چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲
۱۶:۳۰ - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۰۴۶۶
حوادث

فیلم/ سیل در ‌کلات‌ نادری؛ تخریب شدید خانه‌ها

فرماندار شهرستان کلات گفت: امروز حدود ساعت ۱۳ در شهر کلات و روستاهای مجاور بارش شدید تگرک و باران را داشتیم که در پی آن خساراتی به زیرساخت‌ها و منازل مسکونی این شهرستان وارد شده است.

فرماندار شهرستان کلات با اشاره به اینکه ۱۰ منزل مسکونی بر اثر این سیلاب دچار آب گرفتگی شده و یک مورد نیز تخریب شده است گفت: جاده مشهد به کلات نیز که مسدود شده بود اینک بازگشایی شده است.

ناصری با بیان اینکه  محور کلات به درگز هنوز در محدوده روستای کرنابه و کالو مسدود است و تلاش برای بازگشایی آن ادامه دارد عنوان کرد: در سه روستا نیز قطعی آب داشته‌ایم که دو مورد آن برطرف شده است؛تونل ورودی شهرستان برای ساعاتی مسدود شده بود که بازگشایی شد.

وی افزود: خسارت به مزارع و باغات شهرستان از چهارشنبه تا امروز قریب به ۲۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود و زیرساخت‌های حوزه کشاورزی آسیب دیده است؛ براساس برآوردها ۶۰ میلیمتر بارندگی از چهارشنبه تا امروز داشته‌ایم.

ناصری افزود: منطقه ما آسیب‌پذیر است و تا زمانی که طرح‌های آبخیزداری و مدیریت صحیح روان آب‌ها در کلات نادر صورت نگیرد چه بسا شاهد مشکلات باشیم و اگر رگباری را شاهد باشیم ممکن است مجدد این اتفاقات رخ دهد.

فرماندار کلات اظهار داشت: شیب تند ارتفاعات مجاور شهر کلات و رگباری بودن باران‌ها سبب شده شاهد روان آبهای تندی باشیم و خوشبختانه تلفات جانی را شاهد نبودیم و تمهیدات لازم را فراهم کردیم.

  • 18
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر