سه شنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۳
۰۹:۲۹ - ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۰۱۷
دیجیتال

هوش مصنوعی «چت جی‌پی‌تی» ظاهر فیزیکی پیدا کرد +فیلم

شرکت سازنده ی چت جی پی تی در یک شرکت تولید کننده ربات های انسان نما سرمایه گذاری کرده است و اکنون تصاویری منتشر شده که شاید نشان دهنده ی ظاهر فیزیکی این هوش مصنوعی جنجال برانگیز باشد.

خالق چت جی پی تی، ۲۴ میلیون دلار در شرکت فناوری انسان نمای ۱X سرمایه گذاری کرده است و امکان دارد ظاهر فیزیکی این هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) قدرتمند چیزی شبیه به تصاویر زیر باشد.

شرکت «OpenAI»، در شرکت ۱X سرمایه گذاری کرده است. این شرکت قرار است پس از موفقیت این چت بات آنلاین، ربات های انسان نمایی را برای انجام کارهای انسانی طراحی کند.

این ربات که ایو (EVE) نام دارد میتواند اشیا را بردارد و جعبه ها را بسته و باز کند و برای کار در کنار انسانها طراحی شده است.

برد لایت کپ (Brad Lightcap)، مدیر اجرایی شرکت OpenAI در بیانیه ای گفت: ۱X در خط مقدم افزایش نیروی کار از طریق استفاده از فناوری های ایمن و پیشرفته در حوزه ی رباتیک است.

این شرکت قصد دارد از این بودجه برای افزایش تولید اولین ربات تجاری خود به نام ایو در نروژ و آمریکای شمالی استفاده کند و یک ربات دو پای دیگر به نام نئو (NEO) بسازد.

کارشناسان پیشنهاد کرده اند که ایو و نئو میتوانند جایگزین کارگران باشند.

ایو برای حرکت و دستکاری اشیاء به آرامی، تعامل با اجسام نرم مانند انسان و انجام کارهای تکراری طراحی شده است. این ربات انسان نما با استفاده از واقعیت مجازی کنترل می شود و یک اپراتور ربات ها در مرکز کنترل از طریق چشم های دوربین آن نظارت می کند.

این شرکت در حال استخدام متخصصان هوش مصنوعی است.

بسياري از کارشناسان بر این باورند که مدل های زبانی بزرگ مانند چت جی پی تی نحوه ی استفاده ما از ربات ها و تعامل با آنها را تغییر می دهد.

در اوایل سال جاری ، مایکروسافت که ۱۰ میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده است ، نشان داد که محققان از چت جی پی تی برای کنترل ربات ها استفاده می کنند. ربات ها به دستورات زبانی ساده پاسخ می دادند.

مایکروسافت (Microsoft) گفت: ما می خواهیم به مردم کمک کنیم تا بدون نیاز به یادگیری زبان های برنامه نویسی پیچیده یا جزئیات مربوط به سیستم های رباتیک، راحت تر با ربات ها تعامل داشته باشند.

چالش کلیدی در آموزش چت جی پی تی این است که چگونه مشکلات را با توجه به قوانین فیزیک و زمینه ی محیط عملیاتی، حل کند.

ربات ایو از شرکت ۱X نخستین ربات اندروید انسان نما خواهد بود.

isna.ir
  • 10
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر