صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
sarpoosh
کافه سیاست > گروه تروریستی

گروه تروریستی

 
گروه تروریستی,گروه تروریستی داعش,عکس تروریست

 

واژه ترور از واژه لاتین «Terror» به معنای «عامل اضطراب» گرفته شده است. ترور در لغت به معنی «ترساندن» و تروریسم به «ارعاب و تهدید»، «ایجاد ترس و وحشت در مردم» و تروریست (Terrorist) به «طرفدار ارعاب و تهدید و حکومت زور»،  است.

 

دانشنامه «لاروس» نیز این واژه را به معنای بیرحمی، قساوت و ترس ترجمه می نماید. همچنین دانشنامه «بریتانیکا» تروریسم را به «کاربرد سیستماتیک ارعاب یا خشونت پیش بینی ناپذیر بر ضد حکومت ها، انسان ها و افراد برای دستیابی به یک هدف سیاسی» و فرهنگ بزرگ «لیتره» این واژه را برابر «برقراری سلطه ارعاب و وحشت» دانسته است.

 

ترور ، اقدامی ترس آفرین ، وحشت آمیز ،غیر قانونی ، پنهانی ، غافلگیرانه و رعب انگیز است که با کشتن افراد مخالف و تخریب اماکن متعلق به آنها از طریق روشهای زورمدارانه با وسایل و ابزار خشن صورت می گیرد . این روش آخرین تیر ترکش  درماندگان است و وقتی نتوانسند از طریق گفتمان  راه به جایی ببرند دست به کشتار افراد بی گناه می زنند تا به اهداف خود برسند .  تجربه نشان داده  که تروریسم در نهایت محکوم به شکست است . این عمل راه به جایی نمی برد و برخلاف انتظار عاملان ترور ،  نتیجه عکس در اذهان عمومی دارد .

 

در ایران روز مبارزه با تروریسم ۸ شهریور ماه است.

 

گروه تروریستی:

گروره تروریستی، گروهی است که به شکل سازمان یافته و هدفمند اقدام به ترور و گسترش خشونت می کند. برخی از این گروه ها دارای مبانی خاص فکری و مذهبی هستند.

 

امروزه بخش مهمی از حوادث دنیا به دست تروریست ها انجام میشود.

 

خطرناکترین گروه های تروریستی فعال در دنیا: گروه تروریستی داعش، گروه تروریستی بوکوحرام، جبهه النصره، طالبان، القاعده و....... 

 

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش

هسته‌ اولیه‌ داعش به سال ۲۰۰۴ و زمان زرقاوی برمی‌گردد. ابومصعب الزرقاوی اردنی‌الاصل که سابقه حضور در افغانستان و نبرد با نیروهای شوروی را هم داشت، پس از حمله آمریکا به عراق یک گروه نظامی به نام ‌جماعت توحید و جهاد در این کشور را تشکیل داد. دیری نگذشت که اقدامات سخت‌گیرانه‌ زرقاوی در مناطق سُنی‌نشین و کشتار غیرنظامیان موجب اختلاف میان گروه‌های سنی و القاعده شد. این اختلافات از سال ۲۰۰۵ آشکار شد، اما زرقاوی توانست با تشکیل شورای مجاهدین به‌عنوان سازمانی فراگیر و متشکل از القاعده و پنج گروه شورشی دیگر، در آوریل ۲۰۰۶ بر این اختلافات فائق آید.

 

بعد از مرگ زرقاوی، شورای مجاهدین ابو حمزه المهاجر را به ریاست این گروه انتخاب کرد. در سال ۲۰۱۰ نیروهای آمریکایی به منطقه‌ی الثرثار حمله کردند و ابوعمر بغدادی و ابوحمزه المهاجر را کشتند. بعد از این ماجرا، ابوبکر بغدادی به ریاست دولت اسلامی عراق رسید.

 

ابوبکر بغدادی با انتشار فایلی صوتی، جبهه‌ النصره را امتداد دولت اسلامی در عراق معرفی کرد و نام سازمان خود را به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) تغییر داد. به این ترتیب، دولت اسلامی عراق در سال ۲۰۱۳ نام خود را به دولت اسلامی عراق و سوریه داعش تغییر داد تا بتواند عملیات در دو کشور را پوشش بدهد.

 

این گروه تروریستی از ۵ هزار تروریست تشکیل شده است که به دلیل ارتباط قوی با عشایر حامی خود در خاک عراق و به طور دقیق‌تر در استان الانبار، در مناطق مشترک سوریه و عراق مانند ادلب، دیرالزور و الرقه فعالیت دارد. این گروه کنترل کامل شهر مرزی الرقه در مرز با سوریه و ترکیه را در اختیار داشته و به ادعای خود «دولت اسلامی» در آن تأسیس کرده است.

 

جیش العدل

یک گروه شبه نظامی تروریستی تندروی سلفی مذهب و بلوچ است که نظام جمهوری اسلامی ایران به مبارزه مسلحانه پرداخته است. این گروه بعد از نابودی جندالله با سازمان‌دهی برخی از اعضای آن، شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد. رهبری این گروه را صلاح‌الدین فاروقی بر عهده دارد. این گروه تروریستی تاکنون مسئولیت چند قتل و ترور در نواحی شرقی استان سیستان و بلوچستان را بر عهده گرفته است. گروهک جیش العدل، با آموزه‌های سلفی و باورهای وهابی خود از جمله حامیان سلفی‌های معارض در جنگ سوریه هستند و یکی از دلایل اقدامات تروریستی خود علیه جمهوری اسلامی را حمایت از تکفیری‌های سوری و تروریست‌های معارض دولت سوریه اعلام کرده است.

 

جبهة النصرة​

جبهة النصرة از مهمترین گروهای ضد نظام بشار اسد به شمار می‌آید که با حما‌یت‌های تسلیحاتی آمریکا، غرب و متحدان منطقه‌ای خود توانسته فجایع بزرگی در این کشور رقم بزند.

 

جبهه النصره به سرکردگی «ابو محمد الجولانی» اواسط سال ۲۰۱۱ میلادی با کمک گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام(داعش) تأسیس و تقویت شد. بعدها ضمن استقلال از گروه داعش، از سوی «ایمن الظواهری» به عنوان شاخه اصلی القاعده در سوریه انتخاب شد و همین موضوع اختلاف النصره و داعش را در پی داشته است.

 

تعداد نیروهای این گروه ۵ الی ۷ هزار نفر است که در تمام ۱۱ استان از ۱۴ استان سوریه فعالیت دارند. این گروه تروریستی مسئول بسیاری از عملیات‌های انتحاری و انفجار خودروهای بمب‌گذاری شده در مناطق سوریه است.

 

 در سال ۲۰۱۲ دولت آمریکا جبهه النصره را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار داد. در سال ۲۰۱۳ «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام خواستار ائتلاف با جبهه النصره برای تشکیل گروه تروریستی «دولت اسلامی در عراق و شام» شد ولی این موضوع با مخالفت محمد الجولانی، سرکرده جبهه النصره روبرو شد. بسیاری از اعضای این گروه تابعیت غیرسوری دارند و طبق آخرین آمارها، اتباع ۴۸ کشور از جمله عربستان، افغانستان، پاکستان، انگلیس، فرانسه، استرالیا و غیره در این گروه تروریستی عضویت دارند. در اواخر سال ۲۰۱۳ به علت گسترش نفوذ جبهه النصره به مناطق مرزی سوریه و ترکیه و همچنین پیوستن دیگر گروه‌های مسلح به این جبهه، برخی مقامات دولت آمریکا مجبور به مذاکره با سرکردگان جبهه النصره برای پیشبرد طرح خود برای تضعیف دولت سوریه شدند.

 

القاعده

سازمان القاعده که به‌نوعی مادر تمام گروه‌های تروریستی مطرح در منطقه است، با حمایت آمریکا در دهه‌ هشتاد میلادی تشکیل شد. این سازمان در ابتدا تحت عنوان دفتر «مکتب الخدمه» و با هدف آموزش، پشتیبانی و تجهیز مجاهدین عرب برای جنگ با شوروی سابق آغاز به کار کرد. مأموریت این گروه البته خیلی زود به ثمر نشست و ارتش شوروی در اوایل دهه‌ هشتاد مجبور به عقب‌نشینی از افغانستان شد، اما این پایان راه القاعده نبود.

 

اسامه بن لادن رهبر القاعده در سال ۲۰۱۱ در عملیات نظامی ارتش آمریکا در پاکستان کشته شد و پس از آن ایمن الظواهری رهبری این شبکه را بر عهده گرفته‌است. شاخه‌های مختلف این شبکه در کشورها و مناطق متفاوتی فعال هستند. جبهه النصره در سوریه و انصار الشریعه در یمن از شاخه‌های القاعده هستند که کنترل بخش‌هایی از این دو کشور را در اختیار دارند.

 

القاعده حملات متعددی را علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در کشورهای مختلف انجام داده‌اند. حملات ۱۱ سپتامبر مهمترین آن‌ها بود که آمریکا در پاسخ به افغانستان حمله کرد. در این مدت القاعده با همان ایدئولوژی و دیدگاه در این کشور شکل گرفت که این اتفاق نیز مرحله‌ دیگری از تقویت گروه‌های تکفیری را رقم زد. در واقع در عراق، القاعده با قوی‌ترین ارتش دنیا درگیر شد که این مبارزات موجب شد نگاه چریکی این سازمان دقیق‌تر شود، تاکتیک‌های جنگی آن ارتقا یابد و در کل، آب‌دیده و قَدَر شود و در نهایت، با استفاده از مقبولیت خود در بخش‌هایی از جوامع اسلامی، عناصر و نیروهای بیشتری را به خود جذب کند.

 

طالبان

طالبان به معنای طلبه‌ها نام گروهی از شبه نظامیان روحانی مخالف دولت افغانستان است که دارای عقاید دُگم مذهبی و وابسته به مکاتب حنفی و  وهابی در دین اسلام است. رهبری طالبان پس از مرگ ملا عمر، ملا اختر منصور بود که او هم به تازگی کشته شده و هنوز رهبر بعدی معرفی نشده است.

 

حمایت‌های مکرر و پنهان عربستان سعودی از طالبان ادامه داشت و آنها با شعار جهاد با شرک و کفر و اینکه هر کس کشته شود به بهشت خواهد رفت به زودی پیروان زیادی از افغانستان و پاکستان پیدا کردند. طالبان پاکستان در سال ۲۰۰۷ میلادی با هدف استقرار حکومت اسلامی و جاری کردن قوانین شرع در پاکستان، وارد مبارزه مسلحانه شد. از طالبان پاکستان به عنوان شبکه‌ای متشکل از تعدادی گروه‌های تندرو محلی نام برده می‌شود. در بدو امر مردم افغانستان به این گروه خوشبین بودند و گمان می‌کردند، آنها می‌توانند به جنگ‌های داخلی افغانستان پایان دهند.

 

بوکوحرام

بوکوحَرام با ترجمه «تحصیل غربی حرام است» یک گروه شورشی و جهادی اسلامی در شمال نیجریه است که خواستار تعطیلی تمامی مدارس نوین در نیجریه بوده و به دنبال شریعت اسلامی بر همه ۳۶ ایالت نیجریه است. این گروه که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است در سال ۲۰۰۲ تأسیس شده و پیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس ۲۰۱۵ با ابوبکر بغدادی بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی تغییر داد. محمد یوسف بنیان‌گذار این گروه با دموکراسی، آموزش سکولار و دانش مخالف بود، او حتی کروی بودن زمین را هم زیر سوال برده بود پس از مرگ او ابوبکر شکائو رهبر گروه شد. بوکوحرام حملات متعددی به بانک‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های بزرگ را طرح ریزی کرده است که منجر به مرگ هزاران نفر شده‌اند.


 

 

 

سایر مطالب درباره گروه تروریستی

 • طالبان,قوانین طالبان

  طالبان در پنجشیر جمع‌آوری موبایل‌های هوشمند را از سر گرفته‌اند

  منابع محلی در ولایت پنجشیر می‌گویند که طالبان از صبح امروز (چهارشنبه، ۱۲ ثور) جمع‌آوری موبایل‌های هوشمند از نزد اعضای این گروه و کارمندان ادارات دولتی را از سر گرفته‌اند. به‌گفته‌ی منابع، طالبان در ولسوالی‌های رخه، حصه اول و شتل برای جمع‌آوری موبایل ایست‌های بازرسی ایجاد...

 • کشته شدن یک عضو طالبان افغانستان,ولوی محمد عمر جان

  یک دستیار نزدیک رهبر طالبان افغانستان در پاکستان کشته شد

  برخی گزارش‌ها در پاکستان از کشته شدن یک عضو طالبان افغانستان و دستیار نزدیک به رهبر این گروه در شهر «کویته» خبر دادند. ایرنا: مولوی محمد عمر جان در منطقه "نوا کلی" در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان پاکستان توسط مهاجمان ناشناس کشته شد. منابع آگاه مدعی شدند که وی از...

 • سیاست خارجی تهران,رابطه با طالبان

  چرا اعلام شد مخالفان طالبان حق فعالیت در ایران را ندارند؟

  تهران بار دیگر نشان داده در عرصه سیاست خارجی نگاه درازمدتی به مساله همسایگان شرقی خود ندارد. همکاری‌های امنیتی سایه بر سایر موضوعات انداخته و بدون مشخص شدن چگونگی حل اختلافات پایه‌ای بر سر موضوعاتی چون مرز، آب و مهاجران غیرقانونی، در جهت تثبیت حاکمیت طالبان بر افغانستان گام...

 • محدود کردن برنامه موشکی و پهپادی ایران,گروه هفت

  طرح گروه ۷ برای محدود کردن برنامه موشکی و پهپادی ایران

  رهبران اتحادیه اروپا چهارشنبه تصمیم گرفتند که تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کرده و برای «تضعیف» توانایی ایران برای دستیابی، تولید یا انتقال تسلیحات، هماهنگی نزدیک داشته باشند. به گزارش ایسنا، نشست بروکسل، اولین نشست ۲۷ رهبر ملی اتحادیه اروپا از زمان عملیات «وعده صادق»...

 • سپاه در لیست تروریستی,تحریم سپاه

  نامه وزیر خارجه اسرائیل به ۳۲ کشور برای قراردادن سپاه در لیست تروریسم و تحریم برنامه موشکی ایران

  کاتز وزیر امور خارجه اسرائیل در نامه‌ای به ۳۲ کشور از آن‌ها خواست تا تحریم‌هایی را علیه برنامه موشکی ایران اعمال کنند و سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهند. کاتز وزیر امور خارجه اسرائیل در نامه‌ای به ۳۲ کشور از آن‌ها خواست تا تحریم‌هایی را علیه برنامه...

 • واکنشها به حمله موشکی ایران به اسرائیل؛دفاع طالبان از ایران

  امیرعبداللهیان: ایران در این مقطع، قصدی برای ادامه عملیات دفاعی ندارد| طالبان: پاسخ ایران اقدام دفاعی مشروع بود

  به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در پیامی در شبکه ایکس نوشت: اِعمال حق دفاع مشروع، نشان دهنده رویکرد مسئولانه ایران نسبت به صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است. جمهوری اسلامی ایران، در این مقطع، قصدی برای ادامه عملیات دفاعی ندارد، اما در صورت لزوم، برای صیانت از...

 • روسیه,خنثی شدن حمله تروریستی در مسکو

  روسیه از خنثی شدن حمله تروریستی در مسکو خبر داد

  روابط عمومی سرویس امنیت فدرال روسیه از خنثی شدن یک حمله علیه یک کنیسه در مسکو خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، در بیانیه این آژانس همچنین آمده است: فعالیت مجرمانه از سوی یک تبعه آسیای میانه که قصد داشت تا حمله‌ای تروریستی را علیه کنیسه یهودیان در مسکو در جریان یک مراسم مذهبی...

 • لشکر زینبیون,لشکر زینبیون در لیست تروریستی ‏پاکستان

  ‏پاکستان، لشکر زینبیون را «تروریستی» اعلام کرد

  دولت پاکستان رسماً لشکر زینبیون را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد و آن را «برهم زننده صلح و امنیت کشور» خواند. به گزارش انتخاب، "آماج نیوز" رسانه افغانستانی نوشت: دولت پاکستان رسماً لشکر زینبیون، یک «گروه مسلح شیعه در جنگ‌های خاورمیانه» را در فهرست سازمان‌های...

 • داعش,پیام جدید داعش به اروپا

  پیام جدید داعش به اروپا: همه را بکشید!

  وبگاه اسپانیایی «اوندا سِرو» گزارش داد داعش تهدید کرده است که بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را هدف قرار خواهد داد. به گزارش ایسنا، این رسانه گزارش داد: داعش از طریق کانال خود با انتشار پیام‌هایی به همراه تصویر یکی از عناصر این سازمان با عبارت «همه را...

 • فیلم/ عملیات تروریستی علیه نیروهای فراجا توسط جیش الظلم

  خبرفوری | گروه تروریستی جیش الظلم، ویدیوی عملیات تروریستی دیروز علیه نیروهای فراجا در محور سوران-مهرستان را منتشر کرد. ویدیو حمله تروریستی به نیروهای فراجا ئر محور سوران-مهرستان,ویدیو حمله تروریستی به سیستان و بلوچستان,فیلم عملیات تروریستی علیه نیروهای فراجا توسط جیش...

 • حمله تروریستی شهرستان سیب‌سوران, اشرار مسلح در منطقه

  حمله تروریستی جیش‌الظلم ‌ به ماموران نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان | ۵ مامور به شهادت رسیدند

  معاون امنیتی سیستان و بلوچستان درباره حمله تروریستی شهرستان سیب‌سوران توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مرحمتی، معاون امنیتی سیستان و بلوچستان درباره حمله تروریستی شهرستان سیب‌سوران، در گفتگو با شبکه خبر بیان کرد: تعدادی از اشرار مسلح در منطقه به یک تیم...

 • حمله تروریستی هفته گذشته در سیستان و بلوچستان,حسان هوشمند

  از دوران مشروطه به بعد هرگز عملیاتی به وسعت عملیات نظامی و تروریستی هفته گذشته در سیستان‌‌وبلوچستان روی نداده بود

  احسان هوشمند گفت: از دوران مشروطه تا به امروز هرگز یک چنین عملیاتی در این سطح و وسعت در استان سیستان و بلوچستان رخ نداده بود. به نظر می‌رسد این عملیات را باید بزرگ‌ترین عملیات نظامی و تروریستی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان سیستان و بلوچستان محسوب کرد. -...

 • حمله تروریستی چابهار,افزایش شهدای حمله تروریستی چابهار و راسک

  افزایش شهدای حمله تروریستی چابهار و راسک به ۱۶ نفر

  تعداد شهدای حمله تروریستی چابهار و راسک به ۱۶ نفر افزایش یافت. به گزارش تسنیم، تعداد شهدای حادثه تروریستی در جنوب سیستان و بلوچستان به ۱۶ نفر رسید که از این تعداد هفت نفر بلوچ و اهل‌سنت هستند. به گزارش تسنیم، تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های...

 • سفیر ایران در سازمان ملل,حمله تروریستی موسوم به جیش العدل (جیش‌الظلم) در سیستان و بلوچستان

  نامه ایران به شورای امنیت: حمله تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان را محکوم کنید

  سفیر ایران در سازمان ملل در پی حمله تروریستی موسوم به جیش العدل (جیش‌الظلم) در سیستان و بلوچستان ایران با محکوم کردن این «اقدام منفور و وحشیانه ترویستی» از شورای امنیت سازمان ملل خواست این اقدامات شنیع را به شدت محکوم و تدابیر مناسب در راستای تعهدات خود در مبارزه با تروریسم...

 • حمله تروریستی چابهار,۲۹ مجروح حادثۀ تروریستی چابهار و راسک

  ۲۹ مجروح حادثۀ تروریستی چابهار و راسک از بیمارستان مرخص شدند/ ۱۵ بیمار هنوز بستری هستند

  ضاربان رئیس دانشکده علوم پزشکی چابهار گفت: به دنبال حادثه تروریستی شب گذشته در چابهار و راسک ۴۴ مجروح و مصدوم به بیمارستان چابهار اعزام شدند که ۲۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند. به گزارش فارس، ایرج ضاربان اظهار کرد: به دنبال حادثه شب گذشته ۴۴ مجروح و مصدوم به...

 • حمله تروریستی به مقرهای نظامی در سیستان و بلوچستان,حمله تروریستی در بلوچستان

  حمله تروریستی به مقرهای نظامی راسک، چابهار و سرباز/ ۱۱ نفر شهید شدند

  یک منبع آگاه از شهادت ۱۱ تن از نیروهای پلیس، سپاه و بسیج در چابهار و راسک خبر داد. به گزارش ایسنا، در درگیری‌های دیشب با عوامل گروهک تروریستی جیش الظلم تاکنون ۲ مامور فراجا، ۲ مامور مرزبانی و هفت نیروی سپاه و بسیج مردمی به شهادت رسیدند. هم اکنون از ساعت‌ها قبل...

 • فیلم/ حمله تروریست‌ها به مقر سپاه در چابهار؛ ۱۱ نفر شهید شدند

  خبرآنلاین | در اثر حمله تروریست‌ها به دو مقر نظامی در راسک و چابهار تاکنون ۱۶ تروریست کشته و ۱۱ نیروی انتظامی و امنیتی به شهادت رسیدند. ویدیو حمله تروریست ها به مقرهای نظامی در راسک و چابهار,ویدیو حمله تروریست ها به مقرهای نظامی در بلوچستان,فیلم حمله تروریست‌ها به مقر...

 • حمله تروریستی مسکو به روسیه,جزئیات حمله تروریستی مسکو به روسیه

  رویترز : ایران قبل از حمله تروریستی مسکو به روسیه هشدار داده بود | واکنش سخنگوی کاخ کرملین

  سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به ادعای رسانه انگلیسی مبنی بر هشدار امنیتی ایران به مسکو پیش از وقوع حمله تروریستی در تالار کنسرت «کروکوس»، از آن اظهار بی‌اطلاعی کرد. به گزارش ایسنا، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین، امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران به ادعای رسانه انگلیسی مبنی بر...

 • دیدار بایرن مونیخ و دورتمند, تهدید بایرن‌مونیخ توسط داعش

  سایه وحشت بر آلیانز آرنا؛ تهدید بایرن‌مونیخ توسط داعش

  براساس گزارش منابع خبری، یک رسانه وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار تصویری ورزشگاه خانگی باشگاه بایرن مونیخ آلمان را تهدید به حمله کرد. به گزارش ایرنا، دیلی‌اسپورت در خبری نوشت که «صرح الخلافه» رسانه وابسته به گروه تروریستی داعش، آلیانز آرنا، ورزشگاه خانگی بایرن...

 • مهاجمان حمله تروریستی مسکو,مجازات مهاجمان حمله تروریستی مسکو

  مقام روسی: مهاجمان حمله تروریستی مسکو تا آخر عمر در محفظه‌ای شبیه به تابوت با ابعاد ۴ در ۶ متر خواهند بود

  دبیر اجرایی کمیسیون نظارت عمومی روسیه از مجازاتی بسیار سخت برای عاملان حمله تروریستی به حومه مسکو خبر داد. به گزارش مهر به نقل از تاس، آلکسی ملنیکوف، دبیر اجرایی کمیسیون نظارت عمومی روسیه می‌گوید که مجازاتی بسیار سخت در انتظار عاملان حمله تروریستی به سالن کنسرت «کورکوس»...

 • عاملان حمله به مسکو,واکنش روسیه به حمله تروریستی مسکو

  روسیه: سرویس‌های اطلاعاتی غرب و اوکراین به عاملان حمله مسکو کمک کردند

  رئیس دستگاه امنیتی روسیه، اوکراین را به آموزش دادن به شبه‌نظامیان در خاورمیانه متهم کرد. به گزارش انتخاب به نفل از العربیه، رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه سه‌شنبه ۷ فروردین گفت سرویس‌های اطلاعاتی غرب و اوکراین به عاملان حمله هفته گذشته به تالار کنسرت مرکزی تجاری «کروکوس» در...

 • تیراندازی گروهک تروریستی در جادهٔ خاش-ایرانشهر,حمله تروریستی در ایرانشهر

  شهادت نیروی واحد گشت تکاوری و یک نوزاد در حمله مسلحانه خاش

  یک نوزاد در تیراندازی گروهک تروریستی در جادهٔ خاش-ایرانشهر به شهادت رسید. به گزارش فارس، شب گذشته تیراندازی گروهک تروریستی در جادهٔ خاش-ایرانشهر به خودروی یک خانوادهٔ مسافر نوروزی ۲ نفر را زخمی کرد و یک نوزاد را به شهادت رساند. همچنین در حین درگیری یگان تکاوری...

 • فیلم/ لحظه ورود تروریست‌ها به سالن کنسرت در مسکو

  اصلاحات نیوز | داعش فیلم لحظات ورود به سالن کنسرت در روسیه را منتشر کرد. ویدیو حمله داعش به کنسرت مسکو,ویدیو حمله به کنسرت مسکو توسط داعش,انتشار فیلم حمله داعش به مسکو,فیلم لحظه ورود تروریست‌ها به سالن کنسرت در مسکو,ویدیو داعش در کنسرت مسکو ...

 • داعش,تهدید داعش علیه روسیه و پوتین

  داعش، پوتین و روسیه را به حمله مجدد تهدید کرد!

  کانال تلگرامی کاخ رسانه با انتشار تصویری نوشت: داعش پوتین و روسیه را به حمله مجدد تهدید کرد! به گزارش خبرفوری، مؤسسه العزائم یکی از بازوهای رسانه‌ای ولایت خراسان داعش در اعتراض به شکنجه و بازجویی اعضای خود دقایقی قبل پوستری مبنی بر تهدید پوتین و روسیه به حمله مجدد...

 • حمله تروریستی به مسکو,حمله مسلحانه مسکو

  تعداد کشته شدگان حمله مسلحانه مسکو به ۱۵۲ نفر رسید

  خبرگزاری تاس روسیه به نقل از پلیس مسکو اعلام کرد که آمار کشته های حمله تروریستی شامگاه جمعه به یک مرکز تجاری در حومه مسکو به یکصد و پنجاه و دو نفر رسیده است. به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، کمیته تحقیق روسیه اعلام کرد آمار کشته‌های حمله روز جمعه به یک سالن...

 • ولادیمیر زلنسکی,رئیس جمهور اوکراین

  اولین واکنش زلنسکی به حادثه تروریستی مسکو

  رئیس‌جمهور اوکراین مدعی است همتای روس او می‌خواهد کی‌یف را مقصر حمله تروریستی در نزدیکی مسکو معرفی کند. به گزارش ایسنا، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین شامگاه شنبه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه را متهم کرد که به‌دنبال مقصر جلوه‌دادن کی‌یف در حمله تروریستی به...

 • حمله تروریستی داعش به روسیه,حمله به کنسرت

  انتشار جزئیات حمله داعش به سالن کنسرت در مسکو

  داعش با صدرو بیانیه‌ای جزئیات بیشتری از حمله شب گذشته به سالن کنسرتی در حومه مسکو که این گروه پیش‌تر مسئولیت آن را برعهده گرفته بود، منتشر کرده است. تصویری هم منتشر شده که ادعا شده متعلق به این چهار مهاجم است که همگی نقاب دارند. از نظر انگیزه این حمله، «اعماق» گفته است...

 • ولادیمیر پوتین,رئیس جمهور روسیه

  پوتین: عاملان حمله تروریستی مجازات خواهند شد

  رئیس‌جمهور روسیه بیست و چهارم ماه مارس (پنجم فروردین) را روز «عزای ملی» اعلام و تاکید کرد که عاملان حمله تروریستی در مسکو مجازات خواهند شد. به گزارش ایسنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز – شنبه – خطاب به شهروندان کشورش اظهار کرد: تمامی افرادی که بازداشت شدند، به...

 • حمله تروریستی مسکو,داعش خراسان

  آمریکا: حمله تروریستی مسکو کار «داعش خراسان» است | تعداد کشته‌شدگان سه رقمی شد

  یک مقام آمریکایی گفته واشنگتن به اطلاعاتی دست یافته که دست داشتن «داعش خراسان» در حمله به سالن کنسرت در مرکز خریدی در حومه مسکو را تایید می‌کند، اما سخنگوی کمیته تحقیقات روسیه در این باره اعلام کرده، صحبت از سرنوشت و هویت عاملان حمله «هنوز زود است». به گزارش انتخاب به...

 • حمله تروریستی به مسکو,مظنونان حمله تروریستی شب گذشته مسکو

  اولین عکس از مظنونان حمله تروریستی شب گذشته مسکو/ افزایش تعداد کشته شدگان به ۹۳ نفر

  تصاویر مظنونان حمله تروریستی شب گذشته مسکو در رمنابع و رسانه های روسی منتشر شد. به گزارش ایرنا، مدارک ارسال شده به تمام ادارات پلیس در منطقه فدرال مرکزی روسیه پس از حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. مجرمان مظنون ممکن است سلاح و...

شاید از دست داده باشید
گسترش دامنه اعتراض به مالیات; تجمع فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی
معافیت‌های قانون مالیات در تعارض با قانون بودجه در سال ۱۴۰۳
معاون منابع طبیعی تهران: آمار قطع ۱۶هزار درخت را تأیید می‌کنم
قیمت دلار امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / کف حمایت دلار از دست رفت
«طرح نور» نه نافع است، نه رافع مشکل
این دو کشور هنگام جنگ هسته‌ای در امان خواهند ماند
خانۀ خاص و منحصربه‌فرد ژاپنی با دیوارهای «پلاستیکی»
فقط ۷۵ سکه برای رشوه؟
چه در انتظار زنان آسیب‌دیده تهران است؟ از فرزندفروشی تا موج جدید اچ‌آی‌وی
پسر خوشگل کره‌ای، روح و روان دختران جهان را به هم ریخت
قیمت طلا و سکه امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ / سکه امامی به کانال ۴۰ میلیونی برگشت
جنیفر لوپز با این عکس به شایعات پایان داد
افت ۶۲ هزار واحدی شاخص بورس(۱۴۰۳.۰۲.۳۰)
موسسه مصاف رائفی پور چند حساب بانکی دارد؟
دادکان: وقتی وزیر و وکیل فساد می‌کنند قبح دزدی در جامعه می‌ریزد!