سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
۱۹:۰۲ - ۰۴ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۰۲۲
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول ۱۴۰۲/۰۹/۰۴

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۱-۱ لیورپول (هفته سیزدهم لیگ برتر انگلیس)

منچسترسیتی در دیداری خانگی مقابل لیورپول با تساوی ۱-۱ متوقف شد.

گزارش بازی منچسترسیتی و لیورپول ۱۴۰۲/۰۹/۰۴

تیم فوتبال منچسترسیتی در این دیدار تا دقیقه ۸۰ با گل ارلینگ هالند پیش بود اما ترنت الکساندر آرنولد با یک شوت زیبا اجازه نداد لیورپول اتحاد را بازنده ترک کند و در نهایت دو تیم به تساوی ۱-۱ رضایت دادند.

سیتی- لیورپول بازی همیشه حساس و جذاب فصول اخیر لیگ برتر انگلیس بوده و بعضی آنرا بزرگترین رقابت تاریخ لیگ برتر می دانند. رقابتی که اغلب به سود سیتی و پپ گواردیولا به اتمام رسیده و کلوپ با لیورپول تنها در سال ۲۰۲۰ توانسته قهرمانی را از چنگ سیتی خارج کند.

امروز در اتحاد این دو تیم در شرایطی برابر هم قرار گرفتند که سیتی با یک امتیاز بیشتر صدرنشین بود و لیورپول در رده دوم قرار داشت. سیتی روی کاغذ شانس اول پیروزی محسوب می شد.

میزبان بازي را بهتر شروع کرد و پس از چند دقیقه توانست کنترل خوبی روی توپ و میدان پیدا کند اما نخستین بخت گلزنی را در دقیقه یازده به دست آورد و آن هم روی اشتباه آلیسون بکر.

پاس اشتباه گلر برزیلی به فودن رسید اما ضربه ضعیف او را آلیسون توانست جمع و جور کند. او در این صحنه بسیار خوش شانس بود.

۶ دقیقه بعد لیورپول موفق شد پاسخ حمله سیتی را بدهد. روی یک ارسال داروین نونیز با ضربه سر دروازه سیتی را تهدید کرد ولی ادرسون با واکنشی خوب توپ را دور کرد.

در دقیقه ۲۰ پاس به عقب بد جونز می رفت کار دست لیورپول بدهد ولی هالند هرچه تلاش کرد به توپ نرسید و آلیسون توپ را دور کرد.

سیتی در دقیقه ۲۷ به گل رسید. ناتان آکه یک پاس عمقی خوب برای هالند فرستاد و او با کمی پیش روی از دورن محوطه جریمه با شوت پای چپ خود از اشتباه آلیسون نهایت استفاده را برد و توپ را به کنج دروازه فرستاد. گلر برزیلی کمی از خط فاصله گرفته بود و نتوانست روی ضربه نه چندان محکم هالند واکنش خوبی نشان دهد.

به این ترتیب هالند زودتر از هر بازیکنی در تاریخ لیگ برتر به رکورد ۵۰ گل زده رسید.

لیورپول پس از دریافت گل جلو کشید و تلاش داشت گل مساوی را بزند اما قادر به خلق موقعیت ۱۰۰ درصدی نبود و در عوض چیزی نمانده بود در دقیقه ۴۴ دروازه اش باز شود. شوت فودن از بیرون محوطه جریمه را آلیسون با کف دست راهی کرنر کرد. در نهایت نیمه اول با برتری ۱-۰ سیتی تمام شد.

لیورپول نیمه دوم را خوب شروع کرد و مشخص بود انگیزه بالایی برای زدن گل تساوی دارد اما سیتی هوشمندانه دفاع می کرد و هر لحظه نیز آماده ضدحملات خطرناک بود.

پس از یک ربع از این نیمه لیورپول روی ضربه سر فن دایک خطرناک ظاهر شد اما ادرسون به راحتی توپ را مهار کرد. هفت دقیقه بعد سیتی به گل دوم رسید اما ابتدا توسط داور و سپس توسط VAR مردود اعلام شد.

روی یک ارسال آلیسون نتوانست توپ را خوب کنترل کند و روی خط دیاس توانست دروازه را باز کند اما داور معتقد بود آکانجی در جدال هوایی روی گلر لیورپول مرتکب خطا شده و برای او مزاحمت ایجاد کرده است. صحنه توسط VAR نیز مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیم داور تایید شد.

سه دقیقه بعد ضربه سر رودری از کنار دروازه به بیرون رفت اما پرچم کمک داور نیز بالا رفته بود. لیورپول که تیم هجومی میدان بود در دقیقه ۷۲ تا یکقدمی گل رفت اما شوت داروین از درون محوطه جریمه را گلر سیتی راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۷۸ سیتی می توانست کار را تمام کند ولی در شلوغی درون محوطه جریمه آلیسون توانست ضربه هالند را برگشت بدهد. در ادامه همین صحنه لیورپول به گل تساوی رسید.

صلاح در بیرون محوطه جریمه، آرنولد را صاحب توپ کرد و شوت تماشایی این بازیکن دور از دستان ادرسون به کنج دروازه سیتی رفت و در ادامه نیز او هواداران سیتی را دعوت به سکوت کرد.

برای این بازی هشت دقیقه وقت اضافه اعلام شد و سیتی از چپ و راست توپ می ریخت تا به گل برتری برسد.

در دقیقه ۹۵ بازی شوت خطرناک برناردو در میانه راه به ماتیپ برخورد کرد و در ادامه دوکو نتوانست از شانس خوبی که نصیبش شده بود استفاده کند.

در آخرین دقیقه بازی روی یک ارسال کرنر ضربه سر هالند می رفت وارد دروازه لیورپول شود اما با اختلافی اندک راهی اوت شد تا در نهایت بازي با تساوی ۱-۱ به اتمام برسد.

varzesh3.com
  • 13
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر