شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲
۲۰:۵۲ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۲۰۱۴۸
فوتبال جهان

گزارش بازی آرسنال و بورنموث ۱۴۰۱/۱۲/۱۳

فیلم/ خلاصه دیدار آرسنال ۳-۲ بورنموث (هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلیس)

آرسنال در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد با نتیجه ۳-۲ بورنموث را شکست بدهد.

گزارش بازی آرسنال و بورنموث ۱۴۰۱/۱۲/۱۳

شاگردان میکل آرتتا در این دیدار خانگی ابتدا با دو گل از حریف عقب افتادند اما توانستند با ارائه نمایشی خوب و زدن سه گل در ۳۰ دقیقه پایانی بازی، به سه امتیاز این دیدار رسیدند.

بورنموث بازی را طوفانی آغاز کرد و تنها ۹ ثانیه از شروع بازی سپری شده بود که به گل رسید. سولانکه در همان ابتدای بازی توپ را به سمت راست برای اوتارا فرستاد و او هم بعد از پیشروی، با یک ارسال دقیق، فیلیپ بیلینگ را در مقابل دروازه صاحب توپ کرد و او هم با یک ضربه حساب شده، دروازه آرسنال را باز کرد.

تیم میزبان خیلی زود واکنش نشان داد و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۳ به گل تساوی برسد اما نتو، دروازه بان بورنموث، شوت تماشایی مارتین اودگارد را دفع کرد و روی ضربه برگشتی بوکایو ساکا هم واکنش خوبی نشان داد تا دروازه تیمش را بسته نگه دارد.

حملات آرسنالی‌ها ادامه پیدا کرد اما دفاع فشرده بورنموث مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد. در دقیقه ۲۰ بود که روی یک ضدحمله بسیار خطرناک، همه چیز برای رسیدن تیم میهمان به گل تساوی فراهم بود اما واکنش عالی آرون رمزدیل روی موقعیت تک به تک با اوتارا، دروازه آرسنال را نجات داد.

برتری آرسنال ادامه داشت و این تیم کاملا بر بازی مسلط بود اما بازیکنان این تیم نمی‌توانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کنند. بازی به همین ترتیب ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۴۳، بار دیگر بورنموث روی یک ضدحمله، خطر جدی دیگری روی دروازه میزبان به وجود آورد اما این بار دومینیک سولانکه نتوانست از این فرصت استفاده کند و در نهایت نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید. نیمه دوم هم با حملات آرسنال آغاز شد و در دقایق ابتدایی بازیکنان این تیم ابتکار عمل را در دست داشتند اما در دقیقه ۵۷ این بورنموث بود که به گل دوم رسید. روی یک ضربه کرنر به روی دروازه آرسنال بود که ارسال جو راتوِل را مارکوس سِنِسی با ضربه سر تبدیل به گل کرد.

تیم میزبان که همه چیز را از دست رفته می‌دید، پیش کشید و در دقیقه ۶۲ یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی یک ضربه کرنر بود که توپ درون محوطه جریمه به امیل اسمیت-رو رسید و او هم با ضربه سر، توماس پارتی را صاحب موقعیت کرد. ضربه این هافبک دفاعی غنایی از مقابل دروازه شانسی برای نتو باقی نگذاشت و حساب کار را ۲-۱ شد.

بعد از این گل بازیکنان بورنموث پیش کشیدند و در دقیقه ۶۵، چیزی نمانده بود که سولانکه گل سوم را برای بورنموث به ثمر برساند اما رمزدیل بار دیگر با جاگیری مناسب، دروازه‌اش را نجات داد.

آرسنالی‌ها که به بازگشت امیدوار شده بودند، حملات شان را از سر گرفتند و در دقیقه ۷۰ به گل تساوی رسیدند. روی ارسال ریس نیلسون از سمت چپ بود که توپ در سمت مقابل به بن وایت رسید و ضربه والی او علی رغم تلاش نتو، از خط دروازه عبور کرد و آرسنال به گل دوم رسید.  

varzesh3.com
  • 15
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر