دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
۱۹:۱۵ - ۱۹ آذر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۹۱۷۸۱
جرم و جنایت

جزئیاتی تازه از «خانه وحشت» تهران

قتل در خیابان کمالی تهران,قتل در تهران
تحقیقات پلیسی ــ قضایی، جزئیات تازه‌ای از جنایت‌های سیاه خواهر و برادری را در خانه وحشت فاش کرد. متهمان برای این‌که دختران را در خانه زندانی کنند از آنها فیلم سیاه تهیه می‌کردند. متهم به قتل خود را به‌عنوان سرهنگ به قربانیان معرفی می‌کرد.

به گزارش جام جم، سعید ۳۳ ساله شامگاه دوشنبه به اتهام قتل یک زن و زندانی کردن هفت زن در خانه وحشت در جنوب تهران بازداشت شد. ماموران در بازرسی از خانه او کارت ملی دختر جوانی را یافتند که احتمال می‌دهند او نیز یکی از افراد زندانی در این خانه باشد که هنوز معلوم نیست او از سوی متهم به قتل رسیده یا فرصتی برای فرار پیدا کرده‌ است.

همچنین ماموران با ادامه تحقیقات متوجه شدند در دو ماه گذشته جسد دو دختر جوان در حوالی خانه متهم پرونده کشف شده بود که احتمال می‌رود این دو نیز از سوی سعید به قتل رسیده باشند. دیروز دو دختر نجات‌یافته نیز دوباره مورد بازجویی‌های قضایی ــ پلیسی  قرار گرفتند این بار ابعاد جدیدی از اقدامات متهم در خانه وحشت را افشا کردند.

زهرا یکی از قربانیان گفت: مادرم وقتی مرا باردار شده بود، پدرم خیلی تلاش کرد تا من سقط شوم و همین کارها باعث شد از ناحیه پا دچار معلولیت شوم. پدرم مرا سربار می‌دانست. دیگر نمی‌توانستم در آن خانه با نگاه‌های سرد پدرم و اطرافیان بمانم و تصمیم گرفتم به ترکیه مهاجرت کنم. کمی پول جمع کردم و از خانه‌مان در اسلامشهر فرار کرده و به تهران آمدم. می‌خواستم به کمک یک قاچاق‌بر به ترکیه بروم که در دام سعید گرفتار شدم. مرا به خانه و نزد خواهرش برد. سعید  مرا مورد سوء‌استفاده جنسی قرار داد. از صحنه‌های این ارتباط‌ها با  من فیلم می‌گرفت.

دختر نجات‌یافته ادامه داد: او علاوه بر این فیلم‌ها مرا بارها مجبور کرده بود که مقابل دوربین به مسؤولان نظام و کشور و مقدسات توهین کنم. او تهدید می‌کرد که اگر به فکر فرار باشم، با انتشار فیلم‌های خصوصی آبروی خانواده‌ام را می‌برد. او همچنین خودش را سرهنگ معرفی می‌کرد و تهدید می‌کرد فیلم توهین من به مسؤولان را در اختیار همکارانش قرار می‌دهد و پرونده سیاسی برای من تشکیل می‌دهد تا به اعدام محکوم شوم. از ترسم مجبور شدم در آن خانه بمانم. سعید این فیلم‌ها را از بقیه دختران و حتی  دختر کشته‌شده هم گرفته بود. او آن شب که دختر جوان را کشت جسد او را به حمام برد، چند روزی آنجا نگهداری کرد و بعد به اتاق برد و در کمد گذاشت. برای این‌که بوی جسد در فضا نپیچد هر روز ساعت‌ها عود روشن می‌کرد. من از او وحشت دارم اگر آزاد شود مرا به قتل می‌رساند. از ترس او برای همیشه به ترکیه می‌روم.

دیگر دختر نجات‌یافته هم گفت: پدرم معتاد بود و مجبورم می‌کرد بیرون از خانه هر کاری انجام دهم و با پول آن برایش شیشه بخرم. به همین دلیل سه سال قبل از خانه‌مان در تهرانپارس بیرون زده و در دام سعید افتادم. او از من هم فیلم‌های سیاه و سیاسی گرفته بود. همیشه وقتی قربانی جدید به خانه می‌آورد جای بقیه دختران را جابه‌جا می‌کرد. در اتاق، حمام یا سرویس بهداشتی قرار می‌داد تا کمتر همدیگر را ببینیم و نتوانیم فرصتی برای فرار پیدا کنیم.

با توجه به گفته‌های این دو دختر، ماموران از سعید به‌عنوان متهم اصلی خانه وحشت تحقیق کردند. او در مواجهه با دو دختر نجات‌یافته اعتراف کرد که فیلم‌های سیاه را از آنها گرفته و در فلشی نگهداری کرده اما درباره بقیه فیلم‌ها سکوت کرد. همچنین مدعی شد آن فیلم‌های سیاه برای این بوده که بگویم خود دختران تمایل به برقراری این رابطه‌ها داشته‌اند.

سعید درباره انگیزه‌اش از زندانی کردن زنان گفت: از خانم‌ها متنفرم و به همین دلیل آنها را در خانه‌ام برای مدتی حبس می‌کردم.

در جریان تحقیقات ماموران متوجه شدند این متهم برادری دارد که به خانه وحشت در رفت و آمد بوده است. او گفت: برادرم و خواهرم اجازه نمی‌دادند که من زیاد به آنجا رفت و آمد کنم. از جرایمی که او مرتکب شده بود اطلاعی نداشتم. فقط یکی از دختران را چند مرتبه در آن خانه دیدم که برادرم می‌گفت او همسرش است. بعد از آن‌که برادرم دستگیر شد تازه فهمیدم چه جرایمی را مرتکب شده‌ است.

محمد وهابی، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران در این‌باره گفت: از متهم در ارتباط با قتل دو زن که جسدشان در حوالی خانه وحشت پیدا شده در حال تحقیق هستیم. علاوه بر آن چون هویت مقتول هنوز مشخص نیست آزمایش دی‌ان‌ای از او گرفته شده و قرار شد که ماموران پرونده‌های دختران جوان گمشده در اداره‌های پلیس سراسر کشور را بررسی کنند. همچنین متهم پرونده و خواهرش برای بررسی سلامت روانی به پزشکی قانونی معرفی شدند.

  • 16
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش