پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
۲۰:۱۰ - ۰۹ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۰۱۲۳
مجله خودرو

فیلم/ رونمایی مرسدس بنز از دومین خودروی مجازی اش

خودروی مرسدس بنز نام رسمی هم ندارد و این شرکت آن را خودروی نمایشی مجازی می نامد.

به گزارش برنا، خودروی مرسدس بنز نام رسمی هم ندارد و این شرکت آن را خودروی نمایشی مجازی می نامد و همان طور که از نامش پیدا است، تنها در دنیای دیجیتالی وجود دارد. این نخستین خودروی تمام مجازی این خودروساز است که بعنوان بخشی از سه گانه دیجیتالی پیرامون مسابقات جهانی لیگ آو لجندز ۲۰۲۲ ساخته شده است. این مدل همچنین حاصل همکاري مداوم مرسدس بنز و رایت گیمز، شرکت سازنده سری بازی های محبوب لیگ آو لجندز است.

شاید بگویید این نخستین اتومبیل مجازی مرسدس بنز نیست. نزدیک به ۱۰ سال پیش کانسپت مرسدس AMG ویژن گرن توریسمو ساخته شد که قابلیت رانندگی به صورت دیجیتالی در گرن توریسمو ۶ را داشت. با این حال، مرسدس در واقع یک نسخه واقعی از آن کانسپت را ساخته بود، ولی این بار قصد تولید این خودروی نمایشی دیجیتال را ندارد.

دلیل آن هم این است که خودروی مجازی مرسدس بنز چرخ های عادی ندارد. چرخ ها در گوشه ها با بدنه ادغام میشوند و یک کابین حبابی در وسط برای سرنشینان در نظر گرفته شده است. گوردن واگنر، مدیر ارشد طراحی مرسدس بنز، آن را تلفیقی از" طراحی اتومبیل واقعی و طراحی انیمیشنی" خطاب می کند و توضیح می دهد که بدون محدودیت در فضای مجازی، میتوان مرزها را کنار زد.

همکاري خودروساز آلمانی و رایت گیمز به خودروی مجازی مرسدس بنز عجیب خلاصه نمی شود. از ۳ نوامبر در فینال جهانی در سن فرانسیسکو، عناصر طراحی لیگ آو لجندز در نمایشگر دیجیتال مرسدس EQS به نمایش گذاشته خواهد شد. این تجربه گیمینگ در نهایت از طریق سیستم MBUX مرسدس در سراسر جهان قابل دسترس خواهد بود.

در همین حال، یک مرسدس بنز EQS شاسی بلند وظیفه جابجایی جام قهرمانی سامنر در سراسر کشور را بر عهده دارد که قرار است در اوایل ماه نوامبر به برنده مسابقات قهرمانی لیگ آو لجندز اهدا شود.

  • 12
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
X