دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۴۳

سفر به شمال با اقامت در ویلاهای با ساحل اختصاصی

برای برخی از مردم، شمال تنها مقصد سفر در هر زمانی از سال است. زیبایی‌های طبیعی شمال با طبیعت سرسبز و جنگل‌های بکر از یک سو و نزدیکی دریا و کوهستان از سوی دیگر، مناظر بدیعی را در شمال رقم می‌زند. مناظری که از گردشگران دلربایی می‌کند و از همین روی، شمال بدل به مقصد اول و آخر سفر خیلی از مسافران می‌شود.

شمال ایران منطقه‌ای وسیع کشیده شده در خط ساحلی جنوب دریای خزر است. وقتی می‎گوییم شمال در حقیقت به سه استان گیلان، مازندران و گلستان اشاره داریم. در رتبه بندی میزان مسافرپذیری استان‌های گیلان و مازندران از استان گلستان بیشتر بوده و باز هم در مقایسه، استان مازندران گردشگران ساحلی بیشتری را نسبت به استان گیلان در خود جای می‌دهد. استان‌های هم مرز شمال، از سمت غرب با گیلان و از سمت شرق با استان گلستان هم مرز هستند. استان گیلان به استان آذربایجان شرقی متصل است و استان گلستان از شرق به استان خراسان شمالی چسبیده است.

استان‌های مازندران و گیلان، دارای ویلاها و مراکز اقامتی فوق‌العاده‌ای هستند که پذیرای مسافران در هر زمانی از سال هستند. اگر قصد سفر به شمال با اقامت در ویلاهای با ساحل اختصاصی را دارید، با خواندن این مطلب نسبت به چگونگی اجاره این ویلاها اطلاعات پیدا کنید.

چرا استقبال از ویلاهای ساحلی زیاد است؟

دریا، یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های طبیعی در جهان است که آینه آسمان به شمار می‌آید. زیبایی دریا هنگام طلوع و غروب خورشید، شنیدن صدای امواج و تماشای آب‌های شوری که خود را به ساحل می‌کوبند، امکان شنا و آب‌تنی در فصل‌های گرم سال، نشستن لب ساحل دور آتش و کباب کردن بلال، تماشای منظره وهم انگیز دریا در شب و بسیاری چیزهای دیگر، همه نیاز به ویلاهایی دارد که لب ساحل و کنار آب باشند. بنابراین افراد زیادی علاقه دارند که در ویلاهای ساحلی و لب دریا اقامت کنند.

لذت اقامت در ویلاهای ساحلی و به ویژه ویلاهایی که لب دریا هستند، آن زمان به نقطه اوج خود می‌رسد که این ویلاها دارای ساحل اختصاصی نیز باشند. در این صورت شما می‌توانید بدون داشتن هیچ شریک و همسایه‌ای، از دریا استفاده کنید و هر تفریحی که می‌خواهید را به صورت خصوصی در مقابل آب داشته باشید. ویلاهای ساحلی و لب دریا برای اجاره در سایت جاباما این امکان را برای شما فراهم می‌کنند.

اجاره ویلاهای ساحلیاجاره ویلاهای ساحلی

ویلاهای ساحلی در استان گیلان

موقعیت جغرافیایی استان گیلان به گونه‌ای است که شهر بندر انزلی بهترین ساحل را در آن دارد. ساحل بندر انزلی با مناظر بدیعی که در جای جای آن دیده می‌شود، یکی از مناطق شمال است که استقبال زیادی از آن می‌شود. بنابراین ویلاهای ساحلی زیادی نیز در آن وجود دارد که پذیرای مسافران از سراسر کشور هستند.

با یک جستجو در سایت‌های اجاره ویلا و اقامتگاه در بندر انزلی، می‎توان بیش از پنجاه مورد مجموعه ویلاهای ساحلی اجاره‌ای لب دریا را یافت که برای مسافران تجهیز شده‌اند. مجموعه‌های اقامتی امیرسرا، آرش، نیلوفر، لوتوس و بسیاری دیگر، از جمله جاهایی هستند که می‌شود برای اقامت در بندر انزلی انتخاب کرد. اکثر ویلاهای ساحلی و لب دریای انزلی دارای ساحل اختصاصی برای مسافران است و شما این بخش از ساحل را تنها با سایر مهمانان آن مجموعه شریک خواهید بود.

کدام شهرهای استان مازندران بیشترین ویلاهای ساحلی را دارند؟

برای این که بدانیم در کدام یک از شهرهای استان مازندران می‎توان ویلاهای ساحلی پیدا کرد باید یک بار جغرافیای این استان را مرور کنیم. شهرهای غرب استان مازندران که محدوده وسیعی از رامسر را گرفته تا سلمان شهر یا همان متل قو، عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، رویان، محمود آباد و بابلسر همگی در کنار دریا قرار دارند. بعد از عبور از بابل و قائمشهر، شهرهای ساری، بهشهر، نکا و سایر شهرها تا استان گلستان یا ساحلی هستند و یا فاصله کمی با ساحل دارند.

بر اساس این جغرافیا و با توجه به این که بخش غربی استان مازندران به یکی از معروف‌ترین جاده‌های شمال کشور یعنی جاده چالوس نزدیک است، بیشترین فراوانی ویلاها در این بخش استان یعنی در شهرهای رامسر، تنکابن متل قو، عباس آباد، چالوس، نوشهر، فریدونکنار، ایزدشهر، محمودآباد و... است. در اینجا شما می‌توانید شاهد ویلاهای ساحلی بی‌شماری باشید که برای پذیرایی از مسافران آماده هستند.  

آشنایی با ویلاهای لب دریا در غرب استان مازندران

اگر در جستجوی ویلای ساحلی در شهر رامسر هستید، هرگز ناامید نخواهید شد. این شهر دارای تعداد زیادی ویلای ساحلی است که به صورت سوئیت و یا یک خانه بزرگ و دربست به مسافران اجاره داده می‌شود. از میان مجموعه واحدهای اقامتی در رامسر می‌توان به اسپیناس پلاژ اشاره کرد که دارای چندین پلاژ مجزا است. در میان ویلاهای لب دریا می‎توان به ویلای ساجدی اشاره کرد که دارای ساحل اختصاصی نیز هست.

نوشهر با مجموعه‌های اقامتی صدر، نسیم دریا، نگین، آفاق و بسیاری مجموعه‌های دیگر، که دارای ساحل اختصاصی هستند، آمادگی پذیرایی از مهمانان را دارد. شما در شهر چالوس نیز می‌توانید در مجموعه‌های ساحلی لاکوده، آس اب اقامت کنید و یا از میان سایر مجموعه‌ها و یا ویلاهای ساحلی، فضای خصوصی خود را انتخاب کنید.

به همین ترتیب شهرهای تنکابن، نور، ایزدشهر، محمودآباد، فریدونکنار، سرخرود و متل قو نیز که بیشتر در بخش غربی استان مازندران قرار دارند، ویلاهای ساحلی زیادی در لب دریا دارند که برخی از آنها دارای ساحل اختصاصی هستند.

سایت اجاره آنلاین ویلا جاباماسایت اجاره آنلاین ویلا جاباما

ویلاهای ساحلی لب دریا در ساری، در ساحل خزرآباد هستند

بخش ساحلی شهر ساری در خارج از شهر و در فاصله کمی از این شهر که مرکز استان مازندارن نیز هست، قرار دارد. ساحل خزر آباد، که با نام قدیمی فرح آباد نیز شناخته می‎شود، معروف‌ترین ساحل در ساری است که دارای چندین ویلای ساحلی و تعدای مجتمع اقامتی است که مسافران این بخش از استان را به خود جذب می‎کند. البته همان طور که گفته شد تجمع ویلاهای غرب استان مازندران بسیار بیشتر است و در ساحل فرح آباد ساری، تعداد محدودی ویلای ساحلی وجود دارد.  

اگر قصد سفر به ساری را برای تفریح دارید خوب است بدانید که برای رسیدن به آن از سمت تهران بهترین مسیر، جاده فیروزکوه است. زمانی که از این جاده وارد استان مازندران می‎شوید، اولین شهرستان بزرگ و متمرکز آن قائمشهر است که دریا ندارد. پس از گذشتن از قائمشهر شما ۱۵ کیلومتر به سمت شرق رفته تا به شهرستان بزرگ ساری برسید که آنجا تا ساحل فرح آباد ۳۵ کیلومتر فاصله دارد.

آیا در استان گلستان ویلای ساحلی وجود دارد؟

بندر ترکمن و بندر گز دو شهر ساحلی در استان گلستان هستند که گردشگرانی که قسمت شرقی شمال را برای سفر انتخاب می‎کنند، می‌توانند به این دو شهر زیبا و دیدنی بروند. قطعا در این شهرها ویلاهای ساحلی وجود دارد اما در سایت‌های آنلاین اجاره ویلا، اطلاعاتی در مورد آنها وجود ندارد.

منبع: سایت اجاره آنلاین ویلا جاباما

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
الناز ملک,بیوگرافی الناز ملک,زندگینامه الناز ملک پور بیوگرافی الناز ملک، بازیگر سریال سقوط (+ تصاویر)

متولد:۱۹ آذر ۱۳۷۴ تهران

زمینه فعالیت:سینما، تئاتر و تلویزیون

پیشه:بازیگر

مدرک تحصیلی:دانش آموخته موسسه آزاد بازیگری

سالهای فعالیت:۱۴۰۱ تاکنون

قد:۱۷۴ سانتیمتر

ادامه
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
دمیتری مندلیف,زندگینامه دمیتری مندلیف,بیوگرافی دمیتری مندلیف دمیتری مندلیف دانشمند بزرگ و پایه گذار جدول تناوبی

تاریخ تولد: ۸ فوریه ۱۸۳۴

محل تولد: دهکده Verhnie Aremzyani، نزدیک توبولسک، امپراتوری روسیه

ملیت: روس

حرفه: شیمی دان

شهرت: پایه گذاری جدول عناصر شیمیایی مندلیف

محل تحصیل: دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

ادامه
محمد دلاوری,بیوگرافی محمد دلاوری,عکس های محمد دلاوری بیوگرافی محمد دلاوری + تصاویر و حواشی زندگی اش

تاریخ تولد: ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

حرفه: روزنامه‌نگار، خبرنگار، مجری، نویسنده و مستندساز

تحصیلات: فوق لیسانس علوم سیاسی

شناخته شده برای: خبرنگاری واحد مرکزی خبر صدا و سیمای ایران

ادامه
سلطان محمود غزنوی,زندگینامه سلطان محمود غزنوی,بیوگرافی سلطان محمود غزنوی سلطان محمود غزنوی پادشاه قدرتمند غزنوی

تاریخ تولد: دهم محرم ۳۶۱ هجری قمری

محل تولد: شهر غزنی در منطقه زابلستان

پدر: سبکتگین

همسر: کوثر جهان

فرزندان: جلال داوود محمد ،سلطان مسعود غزنوی، عبدالرشید غزنوی، سلیمان ،شجاع

دین و مذهب: اسلام، سنی

ادامه
ذوالقرنین,زندگینامه ذوالقرنین,ذوالقرنین چه کسی است ذوالقرنین در حقیقت چه کسی بوده است؟

معنای اسم: صاحب دو شاخ

تکرار نام در قرآن: در سوره کهف

بیوگرافی ذوالقرنین:

ذوالقرنین یکی از شخصیت های قرآن و کتاب های مقدس می باشد که صاحب قدرت می شود تا دیواری را بین نوع بشر و قوم یاجوج و ماجوج ایجاد کند. این قوم تجسمی از آشوب بوده اند و رهاسازی آنها از پشت دیوار نشانه ای برای پایان دنیا خواهد بود. این قوم توسط خداوند در یک شب از روزهای قیامت نابود خواهند شد. این داستان از طریق رمانس اسکندر که نسخه ای افسانه ای از پیشه و زندگی اسکندر است در قرآن وارد شده است. 

براساس داستان قرآنی ذوالقرنین دارای سه لشکرکشی مهم بوده است که ابتدا به غرب، سپس به شرق و در نهایت به یک تنگه کوهستانی بوده است. وی انسانی یکتاپرست و البته مهربان بوده است که در راه عدالت به بیراهه کشیده نمی شده، به همین دلیل لطف خداوند مشمول حالش می شود. وی یار نیکوکاران و دشمن ستمگران محسوب می شده و به مال و ثروت دنیا علاقه نداشته، همچنین به سبب ایمانی که به خداوند و روز قیامت داشته خداوند او را مامور ساخت سدی می کند که از جنس آجر و سنگ از آهن و مس است و هدف از ساختن آن کمک به گروهی مستضعف در مقابل ظلم و ستم قوم یاجوج و ماجوج بوده‌ است. 

ادامه
ساتوشی ناکاموتو,بیوگرافی ساتوشی ناکاموتو هویت ناشناس ساتوشی ناکاموتو؛ خالق اصلی بیت کویین کیست؟

تاریخ تولد: اطلاعی در دست نیست

محل تولد: اطلاعی در دست نیست

حرفه: خالق بیت کوین

تاریخ شروع فعالیت: از دسامبر ۲۰۱۰

ساتوشی ناکاموتو,خالق اصلی بیت کویینبیوگرافی ساتوشی ناکاموتو

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
ویژه سرپوش
X