دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹
۲۱:۴۵ - ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۱۰۰۳۷۱
دیجیتال

فیلم/ آموزش ساخت اکانت و ایجاد کنفرانس در برنامه اسکایپ (Skype)

اسکایپ یکی از مشهورترین برنامه های پیغام رسان میباشد که دارای میلیاردها کاربر فعال در سرتاسر دنیا بوده و کاربران فعال زیاذی نیز در کشورمان ایران دارد. شما با استفاده از این برنامه میتوانید تجربه خوبی را در ارتباط مجازی برقرار کنید و تماس صوتی و تصویری خود را با بالاترین سرعت و بهترین کیفیت بدون قطعی و نویز برقرار کنید. پس از دانلود اسکایپ و نصب آن، شما نیاز به یک اکانت اسکایپ خواهید داشت. در صورت داشتن اکانت میتوانید به راحتی و با وارد کردن آیدی و رمز عبور وارد حساب خود شوید ولی در غیر این صورت شما اول بایستی یک اکانت جدید بسازید بعد با دریافت نام کاربری و رمز عبور مورد تائید اسکایپ وارد حساب کاربری خود شوید.

قابلیت های کلی برنامه اسکایپ

اسکایپ از اپلیکیشن های قدرتمند شرکت جهانی مایکروسافت میباشد که دارای محبوبیت خاصی بین برنامه های پیام رسان در بین تمام کاربران اینترنتی جهان است. شما با ساخت اکانت اسکایپ میتوانید بصورت مجانی به جمع کاربران اسکایپ بپیوندید و تجربه خوبی را در برقراری ارتباط تصویری، صوتی و یا پیام و چت با دوستانتان بدست بیاورید. هم اینک این برنامه تمامی نسخه های ممکن برای پلتفرم های مختلف من جمله اندروید، ios، mac، لینوکس، بلک بری ، ویندوز و … را به صورت رسمی دارا می باشد و شما محدودیتی در استفاده از این الیکیشن قدرتمند نخواهید داشت.

مراحل نصب اسکایپ و ساخت اکانت اسکایپ در ویندوز

در این مطلب ما بطور اختصاصی ساخت اکانت اسکایپ را در ویندوز شرح می دهیم، ولی شما با پیگیری همین مراحل در پلتفرم های مختلف نیز میتوانید اکانت خود را بسازید. برای ساخت اکانت skype اول برنامه را نصب کنید سپس skype را باز کرده و مراحل زیر را به ترتیب و با ما طی کنید.

در مرحله اول زبان خود را انتخاب کنید و بر روی دکمه Next در پائین صفحه کلیک کنید.

در مرحله دوم از شما پرسیده می شود که آیا مایلید مرورگر Bing (متعلق به شرکت مایکروسافت) بعنوان مرورگر پیش فرض شما انتخاب شود؟ در صورت تمایل تیک قسمت مشخص شده را فعال نموده و بر روی دکمه continue کلیک نمایید.

در مرحله سوم از شما خواسته می شود که در صورت داشتن حساب کاربری اسکایپ اطلاعات حساب خود را وارد کنید. در غیر این صورت برای ساختن اکانت جدید برروی قسمت مشخص شده کلیک کنید تا حساب کاربری جدیدی برای شما ایجاد شود.

برای ساخت اکانت اسکایپ شما چند گزینه ی انتخابی پیشرو دارید؛

وارد شدن با شماره تلفن

ورود با ایمیل

وارد شدن با حساب اسکایپ دیگر

شما میتوانید یکی از این راه ها را برای ساخت اکانت اسکایپ خود انتخاب کنید. برای ساخت اکانت skype بر روی دکمه مشخص شده کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید.

در مرحله چهارم و در صورت انتخاب گزینه ایمیل در مرحله قبل، این صفحه برای شما به نمایش گذاشته می شود که گزینه ی علامت زده شده، برای تغییر تصمیم شما در اینباره قرار داده شده است و شما میتوانید نوع ورود خود را از ایمیل به شماره تلفن تغییر دهید. همچنین گزینه Get a new email address به شما کمک می کند تا ایمیل دیگری را برای ساخت اکانت اسکایپ انتخاب کنید. در این قسمت ایمل یا شماره تلفن خود را وارد و بروی دکمه Next کلیک کنید.

در مرحله پنجم اطلاعات شخصی خود، یعنی اسم و نام خانوادگی را در فیلد مربوطه وارد کنید و سپس بر روی کلید Next کلیک نمایید.

در مرحله ششم برای شما یک کد ۴رقمی از سوی اسکایپ فرستاده می شود که این کد به منظور احراز هویت شما و اطمینان از این که شما مالک اصلی شماره تلفن یا ایمیل وارد شده هستید می باشد. در صورت دریافت این کد، آنرا در فیلد این قسمت وارد کنید و وارد مرحله ی بعدی شوید.

در صورتیکه کد را دریافت نکردید بر روی این دکمه کلیک کنید تا اسکایپ مجددا کدی را برای شما بفرستد.

تبریک! شما مراحل ثبت نام را به پایان رساندید و وارد صفحه شخصی اسکایپ خود شده اید.

آموزش ایجاد یک کنفرانس در اسکایپ

تماس ویدئویی بر بستر اینترنت، در واقع ویژگی اصلی اسکایپ بوده و این برنامه آنلاین به همین علت به شهرت و محبوبیت فعلی خود رسیده است. بسياري از مردم در گوشه و کنار جهان از طریق اسکایپ با یکدیگر در ارتباط بوده و جلسات کاری و تجاری بسياري، از همین طریق شکل گرفته و معاملات بزرگی روی این بستر منعقد می گردد.

به روز رسانی های متعدد اسکایپ همیشه نشان داده است که سازندگان آن هرگز از ارتقاء و به روز نگه داشتن قابلیت های این نرم افزار دست نکشیده و همیشه آنرا مطابق با نیازهای جوامع، پیش می برند.

ویدئو کنفرانس ۵۰ نفره در اسکایپ

آخرین به روز رسانی این نرم افزار نیز حاکی از اضافه شدن قابلیت ویدئو کنفرانس ۵۰ نفره در اسکایپ است. البته قبل از این امکان مکالمه ویدئویی یا در واقع ویدئو کنفرانس در اسکایپ تا ۲۵ نفر میسر بود. به اینصورت که ۲۵ نفر از ۲۵ نقطه مجزای کره زمین می توانستند با اتصال به اسکایپ، در یک جلسه مشترک ویدئویی حضور داشته باشند.

ولی در به روز رسانی جدید اسکایپ،  شاهد افزایش ۲۵ نفره این تعداد و رسیدن به سقف ۵۰ نفر فرد حاضر در مکالمه ویدئویی خواهیم بود.

انتخاب کاربران برای کنفرانس

شما میتوانید یک کنفرانس را چندین راه ایجاد کنید. راحت ترین راه این است که پیش کاربران را انتخاب کنید که در آن شرکت خواهند کرد و فقط اتصال را ایجاد می کنند.

ساده ترین راه این است که به سادگی با کلیک بر روی دکمه Ctrl روی صفحه کلید و کلیک بر روی نام کاربران که میخواهید برای اتصال به کنفرانس. ولی شما میتوانید بیش از ۵ نفر را انتخاب کنید. اسم ها در سمت چپ پنجره Skype در مخاطبین قرار دارند. هنگامی که روی اسم کلیک میکنید، هم زمان با فشار دادن دکمه Ctrl، یک نیک انتخاب می شود. بدین ترتیب، شما باید تمام اسم های کاربران متصل را انتخاب کنید. مهم است که آن ها در حال حاضر در اینترنت هستند، یعنی باید یک پرنده در یک دایره سبز در نزدیکی نماد آن ها وجود داشته باشد.

بعد، بر روی نام هر عضو گروه کلیک راست کنید. در منوی context که ظاهر می شود، گزینه "Start Teleconference" را انتخاب کنید.

بعد از آن، هر کاربری که انتخاب می کنید دعوت نامه برای پیوستن به کنفرانس دریافت می کند که باید پذیرفته شود.

راه دیگری برای اضافه کردن کاربران به کنفرانس وجود دارد. به بخش منو" مخاطبین" بروید و در لیست ظاهر شده گزینه" ایجاد یک گروه جدید" را انتخاب کنید. و شما میتوانید به سادگی کلید ترکیبی Ctrl+ N را در پنجره اصلی برنامه فشار دهید.

پنجره ایجاد گفت و گو باز می شود. در سمت راست صفحه نمایش یک پنجره با تصاویر کاربری از مخاطبین شما است. فقط روی افاردی که از آن ها می خواهید به مکالمه اضافه کنید کلیک کنید.

سپس بر روی دوربین فيلمبرداري یا نماد گوشی در قسمت بالای پنجره کلیک کنید، بسته به آنچه که شما برنامه ریزی کرده اید - کنفرانس تلفنی منظم یا کنفرانس ویدیویی است.

پس از آن، همان طور که در مورد قبلی، اتصال به کاربران انتخاب شده شروع خواهد شد.

تعویض بین انواع کنفرانس ها

ولی بین کنفرانس های تلویزیونی و کنفرانس های ویدئویی تفاوت معنی داری وجود ندارد. تنها تفاوت این است که کاربران با دوربین‌های ویدئویی روشن یا خاموش می شوند. ولی حتی اگر یک گروه خبری در ابتدا راه اندازی شد، شما همیشه می توانید کنفرانس ویدئویی را روشن کنید. برای انجام این کار، به سادگی بر روی نماد دوربین ویدئویی در پنجره کنفرانس کلیک کنید. پس از آن، پیشنهاد خواهد شد به همه شرکت کنندگان دیگر برای انجام همان.

دوربین فیلمربداری به همین ترتیب خاموش می شود.

اضافه کردن شرکت کنندگان در طول جلسه

حتی اگر شما با یک گروه از افرادی که قبلا انتخاب کرده اید شروع به گفت و گو کنید، در طی کنفرانس می توانید شرکت کنندگان جدید را به آن متصل کنید. نکته اصلی این است که تعداد کل شرکت کنندگان نباید بیش از ۵ کاربر باشد. برای اضافه کردن شرکت کنندگان جدید، فقط با کلیک بر روی علامت+ در پنجره کنفرانس کلیک کنید.

سپس، از لیست تماس، فقط یکی که میخواهید برای اتصال اضافه کنید.

علاوه بر این، بطور مشابه، شما میتوانید یک تماس ویدئویی منظم بین دو کاربر را به یک کنفرانس کامل بین گروهی از اشخاص تبدیل کنید.

همان طور که می بینید، چندین راه برای ایجاد یک گروه خبری یا ویدئو کنفرانس وجود دارد. گروهی از مذاکره کنندگان می توانند در پیشبرد تشکیل شوند یا شما می توانید مردم را در جریان کنفرانس قرار دهید.

  • 20
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شاید از دست داده باشید