جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
۰۲:۰۵ - ۰۱ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۳۰۵۲۵
فوتبال ایران

بخش اول گفتگوی عادل فردوسی پور با اسکوچیچ/ سرمربی تیم ملی: بارها استعفا دادم

فردوسی پور در دومین مصاحبه خود پس از آغاز همکاری با سایت و اپلیکیشن «فوتبال ۳۶۰» به سراغ "دراگان اسکوچیچ" سرمربی تیم ملی فوتبال ایران رفت.

دراگان اسکوچیچ که پس از دوره طولانی کارلوس کی روش و همچنین دوران سیاه و کوتاه ویلموتس، هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت و توانست با ایران مسافر جام جهانی قطر ۲۰۲۲ شود، حالا تحت فشارهای زیادی قرار دارد و حتی صحبت از بازگشت کارلوس کیروش به میان آمده است.

سرمربی تیم ملی در گفت‌وگوی اینترنتی‌اش با عادل فردوسی پور، مدعی شده که بارها و بارها از سمت خود استعفا داده است.

اسکوچیچ: بارها استعفا دادم/ از استقلال و پرسپولیس پیشنهاد داشتم

دراگان اسکوچیچ روزهای فوق‌العاده حساسی را پشت سر می‌گذارند. درست است که او بهترین نتایج ممکن را با تیم ملی گرفته اما می‌بینید که این روزها چقدر درباره او در تیم ملی بحث می‌شود. تیم او فعلا فقط یک بازی تدارکاتی برگزار کرده و همان را هم باخته است. اگرچه باخت در دیدار دوستانه اصلا اهمیتی ندارد اما سبک بازی تیم ملی جلوی الجزایر طوری بود که در نهایت منتقدان به او و سبک بازی اش به شدت حمله کردند. در چنین شرایطی، اسکوچیچ در یک گفت و گوی اینترنتی با عادل فردوسی پور مدعی شده که بارها و بارها از سمت خودش استعفا داده است اما گویا فدراسیون فوتبال با استعفای او موافقت نکرده تا او کماکان به کارش در تیم ملی ادامه دهد.

فردوسی پور که از بازگشت به شبکه سه سیما (او همچنان با شبکه ورزش سیما به عنوان تهیه کننده برنامه فوتبال ۱۲۰ همکاری دارد و فقط جلوی دوربین نمی‌رود و گزارش نمی‌کند) و گرفتن دوباره برنامه نود ناامید شد با یک برنامه هارد تاک اینترنتی وارد بازار فضای مجازی شده است. در قسمت اول این هارد تاک او با علی دایی گفت و گو کرد که حسابی دیده شد.

او در قسمت دوم سعی کرد تا با گفت و گو با اسکوچیچ نشان دهد که می‌خواهد چالش هم بکند. در تیزر این گفت و گو عادل فردوسی‌پور جملات چالش برانگیزی را درباره اسکوچیچ به کار می‌برد. اینکه با ادامه سرمربیگری اسکوچیچ در تیم ملی، تردیدها درمورد تیم ملی بیشتر و بیشتر شد. اینکه اسکوچیچ تجربه کار در هیچ تیم ملی را نداشته و انگار کنترلش را در تیم ملی از دست داده است و در رختکن خطاب به بازیکنان تیم ملی گفته است: بازیکنان تیم ملی، با چه سیستمی می‌خواهید بازی کنید؟!

اینکه دراگان اسکوچیچ با تیم ملی به جام جهانی صعود کرده و همین برایش کافی است. فردوسی پور از اسکوچیچ پرسیده است آیا مردم دوست دارند که او در تیم ملی بماند؟ اینکه مربیان قبلی تیم ملی (منظور او کی‌روش است اما در تیزر نامی‌از او نمی‌آورد و شاید در ویدیوی کامل نام او را بیاورد) با رییس فدراسیون فوتبال می‌جنگیدند و استعفا می‌دادند اما اسکوچیچ نمی‌جنگد.

اسکوچیچ در پاسخ به فردوسی‌پور هم می‌گوید: این را برای اولین بار است که می‌گویم. من بارها و بارها استعفا داده‌ام.

او در ادامه می‌گوید: ما در تیم ملی از صفر شروع نکردیم، از زیرصفر شروع کردیم. می‌خواهم دوام بیاورم.

اسکوچیچ ظاهرا از دخالتهای مدیران عزل شده فدراسیون فوتبال در لیست تیم ملی هم حرف می‌زند و می‌گوید: به او گفتم می‌توانی من را اخراج کنی اما نمی‌توانی لیست من را تغییر بدهی.

در خلال گفت و گو فردوسی‌پور به اسکوچیچ بارها گفته است که آیا می‌تواند سرش را به میز بکوبد؟

در هر حال پخش این گفت و گو می‌تواند بازتاب زیادی در فضای رسانه ای و البته فضای فوتبال ایران داشته باشد. مطمئنا بسیاری به فردوسی‌پور برچسب دفاع از کی روش را خواهند زد و البته دوباره شاهد داغ شدن فضای کی‌روش و آنتی کی‌روش در فوتبال ایران خواهیم بود.

مخالف جدایی باقری از تیم ملی هستم/ خورشیدی و استیلی انتخاب من نبودند

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: کاملا با تصوری که مردم از من دارند، متفاوت هستم. دستیارانم را خودم انتخاب کردم. بهترین بازی‌های دوستانه را خواستم و ترسی ندارم.

وی افزود: ترسی از دست دادن شغلم در ایران ندارم. تصمیم گرفته‌ام که در ظاهر ساکت باشم اما معنی‌اش این نیست که به صورت علنی با فدراسیون بجنگم. هدف من این است که کار خودم را انجام بدهم. بعد از قرعه‌کشی جام جهانی هیچکس با من صحبتی نکرد.خوبان عالم در تیم ملی وجود ندارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: بعد از قرعه‌کشی، من ۴۴ صفحه برنامه برای فدراسیون نوشتم. در کمپ اول، ۳ مسابقه درخواست داشتم. از فدراسیون خواستم با کیفیت‌ترین رقبای ممکن بازی بگذارد. این یعنی من به دنبال بهترین مسابقات هستم و ترس از دست دادن جایگاه‌ام ندارم. به فدراسیون گفته‌ام که اگر در فیفا دی بعدی بازی دوستانه تنظیم نکند، خودم برای بازی دوستانه دست به کار می‌شوم!

وی تصریح کرد: از چه نظر در فدراسیون از من حساب نمی‌برند؟ باید بیایم بیرون و داد و بیداد کنم؟ ظاهر من در گفتگو با رسانه و مسئولان‌ فدراسیون متفاوت است. خیلی پیش آمده است که استعفا بدهم. در بحرین ناراحت بودم چون ۱۰ روز قبل از بازی آخر قرارداد دستیاران من امضا شد. دستیارانم را خودم انتخاب کردم. هاشمیان و باقری را من به تیم ملی آوردم. باقری را می‌خواستم اما فدراسیون نتوانستد او را نگه دارد. سرپرست های تیم ملی، خورشیدی و استیلی را من انتخاب نکردم. رابطه ما حرفه‌ای است و دوستانه نیست.

football360.ir
  • 11
  • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر