شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
۱۰:۰۲ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۸۳
حوادث

فیلم/ مرگ تلخ کودک ۷ ساله اهوازی به خاطر سقوط به حوضچه‌های ناایمن

میثم شاوردی ۷ساله از اهالی کوی مدرس اهواز، پنج‌شنبه ۱۰ فروردین از منزل خارج شد و در حوضچه های آب با عمق ۳،۴ متر که حاصل حفاری‌های آبفا در پارک بازی این منطقه بوده، غرق شد.

حوضچه‌هایی که از آب خارج شده از حفاری سپتیک که در پارک مجاور کوی شهید مدرس اهواز(خروسیه) بوجود آمدند، نزدیک به دو سال است مورد اعتراض اهالی بوده‌اند اما با ترک فعل آبفای اهواز و خوزستان و پیمانکار مربوطه و احتمالا شهرداری و... همچنان باقی مانده‌اند!

این چندمین کودک اهوازی است که بعلت کم‌کاری دستگاه‌های مسئول در کانال‌ها و حوضچه‌های روباز در اهواز غرق می‌‌شود.

شنیده‌ها حاکی است این حوضچه‌ها اخیراً بعلت اعتراض اهالی به استانداری و دادستان، با شکایت شهرداری پلمپ شده بودند که طبق ادعای مدیر منطقه ۸ شهرداری اهواز، با تعهد شرکت و پیمانکار برای بازسازی پارک، فک پلمپ شدند اما بازسازی انجام نشد تا بالاخره منجر به مرگ یک کودک شد!

دستور جلب مقصران حادثه مرگ کودک اهوازی

در پی اعلام مفقودی کودک اهوازی در کوی مدرس اهواز دستورات لازم به مراجع انتظامی و امدادی صادر گردید که پس از جستجو مشخص شد این کودک در یکی از حفاری‌های پروژه‌های آبفا سقوط کرده است.

قبلا دادستانی کتبا در خصوص رعایت حقوق عامه و پیشگیری از هرگونه حادثه‌ای تذکرات لازم را به تمام دستگاه‌ها داده بودند که در هر ۲ موضوع برخورد با مقصران حادثه و ترک فعل مسولان ذیربط پیگیری خواهد نمود.

از ماه‌های گذشته اخطارها و تذکرات لازم قانونی به شرکت آبفا در خصوص این پروژه داده شده بود.

khuztab.ir
  • 18
  • 1
۵۰%
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر