یکشنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۲۰۰۵۰

نهالکار نمونه کشوری در زمینه تولید نهال گیلاس

تولید گیلاس در سطح تجاری و بالا نیازمند کاشت ارقام تجاری است، در واقع تنها با کاشت ارقام تجاری است که باغدار می تواند به سود مورد نظر خود از باغداری دست پیدا کند، این روزها نام ارقام متعدد تجاری گیلاس بر سر زبان ها افتاده است و نهالستان های متعددی در این زمینه شروع به فعالیت کرده‌اند اما آیا همه‌ی این ارقام می توانند ارقام مناسبی برای کاشت در باغات باشند؟ در بین همه‌ی نهالستان هایی که این نهال ها را به مردم عرضه می‌کنند کدام نهالستان را باید انتخاب کرد؟

در این خبر نامه قصد داریم شما را با نکات کلیدی در رابطه با انتخاب رقم گیلاس تجاری مناسب و همینطور نکات کلیدی در رابطه با انتخاب نهالستان آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

شناسنامه‌ی اصالت نهال,نهالستان پر فروش و سر شناس,ارقام تجاری و محبوب گیلاسکاشت نهال گیلاس

نکات کلیدی در رابطه با انتخاب نهالستان:

قبل از هر چیز برای انتخاب رقم گیلاس مناسب شما باید نهالستان مورد نظر را انتخاب کنید، بیایید با هم ویژگی های یک نهالستان معتبر که می تواند نهال با کیفیت گیلاس در ارقام تجاری به شما عرضه کند را مورد بررسی قرار دهیم.

۱- اعتبار نهالستان:

نهااستانی که اقدام به فروش نهال گیلاس در ارقام تجاری و پربارده می‌کند باید معتبر باشد، اعتبار نهالستان را تنها مجوزهایی تعیین می کند که در زمینه های مختلف دریافت کرده اند، در واقع نهالستانی که در زمینه‌ی فعالیت، تولید و فروش نهال کسب مجوز از سازمان های مربوطه کرده باشد به ما این پیام را می رساند که تمامی فعالیت های آن تحت نظارت دقیق انجام شده و نیازی به نگرانی در رابطه با شیوه‌ی تولید نهال نخواهیم داشت.

۲- میزان فروش و سرشناس بودن نهالستان:

قطعا نهالستانی که میزان فروش بالایی داشته باشد و افراد بیشتری در کل کشور آن نهالستان را بشناسند برای خرید نهال گیلاس ( https://bartarnahal.ir/cherry-seedlings ) در ارقام تجاری مناسب تر خواهد بود چرا که یک نهالستان پر فروش و سر شناس هیچ گاه شهرت خود را با فروش ارقام به درد نخور و یا بی کیفیت به خطر نمی‌اندازد.

۳- دارای تیم متخصص و مشاور باشد:

در زمینه‌ی کاشت انواع ارقام تجاری درختان میوه از جمله گیلاس فوت و فن‌های بسیار ریز و مهم باغداری وجود دارد و هر رقم دارای ویژگی های نگهداری و مراقبت خاص خود است، یک نهالستان خوب برای خرید نهال گیلاس نهالستانی است که یک تیم متخصص و مجرب را برای راهنمایی و مشاوره دادن به باغدارن قرار داده باشد تا باغدار بتواند با علم و اطلاع کافی نسبت به رقمی که انتخاب می‌کند آن را کاشته و پرورش دهد.

۴- نهال شناسنامه دار و سالم بفروشد:

یک نهالستان معتبر قطعا با داشتن تجربه‌ی بالا در زمینه‌ی تولید نهال به هیچ عنوان از روش‌های غیر استاندارد در تولید نهال استفاده نکرده و برای انواع ارقام نهال گیلاسی که تولید می‌کند شناسنامه نهال را دریافت می‌کند، در واقع شناسنامه‌ی نهال سندی بر تایید رقم نهال بوده و ویژگی های خاص نهال را برای باغدار تعریف می کند، علاوه بر شناسنامه که سندی برای تایید کیفیت نهال است گواهی تاییدیه‌ی سلامت نهال را نیز دریافت می کند.

گواهی تاییدیه‌ی سلامت نهال بیانگر عاری بودن نهال از هر گونه آفت و یا بیماری بوده و برای دریافت این گواهی نهالستان هزینه هایی را بابت انجام آزمایشات خاص پرداخت کرده است، بنابراین قاعدتا قیمت نهال گیلاس دارای تاییدیه‌ی سلامت گران تر از نهال بدون این گواهی خواهد بود اما در عوض باغدار از اینکه نهالی سالم و با کیفیت به باغ خود می برد آسوده خاطر است.

در اینجا در باب اهمت کیفیت نهال و انتخاب نهالستان باید ذکر کرد که ارقام تجاری گیلاس تنها به شیوه‌ی پیوند زدن بر پایه های مقاوم در نهالستان های معتبر تولید می شوند و چنانچه نهالستان با تجربه و پر فروش در این زمینه را انتخاب نکنید ممکن است به دلیل نداشتن تجربه‌ی کافی پایه‌ی مناسب برای تکثیر را انتخاب نکرده باشند و رقم تجاری که بر پایه‌ی مقاوم و مناسب پیوند نخورده باشد در سال های بعد بسیار زیان ده می شود.

بنابراین دریافتید که انتخاب نهالسان پرفروش و معتبر در زمینه‌ی فروش ارقام تجاری گیلاس در سطح کشوری مانند برتر نهال می‌تواند مهم ترین گام برای خرید نهال مناسب و احداث باغ باشد و انتخاب نهالستان نامناسب تا چه اندازه می تواند برای باغدار دردسر ساز باشد، در ادامه برخی از پرفروش ترین و محبوب ترین ارقام گیلاس تجاری را به شما معرفی خواهیم کرد.

اعتبار نهالستان,نهال شناسنامه دار و سالم,نهال گیلاس هارتخرید نهال سالم و شناسنامه دار

بیشتر مطالعه کنید :

https://www.sandiegouniontribune.com/lifestyle/home-and-garden/sdut-new-cherry-tree-varieties-thrive-in-mild-climate-2011jan21-story.html

ارقام پرفروش و محبوب گیلاس:

۱- گیلاس تک دانه: این رقم گیلاس که باردهی خود را از سال دوم پس از کاشت آغاز می کند در نهالستان های معتبر کشوری به شیوه‌ی پیوند زدن بر پایه‌ی آلبالو تلخ تولید می شود،پایه‌ی آلبالو تلخ به دلیل بومی بودن مقاومت بالایی در برابر آفات و بیماری‌های رایج در کشور داشته و سیستم ریشه‌ای بسیار قوی دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نهال گیلای تک دانه اینجا کلیک کنید.

۲- نهال گیلاس بینگ: این رقم گیلاس که اصالت آمریکایی دارد نیز با پیوند زدن بر پایه‌ی آلبالو تلخ تولید شده و باردهی خود را از سومین سال پس از کاشت نهال در شرایط مساعد آغاز می کند.

۳- نهال گیلاس هارت: نام این رقم گیلاس بر گرفته از ظاهر قلبی شکل و جذاب میوه‌های آن است، این رقم گیلاس در کشورهای آسیای غربی تولید شده و در ایران با پیوند زدن بر پایه‌ی آلبالو تلخ در نهالستان های معتبر تکثیر شده و به فروش می رسد، نهال گیلاس هارت نیز باردهی خود را از سال سوم پس از کاشت نهال آغاز خواهد کرد.

۴- گیلاس زرد دانشکده: این رقم گیلاس در ایران تولید شده است و به دلیل باردهی بالا و کیفیت بالا مورد اقبال کشاورزان قرار گرفته است، این رقم گیلاس بر پایه‌ی آلبالو تلخ تکثیر شده و باردهی خود را از سال دوم پس از کاشت آغاز خواهد کرد.

نهال گیلاس هارت,احداث باغات هکتاری و نوین گیلاس,انتخاب نهالستان مناسبگیلاس زرد دانشکده

بیشتر بخوانید :

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.‎1111/jipb.‎12095

کلام آخر:

در راستای احداث باغات هکتاری و نوین گیلاس دقت داشته باشید که انتخاب نهالستان مناسب برای خرید ارقام تجاری بسیار اهمیت دارد، نهالستانی که معتبر نباشد و شناسنامه‌ی اصالت نهال به شما ارائه نکند ممکن است نهالی را در رقمی غیر از رقم مورد انتظار شما به شما بفروشد و حتی اطلاعات کامل و کافی در رابطه با نحوه‌ی کاشت اصولی آن به شما ندهد، حتی ممکن است از روش تکثیر نامناسب برای تکثیر نهال استفاده کرده باشد و خسارت های بعدی را به باغ شما وارد کند.

پس از انتخاب نهالستان انتخاب نوع رقم گیلاس خود یک چالش به شمار می رود اما در صورتی که شما یک نهالستان پرفروش و معتبر را برای خرید انتخاب کرده باشید نگرانی از این بابت نداشته و می توانید از مشاوره کارشناسان نهالستان استفاده کنید، بنابراین تنها با خرید نهال از نهالستان معتبرمی توانید بیش از نیمی از راه احداث باغ را با اطمینان کامل و به درستی انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارقام تجاری و محبوب گیلاس و همینطور اطلاعات لازم در رابطه با نهالستان می توانید از طریق شماره تماس های قید شده با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی:

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۳

۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳

  • 14
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مهران احمدی بیوگرافی مهران احمدی؛ بازیگر حرفه سینما تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۹ اسفند ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان، مدیر تولید، برنامه ریز

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی بازیگری از دانشگاه هنر و معماری تهران

ادامه
سراج قمری زندگینامه سراج قمری، شاعر هجو گوی سده شش و هفت

شهرت: سراج قمری، قمری آملی

دوران زندگی: سده ششم و هفتم قمری

محل تولد: خوارزم یا گلستان

حرفه: شاعر پارسی گو

آثار: دیوان اشعار سراج قمری

وفات: ۶۲۵ قمری

ادامه
زندگینامه کیان ایرانی زندگینامه دلیر ایرانی؛ کیان و نقش او در قیام مختار

از فعالیت ها و سوابق کیان ایرانی قبل از قیام مختار اطلاعاتی در دسترس نیست البته بعد از اضافه شدن به لشکر مختار از جمله افراد تاثیرگذار و بسیار مهم وقایع قیام شناخته شد. 

در سال ۶۶ قمری مختار با هدف گرفتن انقام از عاملان واقعه کربلا و شکست قاتلان امام حسین در کوفه، کیان ایرانی را به عنوان حرس به عبارتی رئیس نگهبانان خود انتخاب کرد. 

اعتماد و اطمینان مختار به کیان به قدری بود که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه های کوفه به وی سپرده شد. اموال بسیاری از افراد حین برخورد با جنایتکاران کربلا با فرمان مختار مصادره شد. کیان این موال را بین ایرانیان مسلمانی که عملیات را به عهده داشتند، تقسیم کرد. این موضوع از جمله خدمات بسیار مهمی بود که کیان نسبت به حکومت مختار انجام داد.

کیان ایرانی در جریان دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا، همچنین اشراف جائن کوفه نقش اصلی را برعهده داشت به طوریکه جنایتکاران اصلی کربلا بعد از شنیدن نام ایشان به وحشت می افتادند. 

ادامه
رسول خطیبی بیوگرافی رسول خطیبی + تصاویر

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
گیتی قاسمی بیوگرافی گیتی قاسمی بازیگر خوش سابقه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۶ آذر ۱۳۵۵

محل تولد: ملایر، همدان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، کارگردان تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ویلهلم رونتگن بیوگرافی ویلهلم رونتگن دانشمند تاثیرگذار صنعت پزشکی

تاریخ تولد: ۲۷ مارس ۱۸۴۵

محل تولد: رمشاید، پادشاهی پروس، کنفدراسیون آلمان

ملیت: آلمانی

حرفه: دانشمند

محل تحصیل: مؤسسه فناوری فدرال زوریخدانشگاه زوریخ

درگذشت: ۱۰ فوریه ۱۹۲۳

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
ویژه سرپوش