جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۰۸:۱۷ - ۱۴ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۰۱۳۲
فوتبال جهان

گزارش بازی پاری‌سن‌ژرمن و تولوز ۱۴۰۲/۱۰/۱۳

فیلم/ خلاصه دیدار پاری‌سن‌ژرمن ۲-۰ تولوز (سوپرجام فرانسه)

ورزش سه | پاری سن ژرمن با شکست دادن تولوز با تتیجه ۲-۰ قهرمان سوپرجام فرانسه شد.

گزارش بازی پاری‌سن‌ژرمن و تولوز ۱۴۰۲/۱۰/۱۳

در حالیکه لیگ داخلی فرانسه تا ۱۴ ژانویه برای پاریسی ها آغاز نمی شود، این تیم در دیدار سوپرجام به مصاف تولوز رفت و موفق شد با ارائه یک بازی تهاجمی و برتر با گل های لی کانگ این و کیلیان امباپه ۲-۰ حریف را در پارک دو پرنس شکست دهد و قهرمان شود.

بازي از همان ابتدا با مالکیت پاریسی ها آغاز شد و یک گل زودهنگام هم به بازی آنها در ادامه آرامش داد. در دقیقه سوم بازی روی پاس کاری و حرکت تیمی خوب پاریسی ها ویتینیا توپ بلندی را به زیبایی به عثمان دمبله رساندند و این بازیکن با پاسی کات بک در محوطه جریمه توپ را به لی رساند این بازیکن هم در زدن ضربه آخر در موقعیت مناسب اشتباه نکرد تا بازی خیلی زود ۱-۰ شود.

در ادامه تولوز سعی کرد از لاک دفاعی بیرون بیاید و به پاریس فشار بیاورد. در دقیقه ۱۸ روی دفع توپ اشتباه میلان اشکرینیار بنفش پوشان میتوانستند بازی را مساوی کنند اما ضربه سوازو به کنار دروازه جان لوئیجی دوناروما برخورد کرد.

در دقیقه ۳۱ پاریسی ها روی حرکت بارکولا و دیارا شانس گلزنی داشتند اما توپی که به دمبله رسید با بی دقتی این بازیکن به صورت عجیبی با فاصله به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۷ دوناروما روی غافلگیری مجبور به نجات دروازه اش شد. دالینگا از یک زاویه بسته به سمت دروازه دوناروما شوت زد که ضربه این بازیکن با دفع دوناروما و بعد برخورد با تیرک دروازه به بیرون رفت.

درست قبل از اتمام بازی در نیمه اول کیلیان امباپه برتری تیمش را به دو گل افزایش داد. روی یک حرکت انفرادی زیبا او پاس بارکولا را خارج از محوطه دریافت کرد و نفوذ کرد و با تکنیک و دریبل زنی مدافعان را از پیش رو برداشت و گل دوم را به ثمر رساند.

در نیمه دوم دوباره در همان ابتدا تولوزو خطرساز شد. ضربه دالینگا با خوش شانسی تیم پاریسی به بیرون دروازه دوناروما رفت.

تیم فوتبال تولوز باز هم روی شب بد مدافعان کناری پاریس به خصوص اشرف حکیمی صاحب موقعیت می شد که با بی دقتی مهاجمانش به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۶ اشرف حکیمی یک ضربه فوق العاده را از فاصله ۳۶ متری به تیرک دروازه ژیلوم رست کوباند.

در دقیقه ۶۴ تولوز بهترین موقعیت خود را از ابتدای بازی بدست آورد. دوناروما توپی را از روی دروازه دفع کرد اما این توپ مقابل سیئرو افتاد و این هافبک ضربه محکمی را به سمت دروازه فرستاد که مارکینیوش آن را از روی خط دروازه دفع کرد. این اتفاق باز هم روی اشتباه اشکرینیار رخ داد.

در دقیقه ۳+۹۰ دوناروما یک بار دیگر وادار به واکنش شد تا تیمش بدون گل خورده به قهرمانی برسد و ضربه کارسس را با پای راست دفع کرد.

پاریسی ها با این نتیجه سال را با یک پیروزی و جام قهرمانی آغاز کردند. آنها در لیگ یک فرانسه هم مقتدرانه در صدر قرار دارند.

varzesh3.com
  • 11
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر