شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳
۲۳:۳۳ - ۰۱ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۰۱۲
فوتبال جهان

گزارش بازی منچسترسیتی و فلومیننزه ۱۴۰۲/۱۰/۰۱

فیلم/ خلاصه دیدار منچسترسیتی ۴-۰ فلومیننزه (فینال جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۳)

ورزش سه | منچسترسیتی در بازی فینال جام باشگاه‌های جهان با نتیجه ۴-۰ فلومیننزه را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

گزارش بازی منچسترسیتی و فلومیننزه ۱۴۰۲/۱۰/۰۱

فینال جام باشگاه های جهان بین تیم های منچسترسیتی انگلیس و فلومیننزه برزیل با نتیجه ۴-۰ به سود شاگردان پپ گواردیولا (Pep Guardiola) به پایان رسید. 

در این بازي، خولین آلوارز دو گل به ثمر رساند و فیل فودن ضمن به ثمر رساندن یک گل، روی گل دوم هم نقش اصلی را داشت.

سیتی از ابتدای بازی قدرتنمایی کرد و حریفش را تحت فشار قرار داد تا زود به گل برسد. فلومیننزه هنوز با جو ورزشگاه آشنا نشده بود که شاهد گلزنی شاگردان پپ گواردیولا بود.

پس از حرکت ناتان آکه به سمت دروازه، ضربه قوس دار مدافع هلندی به تیرک عمودی برخورد کرد و بلوکه شد که خولین آلوارز با ضربه بالای تنه آنرا در ثانیه ۴۰ وارد دروازه کرد.

سیتی با این گل پرس از جلو را افزایش داد و با حضور بالای بازیکنانش در نیمه حریف سعی داشت مانع از پاسکاری منظم بازیکنان فلومیننزه شود. پس از ۱۲ دقیقه، فلومیننزه موفق شد اولین شوت به سمت دروازه را داشته باشد که ضربه داسیلوا فرانکا با فاصله از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۶ فلومیننزه امیدوار شد که با یک ضربه پنالتی حساب کار را به تساوی می رساند اما با وجود برخورد ادرسون با کانو، حضور بازیکن تیم برزیلی در موقعیت آفساید موجب شد تا پنالتی به سود آنها اعلام نشود.

سیتی همچنان کنترل بازی را در اختیار داشت و نگران ضدحملات حریف نبود. فشار مداوم بالاخره بازیکنان فلومیننزه را با اشتباه رو به رو کرد تا گل دوم هم در نیمه اول به ثمر برسد.

در دقیقه ۲۷ پس از ورود فیل فودن به محوطه جریمه، پاس عرضی محکم او با تکل نینو همراه شد که او به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و سیتی را دوباره پیش انداخت.

دقیقه ۳۹ جدی ترین موقعیت گلزنی فلومیننزه شکل گرفت که روی ارسال کرنر مارسلو ضربه سر جان آریاس را ادرسون به خوبی مهار کرد اما آریاس در موقعیت آفساید قرار داشت و پرچم کمک داور به همین دلیل بالا رفت.

سیتی نیمه اول بدون چالشی جدی بازی را مدیریت کرد و با برتری مطمئن به رختکن رفت تا در نیمه دوم نگرانی جدی ای نداشته باشد. ۳ دقیقه پس از شروع نیمه دوم، برناردو سیلوا روی ارسال به محوطه جریمه فرصت گلزنی داشت اما ضربه او قدرت کافی نداشت تا دروازه بان را به دردسر بیندازد.

بازی در نیمه دوم با هیجان بالای مانند نیمه نخست دنبال نمی شد و سیتی ضمن پرس از جلو بیشتر سعی داشت کنترل زمین را در اختیار داشته باشد. دقیقه ۶۵ فلومیننزه روی ارسال خطرناک نینو برای جان کندی فرصت گلزنی داشت که خروج به موقع ادرسون این موقعیت را نیمه کاره گذاشت.

باز هم اشتباه بازیکنان فلومیننزه فرصت گلزنی سیتی را ایجاد کرد. دقیقه ۷۳ اشتباه روی دفع توپ توسط مدافعان به متئو کواچیچ رسید که پاس رو به روی او در محوطه جریمه به آلوارز رسید. آلوارز که سعی داشت از گوشه سمت چپ به سمت دروازه ضربه بزند توپ را به نزدیکی دروازه فرستاد که با تکل بلند فیل فودن در دقیقه ۷۲ سیتی به سومین گل رسید.

در دقیقه ۷۳ رودری که چند دقیقه قبل با تکل خطرناک الکساندر دچار مصدومیت شده بود نتوانست به بازی ادامه بدهد و با مانوئل آکانجی تعویض شد. سیتی دقیقه ۷۴ هم به گلزنی نزدیک بود اما ضربه پرقدرت برناردو سیلوا به تور کنار دروازه برخورد کرد.

کندی در دقیقه ۷۹ موقعیت خطرناکی روی دروازه سیتی ایجاد کرد که ادرسون به خوبی ضربه پای چپ او را مهار کرد. تلاش فلومیننزه برای گلزنی سیتی را نگران نکرد و آنها چهارمین گل را هم در این بازی با ثمر رساندند.

خولین آلوارز در دقیقه ۸۸ چهارمین گل سیتی را به ثمر رساند. او پس از دریافت توپ در محوطه جریمه، مدافع پیش روی خود را با یک توسرتوپ از مقابل برداشت و با ضربه زمینی پای راست توپ را وارد دروازه کرد.

داور مسابقه بدون درنظر گرفتن وقت های اضافه و تعویض های صورت گرفته بازی را چند ثانیه پس از دقیقه ۹۰ به پایان رساند تا سیتی با برتری ۴-۰ جام را به خانه ببرد.

varzesh3.com
  • 11
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر