شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰
۱۴:۵۹ - ۱۱ تير ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۴۰۱۰۵
آموزشی

فیلم/ گفت‌وگوبا جوان ترین و مسن‌ترین داوطلب کنکور ۱۴۰۰

مسن‌ترین داوطلب کنکور ۱۴۰۰ آقای محمود هاشم زاده متولد ۱۹ تیر ۱۳۱۶ از استان اصفهان است که در گروه علوم تجربی شرکت کرده است؛ این داوطلب مرد است.

این داوطلب کنکور گفت: بعد از بازنشستگی دیپلم گرفتم و قصد دارم بعد از کارشناسی، همچنان تحصیل را ادامه دهم.

آقای هاشم زاده افزود: ۴ پسر و سه دختر و ۱۴ نوه دارم و همگی تحصیل کرده هستند.

خانم سارا جمشیدی هم با حدود ۱۳ سال سن جوان‌ترین کنکوری امسال است. وی متولد ۱۱ مرداد ۱۳۸۷ از استان خراسان شمالی شهرستان بجنورد است که در گروه آزمایشی علوم تجربی ثبت نام و شرکت کرده است.

وی گفت: ۵ کلاس را جهشی تحصیل کرده ام و معدل سال آخرم ۱۹:۳۷ بوده است و قصد دارم بالاترین رتبه را کسب کنم و در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهم.

سومین روز کنکور سراسری با رقابت ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی که پر مخاطبترین گروه است، برگزار شد.

در این گروه آزمایشی ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شده که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ کارت برای داوطلبان زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ کارت مختص داوطلبان مرد است.

از یک میلیون و ۳۶۸ هزار داوطلب مجموع داوطلبان آزمون سراسری ۵۵۵ هزار نفر آن‌ها در گروه علوم تجربی هستند و این گروه رقابتی‌ترین بخش آزمون سراسری امسال محسوب می‌شوند.

روز چهارشنبه ۹ تیر آزمون گروه آزمایشی هنر با رقابت ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ نفر و دیروز پنجشنبه ۱۰ تیر کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی با رقابت ۱۴۲ هزار و ۶۲ نفر و گروه آزمایشی علوم انسانی با رقابت ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ نفر برگزار شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش در مرحله پذیرش در کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب پذیرفته می شوند و این آمار با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی است.

فردا نیز نوبت به داوطلبان آزمون زبان خارجی است.

iribnews.ir
  • 15
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
بیشتر بخوانید:
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر