سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۲۰۴۰۰۹۱

تاثیر سم پاشی نهال گردو، بادام و گلابی بر محصول، کیفیت و ارزش غذایی درختان

مطمئناً تفاوتی بین باغ تجاری با باغ سنتی وجود دارد، کشاورزانی که هدف اصلی آنها کسب درآمد از احداث باغ است، باید راه و روشی را برای طی کردن این مراحل انتخاب کنند تا با صرف هزینه کمتر میوه با کیفیت تولید کنند، البته در باغ‌های حرفه‌ای و تجاری تنها کیفیت و ارزش تجاری میوه تولیدی کافی نیست، بلکه این باغ‌ها باید از نظر کیفیت نیز توان تولید بالایی داشته باشند، به همین خاطر توصیه می‌شود باغداران برای احداث باغ نه تنها بر داشته‌های خود اکتفا نکنند، بلکه بر پایه یافته‌های علم گیاه پزشکی و کمک گرفتن از مهندسین و متخصصین مربوطه باید کار خود را آغاز کرده و با نوع سمپاشی باغات گردو بادام و گلابی آشنا باشند

سم پاشی نهالسم پاشی نهال

نکات طلایی سمپاشی که باعث افزایش کیفیت و ارزش غذایی نهال گردو، بادام و گلابی می‌شود

کاملا مشخص است که یک باغدار برای اینکه بتواند میوه با کیفیت برداشت کند به مکمل احتیاج دارد، کشاورز با استفاده از سموم و آفت کش‌ها از درخت محافظت کرده و مانع صدمه به نهال گردو بادام و گلابی می‌شود، در این صورت درخت تمامی تمرکز خود را صرف تولید میوه با کیفیت می‌کند، البته از نظر متخصصین نهالستان استفاده از سموم و آفت کش‌ها با اینکه تاثیر مثبتی بر رشد و کیفیت میوه باغ دارد، ولی دلیل اصلی کیفیت میوه‌های تولید شده در باغ مورد دیگری بوده، از نظر متخصصین خرید نهال گردو، بادام و گلابی گلابی با کیفیت از مراکز معتبر دلیل موفقیت باغداران است.

همانطور که می‌دانیم درختان اصلاح شده قدرت بیشتری در تولید میوه با کیفیت دارند، حتی احتیاج آنها به انواع سموم و آفت کش‌ها بسیار پایین هست؛ که با بررسی‌های انجام شده و  تحقیقات میدانی مشخص شده است میزان هزینه‌ای که یک کشاورز برای خرید سموم و آفت کش‌ها همچنین انواع کودها صرف می‌کند حداقل ۳ الی ۴ برابر بیشتر از باغات سنتی است، پس اولین مرحله برای یک سرمایه‌گذار و یک کشاورز انتخاب و خرید نهال بوده و مراحل بعدی آشنایی با سمپاشی است، برای تاثیر بهتر سموم و آفت کش نکات زیر را مطالعه کنید:

یک نکته مهم برای سمپاشی وجود دارد حتماً مدت زمان اثرگذاری سم را مورد مطالعه قرار دهید.

بهتر است چشم و گوش بسته سم را استفاده نکنید، حتماً نوع سم را بشناسید و  فرمولاسیون آن را بررسی کنید.

نحوه مصرف سموم کاملاً متفاوت است گاهاً شما مجبور هستید چندین سم را با یکدیگر ترکیب کنید پس بهتر است از کارشناسان نهالستان بهترین روش و شیوه مصرف سموم را بپرسید.

 حتماً تاثیر سم بر روی محیط زیست و حشرات را نیز مد نظر قرار دهید.

اطلاعات بیشتر:https://paliznahal.ir/seedling-spraying/‎

مطمئن باشید استفاده از سموم و آفتکش‌ها به درخت شما آسیب وارد نمی‌کند، به طور مثال استفاده از علف کش‌ها در زمان شکوفه دهی گاهاً باعث نابودی همزمان علف هرز و شکوفه‌ نهال گردو، بادام و گلابی می‌شود.

بهتر است قبل از سمپاشی نوع بیماری و آفت درختان را مشخص کنید، دوزهای متفاوت سموم تاثیرات متفاوتی دارد.

حتماً به زمانبندی سمپاشی درختان توجه داشته باشید، زمان سمپاشی درخت گردو، بادام و گلابی کاملاً متفاوت از یکدیگر هست.

تا جایی که امکان دارد از سموم مغذی استفاده کنید تا علاوه بر نابودی حشرات و ریشه‌کن کردن باکتری و قارچ‌ها به تغذیه درختان نیز کمک کنید.

تاثیر سموم بر کیفیت میوهتاثیر سموم بر کیفیت میوه

تاثیر سموم بر کیفیت میوه گردو، بادام و گلابی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر سموم بر کیفیت میوه درختان می‌توانید به سایت برتر نهال مراجعه کرده و مقالات علمی و تخصصی این سایت را مطالعه کنید، یکی از سوالاتی که معمولاً کشاورزان را به چالش کشیده، این است که سمپاشی آنها در بیشتر مواقع هیچ تاثیر مثبتی نداشته و این نکته نشانگر عدم آگاهی کشاورز با روش‌های سمپاشی باغ گردو، بادام و گلابی است.

مطالب مهم: https://pubs.acs.org/doi/10.‎1021/jf049144d

بارش باران و رطوبت هوا باعث شسته شدن سموم تماسی می‌شود،  بنابراین کشاورز برای اینکه مطمئن شود سموم بر روی درخت  اثر ماندگاری بالایی خواهد داشت، بهتر است آن را با کمی روغن کرچک قاطی کند تا بارش باران یا وزش بادهای شدید شسته نشود، همچنین اکثر باغداران به سازگاری بین سم و درخت را توجه نمی‌کنند، اگر سموم  برای یک آفت‌ چندین بار استفاده شود، باعث سازگاری آفت شده و هیچ تاثیری در از بین بردن آنها نخواهد داشت به همین خاطر مهندسین نهالستان سعی می‌کنند از یک آفت کش دیگر برای اعمال شوک بکار ببرند.

شاید در نظر کشاورزان مهم نباشد ولی ابزاری که یک کشاورز برای سمپاشی استفاده می‌کند مهم و ضروری است، طبق بررسی‌های انجام شده اکثراً نوک تاج درختان که سموم به اندازه کافی به آنها نمی‌رسد دچار بیماری و آفت زدگی می‌شوند، پس ابزاری را انتخاب کنید تا به اندازه کافی فشار قوی داشته و محلول را به تمامی نقاط درخت برساند.

نگهداری و سمپاشی درختاننگهداری و سمپاشی درختان

کلام آخر

البته باز هم تاکید می‌کنیم توجه کشاورز در خرید نهال گردو، گلابی و بادام همچنین نحوه نگهداری و سمپاشی باغ تاثیر بسزایی در تولید میوه با کیفیت دارد اگر در خرید نهال اصلاح شده و با کیفیت دچار شک و تردید شدید می‌توانید

 به سایت برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشید، همچنین در این سایت علاوه بر قیمت نهال میوه، انواع نهال گلابی، گردو و بادام و گلابی را معرفی کرده

تماس با پالیز نهال:

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۷

۰۹۱۴۴۵۰۱۰۰۸

  • 13
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش