سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
۱۸:۰۲ - ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۱۳۲
حوادث

باند سرقت گربه‌های خانگی برای فروش گوشت آن‌ها متلاشی شد +فیلم

گزارش‌ها حاکی از آن است که پلیس چین به یک باند جنایتکار که گربه‌های خانگی را می‌دزدیدند و گوشت آن‌ها را برای مصرف مردم ، حمله کرده است.

یک سازمان بین‌المللی حمایت از حیوانات فاش کرد که پلیس در شرق چین یک گروه جنایتکار را که از گنجشک‌های زنده برای فریب دادن و به دام انداختن گربه‌ها استفاده می‌کردند، متلاشی کرد.

نزدیک به ۱۵۰ گربه در ۱۱ قفس و ۳۱ گنجشک که به عنوان طعمه استفاده می‌شدند، پنجشنبه گذشته توسط پلیس نجات یافتند.

سارقان گربه‌ها که عمدتاً حیوانات خانگی مردم بودند، گنجشک‌هایی در داخل قفس قرار داده و به عنوان طعمه استفاده می‌کردند. پلیس تعدادی از اعضای این باند را بازداشت کرده و تحقیقات از آن‌ها ادامه دارد.

هوانگ زیانگ از یک گروه محلی حفاظت از حیوانات چینی پس از حمله پلیس در صحنه بود. او گفت که اکثر گربه‌ها به نظر می‌رسند که خوب پرورش یافته‌اند و گمان می‌رود حیوانات خانگی دزدیده شده باشند. در حال حاضر، دو تن از ساکنان محلی جینان حیوانات خانگی دزدیده شده خود را در میان گربه‌های نجات یافته شناسایی کرده اند.

هوانگ گفت: دیدن وضعیتی که آن‌ها در آن بودند، تکان دهنده بود، بسیاری از آن‌ها لاغر شده بودند و گریه می‌کردند.

وی افزود: یکی از صاحبان حیوانات خانگی را دیدم که وارد شد تا ببیند گربه‌اش در بین آنهاست یا نه و او غرق اشک بود. دلم براش سوخت.

چین هیچ قانونی برای حمایت از حیوان آزاری ندارد که بتوان از آن برای پیگرد قانونی مظنونان استفاده کرد، اما آن‌ها ممکن است تحت تعدادی از قوانین دیگر برای شکار گنجشک ها، سرقت اموال و نقض قوانین پیشگیری از بیماری همه گیری حیوانات با مجازات مواجه شوند.

هوانگ گفت: ما مدتی این باند دزد گربه‌ها و تاجران گوشت را تعقیب می‌کردیم تا اینکه سرانجام مکانی را پیدا کردیم که تمام گربه‌هایی را که در خیابان‌ها دزدیده بودند، ذخیره می‌کردند.

وی افزود: گنجشک‌ها ابزار رایجی بوده که توسط سارقان گربه استفاده می‌شود.

امدادگران گفتند که بسیاری از گربه‌ها در وضعیت جسمانی نامناسبی بودند و بسیاری از آن‌ها هنگام رسیدن فریاد می‌زدند.

گربه‌ها برای ارسال به جنوب چین درنظر گرفته شده بودند، جایی که با وجود افزایش آگاهی عمومی در مورد بی‌رحمی تجارت گوشت حیوانات خانگی، هنوز مردم گوشت گربه مصرف می‌کنند.

اگرچه سگ‌ها و گربه‌ها به ندرت توسط درصد کمی از مردم در چین خورده می‌شوند، تخمین زده می‌شود که هر ساله حدود ۱۰ میلیون سگ و چهار میلیون گربه برای مصرف انسان در سراسر این کشور کشته می‌شوند.

در سال ۲۰۲۰، دو شهر بزرگ شنژن و ژو‌های در جنوب چین، مصرف گوشت سگ و گربه را ممنوع کردند، که یک نظرسنجی از ۳۷۸ میلیون نفر در چین توسط سایت خبری ifeng.com نشان داد که تقریباً ۷۵ درصد از پاسخ دهندگان از آن حمایت می‌کنند.

fararu.com
  • 14
  • 6
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر