سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
۱۹:۳۰ - ۰۷ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۱۱۱
مجله خودرو

فیلم/ تست تصادف خودروی 'کرولا کراس' تویوتا

تویوتا کرولا کراس همانند هر خودروی دیگری که قصد ورود به بازار آمریکا را دارد، پیش از آن که آسفالت جاده های این کشور را لمس کند، انواع مختلف تست های تصادف را پشت سر می گذارد.

کرولا کراس یکی از جدیدترین محصولات در خط تولید شرکت خودروسازی تویوتا به حساب می آید که بر اساس سدان محبوب و پر فروش کرولا شکل گرفته است. کرولا کراس یک خودرو شاسی بلند جمع و جور است که پر کردن شکاف کوچک در صف خودروهای کراس اوور تویوتا یعنی مدل بزرگتر راو۴ و مدل کامپکت کوچک سی اچ- آر را هدف قرار داده است.

تویوتا کرولا کراس در مدل استاندارد خود به یک پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ با زمانبندی متغیر سوپاپ دوگانه مجهز شده است که توانایی تولید ۱۶۹ اسب بخار نیرو در دور موتور ۶۶۰۰ و ۱۵۱ پوند فوت گشتاور در دور موتور ۴۴۰۰ را دارد.

تویوتا کرولا کراس همانند هر خودروی دیگری که قصد ورود به بازار آمریکا را دارد، پیش از آن که آسفالت جاده های این کشور را لمس کند، انواع مختلف تست های تصادف را پشت سر می گذارد.

"مؤسسه ایمنی بزرگراه ها" (IIHS) یکی از مراکزی است که تست های تصادف خودرو را در آمریکا انجام می دهد. این یک سازمان علمی مستقل و غیرانتفاعی است که فعالیت های خود را با هدف کاهش مرگ و میر، جراحات و خسارات مالی ناشی از تصادف وسایل نقلیه موتوری از طریق پژوهش و ارزیابی و آموزش مصرف کنندگان، سیاستگذاران و متخصصان ایمنی انجام می دهد.

در ادامه نتایج تست تصادف این مرکز برای خودرو تویوتا کرولا کراس مدل ۲۰۲۲ ارائه شده است. برخی رتبه بندی ها در این مرکز با مقیاس ضعیف (Poor)، لب مرز (Marginal)، قابل قبول (Acceptable)، خوب (Good) و برخی دیگر با مقیاس پایه (Basic)، پیشرفته (Advanced) و برتر (Superior) انجام می شود.

مقاومت در برابر آثار تصادف وسیله نقلیه

تست تصادف از جلو با همپوشانی کوچک - سمت راننده: خوب

تست تصادف از جلو با همپوشانی کوچک - سمت مسافر: خوب

تست تصادف از جلو با همپوشانی متوسط: خوب

تست تصادف از بغل: خوب

تست استحکام سقف: خوب

مهار سر و صندلی ها: خوب

پرهیز و کاهش اثر تصادف

چراغ های جلو (متفاوت بر اساس تیپ/آپشن): خوب – قابل قبول

پیشگیری از تصادف از قسمت جلو - برخورد خودرو با خودرو:

- سامانه استاندارد: برتر

پیشگیری از تصادف از قسمت جلو - برخورد خودرو با عابر پیاده:

- سامانه استاندارد: برتر

گیره های نصب صندلی کودک

راحتی استفاده: خوب+

asriran.com
  • 10
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر