دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
۱۶:۵۶ - ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۱۰۰۸۵
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۴-۱ لیورپول (هفته بیست‌ونهم لیگ برتر انگلیس)

اولین دیدار هفته بیست‌ونهم لیگ برتر انگلیس حساس‌ترین دیدار هم بود که در ورزشگاه اتحاد برگزار شد و منچسترسیتی موفق شد در این دیدار با نتیجه ۴-۱ لیورپول را مغلوب کند.

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول ۱۴۰۲/۰۱/۱۲

لیگ برتر انگلیس بعد از فیفا دی اخیر با یک دیدار فوق جذاب از سر گرفته شد و طی آن منچسترسیتی و لیورپول از ساعت ۱۵ در روزشگاه اتحاد به مصاف هم رفتند. شاگردان پپ گواردیولا با وجود دریافت گل اول از حریف با رقم زدن یک کامبک رویایی به پیروزی ۴-۱ دست یافتند تا ۶۲ امتیازی شده و فاصله خود با آرسنال صدرنشین را به عدد ۷ برسانند.

سیتی بازي را تهاجمی شروع کرد و از همان دقایق نخست اقدام به طراحی حملاتی خطرناک روی دروازه حریف کرد که تک تک آن ها بوی گل می داد. در دقایق ۹ و ۱۱ آلسیون بکر دو بار دروازه تیمش را روی ضربات جک گریلیش و رودری نجات داد.

در دقیقه ۱۵ ریاض محرز با یک شوت کات دار بسیار زیبا می توانست دروازه لیورپول را از روی ضربه ایستگاهی باز کند ولی شوت او در حالیکه بکر این بار یک تماشاگر بود، با اختلافی بسیار کم از کنار دروازه به بیرون رفت.

بعد از اینکه شاگردان پپ گواردیولا (Pep Guardiola) از حملات زودهنگام خود به نتیجه نرسیدند یک ارسال استادانه از ترنت الکساندر آرنولد در دقیقه ۱۷ به اولین گل بازی منجر شد.

ارسال بلند این بازیکن در شرایطی به دیگو ژوتا رسید که بازیکنان سیتی معتقد به آفساید بودند. سیمون هوپر در میان فریادهای بلند پپ گواردیولا در کنار زمین کار را متوقف نکرد تا در نهایت محمد صلاح پاس ژوتا در داخل محوطه جریمه را با بغل پایی دیدنی به گل تبدیل کند.

سیتی بلافاصله بعد از این گل دوباره چهره تهاجمی به خود گرفت و در دقیقه ۲۲ می توانست کار را به تساوی بکشاند اما شوت روی پای ریاض محرز از سمت راست محوطه جریمه با اختلافی بسیار کم راهی اوت شد.

حملات سیتی بالاخره در دقیقه ۲۸ نتیجه داد و این تیم روی یک حرکت تیمی زیبا به گل تساوی رسید. ریاض محرز بیرون از محوطه جریمه با یک حرکت پا به توپ زیبا از بین سه نفر به ایلکای گوندوغان پاس داد و این بازیکن نیز بی درنگ توپ را به سمت راست محوطه جریمه حریف، جایی که جک گریلیش منتظر بود فرستاد. ملی پوش انگلیسی سیتی با یک ارسال کوتاه به دهانه دروازه یولیان آلوارز را در موقعیتی آسان برای گلزنی قرار داد تا بازي ۱-۱ شود.

بعد از این گل برتری میزبان ادامه داشت و این تیم می توانست پیش از پایان کار به گل برتری برسد ولی این اتفاق رخ نداد. رودری در دقیقه ۴۵ فرصتی خوب برای گلزنی داشت که ضربه او با برخورد به بازیکن حریف بلوکه شد تا دو تیم با تساوی ۱-۱ راهی رختکن شوند.

داستان نیمه دوم متفاوت تر از نیمه اول بود و سیتی این بار خیلی زود توانست مزد شروع توفانی خود را با زدن دو گل در عرض ۱۰ دقیقه بگیرد.

تنها یک دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که یولیان آلوارز با یک پاس استثنایی از میانه میدان توپ را به سمت راست زمین حریف فرستاد، جایی که ریاض محرز حضور داشت و با یک سانتر زمینی زیبا کوین دی بروینه را در دهانه دروازه در موقعیت گلزنی قرار داد تا این بازیکن گل دوم میزبان را به ثمر برساند.

در حالی که لیورپول هنوز از شوک این گل زودهنگام خارج نشده بود، سیتی با ادامه حملات خود در دقیقه ۵۴ به گل سوم هم دست یافت. این بار نوبت ایلکای گوندوغان بود که ریباند شوت آلوارز که آرلوند آن را مقابل دروازه بلوکه کرده بود با شوتی دقیق به گل تبدیل کرد.

جک گریلیش در دقیقه ۶۰ با شوتی کات دار از سمت راست محوطه جریمه حریف فاصله ای تا زدن گل چهارم تیمش نداشت اما سیو زیبای بکر ضربه او را راهی کرنر کرد. در حالی که لیورپول (Liverpool F.C) با وجود تغییرات پرتعداد کلوپ نای حمله برای جبران را نداشت، سیتی در دقیقه ۷۴ گل چهارم را هم زد. این بار نوبت جک گریلیش بود که پاس دی بروینه را به گلی تبدیل کند که مشابه گل های اول و دوم تیمش بود.

سیتی بعد از گل چهارم اقدام به یک انجام یک فوتبال آرام توام با پاسکاری های کوتاه و سریع کرد تا با در اختیار داشتن نبض بازی، اجازه کار خاصی را به حریف ندهند. آن ها در همین لحظات هم می توانستند به گل های بعدی برسند ولی چنین نشد تا بازي در نهایت با نتیجه ۴-۱ به پایان برسد.

varzesh3.com
  • 12
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر