شنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۰
۱۶:۱۸ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۰۰۸۷
اقتصادی

مالیات برای گردش مالی تراکنش‌های بانکی بالای ۵ میلیارد تومان

فیلم/ مالیات برای کارتخوان های پرتراکنش

معاون بانک مرکزی از ارسال پیامک به صاحبان کارتخوان های با تراکنش بالا برای تشکیل پرونده مالیاتی خبر داد.

مهران محرمیان معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام‌کرد: بر اساس قانون، همه اطلاعات درگاه های اینترنتی پرداخت و کارتخوان ها را از دی ماه ۹۸ برای سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کرده ایم تا نحوه تشکیل پرونده مالیاتی برای کسب و کار های مختلف بررسی شود.

وی افزود:از دی پارسال، همه دستگاه های کارتخوان جدید و هر درگاه اینترنتی پرداخت که راه اندازی شده، به سامانه مودیان وصل، و برای آنها پرونده مالیاتی تشکیل شده است.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اضافه کرد: اطلاعات دستگاه های کارتخوان قدیمی نیز در شبکه پرداخت وجود دارد و برنامه ریزی کرده ایم بر اساس زمانبندی مشخص و با همکاري سازمان امور مالیاتی برای تشکیل پرونده آنها اقدام و اگر فرار مالیاتی در این حوزه وجود دارد، شناسایی شود.

وی گفت: در همین راستا در گام نخست برای ۱۰۰ هزار کارت خوان که تراکنش ها بالایی داشتند پیامک ارسال شده است تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

محرمیان ادامه داد: اگر صاحبان کارتخوان ها به هر دلیلی نمی خواهند برای آن ها پرونده تشکیل شود انصراف می‌دهند و در غیر این صورت برای تشکیل پرونده مالیاتی اقدام می کنند.


مالیات بر تراکنش بانکی نداریم

پارسا، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: یکی از راه‌های تشخیص فرار مالیاتی بررسی تراکنش‌های بانکی افرادی است که دارای گردش مالی بالایی هستند.

یعنی گردش مالی تراکنش‌های بانکی بالای ۵ میلیارد تومان مبنای کار قرار دارد.

ما مالیات بر تراکنش بانکی نداریم، براین اساس سازمان امور مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی اشخاص از فعالیت‌هایی که مالیات آن‌ها پرداخت نشده، مالیات را مطالبه کرده و این کار با قوت در دست اقدام است.

simanews.ir
  • 10
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی