یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳
۰۱:۰۴ - ۲۵ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۲۳۳
حوادث

رئیس پلیس آگاهی: اتباع بیگانه مجرم از کشور طرد می‌شوند

فیلم/ بازسازی صحنه زورگیری و قتل زن و شوهر در پارک نهج البلاغه تهران

صحنه زورگیری و قتل زن و شوهر در پارک نهج البلاغه تهران بازسازی شد.

دیده بان ایران | صحنه زورگیری منجر به قتل در ورودی بوستان نهج البلاغه تهران در حاشیه مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همت، عصر دیروز (۲۴ دی ۱۴۰۲) با حضور سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، جمع دیگری از فرماندهان و پرسنل پلیس آگاهی پایتخت و ۴ متهم این پرونده که دست به سرقت و جنایت زده بودند و همسر مرد جوان مقتول، بازسازی شد.

سردار علی ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در حاشیه این بازسازی صحنه در جمع خبرنگاران گفت: جنایت ارتکابی این ۴ نفر حدود ۲۰ روز پیش اتفاق افتاد و بلافاصله پس از تماس تلفنی شهروندان با پلیس ۱۱۰، ماموران پلیس آگاهی پایتخت در محل وقوع جرم حاضر شدند و اقدامات پلیسی و کارآگاهی خود را از همان لحظات نخست وقوع جرم آغاز کردند.

وی افزود: با تلاش همکارانم، هویت اصلی ضاربان در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی شد و با اشراف اطلاعاتی پلیس، هر ۴ نفر در کمتر از یک هفته دستگیر شدند. در تحقیقات انجام‌شده از محل اختفای متهمان نیز اموال مسروقه‌ای از شهروندان در بوستان نهج‌البلاغه سرقت کرده بودند، به همراه آلات و ادوات جرم کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: متهمان در تحقیقات انجام‌شده صراحتا به بزه انتسابی اعتراف کردند و با هماهنگی‌های خوب صورت‌گرفته با دستگاه قضایی، این متهمان فعلا با صدور قرار بازداشت موقت برای بررسی‌های بیشتر در اختیار پلیس هستند و به محض تکمیل تحقیقات، متهمان تحویل مراجع قضایی خواهند شد تا حداکثر مجازاتی که در قانون پیش‌بینی شده است، برایشان اعمال شود.

گودرزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که در هیچ‌کدام از پرونده‌های اخیر سرقت در تهران موضوع تجاوز مطرح نبوده است، اظهار داشت: در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها خبری را منتشر کرده‌اند مبنی بر این که تعدادی از مجرمان ضمن سرقت از منزل شهروندان، اقدام به تجاوز به بانوان می‌کردند، این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و بررسی‌های پلیس نشان می‌دهد که موضوع در حد سرقت و در برخی موارد همراه با آزار و اذیت بوده است.

گودرزی همچنین در پاسخ به سوالی درباره کاهش احساس امنیت برخی شهروندان به دلیل ارتکاب سرقت و سایر جرایم گفت: مجرمان از دسته‌های مختلفی هستند و این‌طور نیست که عمده کردم از طرف اتباع بیگانه رخ بدهد.

وی در پایان تصریح کرد: اگر اتباع بیگانه مرتکب جرم شوند، اولا به‌شدت با آنها برخورد می‌شود و ثانیا در اسرع وقت از کشور طرد خواهند شد؛ این قانون همه کشورها است که در کشور ما نیز برقرار است.

didbaniran.ir
  • 19
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر