دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۰۰:۳۱ - ۰۶ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۰۹۸
فوتبال جهان

گزارش بازی آرژانتین و مکزیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

فیلم/ خلاصه دیدار آرژانتین ۲-۰ مکزیک؛ برد آلبی‌سلسته با درخشش مسی

گزارش بازی آرژانتین و مکزیک ۱۴۰۱/۰۹/۰۵

تیم ملی آرژانتین با گل و پاس گل لیونل مسی موفق به شکست مکزیک در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.

در نیمه نخست سه رنگ ها بازی بهنری ارائه دادند و چند موقعیت خوب هم ایجاد کردند که با سد بزرگی چون امیلیانو مارتینز روبرو شدند. در این نیمه شاگردان اسکالونی در حمله اصلاً نمایش خوبی نداشتند.

در نیمه دوم اسکالونی تلاش کرد با تعویض هایش نتیجه بازي را تغییر دهد و هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیک تر می شد، مقاومت مکزیکی ها هم کاهش می یافت. سرانجام در دقیقه ۶۵ باز هم مسی توانست آرژانتین را زنده کند و با یک شلیک فنی و زیبا دروازه اوچوآ را فرو ریخت. پس از این گل مکزیکی ها رو به بازی احساسی آوردند ولی نمایش منطقی آلبی سلسته باعث شد علاوه بر حفظ نتیجه گل دوم هم به ثمر برسد. حالا در پایان دور دوم آرژانتین با ۳ امتیاز پس از لهستان ۴ امتیازی در جایگاه دوم قرار گرفته و عربستان به دلیل تفاضل کمتر نسبت به آرژانتین در جایگاه سوم است. تاتا مارتینو هم که در گذشته نه چندان دور هم در بارسلونا و هم در تیم ملی آرژانتین سرمربی مسی بود این بار به دست شاگرد سابقش در آستانه حذف از دور رقابت ها قرار گرفته است.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه C

ورزشگاه: استادیوم لوسیل - ساعت ۲۲:۳۰ - داور: دنیل اورساتو از ایتالیا

تیم ملی آرژانتین:

امیلیانو مارتینز، نیکلاس اوتامندی، لیساندرو مارتینز، گونزالو مونتیل(۶۲- ناهیل مولینا)، مارکوس آکونیا، رودریگو دی پائول، گیدو رودریگز (۵۷- انزو فرناندز)، دیماریا (۶۸- کریستین رومرو)، الکسیس مک‌آلیستر (۶۸- ایزکوئیل پالاسیوس)، لیونل مسی و لائوتارو مارتینز (۶۲- خولین آلوارز)

سرمربی: لیونل اسکالونی

تیم ملی مکزیک:

گیرمو اوچوآ، کوین آلوارز (۶۷- رائول خیمنز)، نستور آرائوخو، هکتور مورنو، سزار مونتس، ژسوس گایاردو، آندرس گواردادو (۴۲- اریک گوتیرز)، هکتور هررا، لوئیز چاوز، هروینگ لوزانو (۷۳- روبرتو آلوارادو) و الکسیس وگا (۶۷- اوریل آنتونگا)

سرمربی: جراردو مارتینو

کارت زرد:

نستور آرائوخو ۲۲

گونزالو مونتیل ۴۳

اریک گوتیرز ۴۹

هکتور هررا ۶۷

روبرتو آلوارادو ۸۸

شرح گل‌ها

آرژانتین یک - مکزیک صفر (۶۴- لیونل مسی) 

آنخل دی‌ماریا در سمت راست صاحب توپ بود و با یک پاس عرضی مسی را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد و فوق ستاره آرژانتین با ضربه‌ای فنی و مهار نشدنی دروازه اوچوآ را فتح کرد و ورزشگاه را منفجر کرد.

آرژانتین دو - مکزیک صفر (۸۷- انزو فرناندز) 

آرژانتینی‌ها صاحب یک ضربه کرنر شدند و دی‌ماریا پشت توپ ایستاد و با یک پاس کوتاه مسی را صاحب توپ کرد و او هم توپ را به فرناندز سپرد. فرناندز در کنج محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد و ضربه فنی او دور از دست‌های اوچوآ به تور دروازه مکزیک چسبید.

لحظات حساس:

دقیقه ۹: مکزیکی‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند و ارسال بلند چاوز به سزار مونتس رسید اما ضربه او با اختلافی اندک بیرون رفت.

دقیقه ۳۴: آرژانتین صاحب یک ضربه ایستگاهی در حوالی نقطه کرنر شد و مسی پشت توپ ایستاد. فوق ستاره آرژانتینی مستقیما دروازه اوچوآ را هدف قرار داد اما سنگربان با تجربه مکزیک موفق به دفع توپ شد.

دقیقه ۴۰: ارسال دیماریا از سمت راست روی سر مارتینز فرود آمد اما ضربه سر این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه اوچوآ بیرون رفت.

دقیقه ۴۴: مکزیکی‌ها صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شدند و الکس وگا پشت این توپ ایستاد. ضربه زیبای وگا به گوشه دروازه مارتینز رفت اما سنگربان آرژانتین موفق شد توپ را مهار کند.

دقیقه ۵۱: آلبی سلسته پشت محوطه جریمه مکزیک صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما مسی نتوانست از این موقعیت ایده‌آل به خوبی استفاده کند.

دقیقه ۷۰: مارکوس آکونیا پس از نفوذ از سمت چپ یک پاس عرضی بلند ارسال کرد که توپ به مولیما رسید اما ضربه والی مولینا با اختلافی کم از کنار دروازه اوچوآ بیرون رفت.

حاشیه:

در دقایق ابتدایی بازی مکزیکی‌ها ضد حمله‌ای ترتیب دادند اما دست الکس وگا در کورس با مونتیل به صورت او برخورد کرد و بازی برای دقایقی متوقف شد.

بازی در دقایق آغازین به شدت پر برخورد بوده و به نظر می‌رسد اورساتو شب سختی برای قضاوت این بازی داشته باشد.

هواداران آرژانتینی حاضر در ورزشگاه در اواخر نیمه نخست به شیوه بازی خشن بازیکنان مکزیک اعتراض کردند.

در اواخر نیمه نخست آندرس گواردادو، کاپیتان مکزیک به دلیل مصدومیت از زمین بازی خارج شد.

آلبی سلسته در نیمه اول نمایش خوبی نداشت و امید گل آن‌ها در نیمه نخست ۰.۰۴ بود.

بهترین بازیکن زمین:

بی‌تردید لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی‌ها شایسته این عنوان است. درست زمانی که همه چیز گره خورده بود و آلبی سلسته به دنبال راهی برای زنده ماندن بود و با یک شوت زیبا از راه رسید و امیدهای تیمش را زنده نگه داشت. لئو، گل دوم آرژانتین را هم ساخت تا با ثبت ۱ گل و ۱ پاس گل بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

varzesh3.com
  • 12
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر