یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
۰۰:۲۶ - ۲۵ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۲۳۲
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و بارسلونا ۱۴۰۲/۱۰/۲۴

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۴-۱ بارسلونا (فینال سوپرجام اسپانیا ۲۰۲۴)

ورزش سه | رئال مادرید در دیداری جذاب و تماشایی بارسلونا را با نتیجه ۴-۱ در هم کوبید و قهرمان سوپرجام اسپانیا شد.

گزارش بازی رئال مادرید و بارسلونا ۱۴۰۲/۱۰/۲۴

فینال سوپرجام اسپانیا امشب بین تیمهای رئال مادرید و بارسلونا برگزار شد. شاگردان کارلو آنچلوتی از همان دقایق اول به برتری رسیدند و با به ثمر رساندن ۳ گل در نیمه اول و یک گل در نیمه دوم، با نتیجه ۴- ۱ برنده ال کلاسیکو شدند.

در حالی که بازي نزدیک آغاز شده بود و هر دو تیم حملات ناقصی داشتند این رئال بود که توانست در دقیقه ۷ گل اول را بزند. با پاس زیبای بلینگام از بین مدافعان بارسا، وینیسیوس با دروازه بان تک به تک شد و با دریبل او، دروازه خالی را باز کرد.

سه دقیقه بعد بارسا از همان سمت ضربه خورد. در حالی که مدافعان بارسا بالا آمده بودند، دنی کارواخال توپ را برای رودریگو فرستاد. وینگر برزیلی از سمت راست فرار کرد و پس از ورود به محوطه توپ را به وینیسیوس در مقابل دروازه سپرد و او گل دومش را وارد دروازه بارسا کرد.

بارسا در ادامه کاملاً هجومی شد تا دو گل رئال را جبران کند. در دقیقه ۱۲ ضربه چیپ تورس به تیر افقی خورد و در برگشت گوندوگان توپ را به آسمان فرستاد.

در دقیقه ۲۱ ضربه خطرناک تورس از کنار دروازه به بیرون رفت تا بازي همچنان ۲-۰ بماند.

۶ دقیقه بعد باز هم تورس شانسش را امتحان کرد. ضربه او این بار در چارچوب بود اما لونین با پایش آن را دفع کرد و مانع گلزنی او شد.

در دقیقه ۳۳ پس از ارسال الکس بالده به محوطه رئال، ناچو فرناندز توپ را با ضربه سر برگشت داد اما روبرت لواندوفسکی در لبه باکس آماده بود و با یک والی محکم و تماشایی گل اول بارسا را به ثمر رساند.

در دقیقه ۳۷ پس از اینکه آرائوخو در محوطه جریمه بارسا دستانش را بر روی شانه وینیسیوس گذاشت و او را به زمین انداخت، داور به سود رئال پنالتی اعلام کرد. خود وینیسیوس در دقیقه ۳۹ پشت توپ ایستاد و ضربه را به سمت چپ زد. پنیا دست او را خواند اما نتوانست توپ را بگیرد و به این شکل هت تریک وینیسیوس کامل شد.

در ادامه در نیمه اول اتفاقی رخ نداد تا بازی در این نیمه با نتیجه ۳-۱ به سود رئال به پایان برسد.

نیمه دوم با هیجان کمتری نسبت به نیمه اول شروع شد. بارسا می خواست جلو بکشد و گل دوم را بزند اما رئال به خوبی دفاع می کرد و از آنجایی که آماده ضد حمله بود، باعث می شد بازیکنان بارسا محتاطانه بازی کنند.

این وضعیت حدود ۲۰ دقیقه ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۴ پس از سانتر والورده، وینیسیوس در سمت چپ صاحب توپ شد، او توپ را به مقابل دروازه و برای بلینگام فرستاد اما کنده توپ را به شکل ناقص دفع کرد. این پایان موقعیت نبود، توپ دفع شده به مقابل پای رودریگو افتاد و او با ضربه ای حساب شده تعداد گل های رئال را به ۴ رساند.

در دقیقه ۶۶ لامین یامال با شوتی از راه دور دروازه رئال را تهدید کرد ولی توپ همان جایی رفت که لونین بود و او به راحتی توپ را در آغوش گرفت.

پنج دقیقه بعد رونالد آرائوخو به دلیل خطای بی مورد بر روی وینیسیوس کارت زرد دوم را دریافت کرد و از زمین بازی اخراج شد.

در دقیقه ۷۳ شوامنی با پاس بلند و زیبایی بلینگام را در محوطه بارسا در موقعیت خوبی قرار داد اما ضربه ستاره رئال در زاویه بسته آرام بود و به پنیا رسید.

در دقیقه ۷۶ ژوائو فلیکس با یک حرکت زیبا از بین مدافعان رئال گذشت و در مقابل لونین قرار گرفت ولی ضربه اش با واکنش زیبای لونین مواجه شد.

رئال در ۱۵ دقیقه پاياني بازی را مدیریت کرد و حتی چند موقعیت نصفه و نیمه هم داشت ولی توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با نتیجه ۴-۱ خاتمه یافت و رئال مادرید قهرمان سوپرجام اسپانیا شد.

varzesh3.com
  • 18
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر