جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۴۳

سفر به شمال با اقامت در ویلاهای با ساحل اختصاصی

برای برخی از مردم، شمال تنها مقصد سفر در هر زمانی از سال است. زیبایی‌های طبیعی شمال با طبیعت سرسبز و جنگل‌های بکر از یک سو و نزدیکی دریا و کوهستان از سوی دیگر، مناظر بدیعی را در شمال رقم می‌زند. مناظری که از گردشگران دلربایی می‌کند و از همین روی، شمال بدل به مقصد اول و آخر سفر خیلی از مسافران می‌شود.

شمال ایران منطقه‌ای وسیع کشیده شده در خط ساحلی جنوب دریای خزر است. وقتی می‎گوییم شمال در حقیقت به سه استان گیلان، مازندران و گلستان اشاره داریم. در رتبه بندی میزان مسافرپذیری استان‌های گیلان و مازندران از استان گلستان بیشتر بوده و باز هم در مقایسه، استان مازندران گردشگران ساحلی بیشتری را نسبت به استان گیلان در خود جای می‌دهد. استان‌های هم مرز شمال، از سمت غرب با گیلان و از سمت شرق با استان گلستان هم مرز هستند. استان گیلان به استان آذربایجان شرقی متصل است و استان گلستان از شرق به استان خراسان شمالی چسبیده است.

استان‌های مازندران و گیلان، دارای ویلاها و مراکز اقامتی فوق‌العاده‌ای هستند که پذیرای مسافران در هر زمانی از سال هستند. اگر قصد سفر به شمال با اقامت در ویلاهای با ساحل اختصاصی را دارید، با خواندن این مطلب نسبت به چگونگی اجاره این ویلاها اطلاعات پیدا کنید.

چرا استقبال از ویلاهای ساحلی زیاد است؟

دریا، یکی از عجیب‌ترین پدیده‌های طبیعی در جهان است که آینه آسمان به شمار می‌آید. زیبایی دریا هنگام طلوع و غروب خورشید، شنیدن صدای امواج و تماشای آب‌های شوری که خود را به ساحل می‌کوبند، امکان شنا و آب‌تنی در فصل‌های گرم سال، نشستن لب ساحل دور آتش و کباب کردن بلال، تماشای منظره وهم انگیز دریا در شب و بسیاری چیزهای دیگر، همه نیاز به ویلاهایی دارد که لب ساحل و کنار آب باشند. بنابراین افراد زیادی علاقه دارند که در ویلاهای ساحلی و لب دریا اقامت کنند.

لذت اقامت در ویلاهای ساحلی و به ویژه ویلاهایی که لب دریا هستند، آن زمان به نقطه اوج خود می‌رسد که این ویلاها دارای ساحل اختصاصی نیز باشند. در این صورت شما می‌توانید بدون داشتن هیچ شریک و همسایه‌ای، از دریا استفاده کنید و هر تفریحی که می‌خواهید را به صورت خصوصی در مقابل آب داشته باشید. ویلاهای ساحلی و لب دریا برای اجاره در سایت جاباما این امکان را برای شما فراهم می‌کنند.

اجاره ویلاهای ساحلیاجاره ویلاهای ساحلی

ویلاهای ساحلی در استان گیلان

موقعیت جغرافیایی استان گیلان به گونه‌ای است که شهر بندر انزلی بهترین ساحل را در آن دارد. ساحل بندر انزلی با مناظر بدیعی که در جای جای آن دیده می‌شود، یکی از مناطق شمال است که استقبال زیادی از آن می‌شود. بنابراین ویلاهای ساحلی زیادی نیز در آن وجود دارد که پذیرای مسافران از سراسر کشور هستند.

با یک جستجو در سایت‌های اجاره ویلا و اقامتگاه در بندر انزلی، می‎توان بیش از پنجاه مورد مجموعه ویلاهای ساحلی اجاره‌ای لب دریا را یافت که برای مسافران تجهیز شده‌اند. مجموعه‌های اقامتی امیرسرا، آرش، نیلوفر، لوتوس و بسیاری دیگر، از جمله جاهایی هستند که می‌شود برای اقامت در بندر انزلی انتخاب کرد. اکثر ویلاهای ساحلی و لب دریای انزلی دارای ساحل اختصاصی برای مسافران است و شما این بخش از ساحل را تنها با سایر مهمانان آن مجموعه شریک خواهید بود.

کدام شهرهای استان مازندران بیشترین ویلاهای ساحلی را دارند؟

برای این که بدانیم در کدام یک از شهرهای استان مازندران می‎توان ویلاهای ساحلی پیدا کرد باید یک بار جغرافیای این استان را مرور کنیم. شهرهای غرب استان مازندران که محدوده وسیعی از رامسر را گرفته تا سلمان شهر یا همان متل قو، عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، رویان، محمود آباد و بابلسر همگی در کنار دریا قرار دارند. بعد از عبور از بابل و قائمشهر، شهرهای ساری، بهشهر، نکا و سایر شهرها تا استان گلستان یا ساحلی هستند و یا فاصله کمی با ساحل دارند.

بر اساس این جغرافیا و با توجه به این که بخش غربی استان مازندران به یکی از معروف‌ترین جاده‌های شمال کشور یعنی جاده چالوس نزدیک است، بیشترین فراوانی ویلاها در این بخش استان یعنی در شهرهای رامسر، تنکابن متل قو، عباس آباد، چالوس، نوشهر، فریدونکنار، ایزدشهر، محمودآباد و... است. در اینجا شما می‌توانید شاهد ویلاهای ساحلی بی‌شماری باشید که برای پذیرایی از مسافران آماده هستند.  

آشنایی با ویلاهای لب دریا در غرب استان مازندران

اگر در جستجوی ویلای ساحلی در شهر رامسر هستید، هرگز ناامید نخواهید شد. این شهر دارای تعداد زیادی ویلای ساحلی است که به صورت سوئیت و یا یک خانه بزرگ و دربست به مسافران اجاره داده می‌شود. از میان مجموعه واحدهای اقامتی در رامسر می‌توان به اسپیناس پلاژ اشاره کرد که دارای چندین پلاژ مجزا است. در میان ویلاهای لب دریا می‎توان به ویلای ساجدی اشاره کرد که دارای ساحل اختصاصی نیز هست.

نوشهر با مجموعه‌های اقامتی صدر، نسیم دریا، نگین، آفاق و بسیاری مجموعه‌های دیگر، که دارای ساحل اختصاصی هستند، آمادگی پذیرایی از مهمانان را دارد. شما در شهر چالوس نیز می‌توانید در مجموعه‌های ساحلی لاکوده، آس اب اقامت کنید و یا از میان سایر مجموعه‌ها و یا ویلاهای ساحلی، فضای خصوصی خود را انتخاب کنید.

به همین ترتیب شهرهای تنکابن، نور، ایزدشهر، محمودآباد، فریدونکنار، سرخرود و متل قو نیز که بیشتر در بخش غربی استان مازندران قرار دارند، ویلاهای ساحلی زیادی در لب دریا دارند که برخی از آنها دارای ساحل اختصاصی هستند.

سایت اجاره آنلاین ویلا جاباماسایت اجاره آنلاین ویلا جاباما

ویلاهای ساحلی لب دریا در ساری، در ساحل خزرآباد هستند

بخش ساحلی شهر ساری در خارج از شهر و در فاصله کمی از این شهر که مرکز استان مازندارن نیز هست، قرار دارد. ساحل خزر آباد، که با نام قدیمی فرح آباد نیز شناخته می‎شود، معروف‌ترین ساحل در ساری است که دارای چندین ویلای ساحلی و تعدای مجتمع اقامتی است که مسافران این بخش از استان را به خود جذب می‎کند. البته همان طور که گفته شد تجمع ویلاهای غرب استان مازندران بسیار بیشتر است و در ساحل فرح آباد ساری، تعداد محدودی ویلای ساحلی وجود دارد.  

اگر قصد سفر به ساری را برای تفریح دارید خوب است بدانید که برای رسیدن به آن از سمت تهران بهترین مسیر، جاده فیروزکوه است. زمانی که از این جاده وارد استان مازندران می‎شوید، اولین شهرستان بزرگ و متمرکز آن قائمشهر است که دریا ندارد. پس از گذشتن از قائمشهر شما ۱۵ کیلومتر به سمت شرق رفته تا به شهرستان بزرگ ساری برسید که آنجا تا ساحل فرح آباد ۳۵ کیلومتر فاصله دارد.

آیا در استان گلستان ویلای ساحلی وجود دارد؟

بندر ترکمن و بندر گز دو شهر ساحلی در استان گلستان هستند که گردشگرانی که قسمت شرقی شمال را برای سفر انتخاب می‎کنند، می‌توانند به این دو شهر زیبا و دیدنی بروند. قطعا در این شهرها ویلاهای ساحلی وجود دارد اما در سایت‌های آنلاین اجاره ویلا، اطلاعاتی در مورد آنها وجود ندارد.

منبع: سایت اجاره آنلاین ویلا جاباما

  • 19
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
احمد سعیدی,بیوگرافی احمد سعیدی,عکس احمد سعیدی بیوگرافی و عکس های احمد سعیدی (+داستان زندگی و مهاجرتش)

تاریخ تولد: ۱۶ فروردین ۱۳۶۷

محل تولد: شیراز

حرفه: خواننده و آهنگساز

سبک: پاپ ایرانی

تحصیلات: فوق دیپلم رشته مهندسی کامپیوتر

ادامه
حمید سجادی,بیوگرافی حمید سجادی,عکس های حمید سجادی بیوگرافی حمید سجادی (+عکس)

تاریخ تولد: ۲ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: تهران

تحصیلات: دکترا در رشته برنامه‌ریزی

حرفه: وزیر ورزش و جوانان

حزب سیاسی: جامعه اسلامی ورزشکاران

ادامه
دقیقی طوسی,زندگینامه دقیقی طوسی,دقیقی طوسی شاعر زندگینامه دقیقی طوسی شاعر سده چهارم هجری

تاریخ تولد: پس از ۳۲۰ هجری قمری

محل تولد: توس، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۳۶۷ تا ۳۶۹ هجری قمری

ادامه
حمید فرخ نژاد,بیوگرافی حمید فرخ نژاد,عکس حمید فرخ نژاد بیوگرافی حمید فرخ نژاد ( + عکس همسر و فرزندش)

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد: آبادان

حرفه: کارگردان، فیلمنامه‌ نویس و بازیگر تلویزیون و سینما

تحصیلات: تحصیل کرده رشته کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

همسر: فروزان جلیلی فر

ادامه
امیررضا دلاوری,بیوگرافی امیررضا دلاوری,تصاویر امیررضا دلاوری بیوگرافی و عکس های امیررضا دلاوری

تاریخ تولد: ۱۷ مرداد ۱۳۵۵

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۷ تا کنون

مدرک تحصیلی: دیپلم علوم تجربی

همسر: الهام مرادی

ادامه
ویژه سرپوش