

  حمله ترکیه به شمال عراق/ ۱۶ نفر کشته شدند

  رسانه های عراق گزارش دادند که حمله پهپاد ترکیه ای به نشست نیروهای گارد مرزی عراق با عناصر «حزب کارگران کردستان» در شمال این کشور منجر به کشته شدن بیش از ده نفر شده است. به گزارش فارس، رسانه های عراقی از حمله پهپادی ترکیه به شمال عراق خبر دادند که بر اثر آن بیش از ده...

 • انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان,اخبار افغانستان,خبرهای افغانستان,تازه ترین اخبار افغانستان

  انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان/ ۲۲ کشته و زخمی

  انفجار در ولایت ننگرهار افغانستان ۲۲ کشته و زخمی برجای گذاشت. سخنگوی وزارت کشور افغانستان از وقوع انفجار و حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از آناتولی، طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان شامگاه یک شنبه با انتشار پیامی اعلام کرد :ساعت...

 • واکنش ارمیکا به دستگیری جمشید شارمهد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی

  واکنش آمریکا به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر

  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نسبت به دستگیر شدن سرکرده گروهک تروریستی تندر واکنش نشان داد. به گزارش فارس، به دنبال دستگیر کردن «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی تندر، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد. به گزارش شبکه خبری «العربیه» به نقل از «...

شاید از دست داده باشید
آلاینده‌ها به آسمان اصفهان بازگشتند/ هوا ۴ درجه سردتر می‌شود
وال‌استریت ژورنال: وزیران اروپایی دوشنبه درباره برجام رایزنی می‌کنند
جزییات و زمان پخش مسابقه «عصر جدید» اعلام شد
توییتر حساب دفتر رهبر انقلاب را مسدود کرد
وزیر دفاع دولت بایدن از سنای آمریکا رأی اعتماد گرفت/ احتمال آغاز محاکمه ترامپ در سنا از هفته آینده
وزیر سابق آموزش و پرورش: گردش مالی کلاس های تست و کنکور در سال ۹۶ حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بود
مسمومیت ۱۴۱ نفر و فوت ۷ نفر با مونوکسید کربن
سخنگوی کاخ سفید:چگونگی پاسخگو کردن ترامپ به عهده سنا است
دستور بایدن برای بررسی اثر تحریم‌ها روی مبارزه با کرونا
خروج قطار مسافربری زاهدان- کرمان از ریل
بوریس جانسون: کرونای انگلیسی مرگبارتر از گونه اولیه ویروس است
آخرین وضعیت مصدومان حادثه آتش‌سوزی کانکس معلمان سردشت دزفول/ ۶ معلم و نوجوان سوختند
یکتا ناصر و حسن معجونی به فیلم «شمش طلا» پیوستند/ اولین تصویر از فیلم تازه نرگس آبیار منتشر شد
تصفیه آب با کمک ورقه‌های گرافین ممکن شد
کتاب‌های «آماندا گورمن» در صدر پرفروش‌ها