یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۳:۴۷ - ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۸۵
فوتبال ایران

فیلم | اظهارات جنجالی گل محمدی و پیروانی علیه داوری

کنفرانس باورنکردنی گل محمدی پس از تساوی برابر آلومینیوم با جملات عجیبی از سوی وی همراه بود و سرمربی پرسپولیس تا توانست صحبت‌های بی‌سابقه ایراد کرد.

پرسپولیس تهران در دیداری که پس از مدت‌ها در حضور هواداران این تیم در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شد، نتوانست از پس شاگردان سیدمهدی رحمتی در آلومینیوم اراک بربیاید و دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در این دیدار و در دقایق پایانی نیمه نخست علیرضا بیرانوند از زمین مسابقه اخراج شد و همچنین یکی دو صحنه مشکوک به پنالتی نیز در محوطه جریمه آلومینیوم رخ داد که فارغ از درست یا غلط بودن تصمیمات داور، حسابی گل محمدی را عصبانی کرد.

پس از اتمام بازی که منجر به تساوی بدون گل و با توجه به پیروزی سپاهان برابر گلگهر، سبب از دست رفتن صدرجدول در هفته هجدهم برای پرسپولیس شد، یحیی گل محمدی کنفرانس مطبوعاتی آتشینی را پشت سر گذاشت و به زمین و زمان تاخت.

یحیی در کنفرانس خود اشاره کرد که که پرسپولیس تیمی «حکومتی» نیست و «مردمی» است؛ او همچنین چندبار تاکید کرد که تا پایان قراردادش در پرسپولیس می‌ماند و به پشتوانه مردم کسی نمی‌تواند او را از تیم اخراج کند مگر آنکه دستور از بالا برای اخراج او صادر شود!

گل محمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به افتخارات پرسپولیس گفت که این تیم نیاز به این جام‌ها ندارد چراکه جام‌های زیادی بدست آورده است علاوه بر اینکه به اعتقاد یحیی، پرسپولیس در این فصل جام شرافت را در هفته هفتم بالای سر برده است.

اشاره گل محمدی به دیدار ۱۰ مهرماه برابر تراکتور است که اولین شکست پرسپولیس در لیگ و در ورزشگاه آزادی رقم خورد؛ در آن بازی بازیکنان پرسپولیس به استثنای برخی همچون وحید امیری و مهدی ترابی، با دستبندهای مشکی وارد زمین شدند و با توجه به حواشی‌ای که پیرامون برخی از اعضای باشگاه پرسپولیس در آن مقطع از جمله سروش رفیعی و کریم باقری وجود داشت، سرخ‌‌ها به استناد صحبت‌های آن زمان گل محمدی، تمرکز مناسب برای بازی را نداشتند.

از دیگر صحبت‌های باورنکردنی یحیی می‌توان به اعلام او نسبت به حضور با تیم امیدهای پرسپولیس از هفته آینده لیگ برتر اشاره کرد؛ یحیی همچنین به صحبت مدیرعامل پرسپولیس در خصوص وجود اراده برای قهرمان کردن یک تیم خاص نیز واکنش نشان داد و ضمن رد این موضوع تاکید کرد که هیچ اراده‌ای در این خصوص وجود ندارد و تنها دلیل رخ دادن اتفاقات به زعم یحیی غیرفوتبالی بر علیه پرسپولیس، حضور وی به عنوان سرمربی در این تیم است.

مشروح صحبت‌های گل‌محمدی به شرح زیر است:

«یک سال هم شکایت کنید فایده ندارد، به نام خدا، خدمت شما دوستان عزیز سلام عرض می‌کنم. قضیه اصلا فوتبالی پیش نمی‌رود. متاسفانه اتفاقات خیلی بودار، مشکوک و…. است. شاید اگر من سرمربی این تیم نبودم، این اتفاقات نمی‌افتاد. آقای تاج گوش کنید، آقای افشاریان، آقایان سازمان لیگ، اقای مهدی، آقای درویش. ما جام اصلی را هفته هفتم گرفتیم. این جام‌های فلزی را زیاد در باشگاه داریم، هستش، زیاد. ما احتیاجی به این جام‌های فلزی نداریم. ما جام شرف را بردیم و بازیکنان ما ثابت کردند بهترین هستند. ثابت کردند باشرفند.

یک سال و نیم من با این تیم قرارداد دارم و هیچکس نمی‌تواند من را از این تیم تکان دهد، هیچکس. نه آقای درویش و نه آقای هیئت مدیره. چون مردم پشت این تیم هستند. یک سال و نیم من جام نمی‌گیرم، هواداران عزیز من عذرخواهی می‌کنم از تک تکتان و می‌دانم چه حس و حالی دارید. در این مدت از جام خبری نیست. از هفته بعد با تیم امید می‌روم مسابقات، مگر اینکه حکم اخراج من را از بالا بالاها بدهند که آقا برش دارید، از باشگاه ما این اتفاق نخواهد افتاد. متاسفانه در این هفته‌های اخیر اتفاقاتی هم در داخل تیم و هم در بیرون تیم می‌افتد و این هم وضع داوری است.

می‌دانند چه کسی را بگذارند؛ وقتی اسم آقای منصوریان آمد و کسی از من پرسید، من فقط سر تکان دادم. می‌دانند چه کسی را باید بگذارند. واقعا جای تاسف دارد برای کسانی که تصمیم گرفتند که این اتفاق برای پرسپولیس بیفتد. یک سری چیزها بین پرسپولیس و مردم است که نمی‌توانید از این تیم بگیرید. شاید جام را بگیرید اما شرف و غیرت و مردانگی تیم را نمی‌توانید بگیرید. مردم پشتش هستند، این تیم حکومتی نیست و مردمی است. حالا بزنید و بکوبید اما همه چیز مشخص است برای مردم. هیچ اتفاقی برای این تیم نخواهد افتاد. خودتان را خراب می‌کنید و مهر مردم را از دل می‌برید. من صحبت فوتبالی زیاد ندارم. همین جور ادامه می‌دهیم و با امیدها به مسابقات خواهیم رفت تا ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

هیچکس اراده‌ای ندارد که یک تیم خاص قهرمان شود. اراده این است که ما قهرمان نشویم، چون من سرمربی تیم هستم. خسته نباشید….»

باید دید کنفرانس باورنکردنی گل محمدی پس از تساوی برابر آلومینیوم آیا برای او و تیم پرسپولیس دردسرساز خواهد شد یا موضوع به نحوی مدیریت می‌شود.

پیروانی: بالاخره صدر را از ما گرفتند!

افشین پیروانی پس از تساوی پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک اظهار داشت: بعد از مدت‌ها دلم می‌خواهد تبریک ویژه‌ای بگویم که صدر جدول را از ما گرفتند! هدف‌شان همین بود. ۵ اختلاف امتیاز داشتیم به هر طریقی توانستند صدر را از ما گرفتند.

وی افزود: ما بی‌عرضه‌ترین برای آوردن VAR هستیم. شک نکنید حالا حالاها نمی‌آید. فقط جلسه می‌گذارند و شعار می‌دهند. مگر ۵ سال یا ۱۰ سال پیش بحث VAR بود؟ این را بهانه کرده‌اند هر غلطی می‌خواهند می‌کنند! این وضع قضاوت است؟ چند هفته متضرر شدیم؟ بعد توقع دارید اعتراض نکنیم؟ نگوییم حق‌ ما را بدهید؟ حق ما را کسی نمی‌گیرد با این وضع خودمان هم نمی‌توانیم حق‌مان را بگیریم. واقعاً برای فدراسیون، کمیته داوران و هر کسی تصمیم‌گیرنده است متأسفم. به هدف‌شان رسیدند.

سرپرست پرسپولیس  در مورد اینکه آیا به این باور رسیده که می‌خواهند تیم خاصی قهرمان شود، عنوان کرد: اصلاً بحث خاص نیست. دل‌شان می‌خواهد پرسپولیس  قهرمان نشود. پرسپولیس  قهرمانی زیاد دارد. بازی حذفی ما را ۹ روز فاصله گذاشتند. چه قدرتی است؟ مگر روز قرعه‌کشی نگفتند یکم بازی است؟ چرا بازی ما را سوم گذاشتند؟ چون یک تیم می‌خواهد برود با تیم سن پطرزبورگ بازی کند؟ آن از کجا آمده؟ در کوران مسابقات چه کسی دوستانه بازی می‌کند؟ این چه تصمیمی است که فدراسیون می‌‌گیرد؟

پیروانی گفت: والا باید تیم را بیرون می‌آوردیم. این وضع قضاوت نمی‌شود. تیم پرطرفداری هستیم و ظلم می‌کند. برخوردها معلوم است. با هدف جلو می‌روند. این از وضعیت مالی تیم‌ها که چگونه هزینه می‌کنند. آن از وضع قضاوت‌ها برای ما، آن از وضع برنامه‌ریزی که نمی‌دانم چرا ۹ بین بازی ما فاصله باشد. نمی‌‌دانم چرا در کوران مسابقات بازی دوستانه بگذارند. کجای دنیا وسط فصل یک تیم خارجی را دعوت می‌کند بیاید بازی دوستانه کند! 

وی در مورد اینکه فیفا روسیه را تحریم کرده است، اظهار داشت: به ما گفته‌اند بازی شما سوم است برای اینکه می‌خواهند بازی دوستانه انجام بدهند! 

سرپرست پرسپولیس  در مورد اینکه گل‌محمدی اعلام کرده تا وقتی سرمربی پرسپولیس  است اجازه قهرمانی به این تیم نمی‌دهند، گفت: او بهترین مربی ایران است. زحمت می‌کشد. مطمئن باشید  تلاش می‌کنیم. یک خبر بد به تیم‌های رقیب بدهم. آنهایی که می‌خواهند پرسپولیس  قهرمان نشود ما با تمام قدرت می‌آیم اما جان مادرتان مقداری انسان باشید.

varzesh3.com
  • 15
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر