شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۲
۱۹:۳۳ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۰۰۶۹
فوتبال جهان

گزارش بازی برایتون و لیورپول ۱۴۰۱/۱۱/۰۹

فیلم/ خلاصه دیدار برایتون ۲-۱ لیورپول (جام حذفی انگلیس)

لیورپول در مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی انگلیس در خانه برایتون به مصاف این تیم رفت و با شکست ۲-۱ از دور رقابت‌ها کنار رفت.

گزارش بازی برایتون و لیورپول ۱۴۰۱/۱۱/۰۹

دو هفته بعداز شکست ۳-۰ لیورپول مقابل برایتون در لیگ برتر، شاگردان کلوپ امروز بار دیگر به فالمر استادیوم برگشتند تا در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی مقابل شاگردان دی زربی قرار بگیرند.

تیم فوتبال لیورپول تا پیش از بازي امشب دو بازی در این فصل لیگ برتر مقابل برایتون انجام داده بود ولی در هر دو بازی نتوانست آنها را شکست بدهد. شاگردان کلوپ در هفته نهم لیگ برتر در آنفیلد به مصاف برایتون رفتند و با تساوی ۳-۳ متوقف شدند. قرمزهای آنفیلد روز ۱۴ ژانویه به خانه برایتون رفتند، ولی این بازی دو تیم در لیگ برتر با پیروزی ۳-۰ آبی های بندر برایتون به پایان رسید.

دو هفته بعد لیورپول بار دیگر به فالمر استادیوم آمده بود تا این بار در مرحله یک شانزدهم جام حذفی با برایتون دیدار کند. لیورپولی ها خیلی زود یک موقعیت خوب به دست آوردند و در دقیقه چهارم صلاح به گلزنی نزدیک شد. شوت اولیه او بلوکه شد و ضربه دوم مهاجم مصری می رفت وارد دروازه شود که دانک موفق شد توپ را از روی خط دروازه برایتون دفع کند.

ولی برایتون (Brighton) هم ۱۰ دقیقه بعد فرصت خطرناکی روی دروازه حریف ایجاد کرد. سانتر عالی مارچ در موقعیتی عالی به فرگوسن رسید، ولی توپ زیر پاهای این مهاجم برایتون گیر کرد. او با این حال شوتی به سمت دروازه شلیک کرد که از آلیسون گذشت، اما الکساندر آرنولد توپ را از روی خط دروازه دفع کرد. هر دو تیم در پانزده دقیقه اول فرصت های مشابهی را از دست دادند.

چند دقیقه بعد، برایتون بار دیگر فرصت گلزنی داشت. کوناته شوت میتوما را بلوکه کرد و آلیسون موفق شد توپ را جمع کند تا خطر بیشتری دروازه اش را تهدید نکند.

صلاح در دقیقه ۲۵ یک فرصت استثنایی را از دست داد. او روی پاس عمقی الیوت از تله آفساید فرار کرد، ولی ضربه او از کنار دروازه بیرون رفت.

لیورپول پنج دقیقه بعد به گل رسید. شاگردان کلوپ روی یک ضدحمله به دروازه برایتون یورش بردند و صلاح توپی عالی برای هاروی الیوت فراهم کرد. این ستاره ۱۹ساله شوتی به سمت دروازه شلیک کرد و با این که گلر برایتون واکنش نشان داد و دستش به توپ برخورد کرد ولی توپ با عبور از او وارد دروازه شد تا لیورپول (Liverpool F.C) پیش بیفتد.

ولی پاسخ برایتون ۹ دقیقه بعد از راه رسید. برایتونی ها کرنر را کوتاه ارسال کردند. پاسی که در نهایت ارسال شد را الکساندر آرنولد با سر دفع کرد، اما لمپتی توپ را گرفت و به سمت دروازه آلیسون شلیک کرد. شوت این دفاع راست برایتون بعد از برخورد به دانک منحرف شد و آلیسون، که کاری از دستش ساخته نبود، تنها توانست ورود توپ به دروازه اش را تماشا کند.

در دقایق باقی مانده نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه ها شکل نگرفت تا نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان برسد.

در نیمه دوم شاهد یک بازي پایاپای و کسل کننده بودیم. در این نیمه به ندرت اتفاق جدی ای روی دروازه ها خلق می شد.

در دقایق ابتدایی این نیمه سانتر الکساندر آرنولد به درون محوطه جریمه می توانست برای لیورپول به موقعیت تبدیل شود که صلاح و خاکپو سر راه هم قرار گرفتند تا توپ از خط عرضی زمین بیرون برود.

یورگن کلوپ گلزن خود هاروی الیوت را در دقیقه ۵۹ از زمین بیرون کشید و داروین نونیز را به زمین فرستاد.

ولی این برایتون بود که در دقیقه ۷۱ به گلزنی نزدیک شد. میتوما از جناح چپ فرار کرد و سانتری عالی برای مارچ ارسال کرد. او شوتی تک ضربه به سمت دروازه لیورپول شلیک کرد، اما آلیسون با یک مهار استثنایی موفق شد با پاهایش مانع باز شدن دروازه تیم یورگن کلوپ شود.

درحالی که بنظر میرسید بازی با تساوی به پایان خواهد رسید و تعیین تیم صعودکننده در بازی تکراری مشخص خواهد شد و ۲ دقیقه از وقت های تلف شده انتهای مسابقه می گذشت میتوما سانتری از جناح چپ دریافت کرد، ابتدا توپ را کنترل کرد و سپس با ضربه ای دقیق دروازه لیورپول را باز کرد.

لیورپول با این شکست از جام حذفی کنار رفت تا یکی از امیدهایش برای رسیدن به این جام در فصل جاری از دست برود. باتوجه به عملکرد ضعیف لیورپول در این فصل و قرار گرفتن در رتبه نهم جدول لیگ برتر، حذف شدن مقابل برایتون مسلما شدت انتقادها از کلوپ و تیمش را به شدت افزایش خواهد داد.

sorkhnews.com
  • 10
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر