شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۷:۱۰ - ۰۱ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۰۱۳
حوادث

فیلم/ تار عنکبوت بخشی از ایالت ویکتوریا در استرالیا را در بر گرفت!

چند روز پس از بارش شدید باران و جاری شدن سیل در ایالت ویکتوریا در کشور استرالیا، ساکنان محلی پوشش گسترده درختان و دشت ها با تار عنکبوت را شاهد بودند.

به گفته ساکنان منطقه گیپسلند ویکتوریا، پوشش های پارچه مانند از جنس تار عنکبوت چند روز پس از بارش سنگین باران در این منطقه ظاهر شدند.

این پوشش تار عنکبوتی چنان گستردگی داشت که در یک منطقه بیش از یک کیلومتر از طول جاده را در بر گرفته بود.

به گفته کارشناسان ایجاد این پوشش های تار عنکبوتی تاکتیکی برای بقاست که عنکبوت ها با هدف جابجایی و صعود به زمین های مرتفع‌تر برای فرار از آب استفاده می کنند.

به گفته دکتر کن واکر، مسئول ارشد حشرات از موزه ویکتوریا، احتمالا میلیون ها عنکبوت در شکل گیری این پوشش های گسترده نقش داشته و تارهای خود را به سمت درختان اطراف پرتاب کرده اند.

عنکبوت هایی که روی زمین زندگی می کنند در زمان خطر، مانند ریزش باران یا بروز سیل باید خیلی سریع به قسمت های مرتفع‌تر بروند. برای این کار آنها تار خود را به سمت پوشش گیاهی اطراف رها می کنند تا شانس فرار داشته باشند.

در مورد اخیر، این شرایط موجب ایجاد پوششی پارچه مانند شده است که بخش های گسترده ای از منطقه گیپسلند ویکتوریا را پوشش داده است.

موجی گسترده

به گفته کارولین کراسلی، یکی از مشاوران محلی، زمانی که برای بررسی خسارت سیل راهی منطقه شده بود با این پدیده طبیعی مواجه شد. وی تا پیش از این نیز تجربه مشاهده چنین پدیده ای را داشت اما در این مقیاس گسترده.

وی به بی بی سی گفت: "این شرایط برای من ترسناک نبود، بلکه زیبا بود. همه چیز از درختان تا حصارها با تارهای لطیف عنکبوت پوشیده شده بود."

"در آن لحظه خورشید در حال غروب بود و نور آن بر زیبایی این منظره اضافه می کرد و این گونه به نظر می رسید که موجی عظیم در سراسر منطقه حرکت می کند."

با توجه به یکپارچه بودن این پوشش تار عنکبوتی این گونه به نظر می رسد که عنکبوت های بسیار زیادی برای خلق چنین چشم اندازی با یکدیگر همکاری کرده اند.

انتظار می رود این پوشش ظریف تار عنکبوتی طی چند روز از بین برود.

باران شدید و بادهای قوی بخش های زیادی از منطقه ویکتوریا را درنوردید و موجب جاری شدن سیل و خسارات گسترده در هفته گذشته شد. در حوادثی جداگانه، دو نفر که به واسطه سیلاب در خودرو گرفتار شده بودند، جان خود را از دست دادند.

asriran.com
  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر