شنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۰
۱۰:۴۲ - ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۶۰۱۹۵
دیجیتال

فیلم آموزش بازکردن قفل گوشی های شیائومی در ایران؛

فیلم | آموزش نحوه بررسی از دسترس خارج شدن گوشی های شیائومی در ایران

روز گذشته بود که خبری غیرمنتظره مبنی بر قطع دسترسی کاربران گوشی های شیائومی در بعضی مناطق سریع در فضای مجازی منتشر شد. فعلا بنا بر گزارش های شایعه شده اطراف این اتفاق، گفته می شود این سیاست صادراتی شیائومی فقط روی بعضی از گوشی های این شرکت اعمال می شود که با روش ارائه شده در ادامه مطلب، قابل تشخیص است.

شیائومی جدیدا از سیاست های صادرات تلفن های هوشمند خود پرده برداشته که بنا بر مفاد آن، گوشی هایی که به صورت غیرقانونی به کشورهای تأیید نشده ای مانند ایران، سوریه، کریمه و کره شمالی وارد شده اند اجازه فعال سازی در این کشورها را نخواهند داشت.

به میان آمدن نام کشور ایران در این لیست باعث شد تا نگرانی بخش کثیری از کاربران گوشی های این برند در کشور برانگیخته شود. ولی گفت و شنودهای صورت گرفته اطراف این مسئله نشان می دهد که دست کم فعلاً جای نگرانی نیست.

علاوه بر آن امکان فعال سازی گوشی های شیائومی برای دستگاه های روت شده و دارای رام کاستوم و همینطور گوشی هایی که در نسخه گلوبال خریداری میشوند ، کماکان وجود خواهد داشت.

هر چند هنوز گزارشی مبنی بر قطع دسترسی کاربران گوشی شیائومی در ایران بدست نیامده ولی در صورتی که نسبت به نسخه گلوبال یا منطقه ای( چینی، اروپایی و ...) بودن تلفن همراهتان تردید دارید، روشی برای تست کردن این مسئله وجود دارد.

با این وجود که گفته می شود جای نگرانی برای گوشی های قدیمی و در حال کار این شرکت نیست ولی شما کاربران میتوانید برای اطمینان بیشتر به صفحه رسمی شیائومی مراجعه نموده و با وارد کردن شماره سریال گوشی هوشمند خود یا کد IMEI سیم کارت درون دستگاه، از شرایط نسخه ارائه شده آن اطمینان حاصل فرمایید.

برای استفاده از این دو روش راهنمایی ذکر شده که بیان دارد میتوانید شماره سریال یا کد گوشی را از پشت گوشی یا جعبه آن بردارید؛ روش دیگری نیز وجود دارد که میتوانید با شماره گیری* #۰۶# در گوشی شیائومی خود، به اطلاعات شناسه گوشی یا IMEI سیم کارت دسترسی پیدا کنید.

پس از وارد کردن کد و متن امنیتی موجود در صفحه ذکر شده، پیامی بهمراه نام مدل و مشخصات گوشی برای شما به نمایش در خواهد آمد که نشان می دهد گوشی در دست شما نسخه گلوبال هست یا خیر.

در صورتی که این پیام به رنگ سبز باشد، بیانگر آن است که گوشی شیائومی شده نسخه گلوبال( جهانی) بوده و نگرانی از این بابت نیست.

درغیر این صورت اگر گوشی خریداری شده مربوط به منطقه خاصی باشد، این پیام با رنگ قرمز به نمایش در خواهد آمد که در آخر متن به شما توصیه می کند نسخه گلوبال گوشی را از مبادی قانونی تهیه کنید.

با این اوصاف سفارش می شود در صورتی که قصد خرید گوشی های شیائومی دارید اکنون این مسئله را در دستور کار قرار داده و با گرفتن شماره سریال گوشی از فروشنده و وارد کردن آن در این سامانه، نسبت به شرایط نسخه صادراتی گوشی، اطمینان حاصل فرمایید.

فیلم | اظهارات محمدرضا عالیان - روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل ایران

shahrsakhtafzar.com
  • 15
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی