پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۲۰:۲۵ - ۱۱ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۰۱۸۰
فوتبال جهان

گزارش بازی کره جنوبی و پرتغال ۱۴۰۱/۰۹/۱۱

فیلم/ خلاصه دیدار کره جنوبی ۲-۱ پرتغال؛ صعود سومین تیم آسیایی دیگر به مرحله حذفی جام جهانی

شاگردان بنتو با کامبک و پیروزی مقابل پرتغال به مرحله حذفی جام جهانی صعود کردند.

گزارش بازی کره جنوبی و پرتغال ۱۴۰۱/۰۹/۱۱

دو تیم کره جنوبی و پرتغال در سومین دیدار خود از گروه H جام جهانی ۲۰۲۲ از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک کره جنوبی به پایان رسید.

گل: ریکاردو هورتا (۵) از پرتغال - کیم یونگ‌ وون (۲۷) و هوان هی‌چان (۳+۹۰)

در یک دیدار دراماتیک و پر از اشک شادی کره جنوبی با شکست رونالدو و یارانش به مرحله حذفی جام جهانی قطر صعود کرد. کره ای ها با وجود دریافت گل اول بازي تمرکز خود را از دست ندادند و در همان نیمه اول بازی را به تساوی کشاندند. البته نباید از عملکرد فوق العاده کیم دروازه بان کره و عملکرد ضعیف کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) فوق ستاره پرتغال در نیمه اول به راحتی بگذریم. رونالدو علاوه بر قرار گرفتن در موقعیت آفساید، در زدن ضربه آخر مقابل دروازه خالی هم ناموفق بود تا فرصت پیش افتادن تیمش را در این مسابقه از دست بدهد.

در نیمه دوم کره حملات بیشتری را نسبت به نیمه اول طرح ریزی کرد. آن ها مزد شجاعت و زحمات خود را بالاخره در وقت های اضافی گرفتند. بنتو در ۱۰ دقیقه پایانی و نتیجه تساوی هرچه در چنته داشت رو کرد و بالاخره با کمک هنرنمایی سون دروازه پرتغال را در دقایق تلف شده بازی باز و تا سوت پایان از این گل دفاع کرد تا کره جنوبی با کنار زدن اروگوئه و غنا به دور بعدی صعود کنند.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه H

ورزشگاه: اجوکیشن سیتی (دوحه) - ساعت ۱۸:۳۰

داور: فاکوندو تیو (آرژانتین)/ کمک‌ها:   ایزکیل بریلوفسکی و گابریل چاد  (آرژانتین)/ داور چهارم: ماگوته اندیایه (سنگال) / داور ویدیویی:  نیکلاس گالو (کلمبیا)

تیم ملی کره جنوبی:

کیم سئونگ‌یو، لی کانگ این (۸۱ اوی جو هوانگ)، کیم یونگ وون (۸۱ سون جون هو)، کیم مون‌وان، کیم جین‌سو، هوانگ این‌بئوم، جانگ وو یونگ، سون هیونگ‌مین، وون کیونگ‌وون، لی جائه سونگ (۶۶ هوانگ هی چان) و چو جوئه‌سونگ

سرمربی: پائولو بنتو

تیم ملی پرتغال:

دیوگو کاستا، ژائو کانسلو، آنتونیو سیلوا، په‌په، دیوگو دالوت، ماتئوس نونیز (۶۶ ژائو پالهینها) روبن نوس (۶۶ رافائل لیائو)، ویتینها (۸۲ برناردو سیلوا)، ژوآئو ماریو (۸۲ برناردو سیلوا)، ریکاردو هورتا و کریستیانو رونالدو (۶۵ آندره سیلوا)

سرمربی: فرناندو سانتوس

اخطار: 

لی کانگ این (۳۶)

شرح گل:

کره جنوبی ۰ - پرتغال ۱، دقیقه ۵

بازی مستقیم و ارسال بلند به جناح راست و دیوگو دالوت رسید. دالوت با نفوذ به محوطه کره پاس زمینی را به گوشه شش قدم فرستاد و ریکاردو هوراتا با یک ضربه دقیق بغل پا توپ را به دور از دستان کیم و در آغوش تور فرستاد.

کره‌جنوبی ۱ - پرتغال ۱، دقیقه ۲۷

کره روی ضربات کرنر روش های مختلف را آزمایش کرد و بلاخره روی یک ارسال بلند موفق شد بازی را به تساوی بکشاند. سون از روی ضربه کرنر پرید و کرنر کره نزدیکی‌های شش قدم فرود آمد. رونالدو در هنگام فرود توپ چشمانش را بست و توپ با برخورد به بازوی او مقابل مدافع کره کیم یونگ وون فرود آمد و او به راحتی دروازه را باز کرد و کره را به بازی برگرداند.

کره‌جنوبی ۲ - پرتغال ۱، دقیقه ۱+۹۰

هوانگ هی چان امیدهای کره را با گل خود زنده کرد. کره توانست با هنرنمایی فوق ستاره خود در دقایق پایانی از پرتغال پیش بیفتد. سون از نزدیکی‌های محوطه خودی توپ را برداشت و با یک استارت سریع به سمت محوطه پرتغال حرکت کرد. سه مدافع پرتغال به سرعت به او نزدیک شدند ولی  هوانگ هی چان با سرعت بالا از زمین خودی خودش را به محوطه رساند. زمانبندی فوق العاده سون در ارسال  باعث شد تا پاس در عمق او در موقعیت مناسب به هوانگ هی چان برسد و با او یک ضربه دقیق دروازه کاستا را باز کند.

بهترین بازیکن:

فوق ستاره کره سون هیونگ مین امروز بدون شک با رهبری تیمش نقش غیر قابل انکاری در صعود داشت. سون علاوه بر ارائه بازی خوب در دقایق آخر با ساختن گل دوم تیمش در یک فرار حدوداً ۷۰ متری از دلایل اصلی پیروزی امروز کره بود و شایسته عنوان بهترین بازیکن زمین.

لحظات حساس:

دقیقه ۱۵: ژائو کانسلو در جناح چپ و نزدیکی محوطه کره توپ را کنترل کرد و به راحتی مدافع پیش رو را برداشت و وارد محوطه شد اما پاس او پیش از رسیدن به هم تیمی توسط کیم با دو دست دور شد.

دقیقه ۲۹: روز بد رونالدو ادامه دارد. تنها دو دقیقه بعد از دریافت گل روی یک اشتباه فردی کریستیانو در فضای بسیار مناسب و خالی پشت مدافعان کره صاحب توپ و وارد محوطه شد. کیم دروازه بان کره با یک خروج شجاعانه و دفع توپ تیمش را در بازی نگه داشت و ضربه رونالدو را به کرنر فرستاد و فوق ستاره پرتغالی را ناکام گذاشت. البته کمک داور بعد از ضربه پرچم خود را بالا برد.

دقیقه ۳۳: شوت خطرناک دالوت ستاره امروز پرتغال از پشت محوطه را کیم دفع کرد.

دقیقه ۴۰: با اشتباه بازیکنان پرتغال توپ به سون رسید و او از پشت قوس محوطه با یک شوت پرقدرت شانس خود را آزمایش کرد ولی توپ در آغوش کاستا آرام گرفت.

دقیقه ۴۲: ستاره پرتغالی فعلا شانس را در کنار خود نمی‌بیند. رونالدو این بار در مقابل دروازه خالی ضربه سرش را به بیرون زد. ویتینها در پشت محوطه کره مدافع روبروی خود را برداشت و به سمت دروازه شلیک کرد. شوت ویتینها کیم را به زحمت انداخت و توپ را دفع کرد. توپ دفع شده به سر رونالدو در نزدیکی شش قدم رسید اما ضربه سر او او از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۷: کره با سرعت بالا و از میانه زمین به سه پاس، به محوطه جریمه پرتغال رسید. پاس آخر در نزدیکی محوطه به سون هیونگ مین رسید و او همزمان با ورود و اولین لمس توپ، ضربه خود را به سمت دروازه کاستا شلیک کرد ولی توپ بعد از برخورد با کانسلو به کرنر رفت. سون در هنگام رفتن به سمت نقطه کرنر از هواداران خواستار تشویق و هیجان بیشتر شد‌.

دقیقه ۷۰: کیم جین سو به خوبی سون را در جناح راست محوطه پرتغال پیدا کرد و او هم همزمان با فرود توپ روی پایش ضربه را به سمت دروازه پرتغال زد اما توپ با برخورد به بدن کانسلو به کرنر رفت. سون معتقد بود توپ به دست کانسلو برخورد کرده و داور باید اعلام پنالتی کند اما تصاویر آهسته نشان داد توپ به بدن بازیکن پرتغال خورده است.

حاشیه:

* لی کانگ‌این، وون کیونگ‌وون و لی‌جائه سونگ نسبت به بازی قبل به ترکیب کره در بازی امروز اضافه شدند و کیم مین‌جائه به دلیل مصدومیت روی نیمکت قرار دارد. علاوه بر او وون چانگ‌هون، جئونگ وویونگ هم از ترکیب اصلی کنار رفتند.

* به جز نوس، سرمربی پرتغال به باقی بازیکنانی که امکان گرفتن کارت و محرومیت آنها وجود داشته استراحت داده است.

*  آنتونیو سیلوای ۱۹ ساله اولین بازی خود در جام‌جهانی را تنها ۳ ماه و ۶ روز بعد از اولین بازی ملی تجربه میکند.

سیلوا با ۱۹ سال و ۳۹ روز سن جوانترین مدافع و په‌په با ۳۹ سال سال و ۲۷۹ روز، مسن ترین مدافعان جام تا اینجا هستند. په‌په اولین دیدار رسمی خود را پیش از تولد سیلوا توپ زده بود.

* هواداران رونالدو و پرتغال در ورزشگاه با بنرهای مختلف به آنها ابراز احساسات می‌کنند. یکی از این بنرها که توجه زیادی را به خود جلب کرده نوشته شده: شما کی‌پاپ دارید و ما کریستیانو رونالدو را.

* پرتغال پیش از این دوبار توانسته بود دو بازی ابتدایی جام را پیروز شود و این سومین بار در تاریخ جام جهانی برای آنها با این رکورد است جالب اینکه آنها در دفعات قبل دیدار سوم را نیز پیروز شدند.

* جانی اینفانتینو در ورزشگاه حضور دارد و بازی را از نزدیک دنبال می‌کند.

* هرچه به پایان بازی نزدیکتر می‌شویم تشویق‌های هواداران کره بلندتر می‌شود.

* بعد از خروج از زمین رونالدو بازوبند کاپیتانی را به بازوی په‌په بست.

varzesh3.com
  • 16
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر