دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۲۲:۱۲ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۱۴۸
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۱-۱ اتلتیک بیلبائو؛ آخرین گل بنزما با پیراهن کهکشانی‌ها

رئال مادرید در هفته پایانی لالیگا در مقابل اتلتیک بیلبائو به تساوی ۱-۱ رسید و با توجه به تساوی اتلتیکو مادرید در بازی همزمان با ایستادن در رتبه دوم به کار خود در لالیگا پایان داد.

گزارش بازی رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو  ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

تیم فوتبال رئال مادرید در هفته سی و هشتم لالیگا در خانه خود برنابئو به مصاف اتلتیک بیلبائو رفت. رئال ابتدا با گل سانست از اتلتیکو عقب افتاد ولی با گلی که کریم بنزما از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند به بازی برگشت و در نهایت با تساوی ۱-۱ به کار خود پایان داد.

این بازي برای رئال اهمیت زیادی دارد چرا‌که در صورت لغزش سفیدپوشان احتمال اینکه رئال رتبه دوم جدول را به اتلتیکو مادرید واگذار کند وجود داشت. ولی دیدار امشب از جهت دیگری هم برای رئالی ها مهم بود. این دیدار حکم بازی خداحافظی کریم بنزما را داشت که به صورت رسمی از رئال جدا شده و برای آخرین بار با پیراهن این تیم در میدان حضور داشت.

اولین موقعیت جدّي این بازی یک پنالتی در اختیار اتلتیکو قرار داد. در حالی که هواداران رئال با فرا رسیدن دقیقه ۹ مشغول تشویق بنزما، بازیکن شماره ۹ تیم شان، بودند داور در سوت خود دمید و به سود اتلتیک اعلام پنالتی کرد. تیم مهمان یک کرنر را روی دروازه رئال ارسال کرد. توپ قبل از اینکه به ایناکی ویلیامز برسد به دست های باز تونی کروس برخورد کرد و داور تشخیص داد که در این صحنه یک پنالتی باید به سود اتلتیک اعلام شود. وسگا پشت توپ ایستاد و ضربه ای کات دار شلیک کرد اما کورتوا با دو دست خود توپ را دفع کرد تا اتلتیک بیلبائو نتواند در دقیقه ۱۰ بازی خداحافظی کریم بنزما را خراب کند.

اولین شوت رئال به سمت دروازه بیلبائو در این بازی در دقیقه ۲۴ توسط وینیسیوس شلیک شد. او ازسمت چپ به سمت مرکز حرکت کرد و فضایی کوچک برای خود ایجاد کرد. او سپس شوتی کم ارتفاع شلیک کرد اما اونای سیمان موفق شد شوت او را مهار کند.

ولی در دقیقه ۳۰ بیلبائو صاحب موقعیت دیگری شد. بازیکنان رئال فضای کافی برای پیشروی در اختیار یوری گذاشتند و او تا مرز محوطه جریمه حرکت کرد و شوتی پرقدرت شلیک کرد که کورتوا موفق به دفع آن شد.

در آخرین دقیقه نیمه اول رئالی ها با یک پاس عمقی خوب رودریگو را صاحب توپ کردند. ستاره برزیلی از مدافعان عبور کرد و سعی کرد اونای سیمون را هم جا بگذارد اما دروازه بان بیلبائو با یک دست توپ را از مقابل پای رودریگو دور کرد.

نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند. در این نیمه از بنزما، وینیسیوس و رودریگو عملا حرکت خاصی دیده نشد و بنظر می رسید آنها انگیزه کافی ندارند.

تیم فوتبال اتلتیکوبیلبائو مزد بازی بهترش در شروع این نیمه را خیلی زود گرفت. سبایوس با اشتباه توپ را به حریف واگذار کرد و هررا توپ را به اویهان سانست رساند که شوت اول او را کورتوا دفع کرد. اما او با واکنشی سریع خودش را به توپ رساند تا توپ برگشتی را به سقف دروازه رئال مادرید بکوبد.

در دقیقه ۵۷ اتلتیک به زدن گل دوم بسیار نزدیک شد. کندی خط دفاعی رئال فرصت خوبی در اختیار وسگا گذاشت و او اینیاکی ویلیامز را در مرز محوطه جریمه صاحب توپ کرد. اگر جلو آمدن سریع کورتوا نبود شوت ویلیامز به گل دوم بیلبائو تبدیل می شد.

در دقیقه ۷۱ رئال صاحب یک ضربه آزاد شد. ارسال اول به درون محوطه جریمه را بازیکنان بیلبائو دفع کردند اما توپ را رئالی ها جمع کرده و دوباره به محوطه جریمه حریف برگرداندند. میلیتائو و یوری برای نبرد هوایی تلاش کردند و مدافع برزیلی رئال درحالیکه صورتش را گرفته بود به زمین افتاد. داور بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد. بنزما که بازی آخرش با پیراهن رئال را پشت سر می گذاشت پشت توپ ایستاد و با خونسردی مثال زدنی توپ را به وسط دروازه اونای سیمون کوبید تا کار به تساوی کشیده شود.

سه دقیقه بعد کریم بنزما تعویض شد و در دقیقه ۷۴ جایش را به لوکا مودریچ داد تا گل سه دقیقه قبل او به آخرین گل بنزما برای رئال مادرید تبدیل شود.

در دقایق بعدی اتلتیک صاحب یک فرصت خوب دیگر شد. ویلیامز در درگیری با رودیگر موفق شد توپ را به مونیان بسپارد و شوت کات دار او را کورتوا با نوک انگشت هایش دفع کرد.

در دقایق پاياني شوامنی در میانه زمین توپ ربایی کرد و پاس عمقی خوبی برای وینیسیوس فرستاد. درحالیکه اونای سیمون از دروازه بیرون آمده بود مهاجم برزیلی از او عبور کرد و دروازه خالی بیلبائو را باز کرد اما پرچم کمک داور نشان داد وینی در آفساید قرار داشته است.

تا آخرین دقایق و با توجه به پیش افتادن اتلتیکو مادرید مقابل ویارئال و با توجه به ۱-۱ بودن نتیجه دیدار رئال مادرید مقابل بیلبائو رئال مادرید نایب قهرمانی را از دست داده بود ولی اتلتیکو در وقتهای تلف شده از ویارئال گل خورد تا دیدار آن دو تیم با تساوی ۲- ۲ به پایان برسد. به این ترتیب رئال مادرید در نهایت ۷۸ امتیازی شد و با یک امتیاز بیشتر از اتلتیکوی ۷۷ امتیازی فصل را با کسب رتبه دوم جدول به پایان برد.

varzesh3.com
  • 9
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر