دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۰۰:۲۴ - ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۰۲۴۷
فوتبال جهان

گزارش بازی رئال مادرید و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۰۲/۱۹

فیلم/ خلاصه دیدار رئال مادرید ۱-۱ منچسترسیتی (بازی رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا)

دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین رئال مادرید و منچسترسیتی با تساوی به پایان رسید.

گزارش بازی رئال مادرید و منچسترسیتی ۱۴۰۲/۰۲/۱۹

یکی از حساس ترین بازي های فصل فوتبال اروپا در دور رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا (UEFA Champions League) بین تیم فوتبال رئال مادرید و منچسترسیتی برگزار شد که این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک- یک به پایان رسید.

در حالی که سیتیزن ها بازی را بهتر آغاز کرده و با چند شوت از راه دور توسط دی بروینه و رودریگو دروازه کهکشانی ها را تهدید کردند، استقامت کورتوا در لیگ قهرمانان ادامه دار بود و سنگربان بلژیکی حملات میهمان را دفع کرد تا فشار اولیه از روی شاگردان آنچلوتی برداشته شود.

در ادامه بازی بازیکنان رئال کم کم به شرایط مسابقه مسلط شده و برنامه های خود را اجرایی کردند و روی یکی از همین تاکتیک ها در رساندن توپ از کانال چپ به وینیسیوس، فوق ستاره برزیلی با شوتی تماشایی دروازه هموطنش ادرسون را باز کرد تا سانتیاگو برنابئو منفجر شود.

با شروع نیمه دوم، مطابق انتظار، باز هم سیتی بود که این بار برای جبران گل خورده حملات خود را به سمت دروازه کورتوا طرح ریزی می کرد و رئال نیز با مثلث خوفناک خط حمله خود در سودای استفاده از ضدحملات بود.

پس از چندین سیو و نجات دروازه توسط کورتوا، در نهایت گلر بلژیکی روی شوت سنگین و غیرقابل مهار هموطن خود، کوین دی بروینه، دروازه اش را بازشده دید و این فوق ستاره خط میانی سیتیزن ها بود که روی پاس به عقب گوندوگان با یک شوت تماشایی کار را به تساوی کشید.

در ادامه هر دو تیم سعی در کنترل بازی و استفاده هوشمندانه از منافذ ایجادشده داشتند، اما از اندک فرصت های به دست آمده استفاده نکردند تا این بازی در نهایت با نتیجه مساوی یک- یک به پایان برسد و همه معادلات صعود از این مرحله، مجهول اتفاقات بازی برگشت در ورزشگاه اتحاد باشد.

رئال مادرید

کورتوا، کارواخال، آلابا، کروس، بنزما، مودریچ، کاماوینگا، والورده، وینیسیوس جونیور، رودریگو، رودیگر

سرمربی: آنچلوتی

منچسترسیتی

ادرسون، واکر، استونز، دیاز، آکانجی، رودری، گوندوگان، دی بروینه، برناردو سیلوا ، گریلیش، هالند

سرمربی: گواردیولا

شرح گل

رئال مادرید یک - منچسترسیتی صفر؛ وینیسیوس( دقیقه ۳۶): فوق ستاره برزیلی رئال روی یک حمله سریع پس از دریافت توپ از کاماوینگا با شوتی ناگهانی از پشت محوطه جریمه به زیبایی دروازه ادرسون را باز کرد.

منچسترسیتی یک - رئال مادرید یک؛ کوین دی بروینه (دقیقه۶۷): روی اشتباه کاماوینگا در پاس دادن، بازیکنان سیتی در زمین رئال صاحب توپ شدند و کوین دی بروینه از پشت محوطه جریمه با یک شوت غیرقابل مهار دروازه کورتوا را باز کرد.

لحظات حساس

دقیقه ۸: روی پاس خوب برناردو سیلوا، این کوین دی بروینه بود که صاحب موقعیت شد، اما ضربه او را تیبو کورتوا با واکنش خوب دفع کرد.

دقیقه ۲۵: روی یک حمله سریع از رئال و ارسال وینسسیوس، بنزما می توانست در موقعیت گلزنی قرار بگیرد، ولی حضور بموقع روبن دیاز، دروازه سیتی را نجات داد.

دقیقه ۴۵: درگیری بین گریلیش و کارواخال؛ ابتدا کارواخال بود که ستاره سیتی را به تابلوهای تبلیغاتی کوبید و سپس گریلیش ضربه ای به دست مدافع رئال زد و کارواخال هم به شکلی نمایشی خودش را به زمین انداخت... داور تنها به دادن تذکر به دو بازیکن اکتفاء کرد.

دقیقه ۵۰: روی یک ضدحمله با تشکیل مثلث مخوف مادریدی ها، بنزما فرصت باز کردن دروازه سیتی را از داخل محوطه جریمه داشت که ضربه این بازیکن پس از برخورد با مدافع سیتی راهی اوت شد.

دقیقه ۵۵: ضربه زمینی و پای چپ کوین دی بروینه از پشت محوطه جریمه توسط تیبو کورتوآی سرحال و آماده جمع شد.

دقیقه ۷۸: روی ارسال تونی کروس (Toni Kroos) از ضربه ایستگاهی پشت محوطه، کریم بنزما ضربه سر خطرناکی به قصد باز کردن دروازه ادرسون زد که گلر برزیلی این توپ را دفع کرد.

دقیقه ۹۰:روی پاس به عقب بنزما در پشت محوطه جریمه، شوامنی با ضربه ای سنگین به سمت دروازه قصد گلزنی داشت که ادرسون توپ را به کرنر فرستاد.

varzesh3.com
  • 18
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر