چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۵:۵۵ - ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۳۰۰۱۰۷
فوتبال ایران

فیلم/ درگیری لفظی در گفتگو بین حمیداوی و پیروانی (برنامه ورزش و مردم)

فرهاد حمیداوی و افشین پیروانی در برنامه ورزش مردم درباره شرایط برگزاری لیگ در شرایط کرونایی صحبت کردند.

پیروانی: کسانی که گفتند جام بخرند و ببرند حرف قشنگی نزدند/ دوست داریم در زمین قهرمان شویم

افشین پیروانی در خصوص اینکه آیا امکان برگزاری بازی‌های این فصل وجود دارد عنوان کرد: مخاطب صحبت‌های من حمیداوی نیست. ما نمی‌توانیم بگوییم فقط فوتبال کرونا دارد. ما عادت در کنار کرونا را باید یاد بگیریم. مشکل این است که فوتبال درآمد ندارد و باید از فردی مثل حمیداوی که در فوتبال هزینه می‌کند تشکر کرد.

وی افزود: سوال من این است چه تضمینی وجود دارد که کرونا از بین برود؟ فرض کنید این لیگ تعطیل شد آیا چند ماه دیگر واکسن کرونا کشف می‌شود؟ افشین پیروانی فوتبالی چه فرقی با پیک موتوری، راننده تاکسی و کسی که در نانوایی کار می‌کند دارد؟ کسانی که صاحب نظر هستند خودشان به این نتیجه رسیدند که بازی‌ها ادامه پیدا کند. 

پیروانی خاطرنشان کرد: آقای حمیداوی گله از فضای مجازی دارد، ما هم عاشق بازیکنانمان هستیم و دوست نداریم خون از بینی کسی بیاید ولی خواهش می‌کنم دوستان احساسی صحبت نکنند. امیدوارم به کسی بر نخورد ولی نباید بگوییم ما با لیگ‌های دیگر تفاوت داریم. همین تیم ما در حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و مشکلی هم به وجود نیامده است.

وی تصریح کرد: اصلا قبل از شروع فوتبال و تمرینات کرونا آمده و حتی ۲ مسئول تدارکات ما که مبتلا شدند تست ریه دادند و خوشبختانه ریه آنها حساس نبوده و بعد از بهبودی به تیم اضافه می‌شوند. اینکه بخواهیم در سال جام جهانی نظرات آسیب زننده داشته باشیم کار خوبی نیست. ما در مرداد ماه لیگ قهرمانان آسیا داریم و اگر در آن بازی‌ها شرکت نکنیم جرایم سنگینی برایمان در نظر می‌گیرند. آیا در آنجا می‌توانیم بگوییم کرونا وجود دارد و بازی نمی‌کنیم؟

سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: ۲ نفر از زحمتکشان تیم ما تست آنها مثبت بوده است. ما در بین اولین و دومین تست که فقط در فاصله چند روز انجام شد ۲ نفر مبتلا داشتیم ولی وقتی با آنها حرف زدم خودشان می‌گویند ما اصلا متوجه نشدیم که کرونا گرفته‌ایم و چیزی حس نمی‌کنیم. اگر از نظر پزشکی کمی مثبت‌تر فکر کنیم می‌توانیم شرایط را بهبود ببخشیم.

فرهاد حمیداوی خطاب به پیروانی گفت: ۲ ماه پیش من گفتم تمام مدیران باشگاه‌ها جمع شوند و یک قهرمان مشخص کنند پس چرا شما این اظهار نظر ما را نمی‌بینید؟ ما که نخواستیم حق پرسپولیس ضایع شود و حتی به خاطر این موضوع طرفداران رقیب شما به من حمله کردند اما مشهد و خوزستان وضعیت قرمز دارند،پارس جنوبی وضعیت خوبی ندارد، شما می‌توانید بگویید با این شرایط می‌توانیم لیگ را برگزار کنیم؟ برای قهرمانی هیچ تیمی مشکل ندارم ولی چرا این موارد و اظهار نظرهای ما دیده نشده و از ما گلایه شده است؟

پیروانی در واکنش به اظهارات حمیداوی عنوان کرد: دوست عزیز! من عرض کردم مخاطب من شما نیستید ولی حرف من این است منِ افشین پیروانی دوست دارم تیمم در زمین قهرمان شوم. ما دنبال قهرمانی در زمین هستیم! هستند کسانی که گفتند جام بگیرند و بخرند و ببرند ولی این حرف‌ها قشنگ نبوده است. 

در ادامه حمیداوی پرسید شما با گل‌گهر و نفت آبادان و فولاد کجا بازی می‌کنید که پیروانی گفت: هر جا که بگویند ما بازی می‌کنیم! اینکه هزینه برای باشگاه‌ها ایجاد می‌شود را من به شما و دیگر تیم‌ها حق می‌دهم، ما هم مشکلات مالی داریم ولی اگر اراده‌ای برای برگزاری باشد نباید بگویند به خاطر کرونا بازی نمی‌کنیم. مثلا اگر برای حضور در آسیا قرعه‌کشی شود خودِ شما سکوت می‌کنید؟ در فرانسه تیم قدوس سقوط کرده شما فکر می‌کنید آنها سکوت کرده‌اند؟ سوالم این است که در این مملکت فقط در فوتبال کرونا وجود دارد؟

وی تاکید کرد: همه جای خطرناک مملکت را باید تعطیل کنند و ما هم بپذیریم فوتبال تعطیل شود.در مورد مسائل مالی مشکلات را درک می‌کنم ولی بحثم قهرمانی پرسپولیس است.

پیروانی تاکید کرد: دوستان هر کجا بگویند ما بازی می‌کنیم. هزینه‌های جا به جایی تیم‌ها را هم مسئولان باید متقبل شوند. نمی‌توانیم به خاطر هزینه‌ها فوتبال را تعطیل کنیم. من فوتبال را به چشم عشق می‌بینم. تیم ما هوادار میلیونی دارد و به دنبال قهرمانی هستیم ولی اینکه از نظر مالی چه ارگانی باید از تیم‌ها حمایت کند در حیطه ما نیست. همه ایرلاین‌ها باز است، هتل‌ها باز است ولی فقط فوتبال کرونا دارد! اگر اینگونه است همه در خانه بنشینند و درها را قفل کنند و بیرون نیایند.

وی در خصوص اینکه حمیداوی با کنایه به وی گفت ۱۰ سال برای شهر خودرو مجانی مربیگری کند گفت:  شغلمان را عوض کردیم و بهتر است حمیداوی دنبال فرد دیگری برود.

کنایه حمیداوی به پیروانی: اگر فوتبال عشق است،با ۲ گونی عشق برای تیم من بلیت بخر تا به تهران سفر کنیم

فرهاد حمیداوی در خصوص اینکه سابقه فوتبالی داشته و در این چند سال تیمش تماشاگران خوبی پیدا کرده است اظهار داشت: این لطف خداوند و اتحاد هواداران ما بوده است. حس من این است، مالکان واقعی باشگاه‌ها هوادارانشان هستند و خرد جمعی در استان باعث شده تا پتانسیل شهرخودرو نشان داده شود و تیم ما نتیجه بیگرد.

وی در خصوص اینکه آیا می‌شود به فوتبال در ایران به عنوان یک تجارت نگاه کرد عنوان کرد: مطمئن باشید اول این کار عشق است. فوتبال در تمام دنیا صنعت است ولی در ایران اینگونه نیست. می‌خواهم از دوست خوبم درودگر یاد کنم چون او گفت به ورزش نیم‌درصد فقط بودجه تخصص می‌گیرد که این کفاف ورزش حرفه‌ای را نمی‌دهد.

مالک شهرخودرو تاکید کرد: شما ببینید تیم‌های دولتی همیشه زیان‌ده هستند، حتی اگر من را هم مدیر یک باشگاه دولتی کنید باز هم زیان‌ده خواهم بود. من تا امروز نهایتا ۵۰۰ عدد پیراهن شهرخودرو را به صورت آزاد فروخته‌ام! دلخوشی من به هواداران فوتبال در خراسان است. خواهش من از مردم این است که از تیمشان به عمل حمایت کنند. جا دارد از شهردار مشهد تشکر کنم که فقط و فقط او در کنار ما بوده است. به جز او فقط و فقط حرف و وعده شنیده‌ایم.

حمیداوی که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود یادآور شد: شما فکر کنید فوتبال یک کارخانه است، ما برای یک کارخانه باید اول زمین داشته باشیم. اگر یک بار برای همیشه به باشگاه‌ها امکانات بدهند دیگر نیاز نیست همه سراغ شهردار و فرماندار برویم. همین الان برای زمین تمرین دچار مشکل هستیم. نمی‌توانیم از ورزشگاه امام رضا برای تمرین استفاده کنیم چون زمین خراب می‌شود ولی همین استقلال و پرسپولیس هم زمین تمرین ندارند. 

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم سپاهان، فولاد و ذوب‌آهن نیمه دولتی هستند و فقط در فوتبال ما ساختار دارند. وقتی ساختار وجود دارد این تیم ها همیشه در سطح اول هستند. از سال ۷۴ در فوتبال این مملکت بوده‌ام. چرا نساجی و گل‌گهر در تهران تمرین می‌کنند؟ چون امکاناتی وجود ندارد.

مالک شهرخودرو در خصوص اینکه آیا اگر به اول فصل برگردیم باز هم به جای زمین تمرین بازیکن دانه درشت جذب می‌کنید گفت: صد در صد، ما امسال افتخاری برای مشهد آوردیم که سال‌ها اتفاق نیفتاده است. امسال مهدی رحمتی، سروش رفیعی و ... را جذب کردیم که تجربه آسیایی داشته اند. رحمتی پرچمدار فوتبال ایران است و دیدید که پنالتی ما را در بازی با السیلیه مهار کرد و باعث صعود تیم شد. همین باعث شد تا متوجه شویم کارمان را درست انجام داده‌ایم.

وی تاکید کرد: روز اولی که کار را تحویل گرفتم از استاندار قول گرفتم ۲۰ هکتار زمین به ما بدهند تا در آنجا کمپ احداث کنم ولی تا امروز این اتفاق رخ نداده است. مدیرعاملی باشگاهی ۲ ماه قبل می گفت که از ۳ سال بعد هزینه‌های قبلمان را تامین کنیم. تازه این باشگاه قدمت بالای ۴۰ سال داشته است. ما تا امروز ۷۵ درصد مبالغ بازیکنان را پرداخت کرده‌ایم.

حمیداوی در خصوص اینکه چرا ۴ باشگاه مخالف لیگ هستند عنوان کرد: نمی‌دانم چرا می‌گویند ۴ باشگاه؟ ما ۱۵ باشگاه هستیم که مخالف برگزاری ادامه بازی ها هستیم.

در ادامه علی‌نژاد روی خط برنامه آمد و از ارسال نامه ۴ باشگاه به وزارت ورزش ابراز بی اطلاعی کرد که حمیداوی در این خصوص گفت: خودم شخصا فردا نامه را به وزارت می‌آورم و تقدیم شما می‌کنم. تمام این باشگاه‌ها نامه خود را روی سایت‌هایشان قرار داده‌اند و متن نامه را هم به وزیر ورزش و جوانان نوشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه مطالبات بازیکنان تیمش را پرداخت کرده یادآور شد: در این چند روز مرتب در فضای مجازی علیه من موضع گرفتند که چون می‌خواهم پول ندهم دوست دارم لیگ تعطیل شود ولی من ۷۵ درصد پول بازیکنانم را پرداخت کرده‌ام.اگر بازیکنی گفت این پول را دریافت نکرده من در همین هفته با او تسویه حساب می‌کنم.

مالک باشگاه شهرخودرو تاکید کرد: الان خوزستان قرنطینه شده، تهران شرایط خوبی ندارد، مشهد هم وضعیتش قرمز است و هزار مشکل وجود دارد. ۲ ماه پیش گفتم این لیگ را به ابتدای لیگ آینده وصل کنید. بهاروند دوست و برادر من است و واقعا کار سختی برای تصمیم گیری دارد ولی باید قبول کنیم امکانات کافی برای برگزاری بازی‌ها در این شرایط را نداریم.

حمیداوی ضمن گلایه از مسئولان فدراسیون فوتبال گفت: چرا در این مدت یک جلسه با عوامل باشگاه‌ها برگزار نشده است؟ من هر حرفی بزنم دوستان ناراحت می‌شوند.  به هواداران تیمم می‌گویم به هیچ عنوان از سهمیه آسیایی تیمم نمی‌گذرم. تیم من ۲ امتیاز با تیم دوم جدول فاصله دارد و ۹ هفته دیگر باقی مانده اما مرتب در فضای مجازی می‌گویند حمیداوی به راحتی از سهمیه آسیا گذشت.

در ادامه افشین پیروانی روی خط برنامه آمد و مدعی شد که در هر شهری که سازمان لیگ بگوید با گل‌گهر، نفت و فولاد بازی می کنند که حمیداوی گفت: هزینه این جابه‌جایی در شهرها را چه کسی می‌دهد؟ اگر این هزینه را فدراسیون قبول می‌کند ما هر جایی بگویند بازی می‌کنیم.

پیروانی بعد از این اظهار نظر به مالک شهرخودرو تاکید کرد: من فوتبال را مثل شما نمی‌بینم، من فوتبال را عشق می‌بینم که حمیداوی صحبت‌های پیروانی را قطع کرد و به سرپرست پرسپولیس گفت: اتفاقا فوتبال را صنعت و کار اقتصادی می‌بینم. اگر شما فوتبال را عشق می‌بینید لطفا بیاید ۱۰ سال برای تیم من بدون پول و با عشق مربیگری کنید!

مالک باشگاه شهرخودرو با اشاره به اینکه هنوز مطالبات انتقال گل‌محمدی را دریافت نکرده است یادآور شد: من فقط ۳برگه کاغذ(چک) گرفته‌ام، هنوز به پولی نرسیده‌ایم که بخواهم در موردش حرف بزنم. یک بار هم گفته‌ام، یا تقویم باشگاه ما فقط شنبه دارد یا اینکه تقویم باشگاه پرسپولیس شنبه ندارد! آقای پیروانی که از عشق به فوتبال صحبت می‌کند لطف کند با ۲ گونی عشق برای تیم من بلیت بگیرد تا به تهران سفر کنیم. من پیروانی را دوست دارم، او فردی جنتلمن است ولی با این شرایط نمی‌شود به مسابقات ادامه داد.

  • 14
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر